Θέμα: Spirakia

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 31
  1. 07-11-10 19:35 #16
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kazmaier;271601[SIZE=4
    ]ποιος ασχετος εκανε αναφορα[/SIZE] για βιταμινη Α απορω, η ισοτρετινοινη ειναι τοξικη και δινεται απο τους δερματολογους μονο οταν εχουν αποτυχει ολες οι αλλες θεραπειες και εφοσον ο ασθενης ειναι υγιης και πληρει και καποιες αλλες προυποθεσεις( εχω παρει στο παρελθον γιαυτο τα ξερω), αλιμονο αν δινανε αβερτα κουβερτα σε οσους εχουν ακμη τετοια φαρμακα. Τωρα για τον φιλο που ρωταει θα προτεινα να παει σε καποιο δερματολογο αλλα θα πρεπει να του πει και τις ορμονες που παιρνει οποτε την απαντηση ειναι σαν να την βλεπω απο τωρα......


    την επομένη που θα αναφερθείς έτσι σε μέλος θα έχεις και τις ανάλογες κυρώσεις.

    ευχαριστώ για την κατανόηση..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-11-10 20:05 #17
    Προεπιλογή
    Βιταμίνη Β5 ,μπορείς να την πάρεις σε μεγάλες δόσεις και για μεγάλο χρονικό διάστημα,δεν υπάρχουν παρενέργειες και είναι πολύ αποτελεσματική κατά της ακμής.
    Είναι ακριβή αν ακολουθήσεις τις συνιστώμενες δοσολογίες οι οποίες φτάνουν τα 5-10γρ/μέρα.
    Αυτά βέβαια θα πρεπε να τα ξέρεις πριν ξεκινήσεις τον κύκλο....και πολύ φοβάμαι ότι δεν έχεις τη ανάλογη προστασία/pct για τον κύκλο που κάνεις!
    Anyway,good luck!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-11-10 21:09 #18
    Το avatar του χρήστη Pain

    Εγγραφή
    16-03-2010
    Περ.
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    102
    Προεπιλογή
    οντως ο arisfwtis ειχε δικιο, δεν προσεξα πως ειναι σε κυκλο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-11-10 22:24 #19
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    οπως το περιγραφης ειναι ακμη... και εχει αυξηθει λογο κυκλου...

    δεν νομιζω οτι ειναι αλλεργια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-11-10 22:58 #20
    Προεπιλογή
    Να έχει αυξηθεί δεν γινετε πριν δεν είχα ούτε ένα τώρα εμφανίστηκαν!!ρε παιδιά δεν το έχει παθει κανείς μόνο εγώ πως θα φύγουμε;;;;;;δεν γίνετε να έβγαλα ακμή στα 30 Μου!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-11-10 23:00 #21
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    σταματα τον κυκλο, κανε αποθεραπεια σωστη, κανε και ολες τις απαρετητεςε εξετασεις και εισαι οκ.

    το θεμα ειναι σε λεπτο σημειο για να κλειδωθει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-11-10 23:06 #22
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    να ειναι αλεργια...δυσκολο

    να στο εχουν δημιουργισει τα φαρμακα...μαλλον...αλλα και παλι...

    λογικα θα πρεπει να πας σε δερματολογο δεν μπορουμε να κανουμε διαγνωση απ το φορουμ...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devil : 08-11-10 στις 15:00
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-11-10 12:56 #23
    Προεπιλογή
    Mα καλά ρε παιδιά τι συζητάμε?
    Κάνει κύκλο τεστο και ψάχνουμε να βρούμε από τι έβγαλε σπυράκια?
    Είναι μια από τις παρενέργειες του κύκλου σου,φίλε μου......τελειωσέ τον και κάνε σωστό pct και είσαι κομπλέ.
    Και πάρε βιταμίνη β5 που σου είπα,θα βοηθήσει πολύ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-11-10 16:44 #24
    Banned
    Εγγραφή
    27-09-2010
    Μηνύματα
    343
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    να ειναι αλεργια...δυσκολο

    να στο εχουν δημιουργισει τα φαρμακα...μαλλον...αλλα και παλι...

    λογικα θα πρεπει να πας σε δερματολογο δεν μπορουμε να κανουμε διαγνωση απ το φορουμ...
    ναι υπαρχει πιθανοτητα να μην φταινε τα φαρμακα αλλα το αυγο.... +1 στον μανο
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-11-10 01:02 #25
    Προεπιλογή
    Παιδιά, και εμένα η δική μου πλάτη και οι ώμοι έχουν πάρα πολλά σπυράκια και χωρίς να είμαι σε κύκλο. Απλά κόκκινα σπυράκια χωρίς πύον. Δεν ξέρω που μπορεί να οφείλονται και το είχα και απορία...
    You 're not training to win friends.
    You 're not training to look pretty.
    You 're not training to stare some chick's ass (well... sometimes).
    You know why you 're training. And if you don't, then get the hell out because you 're just taking up space... This is heavy duty.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-11-10 01:20 #26
    Προεπιλογή
    Πιστευω οτι χρειαζεσαι καλα προστατευτικα εκτος απο ολες τις Βιταμινες που ηδη θα ξερεις οτι εχουν αντιοξειδοτικες ιδιοτητες ενεσιμες και μη.
    Πρεπει να κανεις καλο μπανιο, ακριβως μετα την προπονηση γτ εκεινη την ωρα εχουν εκριθει ολες οι τοξινες και δεν κανει να μεινουν πανω στο δερμα. Καλο ειναι να κανεις και το πρωι, καθως και οποτε νομιζεις οτι εισαι λιπαρος. Υπαρχουν καταληλα σαμπουαν κι αφρολουτρα που μηδενιζουν τη λιπαροτητα.
    Επισης σε αυτες τις περιπτωσεις ΔΡΑΣΤΙΚΟΤΑΤΑ αποτελεσματα εχει η ενεσιμη γλουταθιονη. Tαtionil glutathione απο (Teofarma η Roche).
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-11-10 16:51 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PMalamas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστευω οτι χρειαζεσαι καλα προστατευτικα εκτος απο ολες τις Βιταμινες που ηδη θα ξερεις οτι εχουν αντιοξειδοτικες ιδιοτητες ενεσιμες και μη.
    Πρεπει να κανεις καλο μπανιο, ακριβως μετα την προπονηση γτ εκεινη την ωρα εχουν εκριθει ολες οι τοξινες και δεν κανει να μεινουν πανω στο δερμα. Καλο ειναι να κανεις και το πρωι, καθως και οποτε νομιζεις οτι εισαι λιπαρος. Υπαρχουν καταληλα σαμπουαν κι αφρολουτρα που μηδενιζουν τη λιπαροτητα.
    Επισης σε αυτες τις περιπτωσεις ΔΡΑΣΤΙΚΟΤΑΤΑ αποτελεσματα εχει η ενεσιμη γλουταθιονη. Tαtionil glutathione απο (Teofarma η Roche).
    Το να μηδενίσουμε την λιπαρότητα στο δέρμα δεν είναι και ό,τι πιο σωστό... Καλό είναι το δέρμα να είναι ως ένα βαθμό λιπαρό, προστατευτική δράση έχει για τον οργανισμό η εντός των λογικών ορίων λιπαροτητα.
    You 're not training to win friends.
    You 're not training to look pretty.
    You 're not training to stare some chick's ass (well... sometimes).
    You know why you 're training. And if you don't, then get the hell out because you 're just taking up space... This is heavy duty.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-11-10 21:25 #28
    Προεπιλογή
    Ναι οντως δεν ειναι και οτι καλυτερο, το αλλο ακρο ειναι η ξηροδερμια, το λεω για να δωσω εμφαση.. βεβαια το καθε δερμα εχει και διαφορετικες αναγκες.. οποτε πρατουμε αναλογα του προβληματος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-11-10 21:48 #29
    Προεπιλογή
    να πω και εγω το εξης μια και εχω κανει θεραπεια για τα σπυρακια οταν ημουν στο λυκειο και ειχα τρελη ακμη και επερνα φαρμακα για 7 μηνες σερι...εγω πιστευω πως αφου δεν εβγαλες τοσο καιρο και εβγαλες τωρα ειναι επειδη εισια σε κυκλο...δνε γινετια πριν να ησουν οκει ακι τωρα μπαμ να εβγαλες στο ασχετο...και εγω πιστευω οτι ειναι η διατροφη σου που φταιει.τρως πολλους υδατατνθρακες τωρα???γιατι εαν τρως κανεις μεγαλο κακο στο δερμα σου....η μεγαλη κατακρατηση νερου και λιπους κανει το δερμα λιπαρο και ξεχηλωνει ευκολα με συνεπεια ραγαδες και σπιρακια.....πιστυεω πως ειναι λογω του φαρμακου σε συνδυασμο με τη διατροφη σου..
    βεβαια τωρα θα μου επις και πριν μπορει να ετρωγες πολυ και να μην εβγαζες σπυρακια...και εγω θα σου πω οντως αλαλ κανεις δνε αντιδρα το ιδιο στο φαρμακο ...ο καθενας εχει διαφορετικες συνεπειες[ή και ιδιες,αλλα δεν το γνωριζω].....
    η δυναμη φερνει ογκο,ο ογκος δεν φερνει δυναμη...every safe movement for the muscles is totallly uselles..,the rest is for the dead people,do your exercises like hell to see heaven...only the strongest will survive...train ONLY insane...and all the people wants to be bodybuilderw,but nobody wants to lift big weights..so wake up,go to gym,pick a heavy ass weight and lift it untill death....power roules...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-11-10 22:00 #30
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    Ανάλογα με το φύλο τα αναβολικά στεροειδή έχουν και τις ακόλουθες παρενέργειες:

    Στους άνδρες:

    Ακμή, αυξημένη επιθετικότητα και σεξουαλική διάθεση. Χρήση για μεγάλο διάστημα μπορεί να προκαλέσει στειρότητα και ανικανότητα, αναστολή της σπερματογένεσης, συρρίκνωση και σκλήρυνση των όρχεων, νεφρική βλάβη, γυναικομαστία, αλωπεκία, υπερτροφία προστάτη, μειωμένη παραγωγή ενδογενούς τεστοστερόνης και γοναδοτροπινών.

    απο την στιγμη που δεν παιρνεις και καποια προστατευτικα επιβαρυνεις γενικοτερα το σωμα σου...τωρα αμα σου πω να τα σταματησεις θα το κανεις?μαλλον οχι οποτε.........
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία