Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 23
  1. 12-10-10 13:31 #1
    Προεπιλογή αεροβιο μετα απο προπονηση ποδιων
    τι λετε για αεροβια μετα απο προπονηση ποδιων?????βοηθαει στο χαλαρωμα η το αντιθετο....???
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-10-10 13:38 #2
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gspyropo Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι λετε για αεροβια μετα απο προπονηση ποδιων?????βοηθαει στο χαλαρωμα η το αντιθετο....???
    Eγω οταν μπορω να παρω τα ποδια μου,περπαταω για 20 λεπτα με μετριο βημα σε 5-7% κλιση.Τρεξιμο με τιποτα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-10-10 13:45 #3
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gspyropo Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι λετε για αεροβια μετα απο προπονηση ποδιων?????βοηθαει στο χαλαρωμα η το αντιθετο....???
    κανε μονο περπάτημα για αποθεραπεία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-10-10 16:06 #4

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανε μονο περπάτημα για αποθεραπεία.
    +165123783963
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-10-10 16:07 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανε μονο περπάτημα για αποθεραπεία.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    +165123783963
    +200000000000000000

    νικο σε περασα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-10-10 19:24 #6
    Προεπιλογή
    Βeef οτι πεις ενα παραπανω και εχω και τσεικλι.

    Εγω παντως μετα τα ποδια στην αρχη ειμαι πολλυ κομμενος στο τρεξιμο αλλα μετα συνιθιζω
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-10-10 20:07 #7
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    και αν μπορείς να κάνεις αποθεραπεία, περπάτημα ξυπόλητος(χωρίς παπούτσια) ακόμα καλύτερα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-10-10 23:11 #8
    Προεπιλογή
    κατι μου λεει οτι δν ειναι καλη ιδεα να βγαzεις την ιδρωμενη σου πατουσα σε δημοσιο χωρο....
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-10-10 23:16 #9
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loukiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατι μου λεει οτι δν ειναι καλη ιδεα να βγαzεις την ιδρωμενη σου πατουσα σε δημοσιο χωρο....
    ε ναι δε λεει να βγάλεις το μπιχλοπόδαρο μεσα στο τζιμ, θα εχουμε λιποθυμίες
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-10-10 23:44 #10
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    καθηστε ρε καλα....

    δεν μιλαω για μεσα στο γυμ. συζητηση αποθεραπειας για τα ποδια μετα απο προποηση λεμε.

    πχ μπορει να εχεις χωρο στο σπιτι η να εχεις την δυνατοτητα να πας σε γηπεδο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-10-10 01:01 #11
    Προεπιλογή
    μπορεις να κανεις αεροβια σε χαμηλη ενταση ακομα και 40 λεπτα.ειναι ενας ωραιος τροπος να γραμμωσεις στα ποδια.πριν την αεροβια παρε αρκετα αμινο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-10-10 21:21 #12
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορεις να κανεις αεροβια σε χαμηλη ενταση ακομα και 40 λεπτα.ειναι ενας ωραιος τροπος να γραμμωσεις στα ποδια.πριν την αεροβια παρε αρκετα αμινο.
    Ανακαλυψα(ετσι τουλαχιστον νιωθω) πως τις μερες που που εχω τις πιο δυσκολες ασκησεις στα ποδια (απο αποψη κιλων)μου βγαινει καλυτερα αεροβιο 45' με μια ωρα με 8χιλ\την ωρα μετα την προπονηση,ενω πρωτα πηγαινα μεσημερι γυμναστηριο και βραδυ ετρεχα και παντα μερες με λιγοτερη επιβαρυνση. Ενω τωρα νιωθω πως τα ποδια μου χαλαρωνουν καλυτερα .Επειδη το κανω λιγο καιρο περιπου 3 εβδομαδες αυτο υπαρχει πιθανοτητα να ειναι λαθος για το μελλον;
    Γιαννη αμινο γιατι;(Ειπαμε μου αρεσει να ρωταω για να μαθαινω) και αν δεν παρεις συμπληρωμα υπαρχει κατι αλλο να αντικαταστησουμε;
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-10-10 21:56 #13
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανακαλυψα(ετσι τουλαχιστον νιωθω) πως τις μερες που που εχω τις πιο δυσκολες ασκησεις στα ποδια (απο αποψη κιλων)μου βγαινει καλυτερα αεροβιο 45' με μια ωρα με 8χιλ\την ωρα μετα την προπονηση,ενω πρωτα πηγαινα μεσημερι γυμναστηριο και βραδυ ετρεχα και παντα μερες με λιγοτερη επιβαρυνση. Ενω τωρα νιωθω πως τα ποδια μου χαλαρωνουν καλυτερα .Επειδη το κανω λιγο καιρο περιπου 3 εβδομαδες αυτο υπαρχει πιθανοτητα να ειναι λαθος για το μελλον;
    Γιαννη αμινο γιατι;(Ειπαμε μου αρεσει να ρωταω για να μαθαινω) και αν δεν παρεις συμπληρωμα υπαρχει κατι αλλο να αντικαταστησουμε;

    Εγώ προσωπικά όταν κάνω πόδια(πέρα από το γεγονός ότι με κουράζουν περισσότερο από κάθε άλλη μυική ομάδα που είναι και λογικό άλλωστε λόγω μεγέθους) μετά δεν μπορώ να περπατήσω καλά καλά για 5 λεπτά... Απορώ πως καταφέρνεις και κάνεις μία ώρα αερόβια...
    Bέβαια κατά τη γνώμη μου δεν πρέπει να αργείς το μεταπροπονητικό ρόφημα για παραπάνω από μισή ώρα..
    Νομίζω τα αμινοξέα είναι μονόδρομος σε περίπτωση που θέλεις να κάνεις αερόβια, για να αποφύγεις την άυξηση του μυικού καταβολισμού και να πετύχεις μεγαλύτερο αναβολισμό...
    Θα σε συμβούλευα να ξεκουραστείς και 10 λεπτά πριν αρχίσεις αερόβια ή έστω να κάνεις λίγες διατάσεις πρώτα. Μην πάρεις αμινοξέα και πας με τη μια στο διάδρομο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-10-10 13:57 #14
    Προεπιλογή
    Εγω παλι οταν το καλοκαιρι εκανα γραμμωση ,ελιωνα τα ποδια μου με Τρι-σετ στο γυμναστηριο και μετα τη προπονηση πηγενα και ετρεχα (οχι σε διαδρομο) 1 ωρα καπου στα 7,5 χιλιομετρα και προς το τελος της διαδρομης για 300 μετρα, με ενταση οσο δεν παει.
    Δεν ξερω αν ηταν το σωστοτερο που θα μπορουσα να κανω,αλλα εκεινη τη περιοδο δεν με ενδιεφερε να μην μπορω να περπαταω την αλη μερα.
    Αποψη μου παντα, νομιζω πως δεν υπαρχει προβλημα να κανεις αεροβια μετα την προπονηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-09-12 11:54 #15
    Το avatar του χρήστη Gorgojola

    Εγγραφή
    15-09-2012
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    83
    Προεπιλογή Αεροβικη και leg day
    Αεροβικη και leg day
    τα οφελη της αεροβικης μετα απο προπονηση με βαρη ειναι κατανοητα αναρωτιεμαι ομως αν μπουρουμε
    να την συνδιασουμε με προπονηση ποδιων η ακομη
    να προγραματησουμε μερα αεροβικης(μονο) την επομενη αυτης των ποδιων??!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία