Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 38
  1. 15-05-09 18:25 #1
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή ΕΟΦ και εγκριση απο ΕΟΦ για συμπληρωματα
    δεν ξερω αν εχει ξανασυζητηθει αλλα μηπως ξερετε ποια συμπληρωματα Ελεγχονται απο τον εοφ ???

    οχι απλα γνωστοποιηση οπως γινεται με τα περισσοτερα \(ετσι εχω ακουσει τουλαζιστον ) Αλλα να ελεγχονται..!
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-05-09 18:55 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξερω αν εχει ξανασυζητηθει αλλα μηπως ξερετε ποια συμπληρωματα Ελεγχονται απο τον εοφ ???

    οχι απλα γνωστοποιηση οπως γινεται με τα περισσοτερα \(ετσι εχω ακουσει τουλαζιστον ) Αλλα να ελεγχονται..!
    αυτό είναι το ανέκδοτο της ημέρας! Πρέπει να το κάνουμε sticky!

    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-05-09 19:51 #3
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    εδω δεν ελενχοντε τα φαρμακα κ οποτε ο εοφ επικαλητε κατι περι αυτων ειναι απο αντιστοιχες ανακοινωσεις αντιστοιχων οργανισμων την Ε.Ε.... λες να ελενχοντε τα συμπληροματα????
    www.facebook.com/dpyxaras

    https://www.facebook.com/puxaras

    http://katathesh.blogspot.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-05-09 00:17 #4
    Το avatar του χρήστη songoku

    Εγγραφή
    22-02-2009
    Περ.
    PEIRAIAS
    Μηνύματα
    7
    Προεπιλογή
    Παντως απο πρωσοπικη εμπειρια και σκατα να φερεις απο εξ(usa μονο) ελεγχονται εφοσον ομως ειναι πολυ βαρια και ειναι με κουριερ... .
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-05-09 19:10 #5
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο songoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως απο πρωσοπικη εμπειρια και σκατα να φερεις απο εξ(usa μονο) ελεγχονται εφοσον ομως ειναι πολυ βαρια και ειναι με κουριερ... .
    προφανος μιλαμε για αλου ειδους ελεγχο...
    www.facebook.com/dpyxaras

    https://www.facebook.com/puxaras

    http://katathesh.blogspot.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-11-10 16:16 #6
    Προεπιλογή ΕΟΦ και εγκριση απο ΕΟΦ για συμπληρωματα
    Γεια σας παιδες.

    Πρωτα απολα θαθελα να συστηθω , λεγομαι Γιαννης και αν και καιρο "αναγνωστης" του ΒΒ.gr μολις τωρα εγινα ουσιαστικα μελος ( ντροπη μου ) μιας και σχετικο thread για λυση του προβληματος που προεκυψε δεν βρηκα στο ωραιο forum σας.


    Ολα 3εκινησαν οταν στις 20 Οκτωβριου , εκανα μια παραγγελεια απο USA (ΒΒ.com) για πρωτεινη απο ΟΝ 2 τεμαχια χ 2.2κg μιας και η συγκεκριμενη ΔΕΝ υπαρχει σε ευρωπη. ( σειρα NATURAL χωρις τεχνητα αρωματα/γευσεις ).


    Προτου βιαστητε να με στησετε στο τοιχο για διαφημιση , υπαρχει λογος που "αναφερω" στο περιπου τι εκανα παραγγελεια.

    Ενω περιμενα κοντα ενα μηνα , σημερα μου ηρθε ο ταχυδρομος με ενα γραμμα συστημενο , λεγοντας μου οτι για το προιον που εκανα παραγγελεια απαιτειται εγκριση απο τον ΕΟΦ.


    Και ακριβως εδω ειναι που θελω τη βοηθεια σας , σαν πιο εμπειροι στις αγορες απο το ε3ωτερικο και οχι μονο.

    1) Πως μπορω να βγαλω την λεγομενη εγκριση ? Το εχει κανει καποιος απο σας και αν ναι ποια ακριβως διαδικασια ακολουθησατε?

    2) Το παρων συμβαν εγινε λογο του οτι ο συγκεκριμενος τυπος Whey ΔΕΝ υπαρχει διαθεσιμος στην Ευρωπη? Εν ολιγις , σταθηκα ατυχος που παρειγγειλα την ΝΑΤURAL σειρα , μιας και η stadar σειρα ΕΧΕΙ εγκριθει ( δλδ δεν θα χρειαζοτανε την εγκριση η οπως και ναχει θα μου ζητουσανε? )

    3) Καποιος με παρομοιο προβλημα που το ελυσε και πως η εστω αν καποιος γνωριζει τι ακριβως πρεπει να κανω ( Περα του να της επιστρεψω ( χανω 80ευρο ) να κανω αναλυση ( 600ευρο ) η απλα να τις παρατησω στο ελεος ( μου στοιχισανε 100Ε )


    Σας ευχαριστω εκ το προτερων για οποια συμβουλη , γιατι ειναι πραγματικα κριμα μετα απο 1 μηνα αναμονης να τρωω τετοιο πακετο , εχω αρχισει και βγαινω εκτος εαυτου.

    Τhnx paides.

    Aza
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aza : 15-11-10 στις 19:29
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-11-10 18:19 #7
    Προεπιλογή
    Συνολικα ποσα 'τεμαχια' ειχε η παραγκελια?

    Εγω ειμαι στους 2 μηνες μετα απο αναλογο συμβαν και ακομα ψαχνομαι, με την παραγγελια να μην ξερω ουτε που βρισκεται, αν ειναι στο τελωνειο, αν την στηλαν πισω ή αν την πεταξανε στα σκουπιδια.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Adinamos : 15-11-10 στις 18:21
    My name is Daniel Lugo and I believe in fitness
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-11-10 18:24 #8
    Muscular Development
    Το avatar του χρήστη J.P.

    Εγγραφή
    28-01-2009
    Μηνύματα
    208
    Προεπιλογή
    Κανονικά οτιδήποτε αγοράσεις από Αμερική με αξία μεγαλύτερη από 20κάτι ευρώ σταματάει στο τελωνείο και θέλει εκτελωνισμό. Αν μάλιστα αυτό είναι συμπλήρωμα διατροφής τότε απαιτούνται και συγκεκριμένα χαρτιά από τον ΕΟΦ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-11-10 18:44 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο J.P. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονικά οτιδήποτε αγοράσεις από Αμερική με αξία μεγαλύτερη από 20κάτι ευρώ σταματάει στο τελωνείο και θέλει εκτελωνισμό. Αν μάλιστα αυτό είναι συμπλήρωμα διατροφής τότε απαιτούνται και συγκεκριμένα χαρτιά από τον ΕΟΦ.
    Αυτος ο ΕΟΦ που κολαει δεν εχω καταλαβει ακομα....

    Αλλα δεν θα αρχισω τι κλαψα οτι εγινε , εγινε. Τωρα απλα προσπαθω να καταλαβω τι ακριβως ειναι αυτη η εγκριση , που και πως βγαινει και αν καποιος 3ερει να με βοηθησει.


    Στο επισημο site του ΕΟΦ εχει καποιες "φορμες" για δικαιολογητικα κατω υπο τον ορο "συπμληρωματα διατροφης " αλλα δεν εχουν καμια σχεση με τι λεγομενη εγκριση... Τις κατεβασα αλλα δεν με βοηθησανε.


    Αdinaμos , πηρα 2κουτια των 2+ κιλων... Εσυ? Παιζει λες καποιο ρολο η ποσοτητα ?

    Κανεις που να εκανε import απο ε3ω και να ειχε καποιο παρομοιο προβλημα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-11-10 18:55 #10
    Προεπιλογή
    Γιατι δεν παιρνεις ενα τηλεφωνο στον ΕΟΦ να ρωτησεις????
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-11-10 19:12 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο StormRid3r Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι δεν παιρνεις ενα τηλεφωνο στον ΕΟΦ να ρωτησεις????

    Θα παρω αυριο εννοειται και εννοειται πως θα σας πω ακριβως τι και πως να 3ερουν ολοι τι συμβαινει σε παρομοια συμβαν.


    Απλα ελεγα μηπως σε καποιον εχει τυχει κατι παρομοιο και σε τι διαδικασια μπηκε να μου πει απο το να μπλε3ω με 100 τηλεφωνα σε τελωνεια, ΕΟΦ , ΕΛΤΑ , BB.com ktl.

    3ερεις πως ειναι αυτα..... Περιμεντε, δεν 3ερω , καλεστε εκει , εγω δεν ειμαι αρμοδιος και ειμαι που ειμαι καπως , μην χαλαστω κιαλλο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-11-10 19:12 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aza Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτος ο ΕΟΦ που κολαει δεν εχω καταλαβει ακομα....

    Αλλα δεν θα αρχισω τι κλαψα οτι εγινε , εγινε. Τωρα απλα προσπαθω να καταλαβω τι ακριβως ειναι αυτη η εγκριση , που και πως βγαινει και αν καποιος 3ερει να με βοηθησει.


    Στο επισημο site του ΕΟΦ εχει καποιες "φορμες" για δικαιολογητικα κατω υπο τον ορο "συπμληρωματα διατροφης " αλλα δεν εχουν καμια σχεση με τι λεγομενη εγκριση... Τις κατεβασα αλλα δεν με βοηθησανε.


    Αdinaμos , πηρα 2κουτια των 2+ κιλων... Εσυ? Παιζει λες καποιο ρολο η ποσοτητα ?

    Κανεις που να εκανε import απο ε3ω και να ειχε καποιο παρομοιο προβλημα?
    oυσιαστικα ο ΕΟΦ ειναι μια καλοστημενη "επιχειριση''βασιζομενη στο να κανει ελεχγο σε καθε σκευασμα!!! εαν η φορμουλα περιεχη φαρμακευτικες ουσιες,η ακομα φαρμακευτικες ορολογιες... τοτε δεν περνει εγκριση....ειναι οπως στα διαφορα μαγαζια που παιζουν μουσικη εστω και απο κασετοφωνο..ναχουν "αδεια μουσικων οργανων""..στην ουσια ..πληρωνης,..και παιρνης την εγκριση....μονο με καταγελια ..μπαινει στο κοπο να κανει την δουλεια του οπως θα επρεπε..ακομα κατι που δεν λεει στα δικαιολογητικα..ειναι οτι η ποσοτιτα πεπει να ειναι εως ενα οριο το οποιο καθοριζει...ο εοφ..διοτη πανω απο την καθορισμενη ποσοτητα..παλι θεωρηται...φαρμακευτικο προιον..
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-11-10 19:24 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο a.minidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    oυσιαστικα ο ΕΟΦ ειναι μια καλοστημενη "επιχειριση''βασιζομενη στο να κανει ελεχγο σε καθε σκευασμα!!! εαν η φορμουλα περιεχη φαρμακευτικες ουσιες,η ακομα φαρμακευτικες ορολογιες... τοτε δεν περνει εγκριση....ειναι οπως στα διαφορα μαγαζια που παιζουν μουσικη εστω και απο κασετοφωνο..ναχουν "αδεια μουσικων οργανων""..στην ουσια ..πληρωνης,..και παιρνης την εγκριση....μονο με καταγελια ..μπαινει στο κοπο να κανει την δουλεια του οπως θα επρεπε..ακομα κατι που δεν λεει στα δικαιολογητικα..ειναι οτι η ποσοτιτα πεπει να ειναι εως ενα οριο το οποιο καθοριζει...ο εοφ..διοτη πανω απο την καθορισμενη ποσοτητα..παλι θεωρηται...φαρμακευτικο προιον..

    ΑΜΑΑΑΝ...

    Δηλαδη φιλιτατε minidi , μου λες οτι σχεδον σιγουρα θα παρω τα... 13 του καραμπελα.... εκτος αν τα σκασω?...


    Γλεντια θα εχουμε αυριο..... το κοβω..

    Οποτε εν ολιγης , αν παι3ει αυτο το σεναριο που λες το πιο "σωστο" ειναι να το στειλω πισω μεσω ΕΛΤΑ εστω να "σωσω" 40-50 ευρο ΜΑΧ...

    Μαλιστα , ευχαριστω πολυ για το χρονο σου και τις πληροφοριες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aza : 15-11-10 στις 19:49
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-11-10 19:49 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο a.minidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    oυσιαστικα ο ΕΟΦ ειναι μια καλοστημενη "επιχειριση''βασιζομενη στο να κανει ελεχγο σε καθε σκευασμα!!! εαν η φορμουλα περιεχη φαρμακευτικες ουσιες,η ακομα φαρμακευτικες ορολογιες... τοτε δεν περνει εγκριση....ειναι οπως στα διαφορα μαγαζια που παιζουν μουσικη εστω και απο κασετοφωνο..ναχουν "αδεια μουσικων οργανων""..στην ουσια ..πληρωνης,..και παιρνης την εγκριση....μονο με καταγελια ..μπαινει στο κοπο να κανει την δουλεια του οπως θα επρεπε..ακομα κατι που δεν λεει στα δικαιολογητικα..ειναι οτι η ποσοτιτα πεπει να ειναι εως ενα οριο το οποιο καθοριζει...ο εοφ..διοτη πανω απο την καθορισμενη ποσοτητα..παλι θεωρηται...φαρμακευτικο προιον..
    δηλαδη απο οτι καταλαβα παραγγελιες απο αμερικα γιοκ και η μονη επιλογη ειναι παραγγελια απο αγγλια?
    (απο αγγλια δεν εμπλεκεται ΕΟΦ?ε? )
    ρωταω επειδη και εγω σκεφτομουν να κανω παραγγελια απο το εν λογο site(και σε πολυ πιο μεγαλη ποσοτητα και φραγγα)
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-11-10 20:03 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο skiadis Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη απο οτι καταλαβα παραγγελιες απο αμερικα γιοκ και η μονη επιλογη ειναι παραγγελια απο αγγλια?
    (απο αγγλια δεν εμπλεκεται ΕΟΦ?ε? )
    ρωταω επειδη και εγω σκεφτομουν να κανω παραγγελια απο το εν λογο site(και σε πολυ πιο μεγαλη ποσοτητα και φραγγα)
    απο αγγλια δεν νομιζω ναχεις κανενα προβλημα μιας και ειναι στην ευρωπαικη ενωση...αλλα αν κανεις μεγαλη ποσοτητα..χμμμ..ποτε δεν ξερεις με τον ΕΟΦ..
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία