Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 14-03-11 20:54 #1
    Προεπιλογή πονος στον ωμο
    Γεια σας,κανω βαρη εδω και 4 μηνες.Την προηγουμενη εβδομαδα επειδη ειμαι βλακας πηγα και εκανα πιεσεις παγκου χωρις να κανω καποιο ζεσταμα και ενιωσα ενα πονο στο πισω μερος του δελτοιδη.Τωρα παθαινω αυτο τον πονο καθε φορα που κανω ασκησεις που πιεζω προς τα μπροστα.Δεν ειναι εντονος πονος ,αλλα ειναι ενοχλητικος και εχω την εντυπωση οτι χειροτερευει.Το προβλημα ειναι οτι δεν θελω να σταματησω και να μεινω πισω στη γυμναστικη τωρα που εχω αρχισει και κανω προοδο.
    Σιγουρα στις επομενες μερες θα επισκεφτω τον γιατρο,αλλα μηπως γνωριζετε τι μπορει να ειναι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-03-11 21:11 #2
    Προεπιλογή
    Λογικα για φλεγμονη προκειται...Δοκιμασε να βαζεις voltaren για 1 βδομαδα 2-3 φορες την μερα ,και παγο μετα την προπονηση στο σημειο που εχεις ενοχλησεις..Το καλυτερο βεβαια θα ηταν να πας απευθειας σε γιατρο...
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-03-11 22:24 #3
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο miltos94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας,κανω βαρη εδω και 4 μηνες.Την προηγουμενη εβδομαδα επειδη ειμαι βλακας πηγα και εκανα πιεσεις παγκου χωρις να κανω καποιο ζεσταμα και ενιωσα ενα πονο στο πισω μερος του δελτοιδη.Τωρα παθαινω αυτο τον πονο καθε φορα που κανω ασκησεις που πιεζω προς τα μπροστα.Δεν ειναι εντονος πονος ,αλλα ειναι ενοχλητικος και εχω την εντυπωση οτι χειροτερευει.Το προβλημα ειναι οτι δεν θελω να σταματησω και να μεινω πισω στη γυμναστικη τωρα που εχω αρχισει και κανω προοδο.
    Σιγουρα στις επομενες μερες θα επισκεφτω τον γιατρο,αλλα μηπως γνωριζετε τι μπορει να ειναι?
    εβαλες κατευτιαν στον παγκο τα κιλα που σηκωνεις μαξ? ποτε δεν το κανεις αυτο...καλη αναρωση
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-03-11 22:38 #4
    Προεπιλογή
    ειμαι βλακας το ξερω.Παντος πιστυεις οτι δν ειναι κατι σοβαρο;θα περασει γρηγορα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-03-11 22:41 #5
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο miltos94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι βλακας το ξερω.Παντος πιστυεις οτι δν ειναι κατι σοβαρο;θα περασει γρηγορα;
    αυτο θα στο πει ο γιατρος σου,παλιοτερα ειχα και γω μια μικρη ενοχλιση στον ωμο,το καταλαβα νωρις και αρχισα να κανω καλυτερο ζεσταμα και διατασεις και δεν με ξαναπιασε ποτε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-03-11 23:20 #6
    Το avatar του χρήστη Marine

    Εγγραφή
    10-08-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.026
    Προεπιλογή
    εγω εχω ενα αλλο προβλημα,πριν κανα 20ημερο εκανα στρατιωτικες για ωμους ελευθερο αλλα μπρος πισω εναλαξ και μετα απο αυτο οποτε κανω παγκο οριζοντιο με μπαρα ακουω τον αριστερο ωμω να κανει κρακ,δεν ποναω μονο κρακ κανει αλλα δυνατο σαν να κουνιεται το κοκαλο any ideas?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-03-11 23:46 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Marine Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω εχω ενα αλλο προβλημα,πριν κανα 20ημερο εκανα στρατιωτικες για ωμους ελευθερο αλλα μπρος πισω εναλαξ και μετα απο αυτο οποτε κανω παγκο οριζοντιο με μπαρα ακουω τον αριστερο ωμω να κανει κρακ,δεν ποναω μονο κρακ κανει αλλα δυνατο σαν να κουνιεται το κοκαλο any ideas?
    Ε πας καρφι γιατρο αν εχεις τετοιο θεμα.Γενικοτερα σε οτι σχεση με κοκκαλα μονο ο ορθοπεδικος μπορει να κανει ασφαλεις εκτιμησεις...Μπορει να μην ειναι κατι σοβαρο αλλα να γινει στην πορεια αν συνεχισεις να το ρισκαρεις
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-03-11 18:20 #8
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Marine Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω εχω ενα αλλο προβλημα,πριν κανα 20ημερο εκανα στρατιωτικες για ωμους ελευθερο αλλα μπρος πισω εναλαξ και μετα απο αυτο οποτε κανω παγκο οριζοντιο με μπαρα ακουω τον αριστερο ωμω να κανει κρακ,δεν ποναω μονο κρακ κανει αλλα δυνατο σαν να κουνιεται το κοκαλο any ideas?
    Θα μας αποτελειώσετε εδώ μέσα.....
    Μπορεί να`ναι πάρα πολλά...προφανώς γιατρό και κλινική εξέταση...ντουγρού...
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση