Θέμα: Κήλη

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 77
  1. 29-01-12 00:06 #61
    Το avatar του χρήστη Jimy

    Εγγραφή
    19-12-2011
    Περ.
    Κρήτη
    Μηνύματα
    170
    Προεπιλογή
    Δεν βρηκα παρομοιο θεμα κ για να μην ανοιγω αλλο ειπα να γραψω εδω θεωροντας οτι σχετιζεται το συγκεκριμενο προβλημα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-03-12 16:06 #62
    Προεπιλογή
    Εντόπισα ένα "εξόγκομα" 12-13 εκατοστά κάτω από τον αφαλό και λίγο δεξιά. Δεν είναι ότι πετάει προς τα έξω απλά στο ψιλάφισμα νοιώθω μια διαφορά και ίσως μια ενόχληση. Με προβληματίζει γιατί είμαι 17 και κάνω βάρη εδώ και 1,5 χρόνο. Μήπως φταίει το ότι είμαι δυσκοίλιος? Πάντως πιστέυω ότι το form Μου σε όλες τις ασκήσεις είναι σωστό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-03-12 16:44 #63
    Προεπιλογή
    To μονο σιγουρο ειναι οτι δεν ειναι θεμα ασκησεων. Δυσκοιλιοτητας μπορει..
    Ακουμπα το σημειο και βηξε. Αν πεταγεται τοτε κατι τρεχει. Παντως το πιθανοτερο ειναι οτι δεν ειναι τετοιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-03-12 19:40 #64
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Roid Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    To μονο σιγουρο ειναι οτι δεν ειναι θεμα ασκησεων. Δυσκοιλιοτητας μπορει..
    Ακουμπα το σημειο και βηξε. Αν πεταγεται τοτε κατι τρεχει. Παντως το πιθανοτερο ειναι οτι δεν ειναι τετοιο.
    Δεν πετάγεται όχι. Απλά το πρόσεξα τον τελευταίο καιρό και μόλις το είπα στον πατέρα μου (ο οποίος έχει μια προκατάληψη με τα βάρη) μου λέει κατ'ευθείαν τα βάρη είναι....
    Άρα να μην ανυσηχώ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-03-12 21:49 #65
    Προεπιλογή
    Οχι, κατι αλλο θα ειναι...
    Πολλα θα ακουσεις, μεχρι και για το κλασιμο ενος ελεφαντα στη Μοζαμβικη τα βαρη θα φταινε. Be prepared
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-03-12 16:10 #66
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Roid Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι, κατι αλλο θα ειναι...
    Πολλα θα ακουσεις, μεχρι και για το κλασιμο ενος ελεφαντα στη Μοζαμβικη τα βαρη θα φταινε. Be prepared
    Ευχαριστώ πολύ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-05-12 03:46 #67
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jimy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβασα ολο το θεμα εδω αλλα δεν ειδα κατι παρομοιο.Πριν μια 5ετια με επιασε ενας πονος δεξια στον αφαλο και λιγο πιο κατω.Δεν εχει πεταχτει ποτε τιποτα αλλα φοβηθηκα και νομισα για κοιλη.Εκανα εξετασεις,υπερηχο,πηγα σε πολλους γιατρους αλλα δεν βρηκαν τιποτα.Σταματησα απο τοτε την γυμναστικη λογω το οτι αλλαξα πολη και εργασια.Κατα διαστηματα με ενοχλει και παω σε γιατρους αλλα μου λενε δεν ειναι κατι.Εδω και 7 μηνες που κανω παλι γυμναστικη σε εντατικους ρυθμους τις τελευταιες μερες νιωθω παλι μια ενοχλησουλα αλλα σε ασχετες φασεις.Οταν σηκωνω βαρη δεν με ενοχλει καθολου.Επισκευτηκα ενα αθλιατρο και μου ειπε οτι ειναι σαν να εχει ενα σκισιματακι ο μυς.Μου ειπε οτι μπορω να συνεχισω κανονικα την γυμναστικη μου.Αλλα καμια φορα με ποναει ελαφρια.
    Απο το ψαξιμος στο διαδικτυο ειδα οτι ειναι η παθηση στους κοιλιακους που ακουμε συχνα οτι κανουν εγχειρηση οι ποδοσφαιριστες.Σας εχει τυχει κατι παρομοιο?
    πολυ παλια η αναρτηση,,,αλλα πρεπει να πω 2 λογια..
    το συνδρομο που περιγραφει ο φιλος μας ειναι το γνωστο συνδρομο κοιλιακων προσαγωγων,,δεν εξεχει κατι αλλα ειναι μια υπουλη κηλη που πλητει τους ποδοσφαιριστες κυριως αλλα οχι μονο.
    οπτικα δεν εξεχει κατι.ο τρυματισμος ειναι περιπλοκος και βρισκεται σε πολα σειμια τα οποια δυστιχως δε φαινονοντε παρα μονο στο χειργουργειο.
    ο τροπος αντιμετωπισης ειναι ο ιδιος με ολες την κηλες.
    με παπαροσκοπιο μενεις εκτος γυμναστηριου το πολυ για εναν μηνα αφου δνε κοβοντε οι κοιλιακοι μυες.
    αυτα τα σκισηματα στους κοιλιακους ειναι στην ουσια οι κηλες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-06-12 14:32 #68
    Προεπιλογή
    παιδιά καταρχήν καλώς σας βρήκα γιατί είμαι καινούργιος κ μπαίνω κατευθείαν στο ψυτό.Προχτες με έπιασε ένας πόνος χαμηλά στην βουβονική χώρα μόνο στο τρέξιμο,αρχικά φοβίθηκα κ λέω κοίλη,αλλα ρε παιδιά δεν ξερω ουτε γρομπαλάκη έχω ούτε τπτ μόνο λίγο πόνοστο τρέξιμο παίζει νανε κανα τράβιγμα η χαζομάρες λέω????
    muscle is coming...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-06-12 01:27 #69
    Προεπιλογή
    Mαλλον χαζομαρες λες.. Πιασε το σημειο και βηξε να δεις αν πεταγεται.. Διαβασε και το θεμα απ`την αρχη.
    Εγω εχω ενα πονο καμια φορα οταν τρεχω στο λαιμο, εχω εντοπισει οτι πρεπει να ειναι καποια φλεβα, "ελα παπα και φυτεψε" δλδ.. παντως κηλη δεν ειναι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-06-12 17:26 #70
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Roid Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mαλλον χαζομαρες λες.. Πιασε το σημειο και βηξε να δεις αν πεταγεται.. Διαβασε και το θεμα απ`την αρχη.
    Εγω εχω ενα πονο καμια φορα οταν τρεχω στο λαιμο, εχω εντοπισει οτι πρεπει να ειναι καποια φλεβα, "ελα παπα και φυτεψε" δλδ.. παντως κηλη δεν ειναι.
    Φίλε εχεις δίκιο έκατσα κ ξεκουράστηκα μια βδομαδούλα κ τώρα είμαι μια χαρά μάλλον απο την κούραση θα ήταν.
    muscle is coming...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-06-12 23:39 #71
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα... Μερικές μέρες πριν, καθώς έκανα βαριά καθίσματα, ένιωσα ένα τσούξιμο στην ουρήθρα. Εγώ συνέχισα κανονικά, Από τότε νιώθω ενόχληση (όχι πόνο) στα γεννητικά κάθε φορά που βήχω. Πήγα πιο πριν στο νοσοκομείο να το κοιτάξω, και μου είπε ο χειρούργος κήλη, αλλά πως δεν είναι για εγχείρηση και πως κάθε μέρα θα γίνεται καλύτερα, απλά πρέπει να το προσέξω... Εγώ φοβάμαι τώρα, και βάρη δε θέλω να σταματήσω... Οπότε τι ακριβώς πρέπει να κάνω;
    Nothing to show here
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 03-07-12 16:26 #72
    Προεπιλογή
    Λοιπόν παιδιά, μετά από επίσκεψη χθές σε ιδιωτικό γιατρό, μου είπε τα εξής. Έχω κήλη δεξιά η οποία είναι μικρή. Μου είπε πως αν θέλω δεν τη χειρουργώ και πως μπορώ να συνεχίσω να γυμνάζομαι με προσοχή...Τώρα αυτό τι σημαίνει...δεν γνωρίζω. Πιστεύετε πως με χρήση ζώνης μπορώ να ελαχιστοποιήσω τισ πιθανότητες επιδείνωσης; Είμαι ήδη κοντά 3 βδομάδες εκτός και κοντεύω να τρελαθώ... Παρακαλώ απαντήστε (όχι όπως το προηγούμενο που με κλάσατε κανονικότατα ).


    Thaaaanks
    Nothing to show here
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-07-12 01:56 #73
    Το avatar του χρήστη lonsdale

    Εγγραφή
    14-12-2011
    Περ.
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    319
    Προεπιλογή
    Εδω και λιγο καιρο εχω πονους αριστερα λιγο πιο κατω απο τον αφαλο?Υπαρχει περιπτωση να εχω εμφανισει σε αυτο το σημειο κηλη?
    ΟΙ ΜΠΥΡΕΣ ΜΕ ΕΣΩΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-09-12 11:00 #74
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lonsdale Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω και λιγο καιρο εχω πονους αριστερα λιγο πιο κατω απο τον αφαλο?Υπαρχει περιπτωση να εχω εμφανισει σε αυτο το σημειο κηλη?
    Λίγο αργά η απάντηση αλλά ναι, βουβωνοκήλη.

    Κοίταξα το θέμα γιατί θέλω να μάθω αν κάποιος έβαλε πλέγμα μετά από επέμβαση βουβωνοκήλης και μετά από πόσο καιρό ξεκίνησε βάρη. Πρόκειται να κάνω την επέμβαση όσο πιο σύντομα γίνεται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-06-13 23:24 #75
    Lightbulb διασταση ορθων κοιλιακων μυων
    θα ηθελα να μαθω αν υπαρχη λυση η χρειαζετε χειρουργικη επεμβαση...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sofiabv : 30-06-13 στις 23:37
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία