Θέμα: Ραγάδες

Σελίδα 15 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 51314151617 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 211 έως 225 από 272
  1. 22-04-13 09:16 #211
    Προεπιλογή
    κλάφτα χαράλαμπε. πως μας έχει κάνει έτσι ο Θεός??? όλα μελετημένα
    Trust yourself, dig deep down and ask yourself: ‘who do you want to be?’. Not what, but who. arnold schwarzenegger.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-04-13 14:37 #212
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    δοξα το θεο εμεις οι καυκασιοι δεν εχουμε συνηθως τοσο μεγαλο θεμα με αυτο...
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-06-13 22:16 #213
    Το avatar του χρήστη Mpozos

    Εγγραφή
    17-01-2012
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.331
    Προεπιλογή
    Άλλοι λεν οτι οι ραγάδες δεν φεύγουν ποτέ, άλλοι λένε οτι φεύγουν με λάιζερ. Μιλάω για να φύγουν τελείως οι ραγάδες 100% οχι να μειωθούν η να ασπρίσουν.

    Έχουμε κάποια θεραπεία;

    εδώ όπως βλέπεται είναι το κοιλιακό μου μέρος, τις έχω σχεδόν την μισή ζωή μου, ειμαι 17 χρονών και το μόνο που άλλαξε είναι απο ροζ να γίνουν άσπρες.

    Όνομα: ragades.jpg Εμφανίσεις: 4878 Μέγεθος: 119,6 KB

    σε αυτό το κοιλιακό μέρος γίνετε αποκατάσταση του δέρματος "100%" ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-06-13 22:22 #214
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Χωρις να ειμαι απολυτος,οχι.Εχω κι εγω σ αυτο το σημειο,απ οταν πηγα φανταρος..πριν 7 χρονια.Και διαιτα να κανεις,οσο αδυνατιζεις τοσο θα πλαδαρευει το δερμα..δυστηχως.Εκτος κι αν εχεις ελαστικο δερμα,που δε νομιζω γιατι τοσα χρονια θα ειχαν φυγει (λογικα)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-02-14 04:33 #215
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    επειδη αρχισα να εχω ενα προβληματακι με ραγαδες στα χερια και ακομη νιωθω αυτη την πιεση στο δερμα οτι παει να ''σπασει'' ξερουμε κατι για να τις προλαβω κατι για βαζελινη και αλοε βερα ακουσα ξερετε κατι , ισχυει καποιο απο αυτα ?`
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-03-14 01:24 #216
    Προεπιλογή
    Πρεπει να παίζει και το γενετικό θέμα εδω.Κάποιοι παχύνουν και αδυνατίζουν μπαμ μπαμ κάθε χρόνο και δε βγάζουν ραγιάδες.Ο ψευδαργιρος λενε κανει καλό για πρόληψη της ραγαδας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-03-14 16:07 #217
    Προεπιλογή Απ: Ραγάδες
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρις να ειμαι απολυτος,οχι.Εχω κι εγω σ αυτο το σημειο,απ οταν πηγα φανταρος..πριν 7 χρονια.Και διαιτα να κανεις,οσο αδυνατιζεις τοσο θα πλαδαρευει το δερμα..δυστηχως.Εκτος κι αν εχεις ελαστικο δερμα,που δε νομιζω γιατι τοσα χρονια θα ειχαν φυγει (λογικα)
    Φίλε μου ότι και να βάλεις τσάμπα θα το βάλεις άμα οι ραγαδες βγούνε δεν φεύγουν μετά,στο λέω γιατί δοκίμασα σχεδόν τα πάντα,εγώ λόγο κιλών παλιά έχω στο στομάχι και στα χέρια δεν φεύγουν με τίποτα

    Στάλθηκε από το Xperia Neo V μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-06-15 03:47 #218
    Προεπιλογή
    Guyz κανω ενα bump. Εχω βγαλει πολυ εντονες ραγαδες στα φτερα που ενωνονται με τον ωμο και στο εσωτερικο μερος του δικεφαλου. Απο αυτα που διαβασα για τις ραγαδες δε γινεται τιποτα; Οχι τπτ αλλο αλλα μη γινω ολος μια ραγαδα.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-06-15 04:53 #219
    Προεπιλογή
    Δυστυχως Χριστοφορε οι ραγαδες δεν φευγουν. Το zinc λενε πως ειναι καλο για προληψη, αν και πιστευω πως αν ειναι το δερμα σου ανελαστικο θα σου βγουν ο,τι κι αν κανεις (εκτος κι αν δεν κανεις βαρη ). Παντως αν εχεις μονο στο συγκεκριμενο σημειο, μικρο το κακο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-06-15 05:23 #220
    Προεπιλογή
    θα δώσω και γω info για όσους ρωτάνε για ραγάδες. Είναι τώρα 10 χρόνια που τις έχω, ήμουν παχουλό παιδί όταν ήμουν 12 στα 13 και πήρα και πολύ γρήγορα ύψος που μου εμφάνισαν ραγάδες. Λίγα χρόνια μετά που ξαναπήρα κιλά, μου ξαναεμφανίστηκαν κι άλλες. Πήγα πριν λίγα χρόνια για λέιζερ, αλλά χαμένα λεφτά παιδιά, δεν φεύγουν. Αφήστε που κοστίζει αρκετά και είναι σαν να σε καίνε όταν σου περνούν το λέιζερ... Απλά ασπρίζουν με τον καιρό. Η πρόληψη σ'αυτό το θέμα είναι αρκετά σημαντική αν δεν θελεις να σου βγουν κι άλλες. Όπως αυτό για τον ψευδάργυρο που δεν το γνώριζα κι ολας...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-06-15 11:20 #221
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Guyz κανω ενα bump. Εχω βγαλει πολυ εντονες ραγαδες στα φτερα που ενωνονται με τον ωμο και στο εσωτερικο μερος του δικεφαλου. Απο αυτα που διαβασα για τις ραγαδες δε γινεται τιποτα; Οχι τπτ αλλο αλλα μη γινω ολος μια ραγαδα.
    Αν σου ειναι ακομα στην φαση που ειναι κοκκινες πολυ μπορεις να τις προλαβεις ΤΕΛΕΙΩΣ ακομα και με φυσικους τροπους,το ιδανικο ειναι συνδυασμος καποιας καλης κρεμας και αλλων οπως vitamin E oil,vitamin C,calendula oil,lavender oil,coconut oil,magnesium oil,vitamin A oil,glycolic acid,shea butter,Olive oil,rose oil,myrrh oil,geranium oil,alfalfa oil,aloe vera oil,chamomile oil ειναι διαφορα ακομα δεν θυμαμαι ακομα και λεμονι σε επαληψη και το ζουμι απο πατατα.

    Γενικα αν κανεις ψαξιμο παιζουν πολλα.Εμπειρια προσωπικη δεν εχω αλλα σε κοπελα που ξερω την ειχαν βοηθησει ορισμενα απο αυτα.ΒΑΣΙΚΟ ειναι να μην εχουν προλαβει να γινουν λευκες οι ραγαδες εκει ειναι πολυ δυσκολο γενικοτερα και παμε σε λειζερ μαλλον και τετοια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-06-15 11:37 #222
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Λοιπόν οι ραγάδες απαξ και εμφανιστούν δεν φεύγουν ποτέ!!!
    Και laser να κάνεις κανείς δεν σου εγγυάται πως δεν θα ξαναεμφανισθούν!
    Τώρα η πιο απλή λύση είναι μετά το μπάνιο λίγο baby oil ή αμυγδαλέλαιο.
    Υπάρχουν και διάφορα σκευάσματα κυρίως για εγγύους όπως η mustella αλλά εκτός του οτι είναι πανάκριβες το μόν που κάνουν είναι να φρενάρουν την δημιουργία τους ή να περιορίζουν την αύξησή τους. Αν αρχίσεις ν`ανοίγεις το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το φρενάρεις και όχι να το κλείσεις.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-06-15 13:35 #223
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nive Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα η πιο απλή λύση είναιαμυγδαλέλαιο.
    οτι ειπε ο Nive..και εγω εχω μεγαλα ανοιγματα στη βαση του δικεφαλου ,φαινονται σε διπλη δικεφαλων,εκει που ενωνει ο ομως με το χερι...

    Αμυγδαλέλαιο..και αν εχεις υπομονή βαζελίνη...αν και λερώνει τα πάντα....Το εχω ακουσει απο μαιευτηρ-γυναικολόγο,για ραγαδες της κοιλιάς..αλλα δεν μπορώ να εγγυηθώ...
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-06-15 13:42 #224
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω παιδια για τις συμβουλες αυτο με τη βαζελινη ισως πριν το μπανιο να ειναι κομπλε για να μην λερωσω τα παντα.θα κανω ενα search να δω τι ειναι αυτο το αμυγδαλελαιο. Με τι συχνοτητα πρεπει να τα βαζουμε αυτα;
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-06-15 14:02 #225
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Τάσο γέννησε η γυναίκα και τα`χω πρόσφατα.
    Το αμυγδαλέλαιο είναι best value for money.

    Χριστόφορε 2-3 φορές την ημέρα αν νιώθεις φαγούρα-πόνο στις άκρες τους (που σημαίνει πως ανοίγουν) αλλιώς μετά το μπάνιο΄είναι οκ. Σκέψου πως πρέπει να είσει ενυδατωμένος όσο το δυνατόν καλύτερα στην περιοχή οπότε βάλτα κάτω και δες.
    Η βαζελίνη αφήνει στάμπες είναι πιο πηκτή και κρατάει περισσότερη ώρα αλλά είναι παράγωγο πετρελαίου ρε γαμώτο και δεν τα`χω σε εκτίμηση.

    Αν είναι κόκκινες πάει να πει πως ή ανοίγουν ή έχουν τσιτώσει και θ`ανοίξουν....εκεί πλακώνεις ενυδάτωση. Αν είναι άσπρες ό,τι και να βάλεις δεν κάνεις τίποτα γιατί κοιμούνται.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 15 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 51314151617 ... ΤελευταίαΤελευταία