Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 02-10-10 15:06 #1
    Προεπιλογή πρεπει να μαθω ι ιστορια μου
    λοιπον μαγκες και μαγκιτισες καλως σας βρηκα. ειμαι σε ενα σημειο που μου γυρυσε το μυαλο προς το σωστο και οι κρεπαλες που εκανα τοσα χρονια ανηκουν πια στο παρελθον. γυμναστηριο πηγαινα πριν 6 χρονια περιπου αλλα το σταματησα αφου δεν ειχα ορεξη.απο τον ιουνιο που ειπα δεν παει αλλο αηδιασμενος πια με το σωμα μου αρχισα διατα διατροφη μονος μου χωρις διαιτολογο τωρα 1η οκτωβριου ζυγυστηκα στα 97 κιλα με υψος πες 1.75 δεν ξερω καν ποσο ειχα φτασει ειχα ζυγυστει καποια στιγμη τελος ιουνιου στα 115 κιλα το κακο σε αυτο το τετραμηνο ηταν πως δεν γυμναστηκα καθολου σημερα γραφτηκα απο δευτερα ξεκιναω γυμναστηριο οι οπιαδηποτε πληροφορια θα μου εκανε καλο και θα σας παραθεσω και την διατροφη που κανω ως τωρα στο τετραμηνο ηλικιακα ειμαι 23 χρονων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-10-10 15:52 #2
    Προεπιλογή
    Kαλή επιτυχία στους στόχους σου.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-10-10 16:22 #3
    Προεπιλογή
    η διατροφη μου ειναι αυτη 12 η ωρα καφε φρεντο εσπρεσσο μετριο με ζαχαρινη και μεσα μεσα 5-6 μπισκοτακια διατης να κατεβαινει καλυτερα μεσημεριανο απο 2-5 εκει μεσα τρωω οταν εχω ευκαιρια απο την δουλεια....εχω ως βαση κοτοπουλο φιλετο σχαρας, ψαρονεφρι χοιρινο, μπιφτεκι σχαρας,μοσχαρισια μπριζολα,τσιπουρα,γαυρος τηγανητος,μοσχαρακι βραστο. και συνοδεια τα εξης..φασολακια βραστα,μακαρονια ολικης βραστα,ντοματοσαλατα,μαρουλοσαλατα,λαχανο καροτο,χορτα βραστα καθε μερα και κατι διαφορετικο να μην τα βαριεμαι!! μετα το μεσημεριανο 2ος καφες να ρθουμε στα ισια μας και για την βραδυνη δουλεια!!! τωρα για βραδυ οι επιλογες λιγοτερες πιτα αλαδωτη με κοτοπουλο σουβλακι ντοματα και μαγιονεζα λαιτ, 250 μλ γαλα ημιαπαχο με κορνφλεικς και 2 φρυγανιες ολικης.την πιτα μεχρι τις 11 το βραδυ την εχω φαει,οταν ειναι να φαω γαλα το τρωω μετα τη δουλεια στις 12 το βραδυ!!! αποδοτικη ως τωρα σε θεμα χασιμων κιλων αλλα τωρα με το γυμναστηριο ειμαι καλυμμενος με αυτη τη διατροφη??? μες το τετραμηνο εχω κοψει τελειως την ζαχαρη και το ψωμι. το μεσημεριανο το συνοδευω και με λιγη φετα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-10-10 17:48 #4
    Προεπιλογή
    Νομίζω είναι καλή ιδέα να μελετήσεις λιγάκι την ενότητα διατροφή. καλό διάβασμα.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-10-10 19:01 #5
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω είναι καλή ιδέα να μελετήσεις λιγάκι την ενότητα διατροφή. καλό διάβασμα.
    +1 και δες πως γινετε ενα ποστ με μια διατροφη!!

    ετσι οπως το εκανες το ποστ, δεν διαβαζετε!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-10-10 22:20 #6

    Εγγραφή
    04-05-2010
    Περ.
    Γες αι ντού.
    Μηνύματα
    163
    Προεπιλογή
    Καλυτερα στο σουβλακι να βαζεις γιαουρτι 2% αντι για μαγιονεζα light,οπως επισης και πιτα ολικης η οποια ειναι εξισου καλη στη γευση.Αν δεν εχει το σουβλατζιδικο που παιρνεις,μπορεις(αν παιρνεις συχνα απο κει,να τους πεις να παρουν για σενα μιας και θα εισαι τακτικος πελατης)Tωρα καλυτερα να αφαιρεσεις και τι φετα για λιγο καιρο μιας και εχιε και αυτη αρκετα λιπαρα.Δε λεω οτι ειναι καταστροφικη απλα αν τα βρισκεις σκουρα βοηθανε και αυτες οι λεπτομερειες.Κατα τα αλλα αν απλα θες να χασεις κιλα και δε σε νοιαζει να τουμπανεψεις πιστευω εισαι ενταξει.Εχω καποιους ενδοιασμους για το γαλα το βραδυ μιας και ειναι μονο σακχαρα αλλα καλυτερα να το σχολιασει καποιος αλλος που γνωριζει καλυτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-10-10 00:21 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SepTum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλυτερα στο σουβλακι να βαζεις γιαουρτι 2% αντι για μαγιονεζα light,οπως επισης και πιτα ολικης η οποια ειναι εξισου καλη στη γευση.Αν δεν εχει το σουβλατζιδικο που παιρνεις,μπορεις(αν παιρνεις συχνα απο κει,να τους πεις να παρουν για σενα μιας και θα εισαι τακτικος πελατης)Tωρα καλυτερα να αφαιρεσεις και τι φετα για λιγο καιρο μιας και εχιε και αυτη αρκετα λιπαρα.Δε λεω οτι ειναι καταστροφικη απλα αν τα βρισκεις σκουρα βοηθανε και αυτες οι λεπτομερειες.Κατα τα αλλα αν απλα θες να χασεις κιλα και δε σε νοιαζει να τουμπανεψεις πιστευω εισαι ενταξει.Εχω καποιους ενδοιασμους για το γαλα το βραδυ μιας και ειναι μονο σακχαρα αλλα καλυτερα να το σχολιασει καποιος αλλος που γνωριζει καλυτερα.
    φιλε μου το μαγαζι που τρωω πιτες ειναι δικο μου.εξου και οι κρεπαλες τοσα χρονια!!??!?!?! παντως θα ρωτησω για πιτες ολικης αν βρω θα παρω σιγουρα. εγω θελω να χασω τα υπολοιπα κιλα και να φτασω στο κανονικο μου εκει που δεν ημουν ποτε απο εκει και μετα σιγουρα θα θελω να φουσκωσω και ολας.... με υψος 1.75 υπολογιζω καπου στα 80 και κατω να δειχνω οκ οποτε καμια 20 κιλακια ακομα που θα πανε θα φυγουν και αυτα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-10-10 08:59 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο karxidonios Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου το μαγαζι που τρωω πιτες ειναι δικο μου.εξου και οι κρεπαλες τοσα χρονια!!??!?!?! παντως θα ρωτησω για πιτες ολικης αν βρω θα παρω σιγουρα. εγω θελω να χασω τα υπολοιπα κιλα και να φτασω στο κανονικο μου εκει που δεν ημουν ποτε απο εκει και μετα σιγουρα θα θελω να φουσκωσω και ολας.... με υψος 1.75 υπολογιζω καπου στα 80 και κατω να δειχνω οκ οποτε καμια 20 κιλακια ακομα που θα πανε θα φυγουν και αυτα!!!
    Δύσκολο να μην τρως πίτες αν είναι δικό σου το μαγαζί......................
    Φάε σκέτα τα σουβλάκια με σαλάτα. Γνώμη μου είναι να ξεχάσεις τις πίτες. Είτε είναι ολικής είτε όχι. Δύσκολη η περίπτωσή σου. Χρειάζεσαι αποτοξίνωση από τις πίτες.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-10-10 17:53 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δύσκολο να μην τρως πίτες αν είναι δικό σου το μαγαζί......................
    Φάε σκέτα τα σουβλάκια με σαλάτα. Γνώμη μου είναι να ξεχάσεις τις πίτες. Είτε είναι ολικής είτε όχι. Δύσκολη η περίπτωσή σου. Χρειάζεσαι αποτοξίνωση από τις πίτες.
    στην βδομαδα αντε να φαω τις 3 πιτες συνολο αλλα θα τις κοψω στην μια και αν απο δευτερα που θα αρχισω και το γυμναστηριο σκεφτομαι να κανω μια λιπομετρηση να δω που βρισκομαι και γυμναστικη θα πηγαινω παντα νηστικος για 1.30 ωρα περιπου μετα θα πρεπει να τρωω κατι σωστα? πρωτεινη? μαλλον θα χτυπαω 5 ασπραδια με ενα κροκο ειμαι καλλυμενος?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-10-10 19:50 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο karxidonios Εμφάνιση μηνυμάτων
    στην βδομαδα αντε να φαω τις 3 πιτες συνολο αλλα θα τις κοψω στην μια και αν απο δευτερα που θα αρχισω και το γυμναστηριο σκεφτομαι να κανω μια λιπομετρηση να δω που βρισκομαι και γυμναστικη θα πηγαινω παντα νηστικος για 1.30 ωρα περιπου μετα θα πρεπει να τρωω κατι σωστα? πρωτεινη? μαλλον θα χτυπαω 5 ασπραδια με ενα κροκο ειμαι καλλυμενος?
    Σίγουρα δεν πρέπει να είναι φορτομένο το στομάχι, αλλά δεν πρέπει και να πεινάς. Εγώ μισή ώρα πριν την προπόνηση τρώω μια μπανάνα και αμινοξέα. Μετά την προπόνηση σίγουρα χρειάζεσαι πρωτείνη και υδατάνθρακα με υψηλό γλυκαιμικό δείκτη. Μια εύκολη λύση είναι συμπλήρωμα πρωτείνης και γλυκόζη. Ομως και τα ασπράδια είναι πολύ καλή λύση, αλλά φαντάζομαι και λίγη γλυκόζη είναι απαραίτητη.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση