Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 79
  1. 13-10-10 18:39 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό αντεπιχείρημα και καλή ερώτηση , αν και μάλλον υποτιμάς τις έρευνες με αρουραίους . Αν δεν υπήρχαν οι αρουραίοι και τα υπόλοιπα ζώα να γίνουν δοκιμές , πολλές ζωές ανθρώπων δεν θα είχαν σωθεί - διάβασε πώς ανακαλύφτηκε η ινσουλίνη π.χ. Πολλά είδη από ζώα χρησιμοποιήθηκαν στην ανακάλυψη της ινσουλίνης - σε έρευνες που ήταν αδύνατο να χρησιμοποιηθούν άνθρωποι - και σήμερα κάποιοι άνθρωποι ζουν εξαιτίας των ερευνών αυτών.

    Σε αυτά που θέτεις οι απαντήσεις είναι τόσο γνωστές σε όλους που δεν υπάρχει αμφισβήτηση - αν και μερικούς αιώνες πριν και η ίδια ύπαρξη των ατόμων και των μορίων ήταν υπό τεράστια αμφισβήτηση - απλά εμάς μας φαίνονται ότι τα ξέραμε από πάντα γιατί μεγαλώσαμε χωρίς να υπάρχει τέτοιο θέμα στην εποχή μας.
    Το ίδιο και με την Γη, πριν 500+ χρόνια όλοι οι άνθρωποι πίστευαν ότι η γη είναι επίπεδη , απλά αυτή η γνώση μας φαίνεται τόσο δεδομένη που δεν ζητάμε αποδείξεις πια- το ίδιο συμβαίνει και με όσα θέτεις γιατί είναι θέματα που έχουν επαληθευτεί ξανά και ξανά ότι έχουν σταθερή απάντηση.
    Από την άλλη , συχνά προκύπτουν θέματα που είναι πιο νέα και εκεί υπάρχουν αντικρουόμενες γνώμες ακόμα και μεταξύ επιστημόνων χρειάζονται τεκμηρίωση με αποδείξεις , όχι με πτυχία.
    Στα επιστημονικά θέματα δεν υπάρχουν "αυθεντίες", το να έχεις ένα επιστημονικό πτυχίο δεν σε καθιστά πάντα σωστό , μπορεί να έχεις μία μεγαλύτερη πιθανότητα να προσεγγίσεις την αλήθεια αλλά αυτό δεν συμβαίνει πάντα (π.χ Φικιώρης) , γι' αυτό σε σύγχρονα επιστημονικά ζητήματα καλύτερα να ψάχνουμε για αποδείξεις που στηρίζουν μία άποψη.Κανένας ισχυρισμός δεν γίνεται αυτόματα αλήθεια βάσει του ποιός τον πιστεύει.


    Το"ερευνες με αρουραιους" το ειπα χιουμοριστικα, σαφως και η συμβολη των ερευνων στην προοδο και την εδραιωση καποιων γνωσεων υπηρξε αναγκαια και καθοριστικη.

    Τα ερωτηματα που εγραψα παραπανω, τα ειπα στη τυχη αλλα μονο δεδομενα δε τα βρισκω. Το τι ειναι δεδομενο για τον καθενα ποικιλλει αναλογα με το μορφωτικο του επιπεδο, αλλα και με τις ασχολιες του. Δεν θα υπαρξει διαμαχη για το αν ο ουρανος ειναι μπλε ή μαυρος, ή για το ενα η γη ειναι στρογγυλη.

    Αλλα αμα παει ενας δικηγορος στο γυμναστη του και ο γυμναστης του πιασει το μπουτι απο πισω και του πει εδω ειναι ο ημιημενωδης και τον γυμναζουμε ετσι,ο δικηγορος κρινεις σωστο να θελει αποδειξεις για το εαν ειναι εγκυρα αυτα που του λεει ο γυμναστης του?

    Εαν εσυ πεις σε εναν πελατη σου παντελως ασχετο με το αντικειμενο, οτι η πατατα εχει υδατανθρακα, θα επρεπε να σου ζητησει πως και γιατι και να του το αποδειξεις?


    Δε μιλαω για γενικες γνωσεις αλλα για εξειδικευμενα ζητηματα, οπως πχ η εκγυμναση και η διατροφη ή η ιατρικη. Εκει μαλλον ακους αυτον που στα λεει χωρις να απαιτεις αποδειξεις.

    Τωρα αμα σε σενα βγει ενα νεο επαναστατικο προγραμμα διατροφης ή κατι ανατρεπτικο στα δεδομενα του επαγγελματος σου βεβαια και θα το αμφισβητησεις και θα απαιτησεις αποδειξεις αλλα δεν ειναι το ιδιο.

    Σιγουρα ενα πτυχιο δε σε καθιστα σωστο, υπαρχουν υπερβολικα ΑΣΧΕΤΟΙ ανθρωποι σε καθε επαγγελμα και ας εχουν πτυχιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-10-10 19:31 #32
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αλλα αμα παει ενας δικηγορος στο γυμναστη του και ο γυμναστης του πιασει το μπουτι απο πισω και του πει εδω ειναι ο ημιημενωδης και τον γυμναζουμε ετσι,ο δικηγορος κρινεις σωστο να θελει αποδειξεις για το εαν ειναι εγκυρα αυτα που του λεει ο γυμναστης του?

    Εαν εσυ πεις σε εναν πελατη σου παντελως ασχετο με το αντικειμενο, οτι η πατατα εχει υδατανθρακα, θα επρεπε να σου ζητησει πως και γιατι και να του το αποδειξεις?


    Δε μιλαω για γενικες γνωσεις αλλα για εξειδικευμενα ζητηματα, οπως πχ η εκγυμναση και η διατροφη ή η ιατρικη. Εκει μαλλον ακους αυτον που στα λεει χωρις να απαιτεις αποδειξεις.

    Τωρα αμα σε σενα βγει ενα νεο επαναστατικο προγραμμα διατροφης ή κατι ανατρεπτικο στα δεδομενα του επαγγελματος σου βεβαια και θα το αμφισβητησεις και θα απαιτησεις αποδειξεις αλλα δεν ειναι το ιδιο.

    Σιγουρα ενα πτυχιο δε σε καθιστα σωστο, υπαρχουν υπερβολικα ΑΣΧΕΤΟΙ ανθρωποι σε καθε επαγγελμα και ας εχουν πτυχιο.
    Γιατί να μην απαιτούμε αποδείξεις; Γνωρίζω πολλούς "γκουρού" που κινούνται μέσω της τακτικής του "έχε μου εμπιστοσύνη, μη ρωτάς και κάνε ότι σου λέω".Νομίζω ότι αυτή η τακτική είναι αποδεκτή για βασικές γνώσεις, αλλά όταν κάποιος απαγορεύει τις ερωτήσεις επειδή δεν θέλει να θιχτεί το εγώ του είναι σαν να απαιτεί από τον άλλον να μην σκέφτεται, να εκτελεί τις διαταγές του σαν ρομπότ. Όταν ξέρεις ότι δεν θα έχεις αντίλογο είναι επόμενο να μην σε νοιάζει αν υπάρχουν αποδείξεις για ότι λες. Κάπως έτσι το bodybuilding έχει γεμίσει δόγματα που δεν στέκουν και η πλειοψηφία των αθλητών ξέρει τα περισσότερα πράγματα λάθος γιατί έτσι τα έμαθε από τον αγαπημένο τους guru αφού φοβόταν να ρωτήσει για αποδείξεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-10-10 00:29 #33
    Προεπιλογή
    Φιλε τα δογματα για το bodybuilding πες πανε στο διαολο, εδω σε γιατρο αμα ρωτησεις πως γιατι αμεσως αρπαζεται.
    Η κοπελα μου ηταν σκατα διαρροια πυρετους συναχι και της εδωσα κατι αναβραζοντες lanes που μου χαν ξεμεινει.
    Οταν το πα στο γιατρο, μου λεει νεαρε μη μου κανεις το γιατρο ΧΑΧΑ.

    Σ οσους εχω τυχει, αμα ξερεις κατι παραπανω απο την κυρα φροσυνη τη φουρναρισα, σε κοιτανε με μισο ματι, λες και θα τους φας το πενηνταρικο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-10-10 13:54 #34
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε τα δογματα για το bodybuilding πες πανε στο διαολο, εδω σε γιατρο αμα ρωτησεις πως γιατι αμεσως αρπαζεται.
    Η κοπελα μου ηταν σκατα διαρροια πυρετους συναχι και της εδωσα κατι αναβραζοντες lanes που μου χαν ξεμεινει.
    Οταν το πα στο γιατρο, μου λεει νεαρε μη μου κανεις το γιατρο ΧΑΧΑ.

    Σ οσους εχω τυχει, αμα ξερεις κατι παραπανω απο την κυρα φροσυνη τη φουρναρισα, σε κοιτανε με μισο ματι, λες και θα τους φας το πενηνταρικο.
    Ισχύει για πολλούς γιατρούς αυτό που λες αλλά σε καμία περίπτωση δεν παίρνει κάποιος φαρμακευτική αγωγή χωρίς την έγκριση γιατρού γιατί μπορεί να επιβαρύνει με αυτό τον τρόπο σοβαρά τον οργαμισμό του..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-10-10 14:37 #35
    Προεπιλογή
    Εννοειται πως δε μπορει ο καθενας να παιρνει απο μονος του φαρμακα αυτο που λες βεβαια και ειναι σωστο.

    Αλλα η εγκριση γιατρου θα μας σωσει?

    Η μεση εξεταση διαρκει 5 λεπτα? Μπαμ μπαμ. Τοσο.

    Μου λεει ο ορθοπαιδικος αφου ζουπαγε λιγο τον ωμο μου εχεις τενοντιτιδα παρε αυτα τα φαρμακα θα γινεις καλα.

    Παει ενας φιλος μου στο δερματολογο για κατι σημαδια, του λεει α ειναι μυκητες παρε αυτα τα φαρμακα και θα σου φυγουν.

    Σε αλλο φιλο μου που ειχε αμυγδαλιτιδα ο παθολογος του εδωσε αντιβιωση για ουρολοιμωξη, αυτο διεγνωσε. Βεβαια χειροτερεψε. Ο επομενος ιατρος ειπε πως ηταν απαραδεκτος ο πρωτος,ντροπη.


    Το ΙΑΤΡΙΚΟ ΛΑΘΟΣ στην ελλαδα ειναι καταχωρημενο 2%. Δε βρισκεις δικιο σε πεντακοσια χρονια. Ο καθενας στηριζεται στην αυθεντια του, κανε αυτο θα γινεις καλα. Και αμα δε γινω? Γιατι εγω να επιβαρυνω με φαρμακα το συστημα μου επειδη αυτος ειναι ανετοιμος να ασκησει ιατρικη?

    Εγω και οι αλλοι δυο παραπανω κουμποσαμε τα φαρμακακια μας και δε γιναμε καλα. Ποιος φταει? Εγω? Η ο γιατρος?
    Εγω δε γινεται να φταιω. Ο γιατρος επισης δε γινεται να φταιει,στα χαρτια τουλαχιστον ετσι λενε ( σιγα μην εκθεσει ο ενας τον αλλον), αφου το ιατρικο λαθος ειναι ελαχιστο. Ε ποιος φταει μαγκες μου? Ο φουφουτος?

    Τους εχω σιχαθει, μακαρι ο θεος να μας φυλαει, μακρια απο μας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-10-10 16:31 #36
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που κάνει κακό στα νεφρά από διατροφικούς παράγοντες είναι η χρόνια υπεργλυκαιμία. το αλκοόλ και πολύ σημαντικό το τσιγάρο από μη διατροφικούς παράγοντες. Περισσότερα εδώ
    Andrikos γραφεις πως:Οτιδήποτε φτάνει στην υπερβολή μπορεί δυνητικά να δημιουργήσει βλάβες στην υγεία , είτε μιλάμε για πρωτεΐνη είτε για υδατάνθρακα, είτε για λίπος , είτε για ανθυγιεινές συνήθειες όπως η καθιστική ζωή και το κάπνισμα.

    Συμφωνω και γιαυτο εκανα την ερωτηση και στις διαιτολογους μας.Για να μην κανω υπερβολη στη χρηση.Το προβλημα ειναι οτι δεν θελουν να προσφερουν ολοι τις γνωσεις τους ή δεν συμμεριζονται ολοι το σκοπο το δικο μας.Αυτο ομως δεν μπορω να καταλαβω, αν λειτουργει αρνητικα σε ενα επιστημονα.
    Η απαντηση που πηρα ελεγε πως δεν υπαρχει κανενας λογος να εχω επιπλεον προσληψη πρωτεινης σε ολα τα γευματα περαν απο αυτη που λαμβανω με το μεσημεριανο και το βραδυνο γευμα. Πως δεν μου προσφερει κατι η πρωτεινη σε ολα τα γευματα εκτος απο τον κινδυνο του καρκινουν των νεφρων Ενω τους εξηγησα πως γυμναζομαι μου ειπαν πως αυτα που ψαχνω ειναι λεπτομερειες που αφορουν μονο ατομα που κανουν πρωταθλητισμο.
    Δεν ζητησα κατι φοβερο απο καποιον επιστημονα περαν της γνωσης και θεωρητικα απλα προσπαθησαν να σπειρουν πανικο.
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-10-10 18:04 #37
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοειται πως δε μπορει ο καθενας να παιρνει απο μονος του φαρμακα αυτο που λες βεβαια και ειναι σωστο.

    Αλλα η εγκριση γιατρου θα μας σωσει?

    Η μεση εξεταση διαρκει 5 λεπτα? Μπαμ μπαμ. Τοσο.

    Μου λεει ο ορθοπαιδικος αφου ζουπαγε λιγο τον ωμο μου εχεις τενοντιτιδα παρε αυτα τα φαρμακα θα γινεις καλα.

    Παει ενας φιλος μου στο δερματολογο για κατι σημαδια, του λεει α ειναι μυκητες παρε αυτα τα φαρμακα και θα σου φυγουν.

    Σε αλλο φιλο μου που ειχε αμυγδαλιτιδα ο παθολογος του εδωσε αντιβιωση για ουρολοιμωξη, αυτο διεγνωσε. Βεβαια χειροτερεψε. Ο επομενος ιατρος ειπε πως ηταν απαραδεκτος ο πρωτος,ντροπη.


    Το ΙΑΤΡΙΚΟ ΛΑΘΟΣ στην ελλαδα ειναι καταχωρημενο 2%. Δε βρισκεις δικιο σε πεντακοσια χρονια. Ο καθενας στηριζεται στην αυθεντια του, κανε αυτο θα γινεις καλα. Και αμα δε γινω? Γιατι εγω να επιβαρυνω με φαρμακα το συστημα μου επειδη αυτος ειναι ανετοιμος να ασκησει ιατρικη?

    Εγω και οι αλλοι δυο παραπανω κουμποσαμε τα φαρμακακια μας και δε γιναμε καλα. Ποιος φταει? Εγω? Η ο γιατρος?
    Εγω δε γινεται να φταιω. Ο γιατρος επισης δε γινεται να φταιει,στα χαρτια τουλαχιστον ετσι λενε ( σιγα μην εκθεσει ο ενας τον αλλον), αφου το ιατρικο λαθος ειναι ελαχιστο. Ε ποιος φταει μαγκες μου? Ο φουφουτος?

    Τους εχω σιχαθει, μακαρι ο θεος να μας φυλαει, μακρια απο μας.
    Σαφώς και υπάρχουν κακοί γιατροί αλλά δεν χρειάζεται να αναγάγουμε την εξαίρεση σε κανόνα. Ακόμα και σε μισό λεπτό μπορεί κάποιος γιατρός λόγω μεγάλης πείρας να κάνει διάγνωση, ειδικά όταν πρόκειται για κάτι συνηθισμένο..
    Και τέλος, και οι γιατροί άνθρωποι είναι. Δεν γίνεται να μην κάνουν ποτέ λάθος...
    Αυτά τα λίγα για να μην βγαίνουμε και τελείως off-topic(όχι ότι το αποφύγαμε αλλά τέλοσπαντων)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-10-10 22:04 #38
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Andrikos γραφεις πως:Οτιδήποτε φτάνει στην υπερβολή μπορεί δυνητικά να δημιουργήσει βλάβες στην υγεία , είτε μιλάμε για πρωτεΐνη είτε για υδατάνθρακα, είτε για λίπος , είτε για ανθυγιεινές συνήθειες όπως η καθιστική ζωή και το κάπνισμα.

    Συμφωνω και γιαυτο εκανα την ερωτηση και στις διαιτολογους μας.Για να μην κανω υπερβολη στη χρηση.Το προβλημα ειναι οτι δεν θελουν να προσφερουν ολοι τις γνωσεις τους ή δεν συμμεριζονται ολοι το σκοπο το δικο μας.Αυτο ομως δεν μπορω να καταλαβω, αν λειτουργει αρνητικα σε ενα επιστημονα.
    Η απαντηση που πηρα ελεγε πως δεν υπαρχει κανενας λογος να εχω επιπλεον προσληψη πρωτεινης σε ολα τα γευματα περαν απο αυτη που λαμβανω με το μεσημεριανο και το βραδυνο γευμα. Πως δεν μου προσφερει κατι η πρωτεινη σε ολα τα γευματα εκτος απο τον κινδυνο του καρκινουν των νεφρων Ενω τους εξηγησα πως γυμναζομαι μου ειπαν πως αυτα που ψαχνω ειναι λεπτομερειες που αφορουν μονο ατομα που κανουν πρωταθλητισμο.
    Δεν ζητησα κατι φοβερο απο καποιον επιστημονα περαν της γνωσης και θεωρητικα απλα προσπαθησαν να σπειρουν πανικο.
    Το λάθος που κάνουν εξ αρχής είναι να απαντούν. Π.χ. εγώ δεν ασχολούμαι τόσο με θέματα κλινικής διατροφής, (δεν σκοπεύω να ασκήσω επάγγελμα σε νοσοκομείο) οπότε αν κάποιος με ρωτήσει μία σχετική ερώτηση ίσως να απαντήσω "δεν ξέρω". Νομίζω οι περιπτώσεις που αναφέρεις επειδή είναι διαιτολόγοι νοσοκομείου και ασχολούνται σχεδόν αποκλειστικά με θέματα σίτισης ασθενών μάλλον ντρέπονται να δηλώσουν άγνοια στο θέμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-10-10 22:44 #39
    Προεπιλογή
    κι εγω για καποια περιοδο φοβομουν τις πρωτεινες με οοοολα αυτα που λεγονται για καρκινο νεφρου κτλ.το καλοκαιρι μιας και ειχα επισκεφθει διατροφολογο ρωτησα περι αυτου.μου ειπε οτι δεν ισχυει κατι τετοιο,αλλα παντα ειναι καλυτερο να παιρνεις πρωτεινες κτλ απο κανονικη τροφη και οχι απο σκευασματα.αν το καλοσκεφτει κανεις η φυση-ο Θεος (οποιον εχει ο καθενας για δημιουργο τεσπα) εχει φροντισει να τα παρεχει ολα στον ανθρωπο,στο νερο,τα λαχανικα,φρουτα,ζωα.απλα με τους σημερινους καιρους,τη ρουτινα,δε μπορεις ολη μερα να εισαι σπιτι και να τρως ακριβως ο,τι χρειαζεσαι!και συμφωνω με ενα σχολιο παραπανω,ο "μεσαιωνας" πρεπει να τελειωσει καποια στιγμη ΚΑΙ σε αυτο το θεμα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-10-10 01:21 #40
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gruberalles21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κι εγω για καποια περιοδο φοβομουν τις πρωτεινες με οοοολα αυτα που λεγονται για καρκινο νεφρου κτλ.το καλοκαιρι μιας και ειχα επισκεφθει διατροφολογο ρωτησα περι αυτου.μου ειπε οτι δεν ισχυει κατι τετοιο,αλλα παντα ειναι καλυτερο να παιρνεις πρωτεινες κτλ απο κανονικη τροφη και οχι απο σκευασματα.αν το καλοσκεφτει κανεις η φυση-ο Θεος (οποιον εχει ο καθενας για δημιουργο τεσπα) εχει φροντισει να τα παρεχει ολα στον ανθρωπο,στο νερο,τα λαχανικα,φρουτα,ζωα.απλα με τους σημερινους καιρους,τη ρουτινα,δε μπορεις ολη μερα να εισαι σπιτι και να τρως ακριβως ο,τι χρειαζεσαι!και συμφωνω με ενα σχολιο παραπανω,ο "μεσαιωνας" πρεπει να τελειωσει καποια στιγμη ΚΑΙ σε αυτο το θεμα...
    Πολύ σωστός!
    Μόλις ακούσουν προτείνη άμεσος κάνει κακό! Τα ποτά και τα ξενύχτια όμως τα βρίσκουν ποιο φυσιολογικά... τι να πεις.. Ημιμάθεια!

    Στις μέρες μας το "κατεβάζω ένα μπουκάλι ουίσκι κάθε νύχτα" συνεπάγεται άντρας με @@!
    Ενώ αντίθετα αν ένας που ασχολείται με bb "δεν πίνω καθόλου alcohool αλλα προτείνη" συνεπάγεται με @@ αντάς!

    Στο κάτω-κάτω προτιμώ να πάω από προτείνει και κομμάτια, παρα από alcohol και μπιροκιλια
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-10-10 02:35 #41
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mitsen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ σωστός!
    Μόλις ακούσουν προτείνη άμεσος κάνει κακό! Τα ποτά και τα ξενύχτια όμως τα βρίσκουν ποιο φυσιολογικά... τι να πεις.. Ημιμάθεια!

    Στις μέρες μας το "κατεβάζω ένα μπουκάλι ουίσκι κάθε νύχτα" συνεπάγεται άντρας με @@!
    Ενώ αντίθετα αν ένας που ασχολείται με bb "δεν πίνω καθόλου alcohool αλλα προτείνη" συνεπάγεται με @@ αντάς!

    Στο κάτω-κάτω προτιμώ να πάω από προτείνει και κομμάτια, παρα από alcohol και μπιροκιλια

    Αυτες ειναι αποφασεις ζωης
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-10-10 11:53 #42
    Banned
    Εγγραφή
    27-09-2010
    Μηνύματα
    343
    Προεπιλογή
    ελα ρε μαγκες τι ψαχνετε να βρειτε τωρα, εδω αμα πεισ σε καποιον ασχετο με τον χωρο και ειδικα στους πιο μεγαλους σε ηλικια οτι ξυριζεις την γαμπα που και που σε κοιτανε με μισο ματι.Αυτοι οι φουσκωτοι οι ξυρισμενοι που βλεπουμε στις παραλιες ειναι αδερφες μοου ελεγαν κατι θειοι, και τους λεω ενταξει οταν θα ξαναδειτε ενα τετοιο στην παραλια πηγαιντε να του το πειτε απο κοντα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-10-10 14:27 #43
    Το avatar του χρήστη metz

    Εγγραφή
    20-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kazmaier Εμφάνιση μηνυμάτων
    ελα ρε μαγκες τι ψαχνετε να βρειτε τωρα, εδω αμα πεισ σε καποιον ασχετο με τον χωρο και ειδικα στους πιο μεγαλους σε ηλικια οτι ξυριζεις την γαμπα που και που σε κοιτανε με μισο ματι.Αυτοι οι φουσκωτοι οι ξυρισμενοι που βλεπουμε στις παραλιες ειναι αδερφες μοου ελεγαν κατι θειοι, και τους λεω ενταξει οταν θα ξαναδειτε ενα τετοιο στην παραλια πηγαιντε να του το πειτε απο κοντα


    Ακριβώς το ίδιο έχω πει κι εγώ άπειρες φορές σε πολλούς άσχετους/ημιμαθείς/κακοήθεις/ξερόλες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-06-11 01:52 #44

    Εγγραφή
    01-09-2010
    Περ.
    Πτολεμαίδα
    Μηνύματα
    61
    Προεπιλογή
    http://karkinos.medlook.gr/articles.php?id=454&type=1 διαβάστε την αλήθεια για τις πρωτεΐνες-καρκινοπαθείς από ένα έγκυρο site
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 14-06-11 12:11 #45
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Titanium Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορει να ειχε κανει σημβολεο με τον χασαπη της γυτονιας και να εγραφε και συνταγες.....ξες του τιπου"βαλε μου 2 κιλα κιμα και θα παω αυριο στον γιατρο να το γραψω..
    εδω εμενα ο γιατρος μ μ την ειπε επειδη δε τρωω και κανα πιτογυρο....ο καθε ενας με τις ορεξεις του
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία