Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 14 από 14
  1. 23-11-10 20:27 #1
    Προεπιλογή η διατροφη μου κ πειτε μου...
    το πρωι απαραιτητα καφες,κατα τισ 11 θα φαω 30-40 γρ τυρι με λιγα λιπαρα και μια φετα ψωμι,το μεσημερι απο τισ 2 εως τις 3.3ο-4.00 εχω προπονηση 4-5 φορες την εβδομαδα,οταν γυριζω τρωω χορταρικα,και περνω πρωτεινες ισο 100,και το βραδυ κατα της 9 θα φαω κοτοπουλο με σαλαταη μοσχαρι με σαλατα και 2-3 φρουτα,εχω χασει 45 κιλα μετα απο 2 χρονια διατροφης και θελω να χασω αλλα 15-20..το γυμναστηριο το χω ξεκινησει εδω και 2 βδομαδες,οπως ειπα και σε αλλο ποστ εχω κολισει στα ιδια κιλα εδω και 6 μινες,και απο ττε που ξεκινισα γυμναστηριο εχω παρει και 2 κιλα...τη με συμβουλευετε να κανω?(1 ΩΡΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΠΑΙΡΝΩ ΛΙΠΟΔΙΤΕς)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-11-10 20:36 #2
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    διατροφη ειναι αυτο??
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-11-10 20:38 #3
    Προεπιλογή
    ειληκρηνα δεν ξερω τι να αλλο να κανω για να χασω λιπος....απο μικρος ηουν παχυσαρκος και τωρα θελω κι εγω να γινω κανονικος στα κιλα μου...απλα πειτε μου τη να κανω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-11-10 20:40 #4
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Galthazar Εμφάνιση μηνυμάτων
    διατροφη ειναι αυτο??




    οντως αδερφε αυτο ειναι λιμοκτονια...κανε μια γυρα στις διατροφες να παρεις μια γευση...φτιαξε μια διατροφη και μετα ποσταρε τη να τη δουμε....
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-11-10 20:42 #5
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimitris1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειληκρηνα δεν ξερω τι να αλλο να κανω για να χασω λιπος....απο μικρος ηουν παχυσαρκος και τωρα θελω κι εγω να γινω κανονικος στα κιλα μου...απλα πειτε μου τη να κανω...
    απο μικρος εχεις ψαχτει ομως να δεις τι θα κανεις και πως? Διαβασε το φορουμ και οχι μονο και θα σου λυθουν πολλες αποριες σχετικα με τις τροφες και θα εισαι σε θεση να βγαλεις μια δικη σου διατροφη
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-11-10 20:53 #6
    Το avatar του χρήστη GyM=life

    Εγγραφή
    31-10-2010
    Περ.
    Switzerland
    Μηνύματα
    685
    Προεπιλογή
    what the.....τι ειναι αυτο?xD εκτος το οτι δεν εχει καθολου υδατανθρακα αυτο δεν ειναι καν διατροφη....
    Failure is not the worst thing in the world...the very worst is not to try...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-11-10 20:56 #7
    Προεπιλογή
    οκ...ισως να το χω παρακανει...τα ερωτηματα μου ειναι τα εξης..για να χασω λιπος πρεπει να τρωω υδατανθρακα?τι διατροφη πρεπει να κανω?διαβασα τα ποστς αλλα δεν εχω βρει κατι παρομοιο μου plzzzzzz help...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-11-10 21:00 #8
    Το avatar του χρήστη GyM=life

    Εγγραφή
    31-10-2010
    Περ.
    Switzerland
    Μηνύματα
    685
    Προεπιλογή
    διαβασε και εδω...και θα καταλαβεις πιστευω...χρειαζεσαι και υδατανθρακα και πρωτεινη και λιπη!
    Failure is not the worst thing in the world...the very worst is not to try...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-11-10 23:30 #9

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    ειναι πολυ απλα τα πραματα. τωρα καταλαβα γιατι εχεις παψει να χανεις. γιατι τρως τοσο λιγο που το σωμα σου νομιζει οτι λιμοκτονεις και ως αντιποινα σταματα την καυση λιπους.επισης με τετοια διατροφη ο μεταβολισμος σου θα εχει πεσει στα ταρταρα και σιγουρα δε θα εχεις και πολλες δυναμεις να συνεχισεις τη γυμναστικη(μην κοιτας που ακομα εισαι στις 2 εβδομαδες και ειναι ξεκουραστο το σωμα).

    επισης αλλο πραγμα οπως εχω ξαναπει η απωλεια βαρους,κι αλλο η απωλεια λιπους.


    απο κει και περα πρεπει να ξεκαθαρισεις τι θελεις.πρεπει να ιεραρχησεις τους στοχους σου.θες ενα κορμι γυμνασμενο στα προτυπα αυτων που βλεπεις εδω στο φορουμμε μικροτερες αναλογιες φυσικα) η απλα θες να δεις τη ζυγαρια να πεφτει οσο πιο κατω γινεται αδιαφορωντας για την εικονα σου??

    αν θες το πρωτο,πρεπει να κανεις στροφη 180 μοιρων σε αυτα που κανεις διατροφικα.

    αν θες το δευτερο,απλα συνεχιζε να κοβεις φαγητο(αυτο το λιγο που σου εχει απομεινει) και κανε οσο πιο πολυ γυμναστηριο μπορεις(με την λογικα της μαζας "οσο πιο πολυ τοσο πιο καλα") και συντομαη ζυγαρια θα πεσει κι αλλο,μιας και θα εχεις χασει ενα σωρο αλιπη μαζα ακομα.

    εγω σου προτεινω ξεκαθαρα το πρωτο.φροντισε να παρεις τη σωστη αποφαση και το φορουμ ειναι εδω για να σε βοηθησει
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-11-10 02:02 #10
    Προεπιλογή
    το να τρως λιγο δν σημενει οτι θα σε αδυνατισει κιολας το θεμα ειναι να τρως σωστα και θα δεις αποτελεσματα πολυ γρηγορα επισης προσθεσε στο προγραμα σου αεροβια ασκηση μιση ωρα πριν τα βαροι και μισοι ωρα μετα η καλυτερα θα σε πρωτινα να πιγενες σε καποια σχολη πυγμαχιας ¨)
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-11-10 02:10 #11
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο freakstar Εμφάνιση μηνυμάτων
    το να τρως λιγο δν σημενει οτι θα σε αδυνατισει κιολας το θεμα ειναι να τρως σωστα και θα δεις αποτελεσματα πολυ γρηγορα επισης προσθεσε στο προγραμα σου αεροβια ασκηση μιση ωρα πριν τα βαροι και μισοι ωρα μετα η καλυτερα θα σε πρωτινα να πιγενες σε καποια σχολη πυγμαχιας ¨)
    μιση ωρα πριν γιατι? Και γιατι να περιμενει μιση ωρα για μετα απο βαρη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-11-10 10:21 #12
    Προεπιλογή
    σας ευχαριστω παιδια....εκατσα κ εφτιαξα 1 διατροφη κ θελω να μου πειτε τη γνωμη σας αν πρεπει να προσθεσω κατι η να αφερεσω.πρωινο 2 φετες ολικης αλεσεως ψωμι με 30 γρ τυρι με λιγα λιπαρα,δεκατιανο κοτατζ με 1 φετα ψωμι, μεσημεριανο κοτοπουλο η μοσχαρι με πρασινη σαλατα,μετα απο 2 ωρες αω γυμναστηριο κ αμεσως μετα παιρνω πρωτεινες,(ισο 100)απογευματινο βρωμη με απαχο γαλα βραδυνο ψαρι ι κοτοπουλο με σαλατα..πως σασ φενεται...περιμενω απαντησεις...(μη ξεχνατε οτι θελω για χασιμο λιπους)περιμενω μυνηματα σας
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-11-10 14:56 #13

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    καλυτερα απο πριν αλλα με σαφγ περιθωρια βελτιωσης και παλι.

    θα σου πω μερικα πραματα να καταλαβεις τι εννοω.

    καθε γευμα σου πρεπει να εχει πρωτεινη, υδατανθρακες(εκτος απο πριν τον υπνο),λιπος(εκτος απο μετα την προπ αλλα και στο πρωινο),και φυτικες ινες σε καποιο ποσοστο(εκτος απο μετα την προπονηση).

    οπως καταλαβαινεις καποια απο τα γευματα σου ηταν ατελη.αυτο ηταν το πρωτο και κυριο λαθος.

    απο κει και περα να προτιμας παντα φυσικες και μη επεξεργασμενες τροφες.κρεας,ψαρι,κοτοπουλο,γαλοπουλα(οχι το αλλαντικο),αυγα, για πρωτεινη και κατα δευτερο λογο γαλακτοκομικα χαμηλων λιπαρων(γιαουρτι 2% στραγγιστο κι οχι αγελαδινο,τυρι κοτατζ,ισως και γαλα 1,5%) και φυσικα πρωτεινη σε μορφη συμπληρωματος.

    για υδατανθρακες να προτιμας βρωμη,καστανο η εστω ασπρο ρυζι,γλυκοπατατα η πατατα,φρουτα,,καλαμποκι,καστανα,και ισως και μακαρονια (μαυρα).

    τρωγε αφθονες σαλατες,ενω και κανενα οσπριο που περιχει λιγο απ΄'ολα(υδατανθρακα φυτικη πρωτεινη και φυτικες ινες) μια φορα τη βδομαδα ειναι οκ.

    μην προτιμας λοιπον τοστ (εστω και ολικης) η τυρια του σουπερ μαρκετ (εστω και light) η αλλαντικα τυπου γαλοπουλα (εστω και αυτη την υποτιθεμενη βραστη).


    νομιζω σου εδωσα την κεντρικη ιδεα.καταλαβαινω βεβαια οτι ειναι δυσκολο να αλλαξει καποιος τις συνηθειες του σε μια ωρες ολες μαζι και να κανεις στροφη 180 μοιρων,αλλα κανε το σιγα σιγα.

    απο κει και περα εξ'αποστασεως κανενας δε μπορει να σου πει οτι με αυτη τη διατροφη η με την αλλη διατροφη θα χασεις(η θα παρεις).ποσο μαλλον απο τη στιγμη που δε γραφεις καν ποσοτητες.

    απλα σημειωνε τι τρως καθε μερα(ζυγισμενα ολα).κοιτα καθρεφτη και ζυγαρια μια φορα καθε 10 μερες πχ.

    σου αρεσει αυτο που βλεπεις???συνεχειζεις

    δε σου αρεσει??? το αλλαζεις

    χανεις κιλα??συνεχιζεις

    χανεις παρα πολλα κιλα πολυ γρηγορα???τρως κατι παραπανω

    παιρνεις λιπος??τρως πολυ.κοψε λιγο υδατανθρακα


    ελπιζω να βοηθησα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-11-10 18:48 #14
    Προεπιλογή
    σ ευχαρηστω πολυ.....να σαι καλα η αλη θεια ειναι οτι ποτε δεν ζυγιζα τις τροφες μου...θα παω να παρω ζυγαρια...
    Απάντηση με παράθεση