Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 01-10-10 14:07 #1

    Εγγραφή
    08-06-2010
    Περ.
    Syros,Greece
    Μηνύματα
    21
    Προεπιλογή Διατροφη για χασιμο κιλων
    Μετα απο μερες διαβασματος στο σιτε ελπιζω να βελτιωσα λιγο την διατροφη μου

    Λοιπον ξυπναω παω γυμναστηριο κατα τις 12-12,30 κανω 30 με 35 λεπτα διαδρομο ξεκινωντας στα 6 χιλιομετρα για 2,30 λεπτα και μετα ανεβαζω στα 8 για 2,30 λεπτα δλδ καθε 2,30 λεπτα αλαζω ταχυτητα για να ξεκουραζομαι στα 6 χιλιομετρα
    γυρναω σπιτι και εκει αρχιζουμε

    Πρωινο κατα τις 13¨30
    1 ποτηρι γαλα και ενα τοαστ με γαλα και ζαμπον χωρις βουτυρ
    Μεσημεριανο κατα τισ 16¨00
    Η μαρουλι με τονο χωρις λαδι η καλαμακια κοτοπουλο ψημενα στο φουρνακι με λιγο λαδι για να ψηθουν η καποια αλλη μεριδα κρεας παντα συνοδευμενα με σαλατα ντοματα μαρουλι φετα χωρις λαδι
    Κατα τις 18¨00
    τρωω παλι ενα τοαστ
    Και βραδινο κατα τις 21-22¨00
    Τρωω ενα γιαουρτι με 2 κουταλιες του γλυκου μελι


    Εχω ξεκινησει 3 μερες τωρα το γυμναστηρι εχω χασει 1 κιλο και 300 γραμμαρια αλλα δν ειναι τπτ αυτα γιατι ειναι τα υγρα οποτε δν ενθουσιαζομαι ακομα καθε κριτικη δεκτη ευχαριστω πολυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-10-10 14:41 #2
    Προεπιλογή
    Πόσες μέρες διαβάσματος είπες?
    Γιατί εμένα μου φαίνεται ούτε 30 λεπτά δεν έκατσες αν κρίνω από τη διατροφή που έβγαλες....
    Κανείς δεν θα σου δώσει έτοιμη διατροφή γιατί δεν είναι αυτός ο σκοπός.
    Διάβασε.
    Φιλικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-10-10 14:50 #3
    Προεπιλογή
    φιλε το πιο ευκολο που μπορεις να κανεις ειναι να βρεις τις θερμιδες συντηρησης σου
    να τρως λιγοτερες απο αυτες
    εστω οτι εχει 3000
    να τρως ας πουμε 2700

    να αρχισεις να κανεις αεροβια 4 5 φορες την βδομαδα απο 20+ λεπτα
    και καθε 2 βδομαδες ανεβαζεις ενα 5λεπτο στην αεροβια σου

    εννοειτε οτι θα τρως σωστα και καθαρα
    και καλο θα ταν να κανεις και βαρη
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-10-10 16:20 #4

    Εγγραφή
    08-06-2010
    Περ.
    Syros,Greece
    Μηνύματα
    21
    Προεπιλογή ε
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Manos1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσες μέρες διαβάσματος είπες?
    Γιατί εμένα μου φαίνεται ούτε 30 λεπτά δεν έκατσες αν κρίνω από τη διατροφή που έβγαλες....
    Κανείς δεν θα σου δώσει έτοιμη διατροφή γιατί δεν είναι αυτός ο σκοπός.
    Διάβασε.
    Φιλικά.

    2 με 3 μερες μου φαινεται ομως ολο βλεπω συνεχεια διατροφες ογκου γραμμωσης δεν εχω δει πολλες για χασιμο κιλων γιαυτο και αποφασισα να γραψω αυτην για να δω αν ειναι καλη....
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-10-10 17:36 #5
    Το avatar του χρήστη Marine

    Εγγραφή
    10-08-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.026
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Petros17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα απο μερες διαβασματος στο σιτε ελπιζω να βελτιωσα λιγο την διατροφη μου

    Λοιπον ξυπναω παω γυμναστηριο κατα τις 12-12,30 κανω 30 με 35 λεπτα διαδρομο ξεκινωντας στα 6 χιλιομετρα για 2,30 λεπτα και μετα ανεβαζω στα 8 για 2,30 λεπτα δλδ καθε 2,30 λεπτα αλαζω ταχυτητα για να ξεκουραζομαι στα 6 χιλιομετρα
    γυρναω σπιτι και εκει αρχιζουμε

    Πρωινο κατα τις 13¨30
    1 ποτηρι γαλα και ενα τοαστ με γαλα και ζαμπον χωρις βουτυρ ----> ελαχιστη πρωτεινη
    Μεσημεριανο κατα τισ 16¨00
    Η μαρουλι με τονο χωρις λαδι η καλαμακια κοτοπουλο ψημενα στο φουρνακι με λιγο λαδι για να ψηθουν η καποια αλλη μεριδα κρεας παντα συνοδευμενα με σαλατα ντοματα μαρουλι φετα χωρις λαδι ----> ποσοτητα??
    Κατα τις 18¨00
    τρωω παλι ενα τοαστ ----> ΕΓΚΛΗΜΑ1
    Και βραδινο κατα τις 21-22¨00
    Τρωω ενα γιαουρτι με 2 κουταλιες του γλυκου μελι ----> ΕΓΚΛΗΜΑ2


    Εχω ξεκινησει 3 μερες τωρα το γυμναστηρι εχω χασει 1 κιλο και 300 γραμμαρια αλλα δν ειναι τπτ αυτα γιατι ειναι τα υγρα οποτε δν ενθουσιαζομαι ακομα καθε κριτικη δεκτη ευχαριστω πολυ
    αν νομιζεις πως με το να μην τρως θα χασεις κιλα εισαι γελασμενος ..ναι μεν θα χασεις αλλα θα γα...σεις τον οργανισμο σου..δεν ξερω την γνωμη σου για τα συμπληρωματα αλλα μια πρωτεινη πιστευω θα σε βοηθαγε...

    τεσπα..ας σου δωσω μερικες προτασεις
    Πρωινο-Βρωμη,γαλα,ασπραδια,αυγο,μελι,δημητριακα και πρωτεινη
    Δεκατιανο-Σαντουιτς με τονο και αυγο Η Σαντουιτς με κοτοπουλο και ντοματα
    ΤΑ ΑΛΛΑΝΤΙΚΑ στο χασιμο κιλων καλο ειναι να αποφευγονται
    Μεσημεριανο και Βραδυνο -Κοτα,Τονος,Τσιπουρα,Σωλομος,Γαλοπουλα,Μπριζολες μοσχαρισιες αλλα και χοιρινες ΑΛΙΠΕΣ παντα
    Μετα την προπονηση θες πρωτεινη γρηγορης αποροφησης Γαλα και ασπραδι ειναι οτι πρεπει μαζι με μελι...

    ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙΣ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΣΟΥ
    Απάντηση με παράθεση