Θέμα: Natural?

Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 98
  1. 29-02-08 20:42 #1
    Προεπιλογή Natural?
    Τοσα χρονια ακουω αν8ρωπους να χρισημοποιουν τον ορο αυτο και να χαρακτιριζουν τον εαυτο τους natural.

    Πολοι απο αυτους ηταν διαφορετικοι σωματικα και πνευματικα με διαφορετικους στοχους..διαφορετικες ιδεολογιες κλπ..

    Τελικα τι ειναι το Natural?

    Ειανι κατι ποθ αλαζει απο αν8ρωπο σε αν8ρωπο? 1000Ε το μηνα σε πρωτεινες κλπ ειναι κομματι του Νatural BB?
    Χωρις να 8ελω να 8ειξω η να δειξω κανεναν 8α η8ελα καπιος να μου λεισει την απορεια..

    Δεμ ζηταω απο κανενα να παρει 8εση απλα μια γνωμη..

    Η κρεατινη 8εωρειτε πως συμβαδιζει με την φιλοσοφια αυτη?

    προσωπικα εχω βαρε8ει να βγαινει ο κα8ενας και να λεει "ειμαι 100 κιλα 1,75 6% λιπος και Natural"..

    Εγω απο την πλευρα μου οσο εχω ασχολη8ει με το α8λημα δεν εχω βαλει τιποτα παραπανω απο φαι στο στωμα μου και εχοντας αρκετα καλα γονιδια εκανα πολυ καιρο να αρχισω να ειμαι ευχαριστημενος με τα αποτελεσματα και ερχονται διαφοροι που η φωτογραφια τους ηταν κατω απο τη λεξη λαπας
    απο τοτε που τους 8υμαμαι και μου λενε " ασε ρε κανω δυο μηνες και τα 90 παγκο τα εχω 8 φορες" ενω πριν 2 μηνες εκαναν τα 50 6..

    Ειμαι ο μονος που νιω8ω οτι καπιοι υποτιμουν τη νοημοσυνη μου?

    Ευχαριστω προκαταβολικα οπιον πει τη γνωμη του..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-02-08 20:58 #2
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Natural χαρακτηριζεται καποιος που δεν εχει παρει φαρμακα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-02-08 21:01 #3
    Προεπιλογή
    οι πρωτεινες τα αμινοξεα κρεατινη και ολα αυτα θεωρουνται απλα και ειναι συμπληρωματα διατροφης .δεν ειναι φαρμακα αρα οποιoi τα χρησιμοποιουν και μονο αυτα ειναι natural.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-02-08 21:14 #4
    Προεπιλογή
    Ξερω πως κρεατινη ειναι ουσια που υπαρχει ειδη στον οργανισμο οπως και ολες οι πρωτεινες..

    Αλλα και η τεστοστερονη υπαρχει στον οργανισμο γιατι 8εωρειται φαρμακο οταν την χρισημοποιουν σε ενεσεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-02-08 21:47 #5
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    γιατί την πρωτεΐνη και την κρεατίνη την παίρνεις και απο το φαγητό (γάλα αυγά κρέας), την τεστοστερόνη δεν μπορείς να την πάρεις από φαγητό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-02-08 22:59 #6
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144
    γιατί την πρωτεΐνη και την κρεατίνη την παίρνεις και απο το φαγητό (γάλα αυγά κρέας), την τεστοστερόνη δεν μπορείς να την πάρεις από φαγητό.
    +500 ενταξη παιδια το εκλησε το θεμα ο φωτης παμε για αλλο τωρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-02-08 23:01 #7
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    κατι ακομα οποιος σου πει μονοψηφιο αριθμο και νατουραλ ξαναρωτα τον τι φαρμακα περνει
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-02-08 23:04 #8
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    natural bodybuilding είναι η μορφή του αθλήμτος που δεν χρησιμοποιεί εξωτερική ορμονική υποστήριξη.

    και επειδή χρησιμοποιώ στη υπογραφή μου αυτό τον όρο και εμέσως με αφορά, δε σημαίνε ότι κάποιος που κάνει natural bodybuilding δεν έχει χρησιμοποιήσει στο παρελθόν ορμονικά σκευάσματα, εξάλλου και σε αγώνες natural καταβαίνουν αθλητές που στο παρεθλόν μπορεί να είχαν χρησιμπποιήει αασ.

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-02-08 23:17 #9
    Προεπιλογή
    MB +1
    natural ειναι οποισδηποτε bodybuilder που κανει χρηση οποιονδηποτε συμπληρωματων συμπεριλαμβανομενων κ αυτων π υποστιριζουν την ενδογενης ορμονικη υποστιριξη.κ να μην ξεχναμε πως καποτε η κρεατινη ηταν στο μεταιχμιο συμπληρωματος-φαρμακου.Βεβαια οι natural συχνα δν ειναι κ τοσο natural αφου οπως ολοι ξερουμε το ντοπαρισμα ειναι παντα ενα βημα μπροστα απο τα drug test οπως γινεται και με τους ολυμπιακους
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-03-08 12:41 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss
    natural bodybuilding είναι η μορφή του αθλήμτος που δεν χρησιμοποιεί εξωτερική ορμονική υποστήριξη.
    Θα συμφωνήσω με τον παραπάνω ορισμό.

    Το μόνο που έχω να προσθέσω είναι ένα μικρό περιστατικό.
    Κάποτε είχα αγοράσει μια κρεατίνη και δεν ήξερα πως να την πάρω.Αλλα έλεγε το κουτί, άλλα μου έλεγε ο έμπορας που μου την πούλησε, άλλα ήξερα εγώ...
    Ετσι λοιπόν είπα να πάρω την γνώμη ενός "μεγάλου" πρώην πρωταθλητή και νην ιδιοκτήτη γυμναστηρίου. Ο συγκεκριμένος άνθρωπος,ο οποίος παρεπιπτώντος είναι και πολύ διαβασμένος με πανεπιστημιακή μόρφωση-και όχι ένα βλάχος που απλά έγινε πρωταθλητής, μου είπε τότε οτι θεωρεί πως και η κρεατίνη είναι φάρμακο αφού δρά παρόμοια με αυτά.

    Δεν σημαίνει οτι συμφωνώ απόλυτα,και βέβαια την πήρα την κρεατίνη αλλά οφείλω να ομολογήσω οτι με προβλημάτισε. Απο τότε και με την συμβολή ενός ακόμα παρόμοιου ανθρώπου μπορώ να πώ οτι βλέπω με διαφορέτικό μάτι τα συμπληρώματα που μέχρι τότε χρησιμοποιούσα ασύστολα.

    Όσο για αυτό...

    γιατί την πρωτεΐνη και την κρεατίνη την παίρνεις και απο το φαγητό (γάλα αυγά κρέας),
    Έχω μια ένσταση.
    Ξέρεις πόσο κρέας πρέπει να φάς για να πάρεις 5 γρ. κρεατίνη? Περι τα 2 κιλά... Πόσο περισσότερο για να κάνεις loading που θές την τριπλάσια ποσόστητα.

    Τι θέλω να πώ? Δεν θεωρώ και τόσο natural την τροφοδότηση του οργανισμού με τόση κρεατίνη καθημερινά, όση θα λάμβανε σε 2 βδομάδες υπο κανονικές συνθήκες...

    Στο κάτω κάτω και τα αναβολικά αυτό είναι. Υπερτροφοδότηση του οργανισμού με ορμόνες. Αν πάρεις τόση ορμόνη όση παράγει ο οργανισμός σου κάθε μέρα, ή ακόμα και την 2πλάσια η 3πλάσια ποσότητα δεν θα έχεις και τόσο ευεργετικά αποτελέσματα. Πρέπει να πάρεις ποσότητες πολλάπλάσιες των φυσιολογικών για να έχεις αποτελέσματα.


    edit

    ασε ρε κανω δυο μηνες και τα 90 παγκο τα εχω 8 φορες" ενω πριν 2 μηνες εκαναν τα 50 6..
    Αυτό είναι το πιο γελίο πράγμα που έχω ακούσει και συνεχίζω να ακούω απο πολλούς. όποιος έχει την ελάχιστη εμπειρία στο bbing ξέρει οτι από ένα σημείο και μετά το να βάλεις 5 κιλά παραπάνω σε μία ασκηση είναι άθλος.

    Προσωπικά όποιον βλέπω να κάνεις πάνω από 110-120 κιλά (με νορμάλ στάτς) σε οποιαδήποτε άσκηση για επαναλήψεις ξέρω οτι κάτι έχει πάρει.Μπορεί να είναι απλά κρεατίνη μπορεί και σουπερμαντολίνη!!
    from the beginning
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 01-03-08 14:10 #11
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    χεχεχε

    edit δεν διαβασα καλα το εξω με το μεσα

    Α οσο για τους νατυραλ και καλα αγωνες ενταξη με τα αντιντοπινγκ αλλα αμα θυμαμαι καλα νομιζω λεει αμα χρησημοποιησες οτιδηποτε παλια πρεπει να περασει 1,5-2 χρονια

    Αντονιο αφου τα εχουμε ξαναπει τι 5 γραμ?=2κιλα κρεας απο ποτε?
    Ρεγκα φιλε μου 1 κιλο ρεγκας 8 γραμαρια κρεατινης ανετα μπορεις να παρεις τα γραμαρια που θες και για ποιο λογο να κανεις υπερπληρωση? αφου στο τελος του μηνα ειτε κανεις ειτε δεν κανεις το ιδιο αποτελεσμα εχεις

    παλι +1 στο ποστ του φωτη τις ορμονες απο φαγητα δεν μπορεις να τις βρεις

    Προσωπικά όποιον βλέπω να κάνεις πάνω από 110-120 κιλά (με νορμάλ στάτς) σε οποιαδήποτε άσκηση για επαναλήψεις ξέρω οτι κάτι έχει πάρει
    Ελα ποιος με φωναξε? αντε το παραδεχομε εχω κανει κυκλο ρεγκας δεν ειμαι νατυραλ πλεον

    Αντε μην το παρακανουμε για τα συμπληρωματα σε λιγο θα μας πειτε οπως οι γονεις και οι αλλοι οτι η whey ειναι ελαφρυ αναβολικο και η κρεατινη ειναι πολυ ισχυρο αναβολικο τυφλα να εχουν τα αληθινα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-03-08 14:38 #12
    Προεπιλογή
    Αντονιο αφου τα εχουμε ξαναπει τι 5 γραμ?=2κιλα κρεας απο ποτε?
    Από τότε που 1 κιλό μοσχαρίσιο κρέας περιέχει 2-3 γρ κρεατίνη. Ψάξτο λίγο ή φάε 1 700 γρ ρέγγα την μέρα να λισσάξεις!!!

    Ελα ποιος με φωναξε?
    Μετά το ξύπνημα άμεσα 20 γρ Whey

    20 λεπτά μετά
    2 γρ Arginine Ethyl Ester, 4γρ L-glutamine
    πολυβηταμινη, C 1500mg , Ε 600 IU , 2 gr Ω-3
    2 ώρες μετά acetyl-carnitine 1200 mg
    1 ώρα μετά 500mg tribulus terrestis
    1,5 ώρα μετά acetyl-carnitine 1200 mg
    2 ώρες πριν την προπόνηση 100 mg καφεΐνη 100 mg green tea extract 50 mg guarana

    1 ώρα πριν την προπόνηση 500mg tribulus terrestis

    30 λεπτά πριν την προπόνηση
    3 γρ Arginine Ethyl Ester, 5 γρ BCAA, 4 γρ L-glutamine
    5 gr Κρεατίνη , 250 mg alpha lipoic acid
    40 γρ Ριζάλευρο
    20 γρ Whey
    Αμέσως μετά την προπόνηση
    5 γρ BCAA, 4 γρ L-glutamine
    1500 mg Bit C, 2 Ω-3
    30 λεπτά πριν τον ύπνο ΖΜΑ
    sorry φίλε αλλα με τόσα συμπληρώματα την μέρα εγώ δεν σε θεωρώ natural. Άσε που κάποια επηρεάζουν και τις ορμόνες, έστω και τις ενδογενείς, οπότε...μάλλον θα πρέπει να συμφωνήσεις εφόσον συμφωνείς και με τον ορισμό που έδωσε ο ΜΒ...
    from the beginning
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-03-08 15:08 #13
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    ουτε ενα επιρεαζει πες μου ποιο να ξερω και εγω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 01-03-08 15:10 #14
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    μην πεις το τριβολο γιατι ερχεται μουντζα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 01-03-08 15:23 #15
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    τον ιουνιο που μας περασε ουτε πρωτεινη επερνα αλλα παλι ειχα 110 στο παγκο για 12


    αλλα τωρα πλεον με τοσα αναβολικα που βαραω
    Πωπω αυτα ειναι μπηκα και εγω στην αλλη μερια τελικα The dark side τωρα περνω oral μετα θα βαραω κρεατινη ενδοφλεβια και πολυβιταμινη και βιταμηνες επισης ενδοφλεβιες

    θα σηκωσω και σε 2 μηνες 250 κιλα στον παγκο
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία