Θέμα: marvin's log

Σελίδα 1 από 124 1231151101 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 1848
  1. 23-11-10 12:07 #1
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή marvin's log
    Ειπα να ξεκινησω να τηρω και εγω ημερολογιο προπονησης και γευματων ωστε να ειμαι πιο τυπικη σε αυτα που κανω.
    Ειμαι πλεον στα 39 με υψος 1,53 και τελευταιο ζυγισμα στα 49,400.
    Ξεκινησα διαιτα αρχες Σεπτεμβρη στα 55,600 με ποσοστα λιπους 22%.Σημερα το ποσοστο μου ειναι στα 14% και στοχος μου ηταν και εναι να φερω σε συμετρια τα ποδια μου με το υπολοιπο σωμα.Νομιζω οτι απο εδω και περα ξεκινουν τα δυσκολα.
    Ξεκινω το ημερολογιο απο χτες Δευτερα 22-11-2010.Ευχομαι να το τηρησω μεχρι τελους.

    8:00(1ο γευμα):
    υγρα αμινοξεα με 100ml χυμο ανανα
    1 πιτακι με 5 ασπραδια και 40gr βρωμης,1 κουπα γαλλικο με 2 ζα-
    χαρινες και 1 μεριδα γαλατακι.
    11:00(2ο γευμα):
    1 γιαουρτι 0% με 1 ξυνομυλο
    14:00(3ο γευμα)
    :120gr κοτοπουλο ,150gr πατατα,σαλατα μαρουλι ,πιπερια ,κρε-
    μυδι ,1 κουταλια της σουπας και κατι ελαιολαδο,μηλοξυδο.
    17:00 γυμναστηριο:
    15΄διαδρομο
    εκτασεις τετρακεφαλων 4*15*15
    Σκουωτ 1*10*20 (συν 17 η μπαρα)
    3*10*40(συν 17 η μπαρα)
    Μηχανημα γλουτων 3*20*25 (1-1 ποδι)
    Καμψεις δικεφαλων4*10*15
    προβολες με αλτηρες3*20*7(ο καθε αλτηρας)
    προσαγωγους -απαγωγους 3*15*20(σουπερ σετ)
    γαμπες 4*15*20(συν 17 η μπαρα)
    20' περπατημα στο διαδρομο με 5,5 χιλιομ. και 3%κλιση
    18:20
    υγρα αμινοξεα με 100ml χυμο ανανα.

    19:00 (4ο γευμα)
    1 πιτακι με 4 ασπραδια ,40 γρ βρωμη,πιπερια ,μανιταρια.
    1 γαλλικο με 2 ζαχαρινες και μια μεριδουλα γαλα.
    22:00(5ο γευμα)
    120 gr ψαρι(γλωσσα στο φουρνο) με σαλατα μαρουλι,πιπερια ,
    κρεμυδι,μια κουταλια και κατι, ελαιολαδο,μηλοξυδο.

    Συνηθως παω πιο νωρις γυμναστηριο και ετσι το πιτακι μου βγαινει πιο νωρις απο τις 19:00,αλλα σημερα ετυχε να πανε ολα πιο αργα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη marvin : 23-11-10 στις 12:16
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  2. 23-11-10 12:15 #2
    Προεπιλογή
    Καλή αρχή και καλή επιτυχία
     

  3. 23-11-10 12:29 #3
    Προεπιλογή
    Καλή δύναμη!!!Το καλύτερο όπλο για να επιτύχεις είναι η πίστη...
     

  4. 23-11-10 12:30 #4
    Το avatar του χρήστη GyM=life

    Εγγραφή
    31-10-2010
    Περ.
    Switzerland
    Μηνύματα
    685
    Προεπιλογή
    Καλη συνεχεια!!!
    Failure is not the worst thing in the world...the very worst is not to try...
     

  5. 23-11-10 14:21 #5
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Καλή αρχή στο log κ καλή επιτυχία στους στόχους σου!

    Αν είμαι στα 39 όπως εσύ, δε θα το πιστεύω!
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
     

  6. 23-11-10 15:40 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    καλή σου αρχη καλη δυναμη στην προσπαθεια σου!!!!!!!!γκου ον!!!!!!
     

  7. 23-11-10 19:18 #7
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστω ολους .
    eri_87 αν και παντα γυμναζομουν ποτε δεν εφτασα πραγματικα το στοχο μου.Αν και αργησα, αυτη τη φορα νιωθω οτι ειμαι πολυ κοντα εστω και στα 39!!!!Πωπω το λεω και εγω και δεν το πιστευω πως ειμαι τοσο.Πειραζει που δεν το νιωθω;
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  8. 23-11-10 20:41 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστω ολους .
    eri_87 αν και παντα γυμναζομουν ποτε δεν εφτασα πραγματικα το στοχο μου.Αν και αργησα, αυτη τη φορα νιωθω οτι ειμαι πολυ κοντα εστω και στα 39!!!!Πωπω το λεω και εγω και δεν το πιστευω πως ειμαι τοσο.Πειραζει που δεν το νιωθω;
    καθολουυυυυυυυ...εισαι οσο νιωθεις!

    κ εγω νιωθω οτι ειμαι ακομα 18 για παραδειγμα...
     

  9. 23-11-10 22:47 #9

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    μαρβιν καλη αρχη κι απο μενα στο log σου.καλη επιτυχια στους στοχους σου,αν και τη θεωρω δεδομενη μιας και φαινεσαι ανθρωπος που αγαπαει αυτο που κανει.

    και εισαι και παραδειγμα προς μιμησα για πολλες γυναικες,μιας και απ'οτι θυμαμαι εισαι και μητερα 3 παιδιων,και παρολα αυτα τα προλαβαινεις ολα
     

  10. 23-11-10 23:00 #10
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    καθολουυυυυυυυ...εισαι οσο νιωθεις!

    κ εγω νιωθω οτι ειμαι ακομα 18 για παραδειγμα...
    Ενταξει 18 δεν θα ηθελα αλλα κολλημενη στα 30 δεν θα με χαλαγε!!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  11. 23-11-10 23:02 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενταξει 18 δεν θα ηθελα αλλα κολλημενη στα 30 δεν θα με χαλαγε!!!!
    οοοοοοοοοοχι 18 θελω...αυριο μεγαλωνω και με επιασαν τα υπαρξιακα μου!!!!!

    αλλα εισαι πολυ ενταξει σωματικα και συνεχισε...μακαρι και με παιδια κε γω κ ολααααα τα αλλα στην ζωη μου να διατηρησω το σωμα μ και να το βελτιωσω!!!!!!!

    γκου ον!!!!!!!
     

  12. 23-11-10 23:17 #12
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαρβιν καλη αρχη κι απο μενα στο log σου.καλη επιτυχια στους στοχους σου,αν και τη θεωρω δεδομενη μιας και φαινεσαι ανθρωπος που αγαπαει αυτο που κανει.

    και εισαι και παραδειγμα προς μιμησα για πολλες γυναικες,μιας και απ'οτι θυμαμαι εισαι και μητερα 3 παιδιων,και παρολα αυτα τα προλαβαινεις ολα

    savage σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια.Υπερβαλεις λιγο για το παραδειγμα προς μιμηση.
    Εχω 2 παιδια και αν μετραει και ο σκυλος τοτε 3.Δυο γιους 18 και 14 χρονων αντιστοιχα και ειμαι πολυ περηφανοι για αυτους.Οντως αν αγαπας κατι παντα βρισκεις καιρο για αυτο αλλα νομιζω βοηθαει και το περιβαλον και ευτυχως ολη η οικογενεια μου ασχοληται με τον αθλητισμο ,ο καθενας σε αυτο που αγαπα και ετσι ολοι προσπαθουμε να βοηθησουμε ο ενας τον αλλο.

    Θα ηθελα να σου ευχηθω καλη επιτυχια για τους αγωνες αν και με τετοια προετοιμασια και τετοια προπονητρια ολα θα πανε καλα!!Εδω εχουμε πλεον κατι κοινο
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  13. 23-11-10 23:31 #13

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    να'σαι καλα ρε συ!!!
     

  14. 24-11-10 10:06 #14
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Αγαπημενο ημερολογιο,η χθεσινη προπονηση ηταν μια παροδεια!!!!!Το γυμναστηριο για καποιους λογους παρεμεινε κλειστο και ετσι επιστρατευσα μπαρες ,10κιλα, λαστικα και 5κιλα βαρακια ποδιων για να κανω πλατη.
    Ασ τα παρω ομως απο την αρχη:

    7:00 1ο γευμα
    υγρα αμινοξεα με 100μλ χυμο ανανα.5 ασπραδια και 40γρ βρωμη σε πιτακι.

    10:30 2ογευμα
    ενα γιαουρτι-ενα ξυνομηλο

    13:00 προπονηση στο σπιτι
    15' διαδρομο -κοιλιακους ροκανισματα 4*20
    αρσεις ποδιων 4*20
    πλαγιους κοιλιακους 4*20
    ραχιαιους 3*15
    πλατη:κωπηλατικη με αλτηρες 3*12(χρησιμοποιησα τα βαρακια ποδιων αφαιροντας 2 κιλα και εκανα με 8κιλα)
    κωπηλατικη με μπαρα 4*10*20(συν την μπαρα)
    κωπηλατικη τροχαλιας(εννοειτε πως δεν διαθετω στο σπιτι)περασα λαστιχα στη μπαρα του διαδρομου ,στο υψος του στηθους και φορεσα στα χερια τα 5κιλα βαρακια των ποδιων κανοντας οριζοντιες ελξεις.4*15*10
    περασα το λαστιχο χαμηλα στη μπαρα του διαδρομου,στο πατωμα σχεδον φοροντας τα βαρακια και εκανα ελξεις καθετα
    και επειδη ενα σωστο σπιτι διαθετει παντα μονοζυγο εκανα 4* οσες μου βγαινουν.
    40' διαδρομο.

    14:15 υγρα αμινοξεα με 100μλ χυμο ανανα

    15:00 3ο γευμα
    120γρ μοσχαρι με 150γρ πατατα,σαλατα μαρουλι με κρεμυδι ,πιπερια,1κουταλια και κατι ελαιολαδο,μηλοξυδο.

    18:00 4ο γευμα
    4 ασπραδια ,1 κροκος,40 γρ βρωμη,πιπερια ,μανιταρια σε πιτακι.1κουπα γαλλικο με 2 ζαχαρενες και 1 μεριδουλα γαλα.

    21:30 5ο γευμα
    τονο σε νερο ,μαρουλι,κρεμυδι ,πιπερια,1 κσ και κατι ελαιολαδο,μηλοξυδο.

    Ισως σημερα εκανα λαθη στις ασκησεις,αλλα τουλαχιστον δεν εμεινα απροπονητη.
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  15. 24-11-10 22:44 #15

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    savage σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια.Υπερβαλεις λιγο για το παραδειγμα προς μιμηση.
    Εχω 2 παιδια και αν μετραει και ο σκυλος τοτε 3.Δυο γιους 18 και 14 χρονων αντιστοιχα και ειμαι πολυ περηφανοι για αυτους.Οντως αν αγαπας κατι παντα βρισκεις καιρο για αυτο αλλα νομιζω βοηθαει και το περιβαλον και ευτυχως ολη η οικογενεια μου ασχοληται με τον αθλητισμο ,ο καθενας σε αυτο που αγαπα και ετσι ολοι προσπαθουμε να βοηθησουμε ο ενας τον αλλο.

    Θα ηθελα να σου ευχηθω καλη επιτυχια για τους αγωνες αν και με τετοια προετοιμασια και τετοια προπονητρια ολα θα πανε καλα!!Εδω εχουμε πλεον κατι κοινο
    ωπα τα κιτρινα γραμματα τωρα τα ειδα....

    κι ελεγα και γω τι μου θυμιζει αυτο το "αμινοξεα με χυμο ανανα"... χιχιχιιχι

    τελικα η ναντια εχει αναλαβει ολο το φορουμ....

    Υγ.Τωρα οσον αφορα τους γιους σου,εεε δεν ξερω πως,αλλα νομιζα πως ειχες 3 γιους κατα λαθος(missred χαχαχαχα).Να τους χαιρεσαι παντως,και μπραβο που αθλουνται κι ολας.

    Στο μεταξυ αν χρειαστουν καμια βοηθεια στα μαθηματικα,μην ξεχνας οτι εχω σπουδασει και μαθηματικος ε???
    να κανω και λιγο διαφημιση
     

Σελίδα 1 από 124 1231151101 ... ΤελευταίαΤελευταία