Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 15
  1. 03-11-13 02:45 #1
    Προεπιλογή Φριχτοι πονοι στη μεση
    Καταρχας να ζητησω συγνωμη αν υπαρχει αντιστοιχο ποστ αλλα δεν ειδα κατι
    Λοιπον,εχει τρεις βδομαδες που ποναει η μεση μου. Την πρωτη βδομαδα νομιζα οτι ειναι κρυωμα, εβαζα εμπλαστρα, θερμαντικες αλλα τιποτα. Τη δευτερη πηγα σε ενα φαρμακειο κ πηρα biofenac. Οσο τα επαιρνα ημουν καλα αλλα αυτα τα παιρνεις 4-5 μερες, οποτε μολις τα σταματησα με ξαναεπιασε. Πηγα κ σε γιατρο αλλα με την εξεταση δεν καταλαβε κατι.. Η ολη ουσια του πραγματος ειναι οτι δεν ποναω καπου συγκεκριμενα, μπορω να πω οτι ποναει ο αριστερος ραχιαιος αλλα κ παλι ειναι ολη η μεση. Το κορυφαιο ειναι οτι ολη μερα ειμαι σχετικα καλα κ το βραδυ που ξαπλωνω με πιανουν ΣΠΑΣΜΟΙ, οποτε για να κοιμηθω μονο με panadol!!! Μιλαμε για απελπιστικη κατασταση....
    στην προπονηση προσεχω παρα πολυ τη μεση απλα τον τελευταιο καιρο εκανα εντατικα κοιλιακους ενω ημουν σχετικα αγυμναστος εκει. Φυσικα εχω δυο βδομαδες να παω γυμανστηριο! Μεχρι τοτε πηγαινα Δευ-Τετ-Παρ, πρωι-βραδυ με 40'-45' διαδρομο. Το λεω γιατι μπορει να παιζει κ αυτο το ρολο του λογω των πολλων κραδασμων.
    Εννοειται οτι τη Δευτερα θα ξαναπαω σε γιατρο κ θα ζητησω ακτινα απλα ειπα να μοιραστω τον πονο μου μαζι σας μπας κ εχει περασει κανεις τιποτα αντιστοιχο κ εχει να δωσει καμια συμβουλη!
    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-11-13 10:42 #2
    Προεπιλογή
    μπορει ναναι κοπωση στο συγκεκριμενο σημειο , μπορει ναναι καποιο τραβηγμα μπορει ναναι ακομα και θλαση ο γιατρος θα σου πει. ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα ποναγα αφανταστα για κανα μηνα , αλλαζα πλευρο το βραδυ και εκανα λες και με εσφαζαν . . . περιμενε τα αποτελεσματα αλλα λογικα χρειαζεσαι ξεκουραση .
    Not many people understand what a pump is. It must be experienced to be understood. It is the greatest feeling that I get.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-11-13 11:07 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Φριχτοι πονοι στη μεση
    Φίλε μου είχα τα ίδια συμπτώματα. Διάγνωση, κήλη σε 3 σημεία.

    Πήγαινε κάνε μαγνητική όσο πονάς ακόμα, μην το αφήσεις να σου περάσει, και προς θεού μέχρι να δεις τι έχεις μη σηκώνεις βάρη. Ούτε σακούλα σουπερμάρκετ.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-11-13 16:28 #4
    Προεπιλογή
    Μπορεί να είναι μια απλή κόπωση ή κάτι χειρότερο, σε κάθε περίπτωση μην αμελήσεις να το κοιτάξεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-11-13 16:38 #5
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Εχω εχω 2 προβληματα στη μεση μια δισκοκηλη μεγαλη και μια θλαση στον αλλο ραχιαιο που κραταει μηνες αλλα γινεται το αντιθετο, την ημερα εχω θεμα, αν ξαπλωσω δε νιωθω τιποτα, επισης ποναω σε συγκεκριμενα σημεια και με συγκεκριμενες κινησεις. Ετσι οπως το λες παντως ειναι πολυ γενικο λες πονας σε ολη τη μεση και μονο οταν κοιμασαι, δυσκολο να καταλαβει καποιος τι μπορει να ειναι. Δεν μπορει ομως να μη σου δωσει μια απαντηση ο ορθοπεδικος ή εστω να σου πει να κανεις καποια εξεταση. Δοκιμασε να πας σε κανεναν αλλο

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-11-13 17:05 #6
    Προεπιλογή
    Πριν κανεις οτιδηποτε δοκιμασε Norgesic δισκια.
    Δεν εχουν παρενεργειες , ειναι πολυ ηπια κα εχουν βωηθησει πολυ κοσμο που εχουν παρομοια συμπτωματα (σπασπους - πονους στην μεση).
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-11-13 01:01 #7
    Προεπιλογή
    gymele ναι ξερω, norgesic παιρνει η μανα μου που εχει χρονιο προβλημα στη μεση!
    Mikekan κ γω πολυ φοβαμαι ρε φιλε οτι θα ειναι καμια κηλη, κ η αληθεια ειναι οτι σαν να πιανω κατι χαμηλα στη λεκανη. Αλλα 1ον αν ηταν κηλη θα την επιανα κ 2ον θα περνουσε ο πονος με ενα παυσιπονο?3ον τι εγινε στην περιπτωση σου?
    ευχαριστω για την ανταποκριση παιδια
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-11-13 09:18 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Φριχτοι πονοι στη μεση
    Η κήλη δεν πιάνεται. Ναι με βαρύ παυσίπονο-αντιφλεγμονωδες, περνάει ο πόνος.

    Έχασα κιλα, δυνάμωσα κορμό και 2 χρόνια τώρα δεν έχω τη παραμικρή ενόχληση. Με προσοχή σε συγκεκριμένες ασκήσεις.

    Μην αγχωνεσαι, πήγαινε όμως να κανει μαγνητική!
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-12-13 02:39 #9
    Προεπιλογή
    παιδιά γεια σας εχω εδω και μερικεσ μερες κατι ενοχλήσεις στην μέση οταν ξαπλώσω να κοιμηθώ δεν πονάω αλλα την νιώθω σφιχτή πειτε μου καμια άσκηση να την γυμνάσω για να είναι πιο ελαστικη(να φοράω ζωνη στα βάρη?)
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-01-14 17:39 #10
    Προεπιλογή
    πολλα μπορει να εχεις παθει.πιθανον να ειναι ψυξη.πολλοι νομιζουν οτι η ψυξη δεν ειναι κατι σοβαρο και περναει αμεσως αλλα δυστυχως δεν ειναι ετσι.βαζε θερμαντικες αλοιφες και μην αφηνεις την μεση σου σε καμια περιπτωση εκτειθειμμενη σε κρυο αερα.επισης πιθανον να ειναι θλαση.αν ειν αι γενικοτερα κατι μυικο δεν χρειαζεται να ανησυχεις ιδιαιτερα(το πιο πιθανο στην περιπτωση σου).για να το διαπιστωσεις αυτο δες αν κανεις ζεσταμα στη μεση σου αν θα σε αφησει ο πονος,αν ναι τοτε ειναι μυικο,αν οχι ειναι σκελετικο.αν ειναι σκελετικο συνηθως αν κανεις καποια αποτομη κινηση ο πονος της μεσης μεταφερεται και σε καποιο απ τα 2 ποδια.αν εχεις τετοιο προβλημα(κηλη δισκου) οπωσδηποτε θα βοηθηθεις απο το αναποδο κρεμασμα.δοκιμασε αυτα που σ ειπα και πες μας πως πηγε το ολο πραγμα
    [B"Οτι δεν καταφερες ειναι οτι δεν ποθησες αρκετα."Καζαντζακης
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-01-14 18:28 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Φριχτοι πονοι στη μεση
    Εγω ειχα κήλη και με ζέσταμα μου πέρναγε αρκετά ο πόνος, δεν ειναι απόλυτο αυτο που λες. Τελείωνα τη προπόνηση και πονούσα παλι μετά απο μια ώρα οταν κρύωνε το σημείο.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-01-14 22:01 #12
    Προεπιλογή
    foam rolling σε γλουτούς, μηριαίους δικεφάλους συνήθως βοηθάει όταν είναι light
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-01-14 01:02 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mikekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ειχα κήλη και με ζέσταμα μου πέρναγε αρκετά ο πόνος, δεν ειναι απόλυτο αυτο που λες. Τελείωνα τη προπόνηση και πονούσα παλι μετά απο μια ώρα οταν κρύωνε το σημείο.
    Μιχαλη ειχες και πονους οταν ησουν εκτος γυμναστηριου;;
    When life get's complicated, I LIFT!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-01-14 07:00 #14
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Φριχτοι πονοι στη μεση
    ΦΡΙΚΤΟΥΣ! Δεν μπορούσα ούτε να σταθώ ούτε να κοιμηθώ, σε κάτι στάση!
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-06-20 14:26 #15
    Προεπιλογή
    τι έξελιξη έιχες τελικά με τους πόνους στη μέση σου;
    Απάντηση με παράθεση