Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 27
  1. 29-11-10 00:19 #1
    Προεπιλογή Ψάχνω το συμπλήρωμα 6-oxo !
    Αν κάποιος έχει η γνωρίζει πηγή του πρόκειται για πολύ σοβαρή ανάγκη, εξαιτίας της χρήσης φιναστερίδης (συνταγογραφούμενη πριν χρόνια από μαλακογιατρό) έχω πάθει μεγάλη ζημία στο ένζυμο της 5-ar II που μετατρέπει τεστοστερόνη σε διυδροτεστοστερόνη και η αροματάση μου υπερλειτουργεί με αποτέλεσμα να μου έχει προκαλέσει πολύ μεγάλη ζημία στα γεννητικά όργανα η οιστραδιόλη. Εχω πάρει αναστολείς αλλά με κάνουν χειρότερα και nolvadex clomιd μου προκαλούνε πονοκεφάλους.

    Αρκετοί που πήραν φινααστερίδη ορκίζονται ότι μόνο με 6-οχο βρήκανε βελτίωση ώς ήπιο pct και αναστολέα της αροματάσης οπότε όποιος μπορεί ας με βοηθήσει.

    Ακούω και το novedex xt αλλά όχι τόσο καλά αποτελέσματα

    Επίσης γιατί το aromasin δε μπορεί να με βοηθήσει ως pct?? Εφόσον αναστέλλεται η αροματάση δεν ανεβαίνει η lh και fsh και εν τέλει η τεστοστερόνη και διύδροτεστο??
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-11-10 00:33 #2
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    μήπως θάταν καλλίτερο να αναφερθείς στη χημική υποστήριξη και όχι εδώ?
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-11-10 00:47 #3
    Προεπιλογή
    Σιγα μη του δώσουν πρόσβαση ...

    Μου κάνει εντύπωση που ορκίζονται για τη λειτουργία ενός συμπληρώματος και όχι φαρμάκου πάντως...
    arimidex,aromasin δεν νομίζω να είναι ότι πιο υγιές να παίρνεις συνεχώς...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-11-10 00:49 #4
    Προεπιλογή
    http://www.cheapuksupplements.com/sh...php/56/6_oxo΄

    Out of stock προς το παρόν αλλά θα το ξαναφέρουν λογικά....
    το site είναι εμπιστο και έγκυρο πάντως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-11-10 01:20 #5
    Προεπιλογή
    Συγνώμη έχω χάσει λίγο τη σειρά των forums (όσον αφορά στη χημική υποστήριξη που λές) γιατί είμαι πέρα δώθε το τελευταίο καιρό και πολύ αγχωμένος.

    Δεν μπορώ να βρώ πουθενά ένα OTC αντι-οιστρογόνο, το arimidex είναι πολύ δυνατό για μένα, προέρχομαι από πολύ σοβαρή ζημιά με τη φιναστερίδη και ψάχνω ότι πιο light υπάρχει.

    Γιαυτό έπεσα στο 6-οxo και σκέφτομαι επίσης και το inhibit-e αλλά πρωτίστως το πρώτο γιατί το έχουν δοκιμάσει κάποιοι γνωστοί που πήραν φιναστερίδη στο παρελθόν και ψιλοσυνήλθαν ως ένα βαθμό.

    Εχει σταματήσει η εταιρία που το παράγει ψάχνω άλλους suppliers ή αν του έχει ξεμείνει κανενός
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-11-10 01:37 #6
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Νόμιμο 6-oxo να βρεις μόνο αν έχει ξεμίνει από στοκ πουθενά ή κανά παλιό κουτί Halodrol liquigels αν πετύχεις. Η παραγωγή έχει σταματήσει και δεν νομίζω κάποιος καταστευαστής να ξαναπροσπαθήσει.
    Εγώ πάντως θα πήγαινα για Letro στην θέση σου, είναι το μόνο ΑΙ από όσο ξέρω που σε ανθρώπους σε τέτοιες περιπτώσεις έχει αποδεδηγμένα αποτελέσματα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bane : 29-11-10 στις 01:45
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-11-10 01:40 #7
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Samson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη έχω χάσει λίγο τη σειρά των forums (όσον αφορά στη χημική υποστήριξη που λές) γιατί είμαι πέρα δώθε το τελευταίο καιρό και πολύ αγχωμένος.

    Δεν μπορώ να βρώ πουθενά ένα OTC αντι-οιστρογόνο, το arimidex είναι πολύ δυνατό για μένα, προέρχομαι από πολύ σοβαρή ζημιά με τη φιναστερίδη και ψάχνω ότι πιο light υπάρχει.

    Γιαυτό έπεσα στο 6-οxo και σκέφτομαι επίσης και το inhibit-e αλλά πρωτίστως το πρώτο γιατί το έχουν δοκιμάσει κάποιοι γνωστοί που πήραν φιναστερίδη στο παρελθόν και ψιλοσυνήλθαν ως ένα βαθμό.

    Εχει σταματήσει η εταιρία που το παράγει ψάχνω άλλους suppliers ή αν του έχει ξεμείνει κανενός

    δοκιμασε για αρχη μισο χαπη arimidex μερα παρα μερα ισως ειναι οτι καλητερο υπαρχη αλλα και πιο ακριβο.

    με ενα κουτι κοντα στα 100ευρο θα βγαλεις 2 μηνες. αν εχεις συνταγη ιατρου και το καληπτι το ταμειο ακομα καλυτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-11-10 02:16 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ναι φιλε το 6-0χ0 δεν υπαρχει καιρο τωρα σε κυκλοφορια..μονο τπτ left overs αν βρεις..

    κατα τα αλλα,μιας κ αναφερθηκε το 6-0χ0 δεν ηταν απλο συμπληρωμα.
    οπως δεν ειναι κ το atd.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-11-10 02:56 #9
    Προεπιλογή
    Μπα δοκίμασα και 1/8 arimidex και κόντεψε να σπάσει το κεφάλι μου από το πονοκέφαλο. Μου έχει κάνει μεγάλη ζημία η φιναστερίδη. Ούτε αντιβίωση δε μπορώ πλέον να πάρω. Δεν υπάρχει ορμόνη που να μην έχει πειραχτεί και μερικές σε μεγάλο βαθμό μάλιστα.

    Το πιο σημαντικό όμως τώρα είναι να βρω ενα τρόπο να περιορίσω τη πολύ μεγάλη δραστηριότητα της αρωματάσης. Γιαυτό σκέφτομαι αυτά τα suicide inhibitors. Πιστεύω ότι το ΑΤD ή το αρομασίν θα πρέπει λογικά να είναι πιο ελαφρύ στον οργανισμό μου.

    Το θέμα είναι τι feedback θα κάνουν στον υποθάλαμο. Δε θέλω να πέσει και άλλο η fsh μου γιατί ήδη η φιναστερίδη την έχει ρίξει αρκετά. Επίσης διαβάζω ότι μπορεί να αυξηθεί η προγεστερόνη με τα atd. Αλλο μείον αυτό, αύξηση προγεστερόνης θα πεί αυτομάτως μείωση διυδροτεστοστερόνης.

    Οπότε σκέφτομαι και βρωμοκρυπτίνη. Στο τέλος θα γίνει αχταρμάς, πάντως αυτή τη κόλαση με τη φιναστερίδη είμαι αποφασισμένος να την ξεπεράσω. Εχω μείνει σχεδόν 3 χρόνια παράλυτος στο κρεββάτι από τη δράση της και απορώ πως την χορηγούνε ακόμη στην αμερική όταν σοβαρές χώρες όπως σουηδία και τώρα ακούω και η ιταλία θα απαγορεύσουν τη κυκλοφορία της. Στην ελλάδα δεν πήρε ακόμη έγκριση από όσο ξέρω για την τριχόπτωση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-11-10 03:16 #10
    Προεπιλογή
    Για την τριχοπτωση σου εδωσε ο γιατρος φιναστερίδη;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-11-10 12:14 #11
    Προεπιλογή
    Δυστυχώς, και καταστράφηκε η ζωή μου. Μέσα σε ένα μήνα. Μην πάρετε ποτέ φιναστερίδη χωρίς υψηλές δόσεις τεστοστερόνης (και πάλι αυτό παίζεται), είναι σκέτη καταδίκη.
    Εχω γυρίσει το πλανήτη σε απίστευτα πανεπιστημιακά ερευνητικά κέντρα, είδα ενδοκρινολόγους γιατρούς αντιγήρανσης, βιοχημικούς κανένας δε μπόρεσε να με βοηθήσει, το μόνο που κάνανε είναι να με δώσουν εξωγενός όλες τις ορμόνες (πρεγνενολόνη, κορτιζόνη, θυρορμόνες, τεστο κτλ κτλ) σε μία ανέλπιστη προσπάθεια να μπορώ τουλάχιστον να ζώ και να αναπνέω. Μιλάμε για φάρμακο βόμβα. Και η πλάκα ήταν όταν το έπαιρνα δεν αισθανόμουν τπτ παρά μία μικρή πτώση στο λίμπιντο, μόλις το σταμάτησα μετά από δύο βδομάδες άρχισε να γυρνάει το σύμπαν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-11-10 12:27 #12
    Προεπιλογή
    για τριχοπτωση ενωεις σε χαπια?εγω βαζω αμπουλες στα μαλια για τριχωπτωση μπορει να υπαρχει προβλημα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-11-10 14:42 #13
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kyriakos23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για τριχοπτωση ενωεις σε χαπια?εγω βαζω αμπουλες στα μαλια για τριχωπτωση μπορει να υπαρχει προβλημα?
    Den iparxei tetoio thema, allo prama i minoxidili ke allo i finasteridi
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-11-10 15:41 #14
    Το avatar του χρήστη Titanium

    Εγγραφή
    01-06-2010
    Περ.
    Volos
    Μηνύματα
    4.074
    Προεπιλογή
    Κιτα τη μπορεις να παθεις στα καλα του καθουμενου απο μαλακες γιατρους........Τι να πω σου ευχομε σηντομα να βρεις λυση στο προβλημα σου....
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-11-10 22:08 #15
    Προεπιλογή
    Παντως απο αυτα που διαβασα για την φιναστερίδη, οντως δε εχει ουσιαστικα αποτελεσματα κατα της τριχοπτωσης. Επισης για να επαθες αυτο το προβλημα, ειτε μεγαλες δοσεις επαιρνες, ειτε απλα ησουν ατυχος και δε το αντεχε ο οργανισμος σου, εστω και σε μικρες ποσοτητες.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία