Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 26
  1. 11-03-13 02:34 #1
    Προεπιλογή Ταση λιποθυμιας κατα την προπονηση
    καλησπερα!σημερα κατα τη διαρκεια της προπονησης,πηγα καποια στιγμη να πιασω τους αλτηρες και ενιωσα τα χερια μου αδυναμα,επεσαν οι αλτηρες και εκατσα σε εναν παγκο καθως ενιωθα οτι θα πεσω κατω.για ενα 10λεπτο το κεφαλι μου ηταν παρα πολυ κοκκινο,ειχα προβλημα με τις ανασες μου,ενοχληση στο στηθος και ενιωθα οτι ειχε στεγνωσει τελειως το στομα μου.σταματησα την προπονηση στη μεση και εκατσα να ξεκουραστω,μεχρι που επεσαν λιγο οι παλμοι μου,επανηλθε το χρωμα στο κεφαλι μου και ηρεμησα.εχω κανει προσφατα εξετασεις αιματος εξονυχιστικες και τριπλεξ καρδιας και ηταν ολα αψογα.πιστευω οτι φταει οτι πριν 1μιση ωρα ειχα φαει ενα φιλετο κοτοπουλο με λιγο σαλατα.βλακεια μου,αλλα δεν προλαβαινα.μηπως να το κοιταξω καλυτερα με μια επισκεψη στον καρδιολογο μου ή τσαμα ανησυχω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-03-13 03:10 #2
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Φιλε απο εδω αντε να ξερουν 1-2 ατομα τι συμβαινει.Καλυτερα πανε στον καρδιολογο για να 'χεις και το κεφαλι σου ησυχο.Ισως ειναι απλα λογω κουρασης μες στη μερα ή το οτι δεν χωνεψες το γευμα,δεν ξερω.. Μια επισκεψη καλη ειναι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-03-13 09:05 #3
    Προεπιλογή
    όταν κάνουμε προπόνηση με ένταση ανεβαίνει η αρτηριακή πίεση και οι σφυγμοί,
    οπότε αυτά που περιγράφεις είναι συμπτώματα και συμβαίνουν σε πολλούς,
    προσπάθησε να κάνεις την προπόνηση σου ήρεμος, χωρίς άγχος, χωρίς την νοοτροπία "γερά με τσαμπουκά",
    και κυρίως χωρίς να ανεβάζεις σφίξεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-03-13 10:38 #4
    Προεπιλογή
    μάλλον δεν παίρνεις σωστά τις αναπνοές σου στην διάρκεια του σετ.
    Trust yourself, dig deep down and ask yourself: ‘who do you want to be?’. Not what, but who. arnold schwarzenegger.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-03-13 11:02 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billy Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν κάνουμε προπόνηση με ένταση ανεβαίνει η αρτηριακή πίεση και οι σφυγμοί,
    οπότε αυτά που περιγράφεις είναι συμπτώματα και συμβαίνουν σε πολλούς,
    προσπάθησε να κάνεις την προπόνηση σου ήρεμος, χωρίς άγχος, χωρίς την νοοτροπία "γερά με τσαμπουκά",
    και κυρίως χωρίς να ανεβάζεις σφίξεις.
    η αληθεια ειναι οτι οντως βιαζομουν και εμπαινα πολυ γρηγορα στα σετ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-03-13 12:21 #6
    Προεπιλογή
    Μήπως γενικός η διατροφή σου δεν είναι σωστή?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-03-13 12:46 #7
    Προεπιλογή
    Φιλε ηρεμησε. Αφου εκανες εξετασεις και βγηκαν οκ δεν νομιζω οτι εχεις προβλημα.
    Προσπαθησε να κανεις προπονηση αφου νιωθεις οτι εχεις χωνεψει πολυ καλα το προηγουμενο γευμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-03-13 13:29 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TAKI BOY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως γενικός η διατροφή σου δεν είναι σωστή?
    η διατροφη μου ειναι αρκετα καλη,αν εξαιρεσουμε το γεγονος οτι δεν μπορω να φαω κανονικο μεσημεριανο λογω σχολης και αρκουμαι σε ενα σαντουιτσς τονου ή γαλοπουλας που παιρνω μαζι μου.γενικα κανω προσεγμενα γευματα,με σαλατες και φρουτα.επισης παιρνω και πολυβιταμινες μετα το φαι.θα το παρακολουθησω και στην αυριανη προπονηση,τι αλλο να κανω.απλως ανησυχησα μηπως ειναι κατι που πρεπει να κοιταξω εγκαιρα σε καποιο γιατρο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-03-13 17:57 #9
    Προεπιλογή
    μην ακους οτι να'ναι.το εχω παθει κ 'γω.ειναι που εφαγες μιαμιση ωρα πριν.3 ωρες τουλαχιστον πρεπει να απεχει το γευμα απο την προπονηση σου κ να ειναι ελαφρυ!!! οσο πιο βαρυ τοσο περισσοτερο χρονο θα χρειαστει να χωνευτει. παει μια σημαντικη ποσοτητα αιματος στο στομαχι με συνεπεια να μην οξυγονωνεται καλα ο εγκεφαλος γι'αυτο αισθανεσαι κ ταση λιποθυμιας.με αδειο στομαχι απο'δω κ περα ή το πολυ μια μπανανα.
    Το θέμα είναι να πείσουμε τις γυναίκες ότι η γκρίνια προκαλεί κυτταρίτιδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-03-13 18:13 #10
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Μηπως πηρες απο χαμηλα τους αλτηρες και σηκωθηκες αποτομα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-03-13 21:48 #11
    Προεπιλογή
    το εχω παθει και εγω αρκετες φορες, φταει κυριως οτι τρως και δεν εχεις χωνεψει πριν πας για προπο..εγω πλεον περιμενω 3 ωρες και μετα παω και δεν με ξαναενοχλησε κατι
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-03-13 00:11 #12
    Προεπιλογή
    Τώρα βέβαια εικασίες κάνουμε και το καλύτερο είναι να το παρακολουθήσεις και αν ξαναδείς κάτι σχετικό να πας σε γιατρό για τα περαιτέρω. Επειδή έχω προσωπική εμπειρία, αρκετά από τα συμπτώματα είναι συμπτώματα υπογλυκαιμίας. Μήπως η διατροφή σου είναι αρκετά χαμηλή σε υδατάνθρακες?
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-03-13 00:26 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο just chris Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην ακους οτι να'ναι.το εχω παθει κ 'γω.ειναι που εφαγες μιαμιση ωρα πριν.3 ωρες τουλαχιστον πρεπει να απεχει το γευμα απο την προπονηση σου κ να ειναι ελαφρυ!!! οσο πιο βαρυ τοσο περισσοτερο χρονο θα χρειαστει να χωνευτει. παει μια σημαντικη ποσοτητα αιματος στο στομαχι με συνεπεια να μην οξυγονωνεται καλα ο εγκεφαλος γι'αυτο αισθανεσαι κ ταση λιποθυμιας.με αδειο στομαχι απο'δω κ περα ή το πολυ μια μπανανα.
    εγω παω πρωι πρωι με αδειο στομαχι και δεν το εχω ξαναπαθει.ετυχε να παω απογευμα και ειχα φαει και το επαθα,γι αυτο πιστευω πως φταιει αυτο!σε ευχαριστω για τις πληροφοριες σου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-03-13 00:30 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα βέβαια εικασίες κάνουμε και το καλύτερο είναι να το παρακολουθήσεις και αν ξαναδείς κάτι σχετικό να πας σε γιατρό για τα περαιτέρω. Επειδή έχω προσωπική εμπειρία, αρκετά από τα συμπτώματα είναι συμπτώματα υπογλυκαιμίας. Μήπως η διατροφή σου είναι αρκετά χαμηλή σε υδατάνθρακες?
    ναι φυσικα θα το παρακολουθω!απλα ειπα να παρω 1-2 γνωμες πριν παω στον γιατρο,γιατι δεν εχω και αρκετο διαθεσιμο χρονο για μια επισκεψη αν ειναι τσαμπα ο κοπος!κανω πληρη ισορροπημενη διατροφη,παιρνω απ'ολα.οσον αφορα τα γλυκα,τρωω 1-2 μικρα σοκολατακια υγειας την ημερα,δεν ειμαι και πολυ του γλυκου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-05-14 04:44 #15
    Exclamation Ζαλαδες , μαυρισμα της ορασης, εμετοι
    Καλησπέρα εγω προχθές έκανα προπόνηση και ήμουν νιστικη όταν πηγα στη προπονηση. ετρεχα 2 γυρους τζοκιν και 1 χαλαρο περπατημα μετα εκανα τις διατασεις μου και όταν σηκώθηκα με επιασε ενα κάψιμο στη μέση και δεν μπορουσα να σταθω όρθια . αρχισαν να μαυριζουν τα παντα γυρω μου και εκατσα γρηγορα κάτω για να προλαβω την ανεπιθυμιτη λυποθυμια διοτι ημουν έτοιμη να χασω τις αισθησεις μου! εκατσα και εκανα 10 λεπτα να συνέλθω! επαιρνα βαθιες αναπνοες εβαζα νερο στο προσωπο μου αλλα δεν ελεγε να χαλαρωσει το σωμα μου! ειχα ταση για εμετο και προσπαθουσα να κρατηθω για να μη τα βγαλω! μπορει κάποιος να μου πει τι φταίει? τελικα μετα απο 10 λεπτα εκανα εμετο και αρχισα να ηρεμω καπως! Καθε φορα που τρέχω ομως εχω προβλημα με το στομαχι μου! δεν με αφηνει να προπονηθω και εχω συχνες ναυτιες γενικα ειτε κανω προπονηση ειτε ειμαι σπιτι και χαλαρωνω!συνηθως οταν αγχωνομαι η νευριαζω με πιανει ταση για εμετο κ στη τελικη δεν κανω! Προημερων στη προπονηση ηταν ομως τοσο εντονο ολο αυτο που με ψηλο ανησυχισε μπηκα σε διαφορα site να δω περι τινος προκειται κ ειδα οτι αυτοι που τρέχουν και κάνουν στιβο το παθαινουν και δεν είναι κάτι ανυσηχιτικο, αλλα δεν με καλυψε τιποτα απ αυτα ποτ διαβασα. διοτι εγω την επαθα οταν έκανα διατάσεις, δηλαδη μετα το τρεξιμο μου (για ζεσταμα) εκτος απο την κουραση κ τ λαχανιασμα δεν ειχα καποια ανησιχιτικη ταση! Η διατασεις όμως μου προκάλεσαν καψιμο κ πονο στη μεση ,μετα ηρθε το μαυρισμα της ορασης και η αδυναμια στ πόδια μου! δεν μπορουσα να σταθω αλλο ορθια και ενιωθα οτι θα χασω τις αισθησεις μου! αυτο με ανυσηχησε οτι μετα τις διατασεις σηκωθηκα και δεν αντεξα να μεινω αλλο ορθια! ενω θα μπορουσα να την είχα πάθει μετα το τρέξιμο κ οχι μετα τις διατάσεις! ξερει κανει κατι επι του θέματος? και αν πρεπει αν ανυσιχω?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία