Σελίδα 8 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 106 έως 120 από 201
  1. 12-10-11 12:45 #106
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    τελικά δεν μου έπεφταν αλλά κοβόντουσαν λόγο ότι είχα βάλει ζελέ και είχαν πετρώσει
    σήμερα δεν έβαλα ζελέ και δεν πέφτουν..
    πήρα πολυβηταμίνη και ω3 και θα φτιάξω και την διατροφή μου για να μην το πάθω τελικά.. γιατί τα μαλλιά μου είναι αδύναμα ..γιαυτό κοβόντουσαν τόσο εύκολα με τον ζελέ ..

    εξετάσεις θα πάω να κάνω μέσα στον μήνα γιατί σήμερα κατόρθωσα να πάρω χαρτί φοίτησης από την σχολή ώστε να ασφαλιστώ στο ΙΚΑ ..
    θα πάω το συντομότερο να κάνω εξετάσεις να ξέρω που βρίσκομαι τουλάχιστον .

    καλά μιλάμε έπαθα μια τρομάρα χθες το βράδυ , μέχρι και καρκίνο σκέφτηκα μην έχω (ξέρετε που πέφτουν τα μαλλιά).

    ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-10-11 12:51 #107
    Προεπιλογή
    Τα μαλλια δε πεφτουν απο το καρκινο , απο της χημειοθεραπιες ναι !
    ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ .......
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-10-11 12:54 #108
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GREEK POWER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα μαλλια δε πεφτουν απο το καρκινο , απο της χημειοθεραπιες ναι !
    α οκ δεν το ήξερα.
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-10-11 12:57 #109
    Προεπιλογή
    @rey1989 ήρεμα με τους ζελέδες, τους πηλούς και το κακό συναπάντημα. Φράζουν τους πόρους, δεν αναπνέει το κεφάλι καθόλου και αδυνατίζει η τρίχα. Λούζε το μαλλάκι σου με ένα καλό σαμπουάν, τρώγε καλά, μην αγχώνεσαι και αυτό είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις. Αν είναι να σου πέσουν κάποτε, θα σου πέσουν, μην ασχολείσαι.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-10-11 12:59 #110
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Rourke Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν ξεκινάμε με δεδομένο ότι δεν παίρνεις κάτι το ορμονικό...

    Τώρα άμα δεν παίρνεις κάτι το ορμονικό υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις:

    1) Έχεις τριχόπτωση και οφείλετε σε ορμονικούς παράγοντες. Πήγαινε κάνε εξετάσεις και δες σε τι επίπεδα βρίσκετε η DHT σου. Αν είναι παραπάνω από το κανονικό τότε ο γιατρός θα σε γράψει κάποια φάρμακα που συμπιέζουν την DHT (δεν επιτρέπετε να αναφέρω κάποια) ή από OTC υπάρχει και το saw palmetto. Βέβαια όλα αυτά θέλουν προσοχή στην δοσολογία και στην χρήση γιατί έχουν και κάποια sides γιατί δεν είναι καλό να συμπιέζεις την DHT σου συνέχεια. (ίσως ο γιατρός σου ζητήσει και κάποια ακόμη εξέταση πριν σου γράψει φάρμακα για να μη σου δημιουργήσει και θέμα άλλο ορμονικό).

    2) Έχεις τριχόπτωση και οφείλετε σε άγχος, στρες , λιπαρότητα, τοπικούς/ δερματικούς λόγους κτλ...μπορείς να πας σε ένα δερματολόγο ή να χρησιμοποιήσεις σαμπουάν κατά της λιπαρότητας ή κάποιο τοπικό αντίDHT όπως το Nirozal , κάποιο βοήθημα για τον ύπνο , άγχος, στρες (υπάρχουν πολλά OTC) , αν έχεις αδύναμη τρίχα να κουρέψεις τα μαλλιά σου κοντά ή να χρησιμοποιήσεις κάποια λοσιόν ενδυνάμωσης, ακόμα μπορείς να χρησιμοποιήσεις vitamin E Tocopheryl acetate , RPN Virile Mane , Primordial Performance Toco-8 κτλ.

    3) Οφείλετε καθαρά σε λόγους ανανέωσης μαλλιών.

    4) Οφείλετε σε κληρονομικούς και άγνωστους λόγους (δεν υπάρχει φάρμακο για την φαλάκρα)


    Η τριχόπτωση έχει πολλές αιτίες και καλό είναι να μην πανικοβάλλεται όποιος παρατηρεί το πρόβλημα.
    Για να μειώνουμε τις πιθανότητες θα πρέπει να προσέχουμε τη διατροφή μας και τη ψυχολογία μας!
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-10-11 13:02 #111
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    ευχαριστώ πολύ παιδιά !
    η αλήθεια είναι πως χαλάρωσα σήμερα , απλά σε θέματα υγείας γίνομαι υπερβολικός καμιά φορά.

    προσεγμένη διατροφή και βλέπουμε. Και να πέσουν δεν πειράζει , θα φτιάξω σωματάρα να παρηγορούμαι
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-10-11 13:15 #112
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nastya Εμφάνιση μηνυμάτων
    σωστα λεει ο σοφος λαος.. "ενα μηλο την ημερα"

    Μην αγχωνεσαι τοσο πολυ, ολα θα φτιαξουν
    ενα μηλο την ημερα .......... δεν μπορει να σε χωρτασει
    ελα ενταξει δεν ειναι τοσο τραγικα πιστευω τα πραγματα ηρεμησε ισωσ εχεισ αγχοσ για κατι
    ειμαι ο πιο τρελοσ λογικοσ και ο πιο λογικοσ τρελοσ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-10-11 13:15 #113
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστώ πολύ παιδιά !
    η αλήθεια είναι πως χαλάρωσα σήμερα , απλά σε θέματα υγείας γίνομαι υπερβολικός καμιά φορά.

    προσεγμένη διατροφή και βλέπουμε. Και να πέσουν δεν πειράζει , θα φτιάξω σωματάρα να παρηγορούμαι
    με λιγα λογια θα κανεις ακομα πιο υγιεινη ζωη για....τριχες
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-10-11 13:27 #114
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    όχι πιο υγιεινή , πιο σωστή !
    ότι ελλείψεις υπάρχουν θα τις διορθώσω , δεν υπάρχει λόγος να συνεχίζω τα λάθη.
    πάντως όπως είπα τα μαλλιά μου είναι ένα σημαντικό κομμάτι της γοητείας μου που δεν θέλω να αποχωριστώ .
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-10-11 01:32 #115
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    πρωτον : το μονο που σταματαει την τριχοπτωση ειναι το πατωμα
    δευτερον : το φθινοπωρο ολοι εχουμε αυξημενη τριχοπτωση
    τριτον : υπαρχει παρομοιο θεμα με πολλες συμβουλες,ψαξε να το βρεις
    τεταρτον :


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω κοντά μαλλιά στο πλάι και απο πάνω μεγάλα τα οποία σηκώνω, κάτι σαν μοικάνα ας πούμε...
    αν εχεις μοικανα τοτε σε παω
    κι εγω θελω αλλα
    http://www.youtube.com/watch?v=1Fj-D2aP0cY
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-10-11 22:48 #116
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Φιλε επειδη εχω και εγω το ιδιο προβλημα τωρα δεν ειναι απαραιτητο να ειναι αδυναμα λογω διατροφης. Μπορει να ειναι ορμονικο. Η τεστοστερονη προκαλλει τριχοπτωση σε εκεινο το σημειο. Δερματολογος μου ειπε να κανω ορμονικες εξετασεις και οντως η τεστοστερονη μου ηταν λιγο πιο πανω απο τα ορια (ειχα ανοιξει και ενα θρεντ τις προαλλες γι αυτο το θεμα). Παραλληλα οι διατροφη μου ειναι τελεια με συμπληρωματα ω3 και βιταμινων και μεταλλων και χρονια τωρα χρησιμοποιω σαμπουαν κατα της τριχοπτωσης οποτε δε παιζει να ειναι λογω διατροφης σε μενα

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-10-11 23:16 #117
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    το έχω πρώτη προτεραιότητα να κάνω εξετάσεις γενικά (αίματος , ορμονολογικές κλπ) απλά περιμένω λίγο να φτιάξω την διατροφή μου να έρθει στα ίσια του ο οργανισμός γιατι με αυτά που έτρωγα οι εξετάσεις θα έδειχναν οτι ειμαι με το ένα πόδι στον τάφο χΔ
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-10-11 00:00 #118
    Προεπιλογή
    εποχικη τριχοπτωση....
    Αν οι πράξεις γίνονται αντικείμενο κριτικής, τότε πρέπει να έχεις κάνει κάτι αξιόλογο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-10-11 21:55 #119
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή update
    τελικά το μαλλί μου επανήρθε στα φυσιολογικά του , δυνάμωσε και φούντωσε.
    βέβαια έφτιαξα την διατροφή μου , έβαλα πολυβιταμίνη και άρχισα να λούζομε με ένα σαμπουάν που δυναμώνει την τρίχα.

    πλέον έχω γίνει σαν προβατίνα
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-10-11 23:57 #120
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικά το μαλλί μου επανήρθε στα φυσιολογικά του , δυνάμωσε και φούντωσε.
    βέβαια έφτιαξα την διατροφή μου , έβαλα πολυβιταμίνη και άρχισα να λούζομε με ένα σαμπουάν που δυναμώνει την τρίχα.

    πλέον έχω γίνει σαν προβατίνα
    αχαχαχαχαχ σα προβατινα λεει btw απο φαρμακειο το σαμπουαν το πηρες?ρωταω γιατι με καιει το θεμα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 8 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία