Θέμα: Νερο

Σελίδα 1 από 12 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 175
  1. 22-04-07 19:56 #1

    Εγγραφή
    11-11-2005
    Περ.
    greece
    Μηνύματα
    138
    Προεπιλογή Νερο
    παιδια να σας ρωτησω τωρα που ειμαι στην διαιτα πινω πολυ συχνα καθημερινα πολυ νερο δηλαδη καθε μια ωρα καθε μιση ωρα πινω και ενα ποτηρι ι μεγαλη και η υπερβολικη δοση νερου πηραζει? γιατι νιωθω το στομαχι μου πρισμενο απο το πολυ νερο...

    και επισης σε τι γιατρο πας για να σου εξετασει την γυναικομαστια?
    keep dreaming keep mixing
    Απάντηση με παράθεση
     

  2.  

  3. 22-04-07 20:41 #3
    Προεπιλογή
    συμφωνω.με 3 λιτρακια εισαι μια χαρα.
    Impossible in Nothing
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-10-08 19:22 #4
    Το avatar του χρήστη yannis88

    Εγγραφή
    16-09-2008
    Περ.
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    194
    Προεπιλογή Νερό μετά από γεύματα?
    Εσείς παιδιά ποιες ώρες τις μέρας πίνετε το περισσότερο νερό?Συνήθως μετά από γεύματα ή ανάμεσα?
    Προσωπικά διαλέγω το ανάμεσα καθώς πιστεύω είναι πιο οικείο στον οργανισμό μου.Επίσης κατα την ώρα και λίγο μετά απο την προπόνηση πίνω περίπου το 50% της συνολικης κατανάλωσης(1.5 λιτρο-->3 σύνολο)
    Great minds discuss ideas,average minds discuss events,small minds discuss people.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-10-08 19:49 #5
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    3-6 λίτρα την ημέρα πιστεύω είναι μία λογική κατανάλωση για έναν που αθλείται ανάλογα την περίπτωση. πολλή μεγάλη κατανάλωση μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα χώρια τισ συχνές επισκέψεις στην τουαλέτα

    από κει και πέρα καλό είναι να πίνουμε αρκετό νερό όταν ξυπνάμε , κατά τη διάρκεια της άσκησης αλλά να μην το παρακάνουμε και πρηστούμε και μετά την άσκηση. το υπόλοιπο νερό καλό είναι να το κατανέμουμε ομοιόμορφα την υπόλοιπη μέρα...

    και πριν κοιμηθούμε είναι καλό να πιούμε σχετικά αρκετό μια και δε θα ξαναπιούμε για ώρες αλλά από την άλλη παίζει να σε αναγκάσει να ξυπνήσεις για τουαλέτα...

    προσπάθησε να πίνεις νερό κάθε τόσο άσχετα με το αν διψάς ή όχι. αν διψάς σημαίνει ότι η αφυδάτωση έχει ήδη αρχίσει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-10-08 19:56 #6
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    να πίνεις και ενώ τρως κατά τη διάρκεια του γεύματος
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-10-08 21:16 #7
    Το avatar του χρήστη dReik0

    Εγγραφή
    29-05-2008
    Περ.
    Lefkada
    Μηνύματα
    110
    Προεπιλογή
    ένας γιατρός μου είχε pi ότι όπως πλένω εξωτερικά το σώμα μου έτσι πρέπει να το πλένω και εσωτερικά , ανεξάρτητος του bodybuilding το αρκετό νερό είναι υγεία,χωρίς υπερβολές βεβαια. Τώρα αυτό που ρώτησες για τα γεύματα , έχω διάβαση ότι μετά από κάθε γεύμα είναι απαραίτητα 2 ποτήρια νερό , έτσι ο οργανισμός απορροφάει πιο εύκολα τις βιταμίνες και τα θρεπτικά συστατικά
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-10-08 21:45 #8
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    muscleboss ftw
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-10-08 22:10 #9
    Προεπιλογή
    Μια μελετη απο το πανεπιστημιο του Notigham ειχε δειξει οτι ο ανθρωπος που πινει νερο κατα την διαρκεια του γευματος του πειναει πιο αργα σε σχεση με ενα που δεν εχει πιει. Οποτε καντε οτι σας συμφερει... Προσωπικα προτιμω το 2ο γιατι θελω να πειναω γρηγορα ετσι ωστε ο μεταβολισμος μου να ειναι στο FULL
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-10-08 22:15 #10
    Προεπιλογή
    να πίνεις και ενώ τρως κατά τη διάρκεια του γεύματος
    το νερο καθυστερει ολη τη διαδικασια της πεψης γιατι δεν επιτρεπει να εκκριθουν τα γαστρικα υγρα οπως πρεπει.Εγω μετα απο ενα γευμα δε πινω τπτ κανα εικοσαλεπτο-μισαωρο και μετα πινω τον αμπακο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 16-10-08 22:49 #11
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    καλα εγω πινω δε πινω νερο κατα τη διαρκεια του γευματος μετα απο δυομιση ωρες το πολυ πειναω σα λυκος
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-10-08 22:58 #12
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    και πριν κοιμηθούμε είναι καλό να πιούμε σχετικά αρκετό μια και δε θα ξαναπιούμε για ώρες αλλά από την άλλη παίζει να σε αναγκάσει να ξυπνήσεις για τουαλέτα...
    Kαλυτερα ελαχηστο γιατι υδρωνεις αρκετα για αυτο ξυπνας 2-3 φορες να αλαξεις μπορει να πας και wc Ο ΥΠΝΟΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΚΟΠΤΕΤΕ ειναι πολυ κακο
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-10-08 00:04 #13
    Το avatar του χρήστη yannis88

    Εγγραφή
    16-09-2008
    Περ.
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    194
    Προεπιλογή
    Εγώ ξυπνάω 2 φορές στάνταρ ....Και μια με το που ξυπνίσω...Μάλλον πρέπει να το μειώσω όσο βραδιάζει...
    Great minds discuss ideas,average minds discuss events,small minds discuss people.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-10-08 00:51 #14
    Προεπιλογή
    Επειδη πινεις πολυ . Ακου τον Ruhl
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-10-08 17:09 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick
    το νερο καθυστερει ολη τη διαδικασια της πεψης γιατι δεν επιτρεπει να εκκριθουν τα γαστρικα υγρα οπως πρεπει.
    +1
    Είχα διαβάσει ένα επιστημονικό άρθρο που το ανέφερε αυτό.
    Επομένως υπάρχουν δύο προσεγγίσεις. Αν κάποιος θέλει να γίνει η πέψη της τροφής γρήγορα δεν πίνει νερό, ενώ αν κάποιος θέλει να την καθυστερήσει πίνει νερό λίγο πριν την κατανάλωση της τροφής ή και κατά τη διάρκεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 12 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία