Θέμα: διατροφη

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1
  1. 25-11-10 16:00 #1
    Προεπιλογή διατροφη
    Καλησπερα σας!! Ειμαι καινουργιο μελος του bodybuilding και θα ηθελα να με βοηθησετε λιγο με την διατροφη μου. Διαβασα το αρθρο σχετικα με την διατροφη γραμμωσης και προσπαθησα να την εφαρμοσω οσο πιο βολικα γινεται προσωπικα λογω του οτι ειμαι φοιτητης!Εμαι 1.80 και ζυγιζω 84 κιλα. Ειχα σταματησει το γυμναστηριο για 3 μηνες και λογω κακου φαγητου επρεπε να αρχισω ξανα απο το μηδεν.ειχα ξεκινησει μια καπως σαν διατροφη το καλοκαιρι τρωγοντας υγιεινα και κανοντας καθε μερα γυμναστικη απλως τωρα προσπαθς για κατι πιο καλο και "δυνατο"!!

    1ο γευμα: 50γρ βρωμης με ζεστο γαλα η πιτακι βρωμης
    2ο γευμα: εδω κυριως κολαω στο τι να διαλεξω διοτι παω γυμναστηριο 5 φορες την εβδομαδα και σε ολες κανω αεροβια μετα τα βαρη 40 λεπτα
    3ο γευμα: καστανο ρυζι με βραστο στηθος κοτοπουλο η οσπρια και πρασινη σαλατα(ελαιολαδο+λινελαιο)η μακαρονια και καμια φορα ρυζι με τονο!!
    4ο γευμα: σαλατα μαρουλι(ελαιολαδο+λινελαιο) +απαχο φιλετο μοσχαρι
    5ο γευμα: σαλατα μπροκολο η αγγουρι+ντοματα(ελαιολαδο+λινελαιο)
    6ο γευμα: 6 ασπραδια αυγο και ενα γιαουρτακι με μελι

    ωστοσο θα ηθελα να περιοριστω αμα μπορω σε 5 γευματα! βοηθηστε!
    επισης θα ηθελα να προσθεσω και φρουτα τα οποια στο αρθρο διαβασα δεν προστιθενται!!
    οπως επισης αμα υπαρχουν εναλακτικες πχ προσθεσω φρουτα σε καποιο γευμα ι τυρι cottage η αλλη πηγη πρωτεινης στο απαχο φιλετο μοσχαρι δηλαδη κατι π μαγειρευετε ευκολα και ειναι η καλυτερη επιλογη για πηγη πρωτεινης. ακομη οπως βλεπετε εχω 3 σαλατες στην διατροφη και ψαχνω ενναλακτικους τροπους. το πολυ 2 να εχω!Συμβουλες παρακαλω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη skiner : 25-11-10 στις 23:04
    Απάντηση με παράθεση