Σελίδα 1 από 15 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 212
  1. 12-10-09 18:54 #1
    Προεπιλογή Πειναω
    Βρε παιδια καλησπερα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα
    κατεβηκα απο τα 120 κιλα στα 94 μεσα σε 6 μηνες
    ολα αυτα με το βιβλιου του tom venuto
    φυσικα και ειμαι ενας αλλος ανθρωπος
    Οστοχος φυσικα ειναι η υγεια η φυσικη κατασταση και η ομορφια στο σωμα
    το θεμα ειναι οτι εχω φτασει στο 25% λιπος απο 36-38 που ειμουν(θελω το 15-18 σε πρωτη φαση)
    Ομως τωρα που νοιωθω οτι εχω αρχιζει ναγραφω κατι πανω μου νοιωθω οτι γθνετε κατι λαθος
    Καταρψην τρωω 6 γευματα τα τελευταια 3 ειναι μονο fibrus υδατανθρακας με ω3 και πρωτεινη
    ενα απο τα δυο τελευταια γευματα ειναι μετα απο βαρη
    καi δυστηχος πεφτει με υδατανθρακα fibrus που ειανι πολυ χαμηλοσ ΓΙΑ ΤΗΝ ινσουλινη

    πρεπει να συνεχισω ετσι;
    η πρεπει μετα την προπονηση το γευμα να εχει και λιγο simple υδατανθρακα(αυτο δεν θα επηρεασει την καυση λιπους μου)
    υποψη οτι βαρη γινονται μονο το βραδυ αναγκαστηκα και συνηθως πριν το τελευταιο γευμα

    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-10-09 19:35 #2
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    τις απαντησεις τις εχεις μονος σου...τι ρωτας..?
    ναι να τα αλλαξεις αυτα που σε προβληματιζουν...
    και διαβασε και κανα αλλο βιβλιο..μην κολας μονο σε μια αποψη...
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-10-09 20:01 #3

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    και εγω νομιζω πως μετα την προπονηση,μπορεις να φας 60-70 γραμ απλου υδατανθρακα.Εχω διαβασει κ αρθρο του Charles Glass που λεει πως το σωμα χρειαζεται απλο υδατανθρακα μετα την προπονηση,ακομα κ αν αυτη ειναι βραδυ.Το σωμα δεν ξερει αν ειναι βραδυ η πρωι.Ξερει οτι του λειπει γλυκογονο,για να αρχισει η αναρρωση των μυων.
    Αν δε θες να αυξηθει η συνολικη του ποσοτητα,μπορεις να την αφαιρεσεις απο αλλο γευμα.πχ απο το 2ο η 3ο γευμα της μερας
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-10-09 20:14 #4
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγω νομιζω πως μετα την προπονηση,μπορεις να φας 60-70 γραμ απλου υδατανθρακα.Εχω διαβασει κ αρθρο του Charles Glass που λεει πως το σωμα χρειαζεται απλο υδατανθρακα μετα την προπονηση,ακομα κ αν αυτη ειναι βραδυ.Το σωμα δεν ξερει αν ειναι βραδυ η πρωι.Ξερει οτι του λειπει γλυκογονο,για να αρχισει η αναρρωση των μυων.
    Αν δε θες να αυξηθει η συνολικη του ποσοτητα,μπορεις να την αφαιρεσεις απο αλλο γευμα.πχ απο το 2ο η 3ο γευμα της μερας
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-10-09 21:01 #5
    Προεπιλογή
    Υδατάνθρακες

    Περίοδος όγκου: 1.1 γραμμάρια υδατανθράκων ανά κιλό άπαχης μάζας. 50% προερχόμενα από γλυκόζη και 50% προερχόμενα από μαλτοδεξτρίνη

    Π.χ. για 80 κιλά άπαχης μάζας, αντιστοιχούν 88 γραμμάρια υδατανθράκων (44γρ γλυκόζης και 44 γραμμάρια μαλτοδεξτρίνης)

    Περίοδος γράμμωσης: 0.55 γραμμάρια υδατανθράκων ανά κιλό άπαχης μάζας. 50% προερχόμενα από γλυκόζη και 50% προερχόμενα από μαλτοδεξτρίνη


    ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΔΗΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΣΗΣ
    ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ ΑΠΟ ΤΟ 25% ΣΤΟ 20 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ
    ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΓΕΥΜΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ

    ΣΗΜΕΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΔΟΚΙΜΑΣΑ 2 ΦΕΤΕΣ ΠΟΛΥΣΠΟΡΟ 50 ΓΡ=25 ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ ΚΑΙ 20ΓΡ ΜΕΛΙ=17 ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ
    ΚΑΙ 40ΓΡ WHEY ISOLATE ΣΕ ΝΕΡΟ

    ΣΥΝΟΛΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 350ΘΕΡΜΙΔΕΣ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-10-09 11:27 #6
    Προεπιλογή
    [[Μέλι "εναντίον" ζάχαρης ]]

    Σήμερα αναγνωρίζεται ότι η χρησιμοποίηση της κοινής ζάχαρης αποβαίνει σε βάρος της υγείας του ανθρώπου (Caillas 1971). Οι πολυάριθμες χημικές επεξεργασίες, το παρατεταμένο βράσιμο του χυμού, νεκρώνουν και απομακρύνουν όλα τα επιθυμητά συστατικά. Η ζάχαρη είναι δύσπεπτη, ερεθιστική τροφή που εξαντλεί το νευρικό σύστημα και προικίζει τον οργανισμό με ευπάθεια σε πολλά νοσήματα. Το 1912 ο διευθυντής του νοσοκομείου Bravannes της Γαλλίας, ιατρός Paul Cartov, έγραψε στο βιβλίο του ότι μια από τις τρεις <φονικές τροφές> είναι η ζάχαρη. Αντίθετα με τη ζάχαρη, το μέλι είναι βιολογικό προϊόν, που παρασκευάζουν οι μέλισσες από τους χυμούς των φυτών μέσω του νέκταρος των άνθεων ή των μελιτοεκκρίσεων. Είναι μια φυσική τροφή που δεν δέχεται καμία επεξεργασία και αποτελείται από πολλά συστατικά που στο σύνολό τους ξεπερνούν τα 180 (White 1979). Τα απλά και σύνθετα ζάχαρα του μελιού, τα μεταλλικά στοιχεία, τα λιπαρά και οργανικά οξέα, τα αμινοξέα, οι αρωματικές ουσίες, τα αντιβιοτικά, οι βιταμίνες, τα ένζυμα και τα άλλα συστατικά που συνυπάρχουν στο μέλι και η οργανική τους διασύνδεση του προσδίδουν μοναδικές ιδιότητες. Ο ανθρώπινος οργανισμός παρομοιάζεται με μηχανή που ενέργειά της είναι η ζάχαρη. Το μέλι είναι εκλεκτή καύσιμη ύλη της ανθρώπινης μηχανής και κατώτερη η βιομηχανική ζάχαρη. Το μόνο κοινό γνώρισμα της ζάχαρης και του μελιού είναι η προέλευσή τους, που και για τα δύο κατά βάση είναι ο φυτικός χυμός. Το μέλι ωστόσο παραμένει ένα αγνό, φυσικό, ανεπεξέργαστο προϊόν ενώ η ζάχαρη ένα προϊόν βιομηχανικής και χημικής επεξεργασίας. Η ραφιναρισμένη ζάχαρη αποτελείται αποκλειστικά από σουκρόζη, ενώ αυτή περιέχεται στο μέλι συνήθως σε πολύ μικρές αναλογίες που δε ξεπερνούν το 10%. Η συχνή κατανάλωση ζάχαρης οδηγεί σε διαβήτη, έλκη του στομάχου, σε πυώδη αμυγδαλίτιδα, στη συντόμευση της νεότητας και γενικά στην κατάρρευση της υγείας. Η συχνή χρησιμοποίηση μελιού δίνει δύναμη και ευεξία στον οργανισμό. Βοηθά τη λειτουργία των ενδοκρινών αδένων του οργανισμού και τον ελαττωματικό μεταβολισμό, ρυθμίζει τη λειτουργία του εντέρου και βοηθά στο να αντιμετωπιστεί η δυσκοιλιότητα. Είναι δυναμωτικό και καταπραϋντικό. Από τα συστατικά του μελιού, τα ζάχαρα είναι κατά κύριο λόγο απλά γι' αυτό και αφομοιώνεται γρήγορα και αποτελεί μία άμεση πηγή ενέργειας για παιδιά, αθλητές, εγκύους, αρρώστους. Η γλυκόζη που περιέχει το μέλι είναι το πιο σημαντικό ζάχαρο για τον ανθρώπινο οργανισμό, γιατί δίνει θέρμανση και ενέργεια. Είναι η μόνη μορφή ζαχάρου που μπορεί να χρησιμοποιηθεί από τους μυς. Η γλυκόζη, από το μέλι, περνά πολύ γρήγορα και άμεσα στον οργανισμό. Ένας υγιής άνθρωπος χρησιμοποιεί 200-400 γρ. γλυκόζης την ημέρα, που για να αξιοποιηθούν σωστά χρειάζεται να ενωθούν με φώσφορο (Herold, 1970). Το μέλι υπερέχει ως μορφή γλυκόζης γιατί περιέχει στη σύστασή του και φωσφορικά άλατα. Η φρουκτόζη είναι το ζάχαρο με την περισσότερη συγκέντρωση στο μέλι και ακολουθεί άλλον δρόμο από τη γλυκόζη στον οργανισμό ανεξάρτητο από την ινσουλίνη. Δε χρησιμοποιείται άμεσα ως έχει, αλλά μετατρέπεται στο ήπαρ σε γλυκογόνο και αποθηκεύεται για να χρησιμοποιηθεί αργότερα από τον οργανισμό, σε περίπτωση ζήτησης ενέργειας. Τα ζάχαρα του μελιού συγκριτικά με την κοινή ζάχαρη εμπορίου παρουσιάζουν την εξής διαφορά, η οποία είναι πάρα πολύ σημαντική για την υγεία μας: Η φρουκτόζη του μελιού απορροφάται στο αίμα με ενεργητική απορρόφηση (active transport). Αυτό σημαίνει ότι ειδικοί μεταφορείς που βρίσκονται στην επιφάνεια των κυττάρων των λαχνών του εντερικού σωλήνα, συλλαμβάνουν τα μόρια της φρουκτόζης και τα μεταφέρουν μέσα στα κύτταρα, την αφήνουν και επιστρέφουν για να πάρουν άλλη. Έτσι, η ταχύτητα απορρόφησης της φρουκτόζης καθορίζεται βασικά από τη διαθεσιμότητα χημικού μεταφορέα, γίνεται με βραδύτερο ρυθμό και δεν προκαλεί υπερδιέγερση για τη παραγωγή ινσουλίνης. Αντίθετα, η απορρόφηση κοινής ζάχαρης μετά τη πέψη της, γίνεται μέσω ώσμωσης. Αυτό σημαίνει ότι η γλυκόζη εισέρχεται με ταχύτητα και υψηλή συγκέντρωση στη ροή του αίματος, ο οργανισμός <φορτώνεται> ξαφνικά και αυτό προκαλεί την άμεση παραγωγή ινσουλίνης από το πάγκρεας για το <καύσιμο> των ζαχάρων. Παράλληλα η υψηλή συγκέντρωση γλυκόζης στο αίμα, αποτέλεσμα κατανάλωσης ζάχαρης, προκαλεί την επιτάχυνση του μηχανισμού της γλυκοζιλίωσης, δηλαδή της δημιουργίας συμπλοκών γλυκόζης και προτεϊνών. Τα σύμπλοκα αυτά, στη συνέχεια καθιζάνουν στα αγγεία του ανθρώπινου σώματος δημιουργώντας σκληρύνσεις. Η σκλήρυνση αυτή, γνωστή ως “αρτηριοσκλήρυνση”, είναι αιτία για πολλά προβλήματα υγείας, όπως εγκεφαλικά επεισόδια, καρδιακές προσβολές, στηθάγχη, άτονα έλκη, άνοια και άλλα (Σταθόπουλος, 1993). Σύμφωνα με τον ιατρό Σταθόπουλο, τα ζάχαρα του μελιού δεν προκαλούν γλυκοζιλίωση όχι μόνο γιατί δε δίνουν υψηλές συγκεντρώσεις γλυκόζης στο αίμα, αλλά και γιατί τα ελέυθερα αμινοξέα τα οποία περιέχει το προϊόν διέρχονται αμέσως τι επιθήλιο του εντέρου και παρεμποδίζουν το μηχανισμό της γλυκοζιλίωσης.


    ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΑ 10-15ΓΡ ΜΕΛΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ MUST
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-11-09 22:54 #7
    Προεπιλογή Πειναω
    Θα ηθελα να συμβουλευτω την γνωμη σας για το δικο προγραμμα
    σας παραθετω δυο εικονες που δειχνουν την ημερησια διατροφη μου
    1ημερα carb up
    2-3 ημερες lower carb ,lower calories

    ΩΡΕΣ ΓΕΥΜΑΤΩΝ 0700, 0930, 1230, 1530, 1900, 2130
    ZIG


    ZAG
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manosvdm : 11-11-09 στις 22:59
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-11-09 00:05 #8
    Προεπιλογή
    Καταρχάς, υποθέτω ότι κάνεις κόψιμο (κάψιμο λίπους, γράμμωση) έτσι?

    Με βάση το παραπάνω, το μενού σου είναι κατ`εμέ λίγο προβληματικό και θέλει ρετουσάρισμα...

    Ας τα πάρουμε απ`την αρχή...
    Θερμιδικά, πιστεύω ότι τις χαμηλές μέρες έχεις βάλει (ίσως) πολλές. Σιγουρέψου για τις θερμίδες συντηρήσεως σου και από εκεί κόψε ένα 25%-35%. Με βάση τα στοιχεία που διάβασα στο log σου, οι χαμηλές σου πρέπει να παίζουν γύρω στις 1800-2000 θερμίδες την ημέρα...
    Η υψηλή σου ημέρα και αυτή είναι λίγο υψηλή σε θερμίδες, αλλά αυτή σε παίρνει να την αφήσεις ως έχει...

    Ποσοστιαία και μιας και κάνεις low-high διατροφή που έχει στόχο την ανακύκλωση των υδατανθράκων, οι χαμηλές σου ημέρες πρέπει να περιέχουν λιγότερους υδατάνθρακες. Της τάξης του 25%-35% επί του συνόλου, με το 35% να είναι το μέγιστο ποσοστό.
    Η υψηλή ημέρα έχει σαν στόχο το carb load, πέρα απο τις θερμίδες και καλό είναι να πας τους υδατάνθρακες κοντά στο 50-55%...

    Επίσης ανέβασε τα λίπη και την πρωτείνη σου τις χαμηλές ημέρες και κατέβασε τα την υψηλή...

    Κάποιες άλλες γενικές παρατηρήσεις είναι:

    Δεν υπάρχουν πουθενά μη επεξεργασμένοι ινώδεις υδατάνθρακες, δηλαδή πράσινα λαχανικά (σούπερ σημαντικό για κάψιμο λίπος). Ο αρακάς που βάζεις πάει περισσότερο προς άμυλα.

    Στα βραδινά σου γεύματα, απέφευγε απλούς υδατάνθρακες, όπως τα φρούτα (φόρτωσε τα με πράσινα λαχανικά / σαλάτες), τα πολλά λάδια και τα άμυλα.

    Τα προ-προπονητικά και μετά-προπονητικά σου γεύματα, γενικά είναι σε καλές γραμμές. Εγώ όμως, θα κατέβαζα και άλλο τον υδατάνθρακα. Μισή- μια μπανάνα ή λίγο ρύζι, είναι αρκετά για να ισορροπήσεις τα επίπεδα του γλυκογόνου.

    Αυτά...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-11-09 10:27 #9
    Προεπιλογή
    ευχαριστω πολυ για την διαθεση σου και την αποψη σου
    οσο αφορα τον αρακα ηταν τυχαια μερα σημερα

    απο σαλατες καθημερινα εκτος αυτην που σου εστειλα περιεχει
    μπροκολο, παντζαρι, χορτα, μαρουλια(σιγουρα στο τελευταιο γευμα) και σιγουρα στο 3 γευμα

    απλα επειδη ειμαι μετα απο μηνες απωλειας 30 κιλων δεν ειμαι διατεθημενος να ξανακατεβω τοσο χαμηλα στους υδατανθρακες αμεσα (τουλαχιστων για 1 μηνα ακομα)
    μην ξεχνας οτι ακομα δεν βρισκομε σε κανα επιπεδο BODYBUILDING μιας και το λιπος ειναι γυρω στο 24% και ειμαι 94κιλα με 174 υψος


    ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΒΑΡΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΤΙΣ ΣΑΛΑΤΕΣ ΣΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΓΕΥΜΑΤΑ 0930 ΚΑΙ 1230 ΩΣΤΕ ΜΕ ΚΑΛΑ ΛΙΠΑΡΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΚ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΑΛΑΤΑ.

    επειδη τα 15γρ μελι με 40 κουακερ ειναι αγαπημενος συνδιασμος θεωρεις οτι ειναι το much για μεταπροπονητικο το βραδυ (δυστηχος)
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-11-09 10:48 #10
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Με κάλυψε ο Littlejohn. Αυτό που βλέπουμε είναι πρόγραμμα (εννοώ εφαρμογή υπολογιστή όχι ευρέως γνωστή) ή το έφτιαξες σε κάνα Excel;
    Το μετραπροπονητικό που λες είναι γύρω στα 40 γραμμάρια υδατάνθρακα, για γράμμωση θέλουμε 0.55*κιλά άπαχης μάζας, οπότε 71,5*0.55=39,3 και αν σκεφτούμε και ότι η βρώμη δεν είναι απλός υδατάνθρακας, νομίζω πως δεν είναι too much.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Machiavelli : 12-11-09 στις 11:04
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-11-09 11:12 #11
    Προεπιλογή
    einai to fitday software εκδοση 1 με τεραστια βιβλιοθηκη τροφων
    απιστευτες στατιστικες, τρομερο ελεγχο και καταγραφη δραστηριοτητων
    θεωρω οτι εχει απιστευτη ακριβεια σε αυτα που λεει

    με βοηθησε στην διαδρομη των 30 κιλων καθε μερα και εχει γινει ενα εργαλειο που δεν κανω τιποτα χωρις αυτο. ΤΟ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ.

    και οσο αφορα τις ινες που μου ειπατε προσπαθω να εχω πανω απο 30γρ ημερησιως συνηθος εχω 40-45 γρ.

    αλωστε δεν μενω και μονος, εχω μια γυναικα και ενα παιδι που δεν ειναι υποχρεωμενοι να ζουν με τα τοξικα αερια των φυτικων ινων.(ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕ ΤΑ 40 γρ απλα οταν ειναι πανω απο 50 δεν ειναι και οτι καλυτερο για καποιον ανθρωπο που βρισκετε σε κοσμο συνεχεια)Θα σε παρουν χαμπαρι καποια στιγμη.

    ΑΝ θελετε να δειτε περισσοτερες εικονες απο το fitday μπορω να σας ενεβασω καποιες.

    ειναι τρομερο οταν γυριζεις πισω για να δεις τι εκανες λαθος και δεν πετυχε ο στοχος(τρομερο εργαλειο το fitday)
    υπαρχουν και αλλα αλλα εγω αυτο βρηκα μπροστα μου τοτε και το συνηθισα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-11-09 11:25 #12
    Προεπιλογή
    Λοιπον Μανο,γνωμη μου τις low μερες ανεβασε υδατανθρακες στο πρωινο(ανεβαζοντας την ποσοτητα της βρωμης-αllbran,περιπου 90-100carbs) και ανεβασε λιγο και τους μεταπροπονητικους(παλι απο συνθετους υδατ. γυρω στα 90-100γρ)πιστευω δεν θα εχεις ιδιαιτερο προβλημα να το κρατησεις και δε θα νιωσεις οτι κανεις low-carb διατροφη.Τωρα τις μερες που ανεβαζεις,θα μπορουσες η να βαλεις και αλλους υδατανθρακες στο μεταπροπονητικο η φαε λιγους πριν την προπονηση.Στις λιγες θερμιδες που που σου εβγαλα,θα ανεβαζα λιγο τα λιπαρα απο κανενα αυγο.Με το να εχεις υδατανθρακες πριν την προπονηση να ξερεις οτι επιβραδυνεις αρκετα την απωλεια λιπους.
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-11-09 11:37 #13
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Το κατέβασα ήδη, πολύ καλό. Σε ευχαριστώ.
    sctp μα το cardio το κάνει πρωί με άδειο στομάχι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-11-09 11:37 #14
    Προεπιλογή
    Με το να εχεις υδατανθρακες πριν την προπονηση να ξερεις οτι επιβραδυνεις αρκετα την απωλεια λιπους

    αυτο το κραταω και το μελετεαω αλλα θεωρω οτι ειναι πολυ οι υδανθρακες που μου λες , αλλωστε δεν νοιωθω οτι τους χρειαζομαι ειδικα τις μερες που δεν εχω βαρη
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-11-09 11:38 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κατέβασα ήδη, πολύ καλό. Σε ευχαριστώ.
    sctp μα το cardio το κάνει πρωί με άδειο στομάχι.
    θα παθεις πλακα αμα το χρησιμοπιησεις ενα μηνα και καταγραψεις οτι τρως

    εγω γυρναω 3 μηνες πισω να δω καποια στοιχεια βλεπω τα λαθη μου και κοιταω μπροστα μετα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manosvdm : 12-11-09 στις 11:40
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 15 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία