Αγαπητοι boby builders, new comer ειμαι και εγω στο σαιτ και αφου διαβασα 5 -6 φορυμ και μπερδευτικα οσο δεν παει αλλο ειναι να αναρτησω ενα νεο θεμα, μπας και με βοηθησεττε να καταλαβω 5 πραγματα, ισως και καποιους αλλους που εινια στη θεση μου


Ειμαι 1.87, 80 κιλα - τωρα πηγα ημουνα στα 77, εχω αρχισει προπονηση 2 εβδομαδες, εχω παρει οτι μου πασαρε ο μαγαζατορας με τα συπληρωματα απο το xtr, και γενικα εχω ενα θεμα με το βαρος μου που πηγαζει απο το προβλημα με το στομαχι μου, εχω κανει εεεενα σωρο καταχρησης και το εχω καταστρεψει, οποτε απλα θα πω οτι γενικα ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΩ.

παω γυμναστηριο κανα 3 μηνο το χρονο, αλλα παραπανω δεν την παλευω, θα το εχετε νιωσει ολοι το συναισθημα σιγουρα, βαριεμαιιιιιιιιι ωωωωωωωω ποσο βαριεμαι το gym απο ενα σημειο και μετα....

και με βαση αυτα παμε στο δια ταυτα

ΔΙΑΤΡΟΦΗ - 6 γευματα και κοτατζ τυρι και ενα μηλο και ενα αγγουρι , δεν προκεται να κανω ποτε. Δεν με παιρνει με την δουλεια, δεν εχω και ατομο να μαγειρευει, και και και.Οποτε αυτο που κραταμε απο την διατροφη ειναι πολλα και μικρα γευματα να μην μενει αδειο το στομαχι, και παει και καει λιπος - που δεν εχω - και μετα αρχισει να τρεφεται με τον μυ

σωστα μεχρι εδω?

ΠΡΩΤΕΙΝΗ - ενα θεμα την πρωτεινης ειναι τι ειδους πρεπει να παρουμε σε νορμαλ καταστασεις, απο οτι καταλαβα προτεινεται την καθαρη, και ειδα και μερικες εδω στο σαιτ που λογικα ειναι καλες πρωτεινες, και προχωραμε με αυτες, τα θεματα τωρα της πρωτεινης,
καθε ποτε να την παιρνουμε, γιατι αμα παρεις ενα μιση scoop πρωτεινη το πρωι, εγω προσωπικα τουλαχιστον δεν θα φαω τπτ αλλο για πρωινο, οποτε το εχω σπασει σε 4 φορες, μισο σκουπ το πρωι, ενα μιση πριν την προπονηση, μισο μετα και αλλο ενα το βραδυ

σωστη σκεψη η οχι?

σε μια περιπτωση οπως η δικια μου ειναι καλο να παρω μια πρωτεινη με αλλα συμπληρωματα μεσα και οχι καθαρη για να εχω ολα οσα χρειαζεται το σωμα? εαν ναι ποια προτεινεται απο αυτες που εχει το e shop εδω?

κλεινοντας στο θεμα πρωτεινης, την πρωτεινη την παιρνουμε ΠΑΝΤΑ? και αφου σταματησουμε το γυμναστηριο ετσι ωστε να μην χασουμε τον μυικο μας ογκο?

ΚΡΕΑΤΙΝΗ - διαβασα στα φορυμ οτι παμε αποκλειστικα σε μονουδριτικη, δεν ξερω γιατι αλλα μαλλον αυτη ειναι η καλυτερη οποτε we go with the flow on this one, και ειδα και κανα 2 μαρκες που ειναι καλες και λιγο πολυ συμφωνουν ολοι, οκ και με αυτο , το θεμα της δοσοληψιας τωρα, εγω παιρνω - αφου εχει γινει το φορτωμα - 2 σκουπ ΠΡΙΝ την προπονηση, εαν τα παρω μετα, κατουραω την ΑΕΚ ολη, κιτρινιλα και κακο, φανταζομαι πως αυτο δεν ειναι το λογικο και γιαυτο την παιρνω πριν

κανω λαθος η ειναι ο δικος μου οργανισμος ετσι?

η το θεμα της κιτρινιλας στο κατουρο δεν εχει να κανει με παρενεργειες και αποροφητικοτητα?γιατι ολοι συμφωνηται οτι ειναι καλυτερο να την παιρνουμε την κρεατινη μετα το work out...

τελος για κρεατινη, την παιρνουμε και αφου παρατησουμε το gym αλλα σε μικροτερες ποσοτητες¨- ενοιεται παντα με πολυ νερο - την παιρνουμε κανονικα και δεν τρεχει, η τιν κοβουμε τελειως γαιτι παει στο συκωτι και τα κανει ολα σμπαραλια?

ΑΥΞΗΝΤΙΚΗ ΟΡΜΟΝΗ - ξερω ειμαι λιγο εξω απο τα νερα μου εδω, αλλα μου ειπαν οτι ενα κυκλο αμα κανω - 21 μερες - κανει καλο και στα οστα
και θα μου δωσει σε μυικο ογκο που τοσο θελω

τελος ειναι και κατι συμπληρωματα του τυπου ΓΟΛΙΑΘ που ειναι στο e shop εδω του σαιτ, αυτα λογικα βοηθανε στην αυξηση του μυικου ογκου σωστα? ποια η διαφορα τους με την απλη πρωτεινη?

Λινελαιο απο που θα προμηθευτω?

αναμενω απαντησεις σας, και σας ευχαριστω εκ των προτερων