Σελίδα 4 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 201
  1. 18-11-10 12:55 #46
    Προεπιλογή
    τα τζελ επηρεαζουν ΜΟΝΟ αν βαζεις στην ριζα της τριχας
    αλλιως δν επηρεαζουν την τριχοπτωση
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-11-10 15:17 #47
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mitsen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρα από τη πλακα δοκίμασε να κουρεύεις συχνά τα μαλλιά σου. Δυναμώνει η τρίχα όταν την κρατάς συνεχεια κοντή...
    Κι όμως αυτό δεν ισχύει. Είχε πρόσφατα δερματολόγο στην τηλεόραση που εξηγούσε κάποιους μύθους για τα μαλλιά γενικότερα που δεν ισχύουν στην πραγματικότητα.

    Άλλος ένας είναι ότι το μασάζ αιματώνει καλύτερα το κεφάλι και δεν πέφτουν οι τρίχες κάτι που επίσης δεν ισχύει.

    Γενικά φίλε Κούλη, αν ο πατέρας σου είναι φαλακρός έχεις πολλές πιθανότητες να γίνεις κι εσύ. Το 99% της αλωπεκίας άλλωστε προέρχεται από κληρονομικότητα.
    Αν είναι να σου έρθει λοιπόν θα σου έρθει, μη τρελαίνεσαι με διατροφές, ειδικά σαμπουάν κλπ.
    Εγώ πχ βάζω εδώ και 10 χρόνια σχεδόν κάθε μέρα τζελ, λούζομαι επίσης σχεδόν κάθε μέρα και δεν έχω χάσει ούτε μια τριχά. Φίλος μου πάλι που τα έπαιρνε συνέχεια με την ψιλή και εννοείται πως δεν έβαζε ούτε τζελ ούτε τίποτα (τι να το κάνει άλλωστε με τόσο κοντό μαλλί), στα 23 του είναι σχεδόν εντελώς καραφλός.

    Συνεπώς, περιποιήσου το μαλλάκι σου όπως θες και αν είναι να σου'ρθει θα σου'ρθει. Δεν μπορείς να κάνεις σχεδόν τίποτα για να το αποτρέψεις.
    Άλλωστε, πάντα υπάρχει και η λύση της εμφύτευσης, οπότε μη σκας!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-11-10 15:38 #48
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο exkaliber Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο εδω χρησιμοποιω εγω
    αρκετα καλο και οικονομικο,4,5 ευρο κανει
    απο φαρμακειο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-11-10 15:41 #49
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Titanium Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην φοτο με το μαλι εισαι 85 κιλα???...ρε μπας και ηταν 30 κιλα το μαλι και μολις το κουρεψες τα εχασες?.....Αληθια τωρα....πως το μεταχιριζεσε αφτο το μαλι????τι χριαζετε για να μηνει σαν θαμνος????γιατι παντα το ειχα απορια.....
    δεν το μεταχειριζομουν καθολου! το αφηνα και μεγαλωνε απλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-11-10 15:43 #50
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Randime Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις αδύναμη τρίχα φίλε Κούλη. Ειναι κληρονομικο σίγουρα και επίσης αν βάζεις ζελέ στα μαλλιά θα φύγουν και μια ώρα νωρίτερα. Αμα εχεις τετοιο προβλημα και βάζεις δε νομιζω να εχεις μαλλια σε λιγο καιρο! Ειχα το ιδιο πρόβλημα στα στα 17-18. Λουζόμουνα και έβγαζα τούφες. Εκοψα τα ζελε και αυτες τις μαλακιες για τα μαλλιά, τα επαιρνα κοντα για να δυναμώνουν και συνειδητοποίησα ότι το πάω κουτσα κούτσα για αραιωση σαν και του πατέρα μου. Κληρονομικα είναι αυτα δε τη γλυτώνει κανεις... Βασικα παίζει ρολο και αν εχεις ξηροδερμία στο τριχωτό μέρος της κεφάλι σου...
    ξηροδερμια δεν εχω ουτε θυμαμε ποτε να ειχα καποιο ιδιετερο προβλημα με το κεφαλι μου.....οσο για το ζελε το εχω κοψει και εγω εδω και 3 χρονια και εχω βρει την υγεια μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-11-10 15:43 #51
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dreiko Εμφάνιση μηνυμάτων
    κι ελεγα που σε εχω ξαναδει....
    [YOUTUBE="9bsisbIQ_XE"]9bsisbIQ_XE[/YOUTUBE]
    και που να το εβλεπες μολις το ισιωνα πως γινοταν
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-11-10 23:10 #52
    Προεπιλογή
    πηγαινε σε δερματολογο.....
    προληψη=καλυτερη θεραπεια!
    Αν οι πράξεις γίνονται αντικείμενο κριτικής, τότε πρέπει να έχεις κάνει κάτι αξιόλογο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-11-10 22:45 #53
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Φιλε σε περιπτωση που τα χασεις υπαρχει και η εμφυτευση. Μην απογοητευεσαι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-11-10 23:20 #54
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε σε περιπτωση που τα χασεις υπαρχει και η εμφυτευση. Μην απογοητευεσαι...
    money makes the world go round the world go round
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-11-10 15:46 #55
    Προεπιλογή
    απο την στιγμη που παμε κα8ε μερα γυμναστηριο δεν υπαρχει περιπτωση να μην λουσουμε το κεφαλι μας..τουλαχιστον για μενα! και εμενα τα μαλλια μου ειναι ελαφρως εως κα8ολου πιο αραια..και ειμαι μολις 24 και χεκινισε ετσι απο τα 20 και νομιζω ετσι εχει μεινει..αλλα τα τελευτεα 2 χρονια περιπου τα κοβω πρωτο νουμερο..ομως τα βαρεθηκα ετσι και 8α τα μακρινω λιγο παλι..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-11-10 17:08 #56
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο just Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο την στιγμη που παμε κα8ε μερα γυμναστηριο δεν υπαρχει περιπτωση να μην λουσουμε το κεφαλι μας..τουλαχιστον για μενα! και εμενα τα μαλλια μου ειναι ελαφρως εως κα8ολου πιο αραια..και ειμαι μολις 24 και χεκινισε ετσι απο τα 20 και νομιζω ετσι εχει μεινει..αλλα τα τελευτεα 2 χρονια περιπου τα κοβω πρωτο νουμερο..ομως τα βαρεθηκα ετσι και 8α τα μακρινω λιγο παλι..
    Μπορεις να μην τα λουσεις αμα τα πλυνεις καλα με νερο ή χρησιμοποιησεις λιγοτερη ποσοτητα σαμπουαν!το εχω κανει κ βλεπω πως δυναμωσαν αρκετα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-11-10 02:17 #57
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Galletiosfp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεις να μην τα λουσεις αμα τα πλυνεις καλα με νερο ή χρησιμοποιησεις λιγοτερη ποσοτητα σαμπουαν!το εχω κανει κ βλεπω πως δυναμωσαν αρκετα!
    μονο με νερο? δεν νιω8ω πολλυ οκ με αυτο..8α το δοκιμασο
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-11-10 16:48 #58
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    yo
    τσεκρε εδω το σαμπουαν που χρησιμοποιεις
    http://www.cosmeticsdatabase.com/

    επισης πρεπει ν διαλεξεις
    ή μαλια θα εχεις ή θα κανεις μπανιο καθε μερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-11-10 17:12 #59
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο exkaliber Εμφάνιση μηνυμάτων
    yo
    τσεκρε εδω το σαμπουαν που χρησιμοποιεις
    http://www.cosmeticsdatabase.com/

    επισης πρεπει ν διαλεξεις
    ή μαλια θα εχεις ή θα κανεις μπανιο καθε μερα
    Aυτό εννοείται πως δεν ισχύει.

    Παιδιά χαλαρώστε λίγο, η ποιότητα-ασφάλεια των σαμπουάν, gel κλπ έχει αυξηθεί κατακόρυφα τα τελευταία χρόνια.
    Αν κάποιος χρησιμοποιεί ποιοτικά προϊόντα, ακόμα και καθημερινά, πρόβλημα δεν πρόκειται να εμφανίσει.
    Το 99% της έλλειψης μαλλιών είναι καθαρά κληρονομικό, οπότε δε χρειάζεται να ανησυχείτε και πολύ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 01-12-10 03:23 #60
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Φιλε αμα βαζεις καθε μερα gel και φορας πολυ καπελο που δεν αναπνεει το μαλλι (π.χ. αν εισαι στρατιωτικος) δεν παιζει να μην τα χασεις κι ας τα εκαναν μπουκλες οι γονεις σου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία