Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 21
  1. 24-11-10 19:15 #1
    Προεπιλογή διατροφη μου αλλα δεν χανω κιλα.
    πρωι κουακερ βιταμινες , ωμεγα
    μετα 2 ωρες σαλατα μαρουλι καροτο
    μετα 2 μηλο
    μεσημεριανο κοτοπουλο , ψαρι ψητο (1 φορα την βδομαδα μοσχαρι) ρυζι 3/4 κουπας , και σαλατα
    προ γυμναστικη πρωτεινη , υδατανθρακες , κρεατινη (3 γρ) ,bcca
    μετα γυμναστικη τα ιδια
    μετα ιδιο με το μεσημεριανο χωρις ρυζι ,
    προ υπνου 6-7 ασπραδια αυγων
    κανω τωρα 2 μηνες πολυ εντατικα και με ενταση, βλεπω αλλαγες στο σωμα μου, και μαζευω εκει που ειχα λιπος , και οι μυς μου αυξανονται ( εκανα και στο παρελθον χωρις πολυ διατροφη)
    αλλα τα κιλα ιδια ειναι στην ζυγαρια, ειμαι 1,75 και ειμαι 93 κιλα ( δεν μυαζω καθολου για τα κιλα και γενικοτερα το σωμα μου δεν μπορει να γινει πολυ λεπτο απο εκγενετης
    αυτο το πραγμα να βλεπω διαφορες αλλα να μην χανω κιλα ? φταει κατι στην διατροφη μου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-11-10 19:42 #2
    Προεπιλογή
    Σιγουρα η διατροφη σου εχει λαθη θεωρητικα αλλα αν βολευεσει και γουσταρεις οκ.
    Οσο για τα κιλα το ειπε μονος.Χανοντας λιπος και περνοντας μυες[οι οποιοι ζυγιζουν περισοοτερο] μενει η ζυγαρια στασιμη μην σου πω ανεβαινει κιολας.
    Διαβασε καποια πραγματα περι διατροφης και μην ασχολεισαι με ζυγαριες εκτος αν πουλας.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-11-10 19:46 #3
    Προεπιλογή
    σε αυτο που λες εχεις δικιο , αλλα τουλαχιστον 2 κιλα με 3 κιλα επρεπε να ειχα κατεβει
    η προπονηση μου περιεχει και αεροβια μηπως και καποιος ρωτησει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-11-10 19:56 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο je666 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε αυτο που λες εχεις δικιο , αλλα τουλαχιστον 2 κιλα με 3 κιλα επρεπε να ειχα κατεβει
    η προπονηση μου περιεχει και αεροβια μηπως και καποιος ρωτησει.
    Συνεχιζει να σε καιει η ζυγαρια.Ικανοποιησαι απο το αποτελεσμα στον καθρεφτη?Αυτο μετραει ....ι
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-11-10 19:57 #5
    Προεπιλογή
    ναι βδομαδα με βδομαδα ανεβαινω πολυ, εχω και αρκετο ογκο ειδικα στα ποδια αλλα γενικα αρχιζω και παιρνω αρκετο ογκο απλα καποτε θελω να στεγνωσω γιατι απο μικρος ημουν παχυσαρκος και μου καθεται καπως , οχι τωρα δεν ειμαι , απλως εχω λιπος σε καποια σημεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-11-10 19:57 #6
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    και μενα δν μαρεσει η διατροφη σου αλλα αφου βλεπεις αλλαγες στο σωμα σου + καις λιπος + μεγαλωνουν οι μυς τι μπορω να πω...μην ασχολεισαι με ζυγαριες η καλυτερη μετρηση γινεται μπροστα απο τον καθρεφτη
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-11-10 20:00 #7
    Προεπιλογή
    αν καποιος εχει να προτινει κατι μπορει να μου πει ! την διατροφη μου την εχει δωσει ενας φιλος ββ αποτι ξερω που κατεβαινε παλια σε αγωνες νομιζω στα juniors, τωρα δεν γιατι η διατροφη ειναι ακριβη!
    το καλο με εμενα ειναι οτι εχω εστοιατοριο , και εχω τα παντα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-11-10 20:15 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο je666 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν καποιος εχει να προτινει κατι μπορει να μου πει ! την διατροφη μου την εχει δωσει ενας φιλος ββ αποτι ξερω που κατεβαινε παλια σε αγωνες νομιζω στα juniors, τωρα δεν γιατι η διατροφη ειναι ακριβη!
    το καλο με εμενα ειναι οτι εχω εστοιατοριο , και εχω τα παντα!
    Μου φαινεται οτι δεν γνωριζει και πολλα ο φιλος σου.
    Σου εχει βαλει κατι γευματα οτι να ναι.Μονο σαλατα σε ενα γευμα?
    Μελετησε πρωτα μονος σου και μετα σε καθοδηγουν τα παιδια που ξερουν.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-11-10 20:40 #9
    Προεπιλογή
    ωραια τα γευματα πουυ δεν ειναι σωστα ας βοηθησει καποιος να τα διορθωσω
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-11-10 20:54 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο je666 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρωι κουακερ βιταμινες , ωμεγα
    μετα 2 ωρες σαλατα μαρουλι καροτο
    μετα 2 μηλο
    μεσημεριανο κοτοπουλο , ψαρι ψητο (1 φορα την βδομαδα μοσχαρι) ρυζι 3/4 κουπας , και σαλατα
    προ γυμναστικη πρωτεινη , υδατανθρακες , κρεατινη (3 γρ) ,bcca
    μετα γυμναστικη τα ιδια
    μετα ιδιο με το μεσημεριανο χωρις ρυζι ,
    προ υπνου 6-7 ασπραδια αυγων
    κανω τωρα 2 μηνες πολυ εντατικα και με ενταση, βλεπω αλλαγες στο σωμα μου, και μαζευω εκει που ειχα λιπος , και οι μυς μου αυξανονται ( εκανα και στο παρελθον χωρις πολυ διατροφη)
    αλλα τα κιλα ιδια ειναι στην ζυγαρια, ειμαι 1,75 και ειμαι 93 κιλα ( δεν μυαζω καθολου για τα κιλα και γενικοτερα το σωμα μου δεν μπορει να γινει πολυ λεπτο απο εκγενετης
    αυτο το πραγμα να βλεπω διαφορες αλλα να μην χανω κιλα ? φταει κατι στην διατροφη μου?

    1) βρομη + πρωτεινες + αμυγδαλα + ω3

    2)φρουτο + τονος + αμυγδαλα/λαδι

    bcaa (5' πριν το γυμ)
    3)πρωτεινη , υδατανθρακες , κρεατινη (3 γρ) (μετα το γυμ)

    4)κοτοπουλο , ψαρι ψητο (1 φορα την βδομαδα μοσχαρι) ρυζι 3/4 κουπας , και σαλατα + λαδι

    5)ιδιο με το μεσημεριανο χωρις ρυζι + λαδι

    6) 6-7 ασπραδια αυγων + αμυγδαλα/λαδι

    παρε ζυγαρια, υπολογισε θερμιδες ,υπολογισε γρ σε πρωτεινες υδατανθρακες και λιπαρα και ελα να μιλησουμε για ποσοτητες
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-11-10 20:57 #11
    Το avatar του χρήστη Marine

    Εγγραφή
    10-08-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.026
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο je666 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρωι κουακερ βιταμινες , ωμεγα --->Καθολου πρωτεινη


    μετα 2 ωρες σαλατα μαρουλι καροτο ---->Το ιδιο και εδω

    μετα 2 μηλο --->Το ιδιο και εδω

    μεσημεριανο κοτοπουλο , ψαρι ψητο (1 φορα την βδομαδα μοσχαρι) ρυζι 3/4

    κουπας , και σαλατα ---->Βαλε και εδω ωμεγα

    προ γυμναστικη πρωτεινη , υδατανθρακες , κρεατινη (3 γρ) ,bcca ---> Τα bcca τι τα θες αφου εχεις πρωτεινη

    μετα γυμναστικη τα ιδια --->Το ιδιο και εδω

    μετα ιδιο με το μεσημεριανο χωρις ρυζι , ----> Βαλε και εδω ρυζι αλλα την μιση ποσοτητα.

    προ υπνου 6-7 ασπραδια αυγων -----> Για εμενα φαε πρωτα αυτο και μετα το αποπανω γευμα..


    κανω τωρα 2 μηνες πολυ εντατικα και με ενταση, βλεπω αλλαγες στο σωμα μου, και μαζευω εκει που ειχα λιπος , και οι μυς μου αυξανονται ( εκανα και στο παρελθον χωρις πολυ διατροφη)
    αλλα τα κιλα ιδια ειναι στην ζυγαρια, ειμαι 1,75 και ειμαι 93 κιλα ( δεν μυαζω καθολου για τα κιλα και γενικοτερα το σωμα μου δεν μπορει να γινει πολυ λεπτο απο εκγενετης
    αυτο το πραγμα να βλεπω διαφορες αλλα να μην χανω κιλα ? φταει κατι στην διατροφη μου?

