Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 34
  1. 17-12-10 12:16 #16
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι δεν καταλαβες,λεω επρεπε να βαλει παγο οταν τραβιχτηκε εκεινη την στιγμη,τωρα ειναι αργα για παγο,οποτε counter pain,οταν επαιζα ποδοσφαιρο το counter pain ητανε η καλυτερη ιδεα για τραβιγματα πιστεψε με !
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Titanium Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα μου λες???Εχω βαλει κιλα απο δαυτη...Παντος και εγω ετσι ξερω......για 48 ωρες παγω και μετα θερμαντικη

    ρε σεις για καθηστε καλα...

    counter pain θα βαλει σε προσαγωγο???
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-12-10 12:42 #17
    Προεπιλογή
    χαχαχα! βαλε counter pain στους προσαγωγους και θα παρουν φωτια τα @φρυδια σου @@!!!!!
    Πυροτεχνημα θα γινει ο φιλος σου εκει κατω..
    WeGoDsKiLLz
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-12-10 12:42 #18
    Το avatar του χρήστη Titanium

    Εγγραφή
    01-06-2010
    Περ.
    Volos
    Μηνύματα
    4.074
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε σεις για καθηστε καλα...

    counter pain θα βαλει σε προσαγωγο???
    Eνταξει προσεκτικα......Εγω παντος μια φορα αβαλα απροσεκτα και.......
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-12-10 14:10 #19
    Το avatar του χρήστη Antonis Giannoulis

    Εγγραφή
    23-04-2009
    Περ.
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    356
    Προεπιλογή
    Εγω παιδια προτείνω αθλητική παγοκύστη στην οξεία φάση του προβλήματος δηλαδη τις 2-3 πρώτες μέρες, για 20 λεπτά ανα 3-4 ώρες καθ'όλην την διαρκεια της μέρας, εφόσον ειναι εφικτό.
    Μετά συνήθως χρειάζεται θερμότητα αλλα το σημείο είναι λιγο επικίνδυνο για θερμαντικές κρέμες. Αρα ισως μια ηλεκτρικη θερμοφορα σε στιγμες χαλάρωσης δεν θα ηταν ασχημο,οχι όμως να πάρεις φωτιά...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-12-10 23:05 #20
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dreiko Εμφάνιση μηνυμάτων
    χθες το επαθε και δεν ειναι αργα για παγο,πως μπορειτε και δινεται ετσι συμβουλες οταν ειναι για θεμα υγεια????αν οντως ειναι θλαση που μαλλον για εκει το κοβω,οσο ειναι στο οξυ σταδιο θελει παγο 2-3 ημερες δηλαδη....αλλα πρωτα απ'ολα θα πας aelista94 σε ορθοπεδικο γιατι διαγνωσεις μεσω ιντερνετ δε γινονται
    να μοιρισω τα νυχια μου ποτε το παθε? εγω ειπα οταν τραυματιστεις στην αρχη το βαζεις για 1-2 μερες μετα ειναι αχριστος ο παγος....καποιες φορες ειναι καλυτερα να βεβαιωθεις πριν μιλησεις dreiko.παραλειψη μου που δεν ειπα οτι ο παγος ειναι για τις 1-2 μερες,μην βαρας
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pavlos17 : 17-12-10 στις 23:17
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-12-10 01:44 #21
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να μοιρισω τα νυχια μου ποτε το παθε? εγω ειπα οταν τραυματιστεις στην αρχη το βαζεις για 1-2 μερες μετα ειναι αχριστος ο παγος....καποιες φορες ειναι καλυτερα να βεβαιωθεις πριν μιλησεις dreiko.παραλειψη μου που δεν ειπα οτι ο παγος ειναι για τις 1-2 μερες,μην βαρας
    αν διαβαζες το αρχικο του ποστ θα εβλεπες οτι ελεγε τοποτε τραυματιστηκε...αρα καποιες φορες πρεπει οντως να βεβαιωθεις πριν μιλησεις παυλο

    εντιτ.και δε βαραω,απλα η υγεια ειναι σοβαρο πραγμα και δεν ειναι καλο να ειμαστε αοριστοι
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dreiko : 18-12-10 στις 01:52
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-12-10 02:00 #22
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dreiko Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν διαβαζες το αρχικο του ποστ θα εβλεπες οτι ελεγε τοποτε τραυματιστηκε...αρα καποιες φορες πρεπει οντως να βεβαιωθεις πριν μιλησεις παυλο

    εντιτ.και δε βαραω,απλα η υγεια ειναι σοβαρο πραγμα και δεν ειναι καλο να ειμαστε αοριστοι
    εχεις δικιο που δεν το εθεσα σωστα,αλλα το παιδι πιστευω να καταλαβε τι ηθελα να πω
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-12-10 02:29 #23
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις δικιο που δεν το εθεσα σωστα,αλλα το παιδι πιστευω να καταλαβε τι ηθελα να πω
    ok no problem
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-12-10 17:55 #24
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    εγω πιστεύω μια ελαφριάς μορφής θλάση είναι όπως είπαν τα παιδια όταν το παθαίνουμε βάζουμε τον πάγο και στην συνέχεια θερμαντική η και biofreeze και με ελαφρια ενεργητική ξεκούραση όταν επιτρέπετε δηλαδή λίγο ποδήλατο , η κάποιες κινήσεις που να μην μας ενοχλούν αλλα παράλληλα να αιματώνετε η περιοχή ώστε να αναρώσει πιο γρήγορα , απο ότι αν το αφήναμε μέρες με πλήρη ξεκούραση .

    οι ζημιές που αφορούν τους μυς περνάνε πιο γρήγορα απο ότι έχει σχέση με σκαλετο και τένοντες η συνδέσμους , γιατι λόγω της καλύτερης κυκλοφορίας του αίματος στα μαλακά μόρια αναρώνουν γρηγορότερα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-01-11 22:43 #25
    Προεπιλογή θλάση προσαγωγου
    καλησπερα

    Την δευτερα που μας περασε με τραβηξε ο δεξης προσαγωγος κατα την εκτελεση των διατασεων επειδη δεν ειχα κανει καλο ζεσταμα. (καλα τα πηγα !!)
    δυστυχώς δεν εβαλα παγο μετα απο συντομο χρονικο διαστημα, αλλα ξεκινησα θεραπεια με αντιφλεγμωνωδη χαπια και αλοιφη Voltaren. Απο τη δευτερα δεν εχω ξαναπαει προπονηση θέλοντας να αφησω τον μυ να ηρεμησει. Σημερα δοκιμαζοντας απαλα να τεντωσω τα ποδια μου ενιωσα τραβηγμα. Η ερωτηση ειναι η εξης: να συνεχισω τη θεραπεια μεχρι αυριο και δευτερα να παω για προπονηση χαλαρα? η να ξεκουραστω κι αλλο?

    να τονισω οτι ειναι θλαση 1ου βαθμου, δεν εχω-ειχα κανενα πονο ουτε καποιο πρηξιμο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-01-11 22:51 #26
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    θελει αρκετο καιρο για να γινει καλα ο προσαγωγος. ακολουθα για λιγο καιρο ακομα την θεραπεια.

    ασχολησου με το ανω σωμα για λιγο καιρο μονο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-01-11 01:19 #27
    Προεπιλογή θερμαντικη?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θελει αρκετο καιρο για να γινει καλα ο προσαγωγος. ακολουθα για λιγο καιρο ακομα την θεραπεια.

    ασχολησου με το ανω σωμα για λιγο καιρο μονο.
    Αμα βαλω καμια θερμαντική αλοιφή?? θα βοηθησει ωστε να γυρισω νωριτερα στις προπονησεις?? γιατι σε 1μιση μηνα εχει αγωνες και τωρα ειναι περιοδος προετοιμασιας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-01-11 11:27 #28
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσεχε μονο να μην βαλεις θερμαντικη αλοιφη.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν βαλει counterpain τον βλεπω να τρεχει και να μην φτανει..

    αν δεις το αναφερω και σε ποστ που ειναι λιγο παραπανω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-06-11 13:25 #29
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Εδω και λιγες βδομαδες εχω θεμα στον αριστερο προσαγωγο.Νιωθω πονο μονο την ωρα που κανω σκουωτ και χακ σκουωτ.Σημερα εντοπισα πως τον πονο τον εχω την ωρα που σηκωνομαι βαζοντας δυναμη στην φτερνα.Βρηκα μια προχειρη λυση.... στα σκουωτ εβαλα τις φτερνες να πατανε σε μικρες πλακες.Ετσι δεν ειχα το τραβηγμα,δυστυχως ομως δεν βρηκα λυση και για τα χακ σκουωτ.Βεβαια το θεμα και η απορια μου ειναι γιατι το τραβηγμα το νιωθω μονο στις δυο αυτες ασκησεις και σε καμια αλλη κινηση μου.
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-06-11 16:42 #30
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω και λιγες βδομαδες εχω θεμα στον αριστερο προσαγωγο.Νιωθω πονο μονο την ωρα που κανω σκουωτ και χακ σκουωτ.Σημερα εντοπισα πως τον πονο τον εχω την ωρα που σηκωνομαι βαζοντας δυναμη στην φτερνα.Βρηκα μια προχειρη λυση.... στα σκουωτ εβαλα τις φτερνες να πατανε σε μικρες πλακες.Ετσι δεν ειχα το τραβηγμα,δυστυχως ομως δεν βρηκα λυση και για τα χακ σκουωτ.Βεβαια το θεμα και η απορια μου ειναι γιατι το τραβηγμα το νιωθω μονο στις δυο αυτες ασκησεις και σε καμια αλλη κινηση μου.

    πολυ απλα ενω υπάρχει το τράβηγμα στον προσαγωγό , ενοχλεί όταν πατάς στην φτέρνα γιατι είναι θέμα εργονομίας , όταν η φτέρνα πατάει κάτω ευθεία χωρίς να έχεις παπούτσι ειδικό με τακούνι όπως οι αρσιβαρίστες η τακάκι να πατας τις φτέρνες , τότε γίνετε ενα είδος σαν διάταση και τραβάνε περισσότερο οι προσαγωγοί , βέβαια και με το τακάκι πάλι το πρόβλημα υπάρχει απλα δεν το καταλαβαίνεις

    αυτο με προπόνηση πιο χαλαρή και ασκήσεις που να μην το ζορίζουν , κάνοντας μετα απο καλό ζέσταμα προσεκτικά διατάσεις και ενα καλό τρίψιμο με λάδι προηγουμένως θα νοιώσεις μια ανακούφηση και αφού εξαλείψει ο πόνος μπαίνεις κανονικα στο πρόγραμμα .

    αυτο μπορείς να το κάνεις και στο χακ σκουώτ να βάλεις δηλαδή απο κάτω ενα τακάκι υπόβαθρο ώστε να έρθει σε σημείο όπως στο σκουώτ , ώστε να μην μεταφέρετε το τράβηγμα στον προσαγωγό , επίσης παίζει ρόλο το άνοιγμα και η κλήση των πελμάτων , δοκίμασε να είναι παράλληλα και διαφορετικό άνοιγμα μήπως δεν υπάρχει ενόχληση
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία