Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 26-05-11 19:10 #1

    Εγγραφή
    25-05-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή Mια που λείπει η Κωνσταντίνα.....
    Καλησπέρα,
    κανονικά μάλλον θα έπρεπε να γράψω στη στήλη της Κωνσταντίνας αλλά από ότι κατάλαβα θα μπορεί να απαντήσει σε 1 μήνα. Μέχρι τότε κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη. Είμαι 34 χρονών, 1,75μ και φέτος μετά από πολύ έντονη για τα δεδομένα μου γυμναστική έχω φτάσει 66κ. Φοράω τα ίδια νούμερα που φόραγα και στα 63κ. που πάντα ήμουν αλλά τώρα βλέπω ότι έχω ανέβει μυικά σε σχέση με παλιά. Όσες φορές έχω προσπαθήσει να χάσω βάρος έφτανα και 58κ, κυρίως καλοκαίρια, έπρεπε να λιμοκτονώ. Ομολογώ μου άρεσε το οπτικό αποτέλεσμα αλλά φυσικά δε κρατούσε πολύ. Τώρα κατάλαβα ότι τότε κατέστρεφα το μυικό μου σύστημα αν και οπτικά επαναλαμβάνω μου άρεσε.
    Σε μια προσπάθεια φέτος για πιο υγιές στέγνωμα έχω πάει σε 2 διατροφολόγους. Δε νομίζω όμως ότι με καταλαβαίνουν.Λένε ότι είμαι μια χαρα και ότι θα πρέπει απλά να παλεύω πάντα με την πείνα μου. Νομίζω ότι τελικά αυτό που θέλω γίνεται μόνο με λιποδιαλύτες. Οπότε πήγα στο μαγαζι της σελίδας μας κι εκεί μου πρότειναν το lipodex 2 πρωί και 2 πριν τη προπόνηση μαζί με μια πρωτείνη whey gourmet.
    Διατροφικώς τρώω,
    7.00- 2 lipodex
    7.30- γάλα με 50γρ. δημητριακά και πλέον 1 δόση πρωτείνης σε νερό ή γάλα
    10.30- lipodex
    11.00-12.30 γυμναστική και 1 δόση πρωτείνης με νερό στο τέλος
    2.00- 180γρ. κρέας ή ψάρι ή κοτόπουλο με σαλάτα και 1φ.ψωμί
    απόγευμα- 1,2 φρούτα
    βράδυ- γιαούρτι με παξιμάδι ή τοστ με μπόλικη σαλάτα ή 90γρ. κρέας με σαλάτα...

    Τι λέτε για όλα αυτα?Με προβληματίζει λίγο που οι λιποδιαλύτες και η πρωτείνη πέφτουν όλα το πρωί και δεν μοιράζονται μεσα στη μέρα. Ή δεν πειράζει? Η διατροφη εντάξει? Θα καταφέρω άραγε να στγνώσω με όλα αυτα?

    Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-05-11 19:14 #2

    Εγγραφή
    25-05-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή διόρθωση!!
    Κωνσταντίνα 1.000 συγγνώμη!! Σε έγραψα ''Κατερίνα''.....!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-05-11 19:29 #3
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    καλα ειναι αν σε αναλαβει η ντινα να ακολουθησεις τις συμβουλες της και μονο.

    τωρα για την διατροφη σου...

    καλουτσικια ειναι, απλα αν μπορεις βγαλε τα φρουτα απο την διατροφη σου που ειναι μετα το μεταπροπονητικο γευμα και αν μπορεις να τα χωρεσεις πιο πριν. ακομα βγαλε γαλα και δημητριακα απο το πρωινο και βαλε μαζι με την πρωτεινη βρωμη και νερο σε ενα σεικερ και εισαιμ κομπλε.

    αν θες ριξε μια ματια εδω να παρεις μια εικονα marvin's log

    magdaline's
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-05-11 20:19 #4

    Εγγραφή
    25-05-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου!
    Εννοείται σε 1 μήνα που θα είναι διαθέσιμη η Κωνσταντίνα θα τη συμβουλευτω.
    Προς το παρόν είδα και τα logs που μου υποδυκνείεις και σίγουρα έχουν ενδιαφέρον...
    Το γάλα γιατί προτείνεις να το βγάλω το πρωί? Και πόση βρώμη λες να βάζω με τη πρωτείνη? Το ψωμί δεν κάνει την ίδια δουλειά ή τα δημητριακά ολ.αλέσεως?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-05-11 20:42 #5
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    αν θες να εισαι αυστηρη στην διατροφη γραμμωσης σου, βγαζεις γαλακτοκομικα.

    η βρωμη ειναι οτι πιο <καθαρο> απο θεμα υδατανθρακα..

    ριξε και μια ματια εδω Γαλακτοκομικά και θόλωμα

    αν και εχει και αλλα τοπικ για το γαλα..

    εντιτ. Γάλα στην διατροφη+ για μεταπροπονητικό ρόφημα????
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-05-11 21:05 #6

    Εγγραφή
    25-05-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ....
    Για το lipodex και τη whey gourmet που ξεκίνησα τι προσωπική άποψη έχεις? Στον άνθρωπο που μου τα πρότεινε του εξήγησα ότι δε νομίζω πως θα ήθελα άλλη μυικότητα, απλά να πέσει το λίπος. Και γι αυτό μου είπε ότι η συγκεκριμένη πρωτείνη θα στηρίξει το μυικό σύστημα που ήδη έχω καθώς ο λιποδιαλίτης θα το πειράξει όσο να 'ναι, χωρίς να μου δώσει όγκο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-05-11 21:30 #7
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    με την πρωτεινη δεν θα παρεις ογκο. απλα θα συμπληρωσεις την απαρετητη πρωτεινη που λειπει απο την στερεα διατροφη σου.

    οσο για τον λιποδιαλυτη? θελει αεροβια σωστη για να σε βοηθησει. μην περιμενεις τρελα αποτελεσματα και ειδικα αν δεν κανεις αεροβια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-05-11 21:41 #8

    Εγγραφή
    25-05-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    Κάνω αερόβιο, κάνω βάρη όλα από 1-1,5h 5-6 φορές τη βδομάδα....
    Εγώ ήλπιζα στο λιποδιαλύτη να κάνει τη διαφορά γιατί τη διατροφή αυτή την ακολουθώ (με κάποιες παρασπονδίες, οκ!) αρκετούς μήνες και διαφορά στο λίπος δε βλέπω... Μόνο μυικά έχω αυξηθεί και αυτό κυρίως λόγω γυμναστικής. Και άντε να κόψω το γάλα που μου αρέσει το πρωί και άντε να κόψω και τα φρούτα το απόγευμα και να φτιάχνω κανένα ασπράδι αλλά αυτά από μόνα τους αρκούν? Γι αυτό ξεκίνησα εδώ και 1 βδομάδα λιποδιαλύτες με πρωτείνες...Μπας και δω τη διαφορά!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NIMUEH2 : 26-05-11 στις 21:43
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-05-11 22:05 #9
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    τοτε εισαι οκ. δουλεψε τα και εσυ θα δεις την διαφορα η οχι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-05-11 22:15 #10

    Εγγραφή
    25-05-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή

    Θα αφήσω 1 μήνα περιθώριο και θα ενημερώσω. Καλή συνέχεια και σε σένα.

    Απάντηση με παράθεση