Θέμα: Κήλη

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 77

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 06-12-09 22:09 #1
    Το avatar του χρήστη gj

    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περ.
    sto planiti "xapi"
    Μηνύματα
    922
    Προεπιλογή Κήλη
    Δυστηχως εδω και εννια χρονια εχω κοιλη στους πανω κυλιακους. Πλεον μιας και δν μπορω αλλο να το αποφυγω το πασχα θα μπω για κοψιμο Θελω να σας κανω καποιες ερωτησεις και θα ήθελα οι γνωστες του θεματος να μου λύσουν καποιες αποριες.
    1ον. Ποσο καιρο μετα πρεπει να μεινω ακινητος χωρις καμια ασκηση?
    2ον.Μετα απο πόσο καιρο θα καταφερω να ξαναμπω σε βαρη?? και οταν θα ξαναεπανελθω θα μπορω να βάζω αρκετα ή θα πρεπει να προσεχω για καιρο ??
    3ον. Μετα απο κανα μηνα απο την εγχειρηση θα μπορω να κανω κολυμπι ή μονο ελαφρυ περπατηματακι στο διαδρομο?
    4ον. κοιλιακους ??? Θα μπορω ή τους ξεχναω και αυτους ?
    Σας ευχαριστω εκ των προτερων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-12-09 23:11 #2
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Το πρωτο που σου ευχομαι ειναι καλη επιτυχεια στην επεμβαση.
    οσο για τα υπολοιπα οι μονοι που μπορουν να σε καθοδηγισουν σε αυτη την περιπτοσει ειναι οι γιατροι αναλογα με την σοβαροτητα της επεμβασης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-12-09 23:32 #3
    Το avatar του χρήστη gj

    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περ.
    sto planiti "xapi"
    Μηνύματα
    922
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGEXX1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρωτο που σου ευχομαι ειναι καλη επιτυχεια στην επεμβαση.
    οσο για τα υπολοιπα οι μονοι που μπορουν να σε καθοδηγισουν σε αυτη την περιπτοσει ειναι οι γιατροι αναλογα με την σοβαροτητα της επεμβασης.
    Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.... Απλα το θεμα ειναι οτι αλλα μου λεει ο ενας αλλα ο αλλος αλλα οι γυμναστες και εχω ψιλομπλεχτει. Γιαυτο θα θελα να μου πει καποιος που το περασε ή κανας αθλιατρος(ολο και καποιος θα παιζει εδω) ή καποιος με γνωσεις επι του θεματος. Εχω βαλει καποιος στοχους και θελω να δω ποσο πισω θα με παει ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-12-09 00:15 #4
    Προεπιλογή
    Μονο εσυ και ο γιατρος σου ξερετε ποσο θα χρειαστει,μην ακους κανεναν αλλον
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-12-09 10:00 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gj Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστηχως εδω και εννια χρονια εχω κοιλη στους πανω κυλιακους. Πλεον μιας και δν μπορω αλλο να το αποφυγω το πασχα θα μπω για κοψιμο Θελω να σας κανω καποιες ερωτησεις και θα ήθελα οι γνωστες του θεματος να μου λύσουν καποιες αποριες.
    1ον. Ποσο καιρο μετα πρεπει να μεινω ακινητος χωρις καμια ασκηση?
    2ον.Μετα απο πόσο καιρο θα καταφερω να ξαναμπω σε βαρη?? και οταν θα ξαναεπανελθω θα μπορω να βάζω αρκετα ή θα πρεπει να προσεχω για καιρο ??
    3ον. Μετα απο κανα μηνα απο την εγχειρηση θα μπορω να κανω κολυμπι ή μονο ελαφρυ περπατηματακι στο διαδρομο?
    4ον. κοιλιακους ??? Θα μπορω ή τους ξεχναω και αυτους ?
    Σας ευχαριστω εκ των προτερων
    δεν ειμαι ουτε γιατρος ουτε γυμναστης και θα συμφωνισω μην ακους τον εναν ή τον αλλον.
    Ο πατερας μου στα 42 που εκανε την ιδια επεμβαση του πειρε 6 μηνες να μπορει να ξανα αρχισει στο χαλαρο να γυμναζεται...περπατημα χαλαρο εκανε την τριτη μερα αλλα ζοριζοντας τον εαυτο του χωρις λογο.
    Ευχολα ολα να σου πανε καλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-03-10 01:56 #6
    Προεπιλογή κηλη!
    Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω οσους εχουν προσωπικη εμπειρια με το θεμα κοιλη
    ή οσους γνωριζουν για μια συγκεκριμενη λεπτομερεια.Ειναι δυνατον να υπαρξει μυικη αδυναμια αλλα καθολου πονος σε καποιο/α ακρο/α?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-03-10 02:03 #7
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    δεν καταλαβαινω την ερωτηση σου.εγω ξερω απο κοιλη ..εχω 2 ...
    τι κοιλη εχεις?
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-03-10 02:52 #8
    Προεπιλογή
    Kοιτα ο γιατρος μου ειπε οτι δεν φαινεται να εχω κατι ωστοσο θα κανω μια μαγνητικη την επομενη εβδομαδα να δω τι παιζει σιγουρα.Αυτο που ρωταω ειναι αν υπαρχει περιπτωση να χτυπαει ο δισκος το νευρο αλλα να μην προκαλει πονο αλλα μονο αδυναμια.Εγω νιωθω αδυναμια στα ποδια αλλα περα απο ελφρα τσιμπηματα που φευγουν αμεσως εχω πονο μονο στην πλατη.Να υποθεσω οτι προερχεται απο κοιλη η να αναζητησω αλλου αιτια?


    Ξερω δεν εχει και τοσο σημασια θα μαθω σιγουρα σε μερικες μερες απλα εχω αγχωθει γενικως και θελω να μαθω απο τωρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-03-10 09:04 #9
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    κοιτα εγω εχω δισκοκοιλη και σε εναν που χα παει μου λεει ελα μωρε και να μην ξανΑγυμναστης δεν εγινε και τιποτα...αλλα δεν ξανα ασχοληθηκα απο τοτε...κανονικα βαρια προπονουμε και με πιανει κανας πονος μια στο τοσο ...
    για αδυναμια δεν ξερω - πονο ναι .
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-03-10 14:02 #10
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα μωρε και να μην ξαναγυμναστεις δεν εγινε και τιποτα...
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Ετσι οι γιατροι γαματοι (κοιλαραδες)! Εμπρος πισω! 200 χρονια πισω.

    Εγω εκανα εγχειρηση (βουβονο)κηλης και διαλεξα το γιατρο που μου ειπε σε 2 μηνες θα ξαναμπεις, σε σχεση με ολους τους αλλους που ελεγαν σε 6. Τελικα εγινα καλυτερα και απο πριν.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη flowin_through : 24-03-10 στις 14:05
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-03-10 21:40 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Raistlin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kοιτα ο γιατρος μου ειπε οτι δεν φαινεται να εχω κατι ωστοσο θα κανω μια μαγνητικη την επομενη εβδομαδα να δω τι παιζει σιγουρα.Αυτο που ρωταω ειναι αν υπαρχει περιπτωση να χτυπαει ο δισκος το νευρο αλλα να μην προκαλει πονο αλλα μονο αδυναμια.Εγω νιωθω αδυναμια στα ποδια αλλα περα απο ελφρα τσιμπηματα που φευγουν αμεσως εχω πονο μονο στην πλατη.Να υποθεσω οτι προερχεται απο κοιλη η να αναζητησω αλλου αιτια?


    Ξερω δεν εχει και τοσο σημασια θα μαθω σιγουρα σε μερικες μερες απλα εχω αγχωθει γενικως και θελω να μαθω απο τωρα.
    Προσωπικα δεν μου ακουγεται καθολου παραξενο οτι γραφεις. Εγω για περιπου 6 εβδομαδες ειχα παρομοια συμπτωματα με αυτα που περιγραφεις... ο πονος ηταν στο δεξι μερος, δεξια της σπονδυλικης στηλης και λιγο πανω απο το "ποπομερι". Ειχα αδυναμια και στα δυο ποδια με αποτελεσμα να εχει πεσει η αποδοση μου στο 60% στο στεπ, ποδηλατο και ελλειπτικο. Ο πονος εφευγε απο την μεση σαν ρευμα κατω στα ποδια. Το καλο ηταν οτι καποιες στιγμες εδινε την εντυπωση οτι μετακινιοταν ελαφρα σε αλλα σημεια χαμηλα στη μεση. Βολταρεν και καποια χαπια που πηρα για κανα τριαρι μερες δεν εκαναν τιποτα. Οταν καθομουν στην καρεκλα ημουν ok... οταν πηγαινα να σηκωθω περπαταγα για κανα 10μετρο κυρτος και μετα ισιωνε η μεση μου. Τελικα ανακαλυψα οτι αυτο που με οφελουσε ηταν το ζεστο, οσο αντεχα, νερο και γενικα να κραταω την περιοχη ζεστη... χρησιμοποιησα και Vicks για κανα τριαρι βραδακια στον υπνο. Σιγα σιγα μου περναγε και τωρα ειμαι περιπου 100% καλα. Περαστικα να ειναι
    Φιλικα,

    Forty+ (Νίκος)

    __________________________________________

    "people can cheat, lie, and steal, but the weights are always honest."
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 03-04-10 15:26 #12
    Το avatar του χρήστη Xaliabalias

    Εγγραφή
    20-02-2010
    Περ.
    Καλαματα
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    Αυτο δεν εχει καποια σχεση με την ισχυαλγια??
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-03-10 14:12 #13
    Το avatar του χρήστη gj

    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περ.
    sto planiti "xapi"
    Μηνύματα
    922
    Προεπιλογή
    Προφανως εννοεις δισκοκοιλη.
    Πρεπει πρωτα να δεις απο μαγνητική πόσο βαριά ειναΙ.
    Θα σε καθοδηγήσει ο γιατρός σου
    Burn your muscles not your soul...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 22-11-10 21:26 #14
    Unhappy Κηλη
    Χτυπα ξυλο!!! Ευχαριστω τον Θεο που δεν εχω και ευχομαι οπως και σε σας να μην μου συμβει ποτε! Τελευταια ασχοληθηκα λιγο με αυτο το θεμα και αηδιασα μεχρι αηδιας παιδια και εχω ψιλοαπορησει. Ξερει κανεις, τι μπορει, στο αθλημα μας, να προκαλεσει μια κηλη? Και ποτε εχει καποιος περισσοτερες πιθανοτητες να παθει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 22-11-10 21:31 #15
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    νομιζω το χουμε ξανασυζητησει


    τεσπα εγω απλα θελω να πω ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥς ΓΙΑΤΡΟΥς ΔΗΛΑΔΗ που πας με απλες υποψιες κηλης για εξεταση και να μην εχεις σου λενε εχεις μονο για να σε ανοιξουν και να τσιμπησουν τα φραγκα
    το ιδιιο και σε σκολεικοιδυτιδα κτλ
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία