Σελίδα 11 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 151 έως 165 από 201
  1. 21-11-11 04:09 #151
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sofos Εμφάνιση μηνυμάτων
    η εμφυτευση δε πιανει παντα

    Όπως αναφέρεται σε έρευνα, η επιτυχία της μεταμόσχευσης μαλλιών εξαρτάται από την ποσότητα τριχών που είναι διαθέσιμες και από την περιοχή που πρέπει να καλυφθεί με τρίχες στο κεφάλι. Όσο πιο πολλά μαλλιά υπάρχουν διαθέσιμα, τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες για καλύτερο αποτέλεσμα. Πιάνει με ελάχιστα εώς μηδαμηνά αποτελέσμα όπως προανέφερα, όταν είναι όμως αργά και έχεις χάσει ήδη τα 3/4 της κεφαλής σου.
    Όταν φτάσεις στο σημείο να θέλεις να τα παρατήσεις, είναι η στιγμή που πρέπει να προχωρήσεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-11-11 04:13 #152
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sofos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παιρνω εδω και καιρο ψευδαργηρο+τις βιταμινες Β+n-acetyl-cysteine αλλα τιποτα το πεσιμο,πεσιμο
    Υπάρχουν και άλλοι παράγοντες αδερφέ (πχ. κληρονομικότητα) όπως ήδη αναφέρθηκαν άνωθεν..
    Όταν φτάσεις στο σημείο να θέλεις να τα παρατήσεις, είναι η στιγμή που πρέπει να προχωρήσεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-11-11 20:35 #153
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΑΡΧΕΛΑΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν και άλλοι παράγοντες αδερφέ (πχ. κληρονομικότητα) όπως ήδη αναφέρθηκαν άνωθεν..
    ναι αστα να πανε,απλα με κανει εντυπωση γιατι ο μπαμπας μου τα χασε μετα τα 30 και παρατηρω εγω καθε χρονο χανω αρκετα απ τα 15 ως τα 21 εχω χασει τρελο μαλλι,λογικα σε 5 χρονια θα με γμστ και πολλα ειπα δηλαδη
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-11-11 00:46 #154
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο δερματολογος μετα απο ορμονολογικη εξεταση μου πε οτι εχω ενα θεματακι με την διυδροτεστοστερονη που ειναι υπευθυνη για την αλωπεκια αλλα οχι σοβαρο δηλαδη δεν ειναι πανω απο τα ορια απλα ειναι στα ανω ορια του φυσιολογικου. Δηλαδη το ανω οριο ειναι 500 και ειμαι στο 300. Επειδη χρησιμοποιω ηδη καποια φαρμακα/συμπληρωματα μου πε οτι αν δεν δουλεψουν θα μου δωσει Φιναστεριδη που ειναι κανονικο φαρμακο που μπλοκαρει ενα ενζυμο που διασπα την τεστοστερονη σε διυδροτεστοστερονη χωρις ομως να μειωνει την τεστοστερονη (κατα τα λεγομενα του).

    Μετα απο ψαξιμο στο διαδικτυο ομως διαβασα τα χειροτερα για αυτο το φαρμακο και τις παρενεργειες του. Λενε οτι οντως η τεστο δεν επεσε αλλα αυξηθηκε κιολας αρχικα σε ερευνες αλλα τελικα οι περισσοτεροι αντρες χρηστες επαθαν προβληματα μη αναστρεψιμα στη σεξυαλικη τους ζωη, στον προστατη (συρρικνωση) και σε καποιους υποδοχεις των ορχεων ενω μετα το τελος της θεραπειας η εν λογω ορμονη επανηλθε στα προηγουμενα επιπεδα και αλωπεκια απλα αναβληθηκε αλλα στο τελος εγινε. Ο ισχυρισμος του δερματολογου ηταν σχετικα με τη σεξουαλικη ζωη ειναι οτι ηταν ψυχοσωματικο γιατι οι χρηστες εβλεπαν στο φαρμακο τη λεξη "αντιανδρογονο" και νομιζαν οτι θα τους εριχνε ενω στην πραγματικοτητα αναστελλει μονο την ορμονη της αλωπεκιας οχι της σεξουαλικοτητας.

    Υστερα εδω και ενα μηνα μου ειχε δωσει μινοξιδιλη. Επειδη ηταν λοσιον που την εβαζες στο κεφαλι το πηρα χωρις ενδιασμους αλλα στο διαδικτυο διαβασα οτι μπορει να προκαλεσει προβληματα στην καρδια, ταχυκαρδια και αυξηση αρτηριακης πιεσης. Ενω ο δερματολογος δεν λεει κατι τετοιο. Λεει οτι δημιουργει υπεραιμια στο τριχωτο της κεφαλης αλλα λογικα και ταχυκαρδια ανα διαστηματα αλλα οχι οτι μπορει να δημιουργησει προβλημα

    Μετα απο ολα αυτα ερχομαι να ρωτησω τι να πρωτοπιστεψω???
    αν θες κι αλλη μια γνωμη απο μενα...καλυτερα μακρια απο φιναστεριδη...αποψη μου...εχω δει ασχημα πραγματα... και αν θυμαμαι καλα περυσι ηταν ενα παλικαρι και ρωταγε εδω μεσα που μπορει να βρει 6-οχο γιατι ηταν το μονο πραγμα που μπορουσε να βοηθησει στο ανεπανορθωτο προβλημα που του προκαλεσε η φιναστεριδη,πραγματικα ηταν σε απογνωση,ειπε πως τα ειχε δοκιμασει ολα,μεχρι κ στο εξωτερικο ειχε παει αλλα δεν βοηθησε τπτ.

    η τεστοστερονη του ηταν λιγο πανω απο το 0
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-11-11 00:48 #155
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-11-11 01:04 #156
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    μπραβο Στελιο,αυτο ηταν το τοπικ
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-11-11 15:29 #157
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    η τεστοστερονη του ηταν λιγο πανω απο το 0
    Γιατι ο δερματολογος μου ειπε οτι η φιναστεριδη δεν επιδρα στη τεστοστερονη αλλα εμποδιζει τη διασπαση της σε διυδροτεστοστερονη και αυτο αν οδηγησει καπου θα ειναι σε αυξηση της τεστοστερονης (επειδη δεν θα διασπαται σε διυδροτεστοστερονη) ???
    Και οτι σε οσους εκανε προβλημα στη λιμπιντο ηταν ψυχολογικο????

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-11-11 16:35 #158
    Banned
    Εγγραφή
    27-09-2010
    Μηνύματα
    343
    Προεπιλογή
    αμα κανεις αναζητηση στο google παντως τασο θα δεις οτι υπαρχουν λογκς και σιτες γιαυτους που καηκαν με τις παρενεργειες απο φιναστεριδη και μιλαμε για πολυ ζορικες καταστασεις,σιγουρα δεν ειναι η πλειοψηφια οσοι την πατησαν αλλα ενα μικρο ποσοστο που δεν παυει να υπαρχει ομως,αυτο με το ψυχολογικο που λεει η δερματολογος σου το εχω ξαναδιαβασει αλλα σε καθε περιπτωση δεν νομιζω οτι αξιζει το ρισκο να παρει κανεις ενα τετοιο φαρμακο για λιγες τριχες παραπανω
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-11-11 17:43 #159
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kazmaier Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν νομιζω οτι αξιζει το ρισκο να παρει κανεις ενα τετοιο φαρμακο για λιγες τριχες παραπανω
    Συμφωνω. Δεν ειπε ο δερματολογος οτι δεν εχει παρενεργειες. Αν δεν ειχε θα μου το χε δωσει ηδη. Απλα για την τεστοστερονη που αναφερθηκε ειπε οτι δεν εχει.

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-03-12 00:17 #160
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    καινουργιο σαμπουαν και γαμω
    Avalon Organics, Rosemary Volumizing Shampoo
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 01-03-12 00:36 #161
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    exkaliber εχω παραγγειλει ηδη το νεο σαμπουαν απ το βοτανο....απο μερα σε μερα το περιμενω.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-03-12 00:39 #162
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    εκανα λαθος,δεν παρηγγειλα αυτο που λες ,παρηγγειλα αυτο ενα αλλο καινουριο της avalon
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-03-12 19:23 #163
    Το avatar του χρήστη GURU S.

    Εγγραφή
    10-11-2011
    Μηνύματα
    183
    Προεπιλογή
    Για την μοναδικη τριχοπτωση που εχει αξια να ασχοληθει κανεις ειναι η ανρογενιτικη αλοπεκεια, δηλαδη η τριχοπτωση που δημιουργειεται απο την μετατροπη της τεστοστερονης ,μεσο του ενζυμου 5α ρεδουκταση, σε δυιδροτεστοστερονη.Οι αλλες μορφες τριχοπτωσης ειναι παροδικες και αναστρεψιμες και δεν χρειαζεται να ληφθουν μετρα αφου ετσι κι αλλιως οι τριχες θα κανουν τον κυκλο τους.
    Λοιπον στην τριχωπτωση που οφειλεται σε ορμονικους λογους παιζει ρολο η κληρονομικοτητα.Βασικα κληρονωμειται η ευαισθησια των τριχοθυλακιων στη DHT.Γι αυτο και καποιοι που χρησημοποιυν DHΤ δεν εχουν τριχοπτωση σε μεγαλο βαθμο.
    Τα φαρμακα που μπλοκαρουν την μετατροπη αυτη ειναι τα πιο αποτελεσματικα,δηλαδη η φιναστεριδη και ντουταστεριδη.Βοηθουν επεισης η μινοξιδιλη 5% και η κετοκοναζολη σε σαμπουαν.
    Τα υπολοιπα,συχνα η μη συχνα λουσιματα,το αγχος(αν το αγχος επαιζε σημαντικο ρολο τοτε οι αγχωμενες γυναικες θα ηταν φαλακρες)πρασινα σαπουνια και πρασινα αλογα δεν ειναι να τα περνει κανεις σοβαρα.Το προβλημα ξεκιναει απο μεσα.Αυτα για να μη μπερδευσται.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GURU S. : 01-03-12 στις 19:27
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 01-03-12 19:47 #164
    Το avatar του χρήστη GURU S.

    Εγγραφή
    10-11-2011
    Μηνύματα
    183
    Προεπιλογή
    Για την μοναδικη τριχοπτωση που εχει αξια να ασχοληθει κανεις ειναι η ανδρογεννητικη αλοπεκεια, δηλαδη η τριχοπτωση που δημιουργειεται απο την μετατροπη της τεστοστερονης ,μεσο του ενζυμου 5α ρεδουκταση, σε δυιδροτεστοστερονη.Οι αλλες μορφες τριχοπτωσης ειναι παροδικες και αναστρεψιμες και δεν χρειαζεται να ληφθουν μετρα αφου ετσι κι αλλιως οι τριχες θα κανουν τον κυκλο τους.
    Λοιπον στην τριχοπτωση που οφειλεται σε ορμονικους λογους(ανδρογεννητικη αλοπεκεια) παιζει ρολο η κληρονομικοτητα.Βασικα κληρονωμειται η ευαισθησια των τριχοθυλακιων στη DHT(δυιδροτεστοστερονη).Γι αυτο και καποιοι που χρησημοποιυν DHΤ δεν εχουν τριχοπτωση σε μεγαλο βαθμο.
    Τα φαρμακα που μπλοκαρουν την μετατροπη αυτη ειναι τα πιο αποτελεσματικα,δηλαδη η φιναστεριδη και ντουταστεριδη.Βοηθουν επισης η μινοξιδιλη 5% και η κετοκοναζολη σε σαμπουαν.
    Τα υπολοιπα,συχνα η μη συχνα λουσιματα,το αγχος(αν το αγχος επαιζε σημαντικο ρολο τοτε οι αγχωμενες γυναικες θα ηταν φαλακρες)πρασινα σαπουνια και πρασινα αλογα δεν ειναι να τα περνει κανεις σοβαρα.Το προβλημα ξεκιναει απο μεσα.Αυτα για να μη μπερδευστε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-03-12 22:26 #165
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GURU S. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την μοναδικη τριχοπτωση που εχει αξια να ασχοληθει κανεις ειναι η ανδρογεννητικη αλοπεκεια, δηλαδη η τριχοπτωση που δημιουργειεται απο την μετατροπη της τεστοστερονης ,μεσο του ενζυμου 5α ρεδουκταση, σε δυιδροτεστοστερονη.Οι αλλες μορφες τριχοπτωσης ειναι παροδικες και αναστρεψιμες και δεν χρειαζεται να ληφθουν μετρα αφου ετσι κι αλλιως οι τριχες θα κανουν τον κυκλο τους.
    Kανεις λαθος. Η τριχοπτωση η δικια μου τελικα δεν οφειλεται σε κατι ορμονολογικο αλλα στην σμηγματορροϊκη δερματιτιδα που εχω στο κεφαλι. Υπαρχουν μετρα για να την βγαλεις αλλα οταν σταματησεις τη θεραπεια επανερχεται αμεσως και ειναι εκ γενετης. Πρεπει να το προσεχω μια ζωη αν θελω να τα κρατησω. Συμφωνα με τον δερματολογο ολα αυτα

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 11 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία