Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 18
  1. 17-12-10 19:33 #1
    Προεπιλογή Αρκει μια μυικη ομαδα τη βδομαδα?
    Καλησπερα κανω γυμναστικη αρκετα χρονια με χαλαρους ρυθμους μονο για να κρατιεμαι καλα, αλλα τωρα θελω να παω στο επομενο επιπεδο να παρω ογκο και δυναμη, αρχισα ενα προγραμμα ως εξης:

    Δευτερα: στηθος/δικεφαλοι = 3 διαφορετικες ασκησεις για καθε μυικη ομαδα απο 3 σετ με αυξανομενα κιλα δηλαδη στο πρωτο πχ βαζω 10 κιλα στο δευτερο 20 και στο τριτο 30. Επισης μολις νιωσω οτι μπορω και παραπανω μετα απο κανα μηνα περιπου αυξανω παλι τα κιλα δλδ πρωτο σετ 20, δευτερο 30 και τριτο 40.

    Τεταρτη:πλατη/τρικεφαλοι: εδω εχω 2 ασκησεις για πλατη χ3 σετ παντα, και 3 ασκησεισ για τρικεφαλους με τον ιδιο τροπο οπως πριν δλδ αυξανω τα κιλα σε καθε σετακι.

    Παρασκευη: ωμους/ποδια με τον ιδιο τροπο οπως παραπανω.


    Αρκει μια μυικη ομαδα την βδομαδα για δυναμη και ογκο αλλα οχι φοβερα πραγματα δεν θελω να γινω σβαρτζενεγκερ αλλα ουτε να μενω στασιμος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-12-10 19:37 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bahatouridhs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα κανω γυμναστικη αρκετα χρονια με χαλαρους ρυθμους μονο για να κρατιεμαι καλα, αλλα τωρα θελω να παω στο επομενο επιπεδο να παρω ογκο και δυναμη, αρχισα ενα προγραμμα ως εξης:

    Δευτερα: στηθος/δικεφαλοι = 3 διαφορετικες ασκησεις για καθε μυικη ομαδα απο 3 σετ με αυξανομενα κιλα δηλαδη στο πρωτο πχ βαζω 10 κιλα στο δευτερο 20 και στο τριτο 30. Επισης μολις νιωσω οτι μπορω και παραπανω μετα απο κανα μηνα περιπου αυξανω παλι τα κιλα δλδ πρωτο σετ 20, δευτερο 30 και τριτο 40.

    Τεταρτη:πλατη/τρικεφαλοι: εδω εχω 2 ασκησεις για πλατη χ3 σετ παντα, και 3 ασκησεισ για τρικεφαλους με τον ιδιο τροπο οπως πριν δλδ αυξανω τα κιλα σε καθε σετακι.

    Παρασκευη: ωμους/ποδια με τον ιδιο τροπο οπως παραπανω.


    Αρκει μια μυικη ομαδα την βδομαδα για δυναμη και ογκο αλλα οχι φοβερα πραγματα δεν θελω να γινω σβαρτζενεγκερ αλλα ουτε να μενω στασιμος. :thumbup:
    Τι ωραία που τα λες....................λες και το να γίνεις σαν το σβαρτζενέκερ είναι το πιο εύκολο πράγμα................

    Μια μυική ομάδα τη βδομάδα είναι καλά πάντως
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-12-10 19:37 #3
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    αυτο φιλε μου ειναι καψιμο οχι προπονηση.....ναι αρκει και περισσευει 1 προπονηση σε καθε μυικη ομαδα (δεν πιστευω να εννοεις 1 την εβδομαδα συνολο..)δηλαδη 3 η 4 φορες...αλλα τα σετ ειναι για καψιμο...κανε 3 με 4 σετ και επαναληψεις μεγιστο τις 12 με πολλα κιλα...να προσπαθεις να ξεπερασεις τα ορια σου καθε φορα για να εχεις μικρους μυικους τραυματισμους που θα σε βοηθησουν να βαλεις μαζα...φυσικα ολα αυτα χωρις διατροφη δεν κανουν τιποτα
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-12-10 20:05 #4
    Προεπιλογή
    απ'οτι καταλαβα εννοεις να κανεις μια φορα την εβδομαδα την καθε μυικη ομαδα.και φυσικα φτανει για να πετυχεις οτιδηποτε αποτελεσμα εχεις σαν στοχο.αλλα για να το πετυχεις δεν εχει να λεει αν κανεις μια φορα την βδομαδα καθε μερος του σωματος η δυο,αλλα με το τι ενταση γυμναζεσαι,ποσο σωστα γυμναζεσαι,ποσο ξεκουραζεσαι και το τι διατροφη κανεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-12-10 00:26 #5
    Προεπιλογή
    Ναι ακριβως μια φορα την βδομαδα την καθε μυικη ομαδα δλδ περνανε 7 μερες για να ξανακανω στηθος απο δευτερα σε δευτερα.

    Κανω 3 σετ με 8-10 επαναληψεις μεγιστο και 3 διαφορετικες ασκησεις για καθε μυικη ομαδα για να πιασει καλυτερα.

    Για ζεσταμα κανω λιγο διαδρομο και μετα αρχιζω παντα με κοιλιακους/ραγχιαιους η καθε προπονηση μου παιρνει μιαμιση ωρα.

    Απο ξεκουραση ειναι προφανες τριτη,πεμπτη,Σ/Κ.

    Διατροφη δεν τρωω fast food/αναψυκτικα,ποτα, μετα απο καθε προπονηση πινω γαλα και μετα απο καμια ωρα τρωω κρεας.
    Συνολικα τρωω 3 φορες την μερα πρωι-μεσημερι-βραδυ αλλα δεν εχω καποιο προγραμμα διατροφης γιατι οπως ειπα δεν θελω να γινω κατι φοβερο απλα να ανεβω λιγακι επιπεδο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-12-10 02:29 #6
    Banned
    Εγγραφή
    27-09-2010
    Μηνύματα
    343
    Προεπιλογή
    Bahatouridhs το καταλαβαινω οτι εισαι αρχαριος ακομα αλλα το να λες παιδες δεν θελω να γινω schwarzenegger ειναι σαν να μπαινεις σε μια σχολη οδηγων για αγωνες και να λες μαγκες δεν θελω να γινω και schumacher ισα να κερδισω εκει μερικα εγχωρια κυπελα να πουμε, δλδ θεωρεις δεδομενο να γινεις schumacher εξαρχης απλα δεν το κανεις απο επιλογη σου Την πληρη αιτιολογηση του απο πανω θα την καταλαβεις και στην πραξη αν αρχισεις τισ σοβαρες προπονησεις , κατα τα αλλα συμφωνω με τα παιδια απο πανω
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-12-10 03:13 #7
    Προεπιλογή
    στο αν αρκει μια μυικη ομαδα την εβδομαδα σαφως και αρκει..

    εγω κανω μια μυικη ομαδα μια φορα στις δεκα μερες..

    αλλα ετσι οπως το περιγραφεις πιο πολυ χρονο μου φαινεται οτι χανεις παρα κερδιζεις κατι..

    αν σε καθε μηνα αυξανεις κατα δεκα τα κιλα σε καθε σετ αυτο σημαινει οτι η προπονηση θα ειναι και ψιλοχαλαρη..δε ζοριζεσαι καν μπορω να σκεφτω.. θα μου πεις "το κανω ετσι για να κρατιεμαι"..δηλαδη αν βαλεις πιο πολλη ενταση τι θα γινει? θα ξεφυγεις πολυ και θα γινεις τερατωδης?

    και κατι αλλο..ειναι δυνατον να κανεις 2 ασκησεις για πλατη και 3 για τρικεφαλους οταν η πλατη ειναι πολυ μεγαλυτερη μυικη ομαδα?

    καλη συνεχεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-12-10 03:18 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    εγω παλι πιστευω οτι εξαρταται απο τα κιλα που εχεις σε αυτη τη μυικη ομαδα...

    δεν μπορεις να κανεις 30 κιλα παγκο και να κανεις μια μυικη τη βδομαδα...

    καταλαβαινεις τι εννοω....?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-12-10 03:19 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παλι πιστευω οτι εξαρταται απο τα κιλα που εχεις σε αυτη τη μυικη ομαδα...

    δεν μπορεις να κανεις 30 κιλα παγκο και να κανεις μια μυικη τη βδομαδα...

    καταλαβαινεις τι εννοω....?
    κοιταξε πριν παρατηρησω αυτο που λες , υπαρχουν αλλα πιο καραμπινατα πραγματα με τα οποια θα διαφωνησω με το φιλο bahatouridi.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-12-10 03:43 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιταξε πριν παρατηρησω αυτο που λες , υπαρχουν αλλα πιο καραμπινατα πραγματα με τα οποια θα διαφωνησω με το φιλο bahatouridi.
    μαεβιους παχατουριδης...!!!!!!!

    καλα ναι εχεις δικιο σε αυτο που λες....

    απλα επειδι δεν τον βλεπω να εχει κιλα... δεν νομιζω οτι τον συμφαιρει να κανει μια μυικη την εβδομαδα για αρχη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-12-10 12:25 #11
    Προεπιλογή
    γτ καψιμο ρε παιδια? 3 ασκησεις απο 3 σετ λεει..
    WeGoDsKiLLz
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-12-10 16:14 #12
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Μονο εγω νομιζω οτι ειναι λιγες οι ασκησεις για πλατη 2 ασκησεις ? Δλδ τι 10-15 λεπτα ? Στο σχολειο κανουμε περισσοτερο ζεσταμα στην αρχη .
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-12-10 18:00 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    και κατι αλλο..ειναι δυνατον να κανεις 2 ασκησεις για πλατη και 3 για τρικεφαλους οταν η πλατη ειναι πολυ μεγαλυτερη μυικη ομαδα?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονο εγω νομιζω οτι ειναι λιγες οι ασκησεις για πλατη 2 ασκησεις ? Δλδ τι 10-15 λεπτα ? Στο σχολειο κανουμε περισσοτερο ζεσταμα στην αρχη .
    δεν το γραψαμε πιο πανω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-12-10 20:04 #14
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Μια μυϊκη ομαδα αρκει την εβδομαδα αλλα λιγες ασκησεις/σετ/επαναληψεις σε ολες τις μυϊκες ομαδες (εκτος απο δικεφαλο) κατα την άποψή μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-12-10 23:24 #15
    Προεπιλογή
    Δεν κανω λιγα κιλα τουλαχιστον ετσι νομιζω, κανω παγκο 50 - 60 -70 εγω ειμαι 85 κιλα.


    Παιδια δεν παω σε γυμναστηριο στο σπιτι μου κανω οτι κανω και οι ασκησεις αν σας φαινονται λιγες ειναι λογο οτι δεν εχω πολλα οργανα γυμναστικης και κανω οτι μπορω με ισια μπαρα,αλτηρες και μονοζυγο.

    Αυτο για τα κιλα δεν ξερω κατα ποσο θα μπορεσω να το εφαρμοσω αλλα πιστευω ειναι καλα αν σε ενα μηνα καταφερω να αυξησω δεκα κιλα.

    Και κατι ασκετο το Bahatouridhs οντως το πηρα απο τους ΑΜΑΝ απο τον τρελο ζωγραφο απλα αντι Π εβαλα "μπ".
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία