Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 85
  1. 10-11-10 12:15 #1
    Προεπιλογή Ότι έχει σχέση με τη φύση...(βότανα - φυσικά συμπληρώματα)
    γεια σας παιδια... έφτιαξα ενα καινουριο θρεντ (το οποιο ειναι μια κατηγορια συζητησης απο μονο του) στο οποιο θα μπορουμε να συζηταμε και να συμβουλευουμε σχετικα με βοτανα (τονοτικα, λιποδυαλιτικα , βιταμινικα , θεραπευτικα) καντε ερωτησεις ελευθερα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-11-10 12:23 #2
    Προεπιλογή
    Aς ξεκινήσω λοιόν, εχω προμηθευτει yohimbe απο καταστημα με βοτανα, εχει μορφη
    σaν τριμμενο ξυλο ,σκουρο καφε , σε γευση παλευεται ,αλα απο εκει και πέρα,ποια
    ειναι η δοση που πρέπει να πάρει κανεις??? Κάνει δουλεια απο μόνη της η χρειαζεται
    να συνδυαστει με κατι??? Τι αλα στοιχεια εχουμε για αυτη? Για να ειχε απαγορευθει
    απο τους λιποδιαλυτες ολο και κατι καλο θα παίζει.


    Υ.Γ. να σημειωσω πως εναι καθόλα νόμιμο βότανο ,πωλείται κανονικα,και τονιζω εχει
    απαγορευθεί στην χρηση σε λιποδιαλυτες.Το το νίζω για να μην παρεξηγηθω και μην
    παραβω τους κανόνες του forum.
    Τιμή σ’ εκείνους όπου στην ζωή των
    ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
    Καβάφης
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-11-10 12:49 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas_lamia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aς ξεκινήσω λοιόν, εχω προμηθευτει yohimbe απο καταστημα με βοτανα, εχει μορφη
    σaν τριμμενο ξυλο ,σκουρο καφε , σε γευση παλευεται ,αλα απο εκει και πέρα,ποια
    ειναι η δοση που πρέπει να πάρει κανεις??? Κάνει δουλεια απο μόνη της η χρειαζεται
    να συνδυαστει με κατι??? Τι αλα στοιχεια εχουμε για αυτη? Για να ειχε απαγορευθει
    απο τους λιποδιαλυτες ολο και κατι καλο θα παίζει.


    Υ.Γ. να σημειωσω πως εναι καθόλα νόμιμο βότανο ,πωλείται κανονικα,και τονιζω εχει
    απαγορευθεί στην χρηση σε λιποδιαλυτες.Το το νίζω για να μην παρεξηγηθω και μην
    παραβω τους κανόνες του forum.

    αν ειναι σε τετοια μορφη http://www.salvialight.com/pics/yohi...-yohimbine.jpg η συνιστωμενη ποσοτητα ειναι 4-5 κοφτες μικρες κουταλιες να τις βραζεις για 10 λεπτα (σε μορφη τσαγιου) Αποψη μου ειναι να βαζεις 3εις. υπαρχουν πολλοι που βαζουν 7-10 κουταλιες και βραζουν μην τους ακους... δεν πας για ολυμπιαδα(ασε που μαλλον κακο κανουν)..και αν θες προτεινω να το αντικαταστησεις με τζινσεγκ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-11-10 13:03 #4
    Προεπιλογή
    επισης να πω πως ειναι ενα δυνατο βοτανο το οποιο διευρυνει την αντοχη του αθλητη και μπορει μετα απο λιγο καιρο να τον κανει να δουλεψει την προπονηση του σε ενα με δυο κλικ σκληροτερης ασκησης. απο εκει και περα διαστελει τα τριχοειδη αγγεια οποτε εχουμε καλυτερη αιματωση κατι το οποιο βελτιωνει και σεξουαλικες επιδοσεις... αν θες καλες καυσεις συνδιασε το με καρπους γκουαρανα και σε περιπτωση που δεν παιρνεις complex συμπληρομταων με πολλες βιταμινες να το παραεις και με καρπους απο ιπποφαες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-11-10 13:14 #5
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολυ , με ιπποφαές το συνδιαζα ως τώρα ευχαριστωκ παλι
    Τιμή σ’ εκείνους όπου στην ζωή των
    ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
    Καβάφης
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-11-10 15:19 #6
    Προεπιλογή
    δεν κανει τιποτα φιλε μου οτι θες να μου λες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-11-10 15:26 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    μμ... μισο.. τι 4-5 κουταλιες??? καταρχην σε τι % yohimbine ξερουμε????
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-11-10 15:50 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    μμ... μισο.. τι 4-5 κουταλιες??? καταρχην σε τι % yohimbine ξερουμε????
    γεια σου ντεβηλ! ευχρασιστω για την συμμετοχη σου... δεν μιλαω για yohimbe σκονη σε καψουλες που μπορει να εχει 1% 2% 3% 4% μεχρι και 8% yohimbine. Μιλαμε για τον "ξυλο" για το οποιο δεν μπορουμε να πουμε με σιγουρια ποση ποσοτηα σε yohimbine εχει μια κουταλια...παιζει ρολο και ο τοπος απο τον οποιο φυτωνει το δενδρο.. απλα η ποσοτητα που προανεφερα μας προστατευει απο να παρουμε μεγαλες δοσεις yohimbine.. επισης να πω οτι συγκριτικα με το χαπι ειναι καλυτερο διοτι δεν επηρεαζει τα νεφρα και το συκωτι στο βαθμο που το κανει το χαπι και περαν αυτου σε μορφη τσαγιου απορροφαται πολυ καλυτερα απο το χαπι...για οτιδηποτε αλλο στειλε μου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-11-10 15:54 #9
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βοτανολόγος Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σου ντεβηλ! ευχρασιστω για την συμμετοχη σου... δεν μιλαω για yohimbe σκονη σε καψουλες που μπορει να εχει 1% 2% 3% 4% μεχρι και 8% yohimbine. Μιλαμε για τον "ξυλο" για το οποιο δεν μπορουμε να πουμε με σιγουρια ποση ποσοτηα σε yohimbine εχει μια κουταλια...παιζει ρολο και ο τοπος απο τον οποιο φυτωνει το δενδρο.. απλα η ποσοτητα που προανεφερα μας προστατευει απο να παρουμε μεγαλες δοσεις yohimbine.. επισης να πω οτι συγκριτικα με το χαπι ειναι καλυτερο διοτι δεν επηρεαζει τα νεφρα και το συκωτι στο βαθμο που το κανει το χαπι και περαν αυτου σε μορφη τσαγιου απορροφαται πολυ καλυτερα απο το χαπι...για οτιδηποτε αλλο στειλε μου!
    ναι οκ δεν διαφωνω σε οτι κανει το τσαι.... βασικα δεν ξερω τι διαφορα εχουν γιατι εγω εχω κανει χρηση μονο της yohimbine hcl και οχι yohimbe σε τσαι

    αλλα το θεμα ειναι πως λες 4-5 κουταλιες... λογικα μιλαμε για μερικα γρ (15+) λογικα... χωρις να γνωριζουμε την % σε yohimbine που εχει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-11-10 16:26 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι οκ δεν διαφωνω σε οτι κανει το τσαι.... βασικα δεν ξερω τι διαφορα εχουν γιατι εγω εχω κανει χρηση μονο της yohimbine hcl και οχι yohimbe σε τσαι

    αλλα το θεμα ειναι πως λες 4-5 κουταλιες... λογικα μιλαμε για μερικα γρ (15+) λογικα... χωρις να γνωριζουμε την % σε yohimbine που εχει?
    ειναι ασφαλης αυτη η ποσοτητα. οπουδηποτε και να πας θα σου πουν πως μια καλη ποσοτητα ειναι 4-5 κουταλιες υπαρχουν βεβαια και μερικοι μ...ακες που προτεινουν 7-10 κουταλιες για μενα οπως ειπα και πιο πανω η καλυτερη ποσοτητα ειναι 3εις κουταλιες (λιγο κατω απο το προτεινομενο) . Οσο για τα χαπια να πουμε στα παιδια (αυτο δεν ειναι για σενα ντεβηλ) πως καλο ειναι να κανουμε την ληψη σε τσαι διοτι τα herbal pils μπορει να ισχυριζονται οι φαρμακευτικες πως ειναι καλυτερα αλλα προκειμενου να τα επεξεργαστουν ωστε να συμπηκνωσουν τις ωφελιμες ουσιες μα και αλλα πολλα κανουν χρηση ουσιων οι οποιες δεν ειναι ιδιαιτερα διακριτες απο το σωμα μας..και φυσικα αυτες οι ουσιες δεν αναφερονται...για αυτο πολλα απο αυτα τα σκευασματα μπορει να απαγορευτουν... οχι απαραιτητα γιατι το οτι εχουν αναβολικη δραση η δεν ξερω εγω τι αλλο.. αλλα γιατι η επεξεργασια τους εχει γινει με "κακες" και πολλες φορες καρκινογονες ουσιες.. ειναι τραγικο να κανεις ληψη μιας ουσιας σε χαπι οι οποια εχει αντιοξειδωτικη δραση μα να ειναι επεξεργασμενη με καρκινογονες ουσιες
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-11-10 17:32 #11
    Προεπιλογή
    παιδια παραθετω κατι που ειχα γραψει στην ενοτητα "φυσικοι λιποδυαλιτες"

    ισως χρειαστει..


    γεια σας παιδια ολοι οσοι απεχθανονται τον καφε (οπως εγω) μπορουν να πανε να παρουν σπορους γκουαρανα (οχι σκευσμα σε χαπια δεν κανει τπτ) θα σπασουν καμμια 10αρια και θα τους λαβουν σε μορφη αφεψηματος. Το γκουαρανα ειναι ενας καρπος ο οποιος περιεχει τεραστιες ποσοτητες καφεινης σε συγκριση με τον καφε και το τσαι, η οποια καφεινη απορροφαται σταδιακα και καλυτερα απο την καφεινη που περιεχει ο καφες.. ειναι ισχυρος φυσικος-φυτικος λιποδυαλιτης ο οποιος δεν επηρεαζει τον υπνο (αν γινεται η ληψη το αργοτερο 4ωρες πριν την βραδινη κατακλιση) προσοπικη μου αποψη ειναι να γινεται η ληψη πριν την προπονηση η το πρωι..το γκουαρανα βοηθαει σε αρκετους τομεις τον αθλητη για περισσοτερες πληροφοριες να δειτε εδω http://health-beauty-internet.blogsp...g-post_25.html
    επισημαινω να μη κανετε ληψη σε μορφη χαπιου! να το παρετε στην αρχικη του μορφη (σπορος)
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-11-10 18:07 #12
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Φίλε μου πόσα υπεύθυνο είναι να δίνεις συμβουλές για διεγερτικές ουσίες σε άτομα που δεν ξέρεις απολύτως τίποτα για το ιστορικό τους; Αν το παιδί που σε ρώτησε είναι ανήλικο, ή/και είναι παχύσαρκο ή/και παίρνει φαρμακευτική αγωγή ή άλλες ουσίες (π.χ.LSD ή κοκαΐνη) αυτό το ξέρεις;
    Όλα για την e-δόξα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-11-10 18:51 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου πόσα υπεύθυνο είναι να δίνεις συμβουλές για διεγερτικές ουσίες σε άτομα που δεν ξέρεις απολύτως τίποτα για το ιστορικό τους; Αν το παιδί που σε ρώτησε είναι ανήλικο, ή/και είναι παχύσαρκο ή/και παίρνει φαρμακευτική αγωγή ή άλλες ουσίες (π.χ.LSD ή κοκαΐνη) αυτό το ξέρεις;
    Όλα για την e-δόξα;
    1ο οπως ειδες και πιο πανω αγαπητε φιλε δεν προωθω καποιο φαρμακευτικο σκευασμα μα μοναχα βοτανα ΝΟΜΙΜΑ τα οποια μας τα χαριζει απολοχερα η φυση και δεν χρειαζονται καποια ειδικη συνταγη για να τα προμηθευτεις οπως "βρυωνια" "γαλατσιδα" κλπ κλπ για να μην επεκταθω...

    2ο η πλειονοτητα ολων οσων εχουν ιστορικο υγειας εχουν γνωση απο τους γιατρους τους το τι πρεπει να αποφευγουν και τι οχι...

    3ο απευθυνομαι σε ενηλικες απο εκει και περα τα βοτανα που ανεφερα παρα πανω ειναι αδυνατο να βλαψουν καποιον ακομα και αν ειναι ανηλικος....

    4ο τα παραπανω βοτανα ειναι φυσικα... αντι να καθεσαι και να ασχολεισαι μαζι μου
    μπορεις να πας να "επιπληξεις" ανθρωπους που συνιστουν χημικα σκευασματα υψηλης επικινδυνοτητας τα οποια δεν εχουν σχεση με την ΦΥΣΗ...στα οποια οι ανηλικοι εχουν την ιδια προσβαση με αυτα...

    5ο επιλεγω να παραμεινω ασημος (οχι νικολας) και δεν διαφημιζω το μπλογκ μου οποτε η δοξα σου ανηκει...

    6ο οσο για αυτο το οποιο ειπες σχετικα με την "κοκα"... θαρρω πως αυτες οι κακες συνηθειες δεν ανηκουν ΕΔΩ...μεμονομενες περιπτωσεις σιγουρα θα υπαρχουν ισως εσυ να τα γνωριζεις γιατι διασκεδαζεις σε αναλογα μερη..και περαν αυτου ενας χρηστης κοκας δε θα αναλωνεται στην ευρεση ηπιων διεργετικων οπως (καφες, γκουαρανα , yohimbe, ginseg)

    7o το counter του μπλογκ σου σγουρα θα γραψει απο αυτη σου την παρεμβαση 10 με 15 hits παραπανω.. σου ευχομαι να τα χαρεις οπως πρεπει....

    8ο τωρα το αν σωθει ο κοκακιας κοβοντας τον καφε, και το γκουαρανα... δεν το γνωριζω...

    9ο ευχαριστω για το ποστ σου... οπως φαινεται εχεις γνωσεις αρκετες.. πολυ πιθανο περισσοτερες απο μενα οποτε σιγουρα θα φανεις πιο χρησιμος στο "κυνηγι" ολων οσων πλασαρουν κακες ουσιες μη διακριτες απο το σωμα.
    - Τα έμαθες Miles ;
    - Τι είναι Dizzy ;
    - Ο Chet πέθανε...
    - Δε μένει παρα να πεθάνουμε και εμείς, για να πεθάνει εντελώς η Jazz..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-11-10 18:57 #14
    Προεπιλογή
    Ε οκ μην μαλωνετε,εχετετ δικιο και οι δυο, τωρα σε περιπτωση ενος ανηλικου η ενος ατομου με πρόβλημα υγειας δεν του απαγορεύεται να μάθει , η γνωση δεν εχει ηλικια ,απο εκει και πέρα υπευθυνος ειναι εκεινος που θα εμπορευθει κατι σε ανηλικο η καποιος που ασθενεί και παιρνει οτι να ναι. Και αυτο το λέω ασχετως χημικου η φυσικου σκευάσματος. Και ο καφές ειναι κακός για εναν ανήλικο η εναν υπερτασικό.
    Τιμή σ’ εκείνους όπου στην ζωή των
    ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
    Καβάφης
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-11-10 19:07 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas_lamia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε οκ μην μαλωνετε,εχετετ δικιο και οι δυο, τωρα σε περιπτωση ενος ανηλικου η ενος ατομου με πρόβλημα υγειας δεν του απαγορεύεται να μάθει , η γνωση δεν εχει ηλικια ,απο εκει και πέρα υπευθυνος ειναι εκεινος που θα εμπορευθει κατι σε ανηλικο η καποιος που ασθενεί και παιρνει οτι να ναι. Και αυτο το λέω ασχετως χημικου η φυσικου σκευάσματος. Και ο καφές ειναι κακός για εναν ανήλικο η εναν υπερτασικό.

    σαφως και εχει δικαιο... απλα να μη συγχεουμε τα πραγματα.... υπαρχουν πολυ χειροτερα για να καταπιαστει καποιος που στο τελος τελος απ'οτι βλεπω εχει την ιδια βουληση με μενα... το γκουαρανα και το yohimbe δεν ειναι mesobolic ουτε εφεδρινη.. μιλαμε για φυσικες ουσιες που καλο κανουν οχι κακο...
    - Τα έμαθες Miles ;
    - Τι είναι Dizzy ;
    - Ο Chet πέθανε...
    - Δε μένει παρα να πεθάνουμε και εμείς, για να πεθάνει εντελώς η Jazz..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία