Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13
  1. 05-03-11 04:56 #1
    Προεπιλογή Παιζει το ματι τερμα
    Γεια χαρα παιδια!

    εδω και 2 μερες παιζει το ματι μου στο τερμα ομως....και εχω παρατηρησει οτι οταν ζοριζομαι στις τελευταιες επαναληψεις στο γυμν...εκει ειναι που τρελενεται συνηθως...υπαρχει περιπτωση να εγινε κατι απο τα βαρη?η απλα το εχει πιασει η τρελα του και κουνιεται?αν εχει καμια εμπειρια κανεις......
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-03-11 14:36 #2
    Προεπιλογή
    Μια πρόχειρη γνωμη ειναι οτι καθως το πέταγμα του ματιού συνήθως συνδέεται με υψηλό άγχος ή αρτηριακή πίεση, οταν καταβαλεις υπερπροσπαθεια στα βαρη ανεβαζεις πιεση με αποτέλεσμα να εκτελείται το αντανακλαστικο. Επειδή το θέμα σου δεν είναι κλασσικός τραυματισμός θα σου συνιστούσα να βρεις χρονο να επισκεφθεις εναν γιατρο ή ακόμα καλύτερα σε νευρολόγο διότι όπως καταλαβαίνεις το πετάρισμα του ματιού είναι δείκτης οτι κάτι μπορεί να είναι έκρυθμο στον οργανισμό σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kagias : 05-03-11 στις 14:50
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-03-11 23:19 #3
    Το avatar του χρήστη Marine

    Εγγραφή
    10-08-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.026
    Προεπιλογή
    μια φορα κανοντας σκουοτ απο την πιεση εσπασα ενα αγγειο μεσα στο ματι...

    το εχεις συνεχεια??η μονο οταν παιζεις βαρη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-03-11 23:23 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Marine Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια φορα κανοντας σκουοτ απο την πιεση εσπασα ενα αγγειο μεσα στο ματι...

    το εχεις συνεχεια??η μονο οταν παιζεις βαρη?
    το θυμαμε αυτο! αλλα νομιζω επερνες και κρεατινη εκεινη την περιοδο (sorry για το οφφ)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-03-11 23:31 #5
    Το avatar του χρήστη Marine

    Εγγραφή
    10-08-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.026
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο κουλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θυμαμε αυτο! αλλα νομιζω επερνες και κρεατινη εκεινη την περιοδο (sorry για το οφφ)
    ναι αλλα δεν νομιζω να ευθυνεται η κρεατινη

    ασχετο αλλα εχεις τουμπανιασει πολυ,για ανεβασε καμια φωτο να δουμε!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-03-11 00:36 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο κουλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θυμαμε αυτο! αλλα νομιζω επερνες και κρεατινη εκεινη την περιοδο (sorry για το οφφ)
    Δικιά σου η πλάτη.....?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-03-11 10:41 #7
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Ακολουθείς κάποια φαρμακευτική αγωγή??
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-03-11 16:32 #8
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    θυμάμαι το είχα πάθει μια φορά για μια ολόκληρη μέρα, δεν εφευγε με τίποτα...κοιμόμουν και όταν ξυπνούσα πάλι...τελικά μετά το βραδινό υπνο έφυγε...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-03-11 17:37 #9
    Προεπιλογή
    Εμένα πάντως με είχε πιάσει πρόσφατα μέσα στην εξεταστική λόγω άγχους τώρα που το σκέφτομαι πιο ήρεμα και πέρασε καιρός, γιατί έδινα μαζεμένα πολλά μαθήματα σε λίγες μέρες και δεν ήξερα αν θα προλάβω. Δεν αγχωνόμουνα πάρα πολύ σε βαθμό που να φαίνεται, αλλά πιο πολύ υποσυνείδητα... Αλλά ταυτόχρονα συνέχιζα και προπονησεις κανονικά, αρκετά δυνατές, οπότε λογικά με το συνδυασμό άγχους+προπόνησης έπαιζε το μάτι... Για 2-3 μέρες κράτησε, μετά έφυγε.
    You 're not training to win friends.
    You 're not training to look pretty.
    You 're not training to stare some chick's ass (well... sometimes).
    You know why you 're training. And if you don't, then get the hell out because you 're just taking up space... This is heavy duty.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-03-11 23:17 #10
    Προεπιλογή
    Ρωτησα εναν που μου εκανε περσοναλ περσυ και εχουμε κρατησει επαφη,και μου ειπε οτι ειναι μυικος σπασμος.Δν ειναι τπτ λεει και ετσι οπως ηρθε ετσι θα φυγει..μονο του δλδ...μου ειπε κιολας να μην σταματησω τα βαρη..

    απο κει και περα εχω σταματησει τα βαρη 4-5 μερες επειδη ειμαι ψιλοχεστης μαυτα και δν με εχει ενοχλησει,παρα μονο λιγο εχθες που διαβαζα..το αλλο ματι απο αυτο που κουνιοταν!!!θα μπω απο δευτερα και βλεποντας...

    να πω επισης οτι εδω και 1 μηνα παιζω για πρωτη φορα προγραμμα με σουπερσετ..και ομολογω οτι ζοριζομαι ΠΑΡΑ πολυ....και απο φαρμακα παιρνω vibramicin για ακμη που εχω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-03-11 23:42 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Manos1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δικιά σου η πλάτη.....?
    ναι αγορινα

    btw σημερα καθως διαβαζα μαθηματικα κατευθυνσης ενιωσα σαν καποιος να μου πιεζει τον βολβο του αριστερου ματιου μ προς τα μεσα....ολο αυτο για κανα 10λεπτο...μετα ο πονος εφυγε και απο εκεινη την ωρα και και τωρα τρεμοπαιζει το ματι μ,και πραγματικα ειναι πολυ ενοχλητικο(και τωρα που γραφω παλι τα ιδια αρχισε γαμω! )
    επιπλεον να συμπληρωσω οτι στο αριστερο ματι εχω παραπανω μειωπια απο τι στο δεξι
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη κουλης : 14-03-11 στις 00:12
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-04-11 12:01 #12
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    και μενα παιζει το ματι μου αλλα για αλλουσ λογουσ.......
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-04-11 13:09 #13
    Το avatar του χρήστη luckyseven

    Εγγραφή
    01-11-2010
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    620
    Προεπιλογή
    το εχω παθει και εγω λογο αγχους και επαιζε για καμια βδομαδα μπορει και παραπανω αλλα μετα περασε.
    Απάντηση με παράθεση