    Ε αφου βλεπεις οτι μαζευεις τι αλλο θες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-11-10 01:22 #12

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) βρομη + πρωτεινες + αμυγδαλα + ω3

    2)φρουτο + τονος + αμυγδαλα/λαδι

    bcaa (5' πριν το γυμ)
    3)πρωτεινη , υδατανθρακες , κρεατινη (3 γρ) (μετα το γυμ)

    4)κοτοπουλο , ψαρι ψητο (1 φορα την βδομαδα μοσχαρι) ρυζι 3/4 κουπας , και σαλατα + λαδι

    5)ιδιο με το μεσημεριανο χωρις ρυζι + λαδι

    6) 6-7 ασπραδια αυγων + αμυγδαλα/λαδι

    παρε ζυγαρια, υπολογισε θερμιδες ,υπολογισε γρ σε πρωτεινες υδατανθρακες και λιπαρα και ελα να μιλησουμε για ποσοτητες
    συμφωνω με μητσο για τις αλλαγες στη διατροφη.απλα ρε συ μητσο ισως δε μποορει να πηγαινει γυμναστηριο πριν το μεσημεριανο.βλεπω πως του το αλλαξες και του το εβαλες μετα ε?

    κατα τα αλλα συμφωνω.τα πρωτα 3 γευματα δεν εχουν πρωτεινη.δε γινεται να θες να χασεις λιπος και να εχεις υδατανθρακα αντι πρωτεινης στα γευματα σου.

    απο αεροβια πως παμε αληθεια??
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-11-10 01:27 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνω με μητσο για τις αλλαγες στη διατροφη.απλα ρε συ μητσο ισως δε μποορει να πηγαινει γυμναστηριο πριν το μεσημεριανο.βλεπω πως του το αλλαξες και του το εβαλες μετα ε?

    κατα τα αλλα συμφωνω.τα πρωτα 3 γευματα δεν εχουν πρωτεινη.δε γινεται να θες να χασεις λιπος και να εχεις υδατανθρακα αντι πρωτεινης στα γευματα σου.

    απο αεροβια πως παμε αληθεια??
    κοιτα του εκανα μερικες διορθωσεις στα γευματα για να παρει μια ιδεα αρχικα στο πως πρεπει να ειναι...

    αλλαζει τα γευματα τοτε

    απλα κραταει ενα με υδατανθρακες το πρωι
    ενα με ενα φρουτο (οχι μπανανα!!!)
    και μετα οι αλλοι μετα την προπονηση...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-11-10 09:13 #14
    Προεπιλογή
    αεροβια κα γυρω στα 6 χιλιομετρα 3-4 φορες την εβδομαδα,
    κανω και πολυ ποδηλατο (παλια εκανα ψιλο αγωνιστικες προπονησεις εξου και ο ογκος στα ποδια μου ) + οτι οταν ημουν 15 χρονων με ενα βμχ επερνα 2 ατομα γυρω στα 200 κιλα και τους πηγαινα 12 χιλιομετρα με το βικε χαχαχα
    συμφωνω οτι δεν εχω πρωτεινη στα 3 πρωτα γευματα, τι μπορω να κανω? πχ το ενα γευμα να το βαλω cottage
    το αλλο τονο ? και το πρωι τι να συμπληρωνω?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη je666 : 25-11-10 στις 11:07
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-11-10 14:22 #15

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    αυγα το πρωι,τονο η αλλο ψαρι με τη σαλατα μετα,τυρι κοτατζ η γιαουρτι 2% με το μηλο μετα.

    απο κει και περα αυτο που συμβαινει αυτη τη στιγμη στο σωμα σου λεγεται body recomposition.προσθετεις αλιπη μαζα μεσω της σωστης διατροφης(αφου πρωτα εχεις παρει το αναλογο ερεθισμα απο την προπ με βαρη) ενω το σωμα σου χρησιμοποιει ως πηγη ενεργειας το λιπος σε μεγαλο ποσοστο για ολα αυτα,μιας και εχεις περισσια λιπους,απ'οτι καταλαβαινω.

    μη σε απασχολει σε πρωτη φαση το να πεσει το νουμερο σαα νουμερο στη ζυγαρια.οσο βλεπεις σωματικες διαφορες αυτο ειναι καλο.μην αλλαζεις κατι. κανε τα βαρη σου με ενταση χωρις πολυ μπλα μπλα στο γυμναστηριο,κανε την αεροβια σου,τρωγε σωστα και ολα τα αλλα θα ερθουν.

    οταν με το καλο κολλησεις και δε χανει αλλο το σωμα,περνας σε κατι πιο δραστικο.αυτη τη στιγμη εισαι αρχαριος κατ'ουσιαν με 2 μηνες που μου λες.στους αρχαριους σχεδον ολα πιανουν.

    κρατα τα κρυφα σου χαρτια για μετα λοιπον.μην κουραστεις με περιεργες διαιτες (low carb,atkins η δεν ξερω εγω τι αλλο) απο τωρα. κανε σωστη διατροφη ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕ ΥΠΟΜΟΝΗ και θα με θυμηθεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία