Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 26

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 09-03-11 23:54 #1
    Το avatar του χρήστη Marine

    Εγγραφή
    10-08-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.026
    Προεπιλογή Φλεγμονη στα γονατα
    Εδω και 20+ μερες εχω μια ενοχληση στα γονατα στην εξωτερικη κατω πλευρα του γονατου,πηγα σε ορθοπεδικο και μου ειπε οτι εχω παθει φλεγμονη σε ενα τεντονα που ειναι κατω ακριβως απο το γονατο και μου εδωσε κατι αντιφλεγμονοδες χαπια,στο τριημερο που μας περασε το ξεκουρασα αρκετα και την Τριτη το πρωι που πηγα για δουλεια δεν με ενοχλουσε καθολου ομως μετα απο κανα 4αωρο ξανααρχισανε οι ενοχλησεις,τεσπα για να μην τα πολυλογω εχεις κανεις καμια ιδεα τι να κανω??
    Να αναφερω οτι σημερα αγορασα και αλοιφη βολταρεν και βαζω καθε τρεις ωρες και κανω ενα απαλο μασαζακι και με ανακουφιζει,θα συνεχισω την θεραπεια με την αλοιφη και τα χαπια μεχρι την δευτερα και αν δεν εχει περασει παλι θα παω στο γιατρο παλι.
    Εχτες και σημερα εκανα λεγκ εξτενσιονς με 5 εως 25 κιλα και τολμω να πω πως ενοιωσα λιγο καλυτερα...και σκεφτομαι να κανω και αυτες τις ασκησεις καθε πρωι μολις ξυπναω

    http://www.physio-aid.gr/index.php?o...=article&id=63

    Το κακο ειναι οτι θα τις κανω μονος μου και οχι με το αστερι που τις δειχνει
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-03-11 00:15 #2
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Η φλεγμονή είναι τα μέτρα που λαμβάνει το σώμα για την αντιμετώπιση του προβλήματος. Αρα το πρόβλημά σου δεν είναι η φλεγμονή! Η φλεγμονή είναι σα τον πυρετό όταν είμαστε άρρωστοι. Αμα δε γνωρίζεις ακριβώς τι τραυματισμό έχεις πάθει τι να σου πούμε?

    Μια φιλική συμβουλή, όσο παίρνεις αντιφλεγμονώδη μη παρασύρεσαι και λες είμαι καλύτερα ας κάνω τίποτα. Τα αντιφλεγμονώδη καταπραϋνουν τη φλεγμονή αλλά δεν αντιμετωπίζουν το πρόβλημα. Ο πόνος σταματάει επειδή αντιμετωπίζεται η φλεγμονή, όχι το πρόβλημα...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-03-11 00:19 #3
    Το avatar του χρήστη Marine

    Εγγραφή
    10-08-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.026
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ramrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η φλεγμονή είναι τα μέτρα που λαμβάνει το σώμα για την αντιμετώπιση του προβλήματος. Αρα το πρόβλημά σου δεν είναι η φλεγμονή! Η φλεγμονή είναι σα τον πυρετό όταν είμαστε άρρωστοι. Αμα δε γνωρίζεις ακριβώς τι τραυματισμό έχεις πάθει τι να σου πούμε?

    Μια φιλική συμβουλή, όσο παίρνεις αντιφλεγμονώδη μη παρασύρεσαι και λες είμαι καλύτερα ας κάνω τίποτα. Τα αντιφλεγμονώδη καταπραϋνουν τη φλεγμονή αλλά δεν αντιμετωπίζουν το πρόβλημα. Ο πόνος σταματάει επειδή αντιμετωπίζεται η φλεγμονή, όχι το πρόβλημα...
    Μα ξερω που ειναι ο τραυματισμος δεν εκανα διαγνωση μονος μου..

    Και δεν παρασυρομαι απλα προσπαθω να δυναμωσω λιγο τον τεντονα ασκωντας του χαλαρη πιεση
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-03-11 00:20 #4
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Marine Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα ξερω που ειναι ο τραυματισμος δεν εκανα διαγνωση μονος μου..

    Και δεν παρασυρομαι απλα προσπαθω να δυναμωσω λιγο τον τεντονα ασκωντας του χαλαρη πιεση
    απλά επειδή είπες δε πονούσα αλλά με ξαναέπιασε κλπ. Προπάθησε να το κουράζεις όσο το δυνατόν λιγότερο...
    Αρα έχεις τραυματισμό στον τένοντα?
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-03-11 00:22 #5
    Το avatar του χρήστη Marine

    Εγγραφή
    10-08-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.026
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ramrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    απλά επειδή είπες δε πονούσα αλλά με ξαναέπιασε κλπ. Προπάθησε να το κουράζεις όσο το δυνατόν λιγότερο...
    Αρα έχεις τραυματισμό στον τένοντα?
    Απο τις 8 μεχρι τις 5 να ξεκουραστει δεν γινεται διοτι ειμαι στην δουλεια και ειμαι ολη την ωρα ορθιος και τρεχω,ναι στον τενοντα που ειναι ακριβως κατω απο το γονατο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-03-11 00:26 #6
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Marine Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο τις 8 μεχρι τις 5 να ξεκουραστει δεν γινεται διοτι ειμαι στην δουλεια και ειμαι ολη την ωρα ορθιος και τρεχω,ναι στον τενοντα που ειναι ακριβως κατω απο το γονατο
    Τι να σου πω, ο γιατρός τι σου είπε...επειδή έχω πάθει κάμποσους τραυματισμούς, αμα δε ξεκουραστείς μη περιμένεις και πολλά...ανάλογα και με το πόσο μεγάλο είναι το πρόβλημα βέβαια...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση