Σελίδα 7 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 105 από 201
  1. 11-10-11 21:44 #91
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπα το είχα προσέξει ότι τα μαλλιά μου γινόντουσαν αδύναμα αλα πίστευα πως τρεφόμουν καλά ... και έλεγα να πάω σε καμιά κομμώτρια να τα κοιτάξει (δεν ξέρω , υπάρχουν γιατροί με ενασχόληση τις τρίχες? )

    τελος παντων θα πάρω τις βιταμίνες και τα φίς όιλς , θα κάνω και την διατροφή μου τούρμπο και βλέπουμε!!
    αν πέσουν τα μαλλιά μου θα κάνω tatoo στο κεφάλι

    πέρα απο το καλαμπούρι εχω αγχωθεί άγρια !
    Τριχολογος δεν υπαρχει..δερματολογος μονο

    Ρε συ ξεκολλα,αν φοβασαι τοσο πολυ πηγαινε να σε κοιταξει.Κοιτα μην αρχισεις να αγχωνεσαι και τοτε πραγματικα σου πεφτουν τα μαλλια απ το αγχος που θα σου προκαλεσει η πλασιμπο τριχοπτωση
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-10-11 21:48 #92
    Προεπιλογή
    χαχαχα τι του λες βρε Βασιλη, θα τον στειλεις πριν την ωρα του
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-10-11 21:53 #93
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nastya Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαχαχα τι του λες βρε Βασιλη, θα τον στειλεις πριν την ωρα του
    Eγω για το καλο του τα λεω!!Απλα το παω μαλακα μαλακα..αν του λεγα οτι οτι και να κανει μεσα σε 1-2 χρονακια θα ειναι σαν τον ζουγανελη θα ηταν καλυτερα??




    Υ.Γ.Ray μη τα παιρνεις στα σοβαρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-10-11 21:56 #94
    Προεπιλογή
    πετα τους κροκους στο μαλλι , να στρωσουν χαρακτηρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-10-11 21:56 #95
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    έχω κοντά μαλλιά στο πλάι και απο πάνω μεγάλα τα οποία σηκώνω, κάτι σαν μοικάνα ας πούμε... και μου δίνουν ένα ακαταμάχητο λούκ που δεν θέλω να χάσω.
    αν αρχίσουν και πέφτουν πολλά θα γίνω σαν μαδημένη κότα .....

    αύριο πρωί πρωί θα πάρω πολυβιταμήνη και fish oil και θα πάρω και κανένα σαμπουάν για να δυναμώσουν!

    πάντως το πρόβλημα άρχισε μολις έκοψα ξαφνικά τα μήλα. όσο έτρωγα ένα μήλο την ημέρα ακόμα και με την τρισάθλια διατροφή που έκανα δεν είχαν πρόβλημα .. .
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-10-11 21:58 #96
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων

    πάντως το πρόβλημα άρχισε μολις έκοψα ξαφνικά τα μήλα. όσο έτρωγα ένα μήλο την ημέρα ακόμα και με την τρισάθλια διατροφή μου δεν είχαν πρόβλημα .. .

    σωστα λεει ο σοφος λαος.. "ενα μηλο την ημερα"

    Μην αγχωνεσαι τοσο πολυ, ολα θα φτιαξουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-10-11 22:01 #97
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    μηπως το γ@μ@ς λιγο με το ζελε?σιγουρα βαζεις ετσι?τωρα σχετικα με την πολυβιταμινη-->...αν πιστευεις οτι θα κανει κατι γιαυτο τοτε good luck
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-10-11 22:03 #98
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω κοντά μαλλιά στο πλάι και απο πάνω μεγάλα τα οποία σηκώνω, κάτι σαν μοικάνα ας πούμε... και μου δίνουν ένα ακαταμάχητο λούκ που δεν θέλω να χάσω.
    αν αρχίσουν και πέφτουν πολλά θα γίνω σαν μαδημένη κότα .....

    αύριο πρωί πρωί θα πάρω πολυβιταμήνη και fish oil και θα πάρω και κανένα σαμπουάν για να δυναμώσουν!

    πάντως το πρόβλημα άρχισε μολις έκοψα ξαφνικά τα μήλα. όσο έτρωγα ένα μήλο την ημέρα ακόμα και με την τρισάθλια διατροφή που έκανα δεν είχαν πρόβλημα .. .
    ΘΕΟΣ
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-10-11 22:15 #99
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    [YOUTUBE=DxKHkAvyrmg]DxKHkAvyrmg[/YOUTUBE]
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-10-11 22:19 #100
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    βάζω ζελέ και τώρα το απόγευμα είχα βάλει και σκεφτομαι μήπως που τα τραβούσα κοβόντουσαν οι τρίχες γιατί δεν μου έπεσε καμία μεγάλη , όλες ήταν κανα 3άρι εκατοστά.

    όπως και να έχει θα προσπαθήσω με τις βιταμίνες και την διατροφή , δεν γίνεται να χάσω το μαλλί .

    δεν ξαναβάζω ζελέ , από εδώ και πέρα μόνο πηλό .
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-10-11 22:23 #101
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tasos Green Εμφάνιση μηνυμάτων
    σταματα να ξυνεις το κεφαλι σου...


    η καραφλα ειναι σημαδι ωριμοτητας..
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-10-11 09:53 #102
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Εποχιακή τριχόπτωση λέγεται.

    Για την ακρίβεια δε λέγεται καν τριχόπτωση οι 6 τρίχες που χασες................

    και Βάλε λίγο πιο δραματικό τίτλο την επόμενη φορά...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-10-11 10:15 #103
    Προεπιλογή
    Tρια πραγματα ειναι ασχημα στον αντρα, η καραφλα , η κοιλια , και το μικρο τσουτσουνι Αν δεν εχεις προβλημα με το τελευταιο τοτε εισαι μια χαρα
    ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ .......
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-10-11 10:57 #104
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    κατηγοριες...

    1.Καράφλα Δομάζος : Η συγκεκριμένη καράφλα λέγεται και καράφλα «κερκίδα» για τον λόγο έχει γύρω-γύρω μαλλί μέχρι την κορυφή της πίσω μεριάς του κεφαλιού ενώ μπροστά είναι τέτοια η ξηρασία, που καλυτέρα να κάνεις τα μάτια μεταμόσχευση προς το μέτωπο παρά να βάλεις μαλλιά..


    2.Καραφλοcool : Λέγεται και καράφλα «Stavento» γιατί σου δίνει την εντύπωση ότι ο τύπος έχει μαλλιά αλλά τα ξυρίζει από στυλ ,αυτό συμβαίνει γιατί βασίζεται στην ψευδαίσθηση.. επειδή έχει μούσια νομίζεις ότι έχει και μαλλιά, αλλά η καράφλα είναι τέτοια που το capilarine σταμάτησε το τηλεμάρκετινγκ..


    3.Καράφλα διώρυγα : Είναι η διάσημη καράφλα (Τσάκωνας ,Βαμβακίδης) που συνοδεύεται από ένα ατσούμπαλο κεφάλι με μαλλί γύρω από τα αυτιά σαν φαβορίτα και ένα γελοίο πρόσωπο ..Ίσως να είναι η μόνη περίπτωση που οι ίδιες οι τρίχες προτίμησαν το πάτωμα από το άσχημο παρουσιαστικό…


    4.Καραφλοχαίτουλας : Είναι ο χαιτέος που αρνείται να παραδεχτεί την έλλειψη φράντζας. Ο ίδιος υποστηρίζει ότι είναι χαμηλοφρύδης γι΄αυτό "βλέπουμε" μια μικρή αραίωση..Έχει πάρει ότι χάπι υπάρχει και οι μόνες τρίχες που έβγαλε είναι στον σβέρκο..


    5. Καραφλότουφα : Η πιο αστεία απ’ όλες .. ενώ έχει ξεκινήσει να φεγγίζει το περισσότερο «μέτωπο» υπάρχουν 10 τρίχες που αρνούνται να πέσουν και έτσι οι κακόγουστοι κάτοχοι τους βάζουν και ζελέ και κάνουν κοκοράκι..


    6. Καραφλοτουφεκιά : Η αλλιώς «άγιο πνεύμα». Είναι εκείνο το στρογγυλό κενό που αφήνει μεν μια φράντζα να χτενίσεις μπροστά , αλλά και μια τουφεκιά πίσω να καλύψεις ..Ειναι η πιο χαριτωμένη καράφλα για όσους έχουν κοντά μαλλιά. Οι μεταλάδες που έχουν καραφλοτουφεκιά χτενίζονται σε στυλ «ανέμελη περμανάντ» και κάπως καλύπτεται , ενώ ο 70’ς λαικάτζα που έχει ίσιο μαλλί είναι πιο αδικημένος της κατηγορίας..


    7. Καράφλα Αχνοφαίνεται : Η καράφλα αυτή σου δίνει την δυνατότητα να χτενιστείς κανονικά ,αλλά η μια τρίχα για να πάει στην άλλη θέλει 10 ευρώ ταξί ..Τι βλέπεις σε παιδιά ηλικίας 15-25 και μετά πάνε στην κατηγορία καράφλα «διώρυγα» η «καραφλοcool » ..
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-10-11 11:30 #105
    Banned
    Εγγραφή
    17-05-2011
    Μηνύματα
    206
    Προεπιλογή
    Καταρχήν ξεκινάμε με δεδομένο ότι δεν παίρνεις κάτι το ορμονικό...

    Τώρα άμα δεν παίρνεις κάτι το ορμονικό υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις:

    1) Έχεις τριχόπτωση και οφείλετε σε ορμονικούς παράγοντες. Πήγαινε κάνε εξετάσεις και δες σε τι επίπεδα βρίσκετε η DHT σου. Αν είναι παραπάνω από το κανονικό τότε ο γιατρός θα σε γράψει κάποια φάρμακα που συμπιέζουν την DHT (δεν επιτρέπετε να αναφέρω κάποια) ή από OTC υπάρχει και το saw palmetto. Βέβαια όλα αυτά θέλουν προσοχή στην δοσολογία και στην χρήση γιατί έχουν και κάποια sides γιατί δεν είναι καλό να συμπιέζεις την DHT σου συνέχεια. (ίσως ο γιατρός σου ζητήσει και κάποια ακόμη εξέταση πριν σου γράψει φάρμακα για να μη σου δημιουργήσει και θέμα άλλο ορμονικό).

    2) Έχεις τριχόπτωση και οφείλετε σε άγχος, στρες , λιπαρότητα, τοπικούς/ δερματικούς λόγους κτλ...μπορείς να πας σε ένα δερματολόγο ή να χρησιμοποιήσεις σαμπουάν κατά της λιπαρότητας ή κάποιο τοπικό αντίDHT όπως το Nirozal , κάποιο βοήθημα για τον ύπνο , άγχος, στρες (υπάρχουν πολλά OTC) , αν έχεις αδύναμη τρίχα να κουρέψεις τα μαλλιά σου κοντά ή να χρησιμοποιήσεις κάποια λοσιόν ενδυνάμωσης, ακόμα μπορείς να χρησιμοποιήσεις vitamin E Tocopheryl acetate , RPN Virile Mane , Primordial Performance Toco-8 κτλ.

    3) Οφείλετε καθαρά σε λόγους ανανέωσης μαλλιών.

    4) Οφείλετε σε κληρονομικούς και άγνωστους λόγους (δεν υπάρχει φάρμακο για την φαλάκρα)
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία