Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 21 από 21
  1. 26-03-11 18:28 #16
    Προεπιλογή
    οχι αδερφε μονο κρεατινη μονουδριτικη ετσι νομιζω την λενε, εχω δοκιμασει 2 -3 και ολες ειχαν το ιδιο αποτελεσμα, συνηθως παιρνω 2 σκουπ πριν την προπονηση, προσπαθησα για το μετα, αλλα σου ειπα για την κιτρινιλα, κοιτα και κρεατινη αμα παρω χωρις να παω γυμναστηριο που το εκανα μια φορα, παλι κιτρινο θα βγει οποτε μαλλον δεν την αποροφαει ο οργανισμος μου χωρις ασκηση, γιαυτο την παιρνω πριν.

    τωρα οσον αφορα το μπασκετακι μην νομιζεις οτι ειναι και τρελη ασκηση, αντι να τρεχω ενα 10λεπτακι στο γυμναστηριο διαδρομο στο 13, παω στο μπασκετακι και πιο πολυ ειναι οι αγκωνιες και οι κλωτσιες που πεφτουν παρα το καρδιο

    ελπιζω να μπω σε ενα προγραμμα με την διατροφη, το παλευω οσο μπορω

    αυτα τα flashed oli k fish oil τι ειναι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-03-11 20:02 #17
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xouannito Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι αδερφε μονο κρεατινη μονουδριτικη ετσι νομιζω την λενε, εχω δοκιμασει 2 -3 και ολες ειχαν το ιδιο αποτελεσμα, συνηθως παιρνω 2 σκουπ πριν την προπονηση, προσπαθησα για το μετα, αλλα σου ειπα για την κιτρινιλα, κοιτα και κρεατινη αμα παρω χωρις να παω γυμναστηριο που το εκανα μια φορα, παλι κιτρινο θα βγει οποτε μαλλον δεν την αποροφαει ο οργανισμος μου χωρις ασκηση, γιαυτο την παιρνω πριν.

    τωρα οσον αφορα το μπασκετακι μην νομιζεις οτι ειναι και τρελη ασκηση, αντι να τρεχω ενα 10λεπτακι στο γυμναστηριο διαδρομο στο 13, παω στο μπασκετακι και πιο πολυ ειναι οι αγκωνιες και οι κλωτσιες που πεφτουν παρα το καρδιο

    ελπιζω να μπω σε ενα προγραμμα με την διατροφη, το παλευω οσο μπορω

    αυτα τα flashed oli k fish oil τι ειναι?
    οταν εννοεις 2 σκουπ κρεατινη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-03-11 01:19 #18
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-03-11 13:16 #19
    Το avatar του χρήστη GOGETA5

    Εγγραφή
    21-01-2009
    Περ.
    Tokyo & Athens
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    Οταν λες 2 σκουπ,μαλλον θα εννοεις αυτα που περιεχει μεσα το προιον της κρεατινης (πολυ σπανια βεβαια βρισκεις προιον με μονουδ. κρεατινη και με σκουπ δικο του,η δοση των 5 γραμ ειναι κουταλακι του γλυκου) γιατι εαν βαζεις 2 σκουπ απ'αυτα που εχουν μεσα οι συσκευασιες της πρωτεινης σταματο αμεσως φιλαρακο,ζημια κανεις,γυρω στη δεκαπλασια δοση παιρνεις την ημερα ετσι...1 κουταλακι του γλυκου ειναι η δοση σου,5 γραμ. ...ειτε 5γραμ πριν για καλυτερη προπονηση,ειτε 5γραμ μετα για καλυτερη αποκατασταση,οι πιο προχωρημενοι βαζουν 5 γραμ πριν και 5 γραμ μετα,στο σταδιο σου ομως θα εμενα για αρχη στα 5 μετα (προσωπικα δεν κανω καν φορτωση για 5 μερες που λεει στις οδηγιες,δλδ 4πλασια δοση και μετα 1-2 δοσεις,αρχιζω κατευθειαν με 1-2 δοσεις).
    Τωρα για το μπασκετ ειπαμε εκτος του καρδιο,οι αγκωνιες που λες και τα χτυπηματα επιβαρυνουν το σωμα (πχ αθρωσεις τραβανε ζορι,χτυπηματα σε πανε πισω...κ.α.).& αυτο θα παιξει ρολο στο ποσο γρηγορα και καλα θα αποκατασταθεις,θα βαλεις κιλα...
    Die young...
    ...Die strong...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-03-11 14:55 #20
    Προεπιλογή
    Gogeta5 my friend, εχει δικο της μεζουρακι μεσα, ειναι το 5γραμμο οπως το ειχες, οι μεζουρες που εχουν μεσα οι πρωτεινες εισαι σαφως πιο μεγαλες, οσον αφορα το μπασκετακι, το ξερω παιζει πολυ μελανια και κακο αλλα τι να κανεις, ειναι μεσα στο παιχνιδι

    ποσο υψος εχεις αδερφε και ποσα κιλα εισαι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-03-11 15:31 #21
    Το avatar του χρήστη GOGETA5

    Εγγραφή
    21-01-2009
    Περ.
    Tokyo & Athens
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    Ειμαι 1,83 τωρα που μετακομισα μονιμα εδω και δεν αγωνιζομαι πλεον λογω φορτου εργασιας (το να κανω bodybuilding σε αγωνιστικο επιπεδο με τη δουλεια μου και οικογενεια δεν συμβαδιζουν τωρα,ισως στο μελλον εαν τα οικονομικα το επιτρεψουν να ξαναβαλω τα κιλα που εχασα...)κρατιεμαι στα 91 κιλα περιπου με σωμ λιπος γυρω στο 7-8%...ο μεταβολισμος μου δουλευει πολυ γρηγορα και καιω πολλες θερμιδες μονο για συντηρηση...
    Οσο για μελανιες και κακο ειναι θεμα επιλογης,ο καθενας κανει αυτο που τον ευχαριστει,οποτε οκ εαν σε ευχαριστει να παιζεις κανεναν αγωνα μπασκετ,εννοειται να παιζεις,μην βαζεις το bodybuildingπανω απόλα εαν δεν ζεις απο αυτο...
    Επαιρνες 10 γραμ κρεατινης μετα?πιστευω στο σταδιο σου,5 ειναι υπεραρκετα...
    Die young...
    ...Die strong...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12