Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 18
  1. 21-09-10 21:15 #1
    Προεπιλογή υγεια μαλλιων και συμπληρωματα
    παιδια υπαρχει κανενα συμπληρωμα ειτε ποσιμο ειτε σε λοσιον που να ρυθμιζει την παραγωγη σμηγματος στο κεφαλι και γενικα την υγεια των τριοχοθυλακιων?μου εχει δωσει ο δερματολογος κετοκοναζολη σε σαμπουαν αλλα δεν κανει και πολλα...γενικα ποιες βιταμινες βοηθουν τα μαλλια?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-09-10 21:25 #2
    Το avatar του χρήστη Vinn

    Εγγραφή
    06-07-2010
    Περ.
    Alex-Po
    Μηνύματα
    289
    Προεπιλογή
    http://http://www.inneovhomme.gr/inn...-hairloss.html

    Για δες εδω φιλε μου
    Babe there's no other
    Who do it like I do..
    ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-09-10 21:28 #3
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    H vit Ε βοηθαει σιγουρα.Τωρα ειδα στη διαφημηση και ενα συμπληρωμα της solgar για τα μαλλια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-09-10 21:31 #4
    Προεπιλογή
    thanx vinn,αν και δεν εχω προβλημα με αραιωση κτλ.τουλαχιστον τωρα,φαινεται ενδιαφερον συμπληρωμα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-09-10 21:32 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    H vit Ε βοηθαει σιγουρα.Τωρα ειδα στη διαφημηση και ενα συμπληρωμα της solgar για τα μαλλια.
    καλη φαση για την βιτ. ε ,δεν το ηξερα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-09-10 21:34 #6
    Το avatar του χρήστη Vinn

    Εγγραφή
    06-07-2010
    Περ.
    Alex-Po
    Μηνύματα
    289
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hercules Εμφάνιση μηνυμάτων
    thanx vinn,αν και δεν εχω προβλημα με αραιωση κτλ.τουλαχιστον τωρα,φαινεται ενδιαφερον συμπληρωμα..
    Ειναι πολυ καλο το συγκεκριμενο,το δοκιμασε ενας γνωστος μου και εμεινε πολυ ικανοποιημενος..Γενικα πιστευω βοηθαει τα μαλλια και δεν ειναι μονο για τν τριχοπτωση..Δες και αυτα που ειπε ο Eddie..
    Babe there's no other
    Who do it like I do..
    ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-09-10 16:39 #7
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hercules Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια υπαρχει κανενα συμπληρωμα ειτε ποσιμο ειτε σε λοσιον που να ρυθμιζει την παραγωγη σμηγματος στο κεφαλι και γενικα την υγεια των τριοχοθυλακιων?μου εχει δωσει ο δερματολογος κετοκοναζολη σε σαμπουαν αλλα δεν κανει και πολλα...γενικα ποιες βιταμινες βοηθουν τα μαλλια?
    Ποιο ειναι το προβλημα ακριβως?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-09-10 17:35 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο ειναι το προβλημα ακριβως?
    το προβλημα ειναι οτι δημιουργουνται στο δερμα του τιχωτου κατι ασπρα κομματακια,ειναι σαν την πιτυριδα,αυτο λεγεται σμηγμα.γενικα υπαρχουν εποχες που ειναι πιο εντονο το προβλημα και αλλες λιγοτερο σε μενα,απλα επειδη διαβασα οτι το σμηγμα αποτελει απ τις πρωτες αιτιες για αλλωπεκια στους αντρες καλο ειναι να προλαμβανουμε..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-09-10 19:22 #9
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hercules Εμφάνιση μηνυμάτων
    το προβλημα ειναι οτι δημιουργουνται στο δερμα του τιχωτου κατι ασπρα κομματακια,ειναι σαν την πιτυριδα,αυτο λεγεται σμηγμα.γενικα υπαρχουν εποχες που ειναι πιο εντονο το προβλημα και αλλες λιγοτερο σε μενα,απλα επειδη διαβασα οτι το σμηγμα αποτελει απ τις πρωτες αιτιες για αλλωπεκια στους αντρες καλο ειναι να προλαμβανουμε..
    Που το διαβασες αυτο?
    Πρωτη αιτια αλλωπεκιας ειναι τα ανδρογονα.

    Μοιαζει με πιτυριδα ή ΕΙΝΑΙ πιτυριδα?Το εχεις κοιταξει?
    Το σμηγμα ειναι το ελαιο που παραγει το δερμα για τη προστασια του και τη προστασια των τριχων.Εαν υπαρχει υπερπαραγωγη σμηγματος,σημαινει οτι τα μαλλια σου λαδωνουν και γρηγορα.Τα μονα "κομματακια"που μπορει να δημιουργησει το σμηγμα ειναι τα στιγματα,οταν εγκλωβιζεται στους πορους του δερματος ή "λευκες νιφαδες" οταν ξεραινεται και δεν απομακρυνεται.
    Υπερπαραγωγη μπορει να προκαλεσει φλεγμονωδεις αντιδρασεις,ακμη και αλλα παρομοια,που θα μπορουσαν να οδηγησουν σε τριχοπτωση.
    Αλλα εσυ δεν εχεις τετοιο προβλημα,οπως λες.

    Μηπως λουζεσαι υπερβολικα συχνα?Ή υπερβολικα σπανια?Ή τσαπατσουλικα?
    Γενικα,στις δερματικες παθησεις του τριχωτου ,βοηθανε καποια φυτικα λαδια με τοπικη εφαρμογη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-09-10 19:32 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hercules Εμφάνιση μηνυμάτων
    το προβλημα ειναι οτι δημιουργουνται στο δερμα του τιχωτου κατι ασπρα κομματακια,ειναι σαν την πιτυριδα,αυτο λεγεται σμηγμα.γενικα υπαρχουν εποχες που ειναι πιο εντονο το προβλημα και αλλες λιγοτερο σε μενα,απλα επειδη διαβασα οτι το σμηγμα αποτελει απ τις πρωτες αιτιες για αλλωπεκια στους αντρες καλο ειναι να προλαμβανουμε..
    Πάρε πρώτα μια γνώμη από τον κομμώτη σου, αν δεν σε βοηθήσει πήγαινε σε δερματολόγο. Η διατροφή σου από θέμα λιπαρών τι λέει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 22-09-10 20:03 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που το διαβασες αυτο?
    Πρωτη αιτια αλλωπεκιας ειναι τα ανδρογονα.

    Μοιαζει με πιτυριδα ή ΕΙΝΑΙ πιτυριδα?Το εχεις κοιταξει?
    Το σμηγμα ειναι το ελαιο που παραγει το δερμα για τη προστασια του και τη προστασια των τριχων.Εαν υπαρχει υπερπαραγωγη σμηγματος,σημαινει οτι τα μαλλια σου λαδωνουν και γρηγορα.Τα μονα "κομματακια"που μπορει να δημιουργησει το σμηγμα ειναι τα στιγματα,οταν εγκλωβιζεται στους πορους του δερματος ή "λευκες νιφαδες" οταν ξεραινεται και δεν απομακρυνεται.
    Υπερπαραγωγη μπορει να προκαλεσει φλεγμονωδεις αντιδρασεις,ακμη και αλλα παρομοια,που θα μπορουσαν να οδηγησουν σε τριχοπτωση.
    Αλλα εσυ δεν εχεις τετοιο προβλημα,οπως λες.

    Μηπως λουζεσαι υπερβολικα συχνα?Ή υπερβολικα σπανια?Ή τσαπατσουλικα?
    Γενικα,στις δερματικες παθησεις του τριχωτου ,βοηθανε καποια φυτικα λαδια με τοπικη εφαρμογη.
    εχω παει σε δερματολογο και μου ειπε ειναι σμηγμα και μου εδωσε ενα σαμπουαν με κετοκοναζολη.ειναι οπως το περιγραφεις λευκες ξεραμενες νιφαδες στο τριχωτο.απλα ψαχνω μηπως υπαρχει καποιο συμπληρωμα που βοηθαει στο συγκερικριμενο θεμα.απο λουσιμο καθημερινα και αρκετα σχολαστικα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 22-09-10 20:05 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kaiowas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε πρώτα μια γνώμη από τον κομμώτη σου, αν δεν σε βοηθήσει πήγαινε σε δερματολόγο. Η διατροφή σου από θέμα λιπαρών τι λέει?
    εννοεις απο καλα λιπαρα ω3 κτλ?μπορω να πω οτι περιεχει η διατροφη μου αρκετα καλα λιπαρα.βεβαια θα χρησιμοποιησω και ω3-ω6 σε καψουλες που εχω ακουσει οτι γενικα βοηθανε σε δερματοπαθειες κτλ
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 22-09-10 23:56 #13
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    O τελευταιος που θα σου δωσει λυση ειναι ο κομμωτης..
    Πιθανον να πρεπει να μειωσεις τη συχνοτητα στα λουσιματα.
    Οταν λουζεσαι συχνα,οι σμηγματογονοι αδενες υπερλειτουργουν προκειμενου να αναπληρωσουν τα ελαια της επιδερμιδας που χανονται.
    Προσπαθησε για αρχη το μερα παρα μερα ας πουμε.Και δες πως παει.

    Δοκιμασε να χρησιμοποιησεις δαφνελαιο ή ελαιολαδο στο δερμα του κεφαλιου.Θα το αφηνεις λιγες ωρες (οταν κοιμασαι πχ) και θα λουζεσαι το επομενο πρωι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-09-10 01:48 #14
    Banned
    Εγγραφή
    16-08-2010
    Μηνύματα
    361
    Προεπιλογή
    [QUOTE=lila_1; Δοκιμασε να χρησιμοποιησεις δαφνελαιο ή ελαιολαδο στο δερμα του κεφαλιου.Θα το αφηνεις λιγες ωρες (οταν κοιμασαι πχ) και θα λουζεσαι το επομενο πρωι.[/QUOTE]

    τι λες μωρε
    θα κοιμαται με λαδωμενα μαλια?
    θα τα κανει ολα ετσι
    50 λεπτα αρκουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 23-09-10 01:54 #15
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    επειδη και γω το εχω κατα καιρους αυτο το σαν πιτιριδα,ειχα παει σε δερματολογο ειδικο για το κεφαλι και μου χει πει πως ειναι απο το αγχος(?).Τεσπα μου εδωσε καμια σαμπουαν αλλα επειδη κατα το καλοκαιρι ειδα πως ξαναεμφανηστηκε πηρα ενα καλο της Λορεαλ που μου το συνεστησε ο κομμωτης μου αλλα δεν το πουλανε στα μαρκετ και βλεπω πολυ καλη βελτιωση
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία