Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13
  1. 06-06-11 16:27 #1
    Banned
    Εγγραφή
    03-05-2010
    Περ.
    Κύπρος
    Μηνύματα
    406
    Προεπιλογή Τενοντιτιδα στον ωμο..
    Παιδια καλησπερα..Πηγα σημερα στο γιατρο για εδω και 3 μερες ειχα ενοχληση στον ωμο και μου ειπε οτι εχω τενοντιτιδα..Μου ειπα να παρω κατι χαπια επειδη εχω φλεγμονη και επισης να κανω παγοθεραπια..Ολα οκ μεχρι που μου ειπε να κοψω και την πρωτεινη ..Τον ρωτισα τι εχει η πρωτεινη που δεν πρεπει να παιρνω και μου ειπε ειναι τα αμινοξέα..Το ξαναεπαθε καποιος αυτο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-06-11 18:59 #2
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Προφανώς στο`πε για να μην έρθει σε αντιδιαστολή με την φαρμακευτική αγωγή που σου`δωσε.Μάλλον φοβάται μείωση της δύναμης του φαρμάκου από τα έκδοχα των συμπληρωμάτων.Ε..και πώς κάνεις έτσι πόσο καιρό σου`πε στοπ 10 ημέρες? Τόσο περίπου χορηγούν συντηρητική αγωγή για τον ώμο.

    Κοίτα τώρα να εκτελέσεις κατά γράμμα τα λόγια του γιατρού γιατί ο ώμος σαν πολυκινητική άρθρωση αν δεν αποθεραπευτεί αρχικά πλήρως σε θυμάται και μάλιστα με προσθετικό χαρακτήρα. Υπερακάνθιο σου`πε ή γενικά πέταλο στροφέων? Μήπως μακρά κεφαλή δικεφάλου?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nive : 06-06-11 στις 19:02
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-06-11 22:48 #3
    Banned
    Εγγραφή
    03-05-2010
    Περ.
    Κύπρος
    Μηνύματα
    406
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nive Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς στο`πε για να μην έρθει σε αντιδιαστολή με την φαρμακευτική αγωγή που σου`δωσε.Μάλλον φοβάται μείωση της δύναμης του φαρμάκου από τα έκδοχα των συμπληρωμάτων.Ε..και πώς κάνεις έτσι πόσο καιρό σου`πε στοπ 10 ημέρες? Τόσο περίπου χορηγούν συντηρητική αγωγή για τον ώμο.

    Κοίτα τώρα να εκτελέσεις κατά γράμμα τα λόγια του γιατρού γιατί ο ώμος σαν πολυκινητική άρθρωση αν δεν αποθεραπευτεί αρχικά πλήρως σε θυμάται και μάλιστα με προσθετικό χαρακτήρα. Υπερακάνθιο σου`πε ή γενικά πέταλο στροφέων? Μήπως μακρά κεφαλή δικεφάλου?
    Ναι για περιπου 10 μου ειπε..Μου ειπε για πεταλο στροφεων και για φλεγμονη..Δηλαδη τα αμινεξεα της πρωτεινης φταινε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-06-11 00:50 #4
    Προεπιλογή
    Tενοντιτιδα εννοείς αυτό το κρακ κρακ που κάνει ο ομος?
    Εγω αυτο το εχω στους αγκώνες και στους όμους άρα qq μου?
    Και είμαι μονο 16 χρονων...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-06-11 00:51 #5
    Προεπιλογή
    Δεν είναι αυτό (τα κρακ κρακ) η τενοντίτιδα!!!
    Όχι φίλε, δεν φταίνε τα αμινοξέα για την τενοντίτιδα. Απλά σου το είπε για να μην υπάρξουν παρενέργειες σε συνδυασμό με την φαρμακευτική αγωγή
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-06-11 01:29 #6
    Banned
    Εγγραφή
    03-05-2010
    Περ.
    Κύπρος
    Μηνύματα
    406
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panosss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι αυτό (τα κρακ κρακ) η τενοντίτιδα!!!
    Όχι φίλε, δεν φταίνε τα αμινοξέα για την τενοντίτιδα. Απλά σου το είπε για να μην υπάρξουν παρενέργειες σε συνδυασμό με την φαρμακευτική αγωγή
    Ναι το ξερω οτι δεν φταινε για την τενοντιτιδα..Εννοω αμινοξεα παιρνουμε και απο αλλου..Αυτα της πρωτεινης φταινε και θα υπαρξουν παρενεργιες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-06-11 12:08 #7
    Banned
    Εγγραφή
    03-05-2010
    Περ.
    Κύπρος
    Μηνύματα
    406
    Προεπιλογή
    Παιδια αμαν παω γυμναστηριο και κανω δικεφαλους αλλα ασκησεις που ειναι πιο απομονωμενες θα επρεαστη και ο ωμος?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-06-11 18:08 #8
    Προεπιλογή
    επειδη και εγω ειχα προβλημα με τον τενοντα του ωμου(ελαφρα τενοντιτιδα μ ειπε) κ επαιρνα καποια αντιφλεγμονοδη(π εκαναν τρομερη δουλεια) θυμαμαι πως του ειχα πει για συμπληρωματα κ μ ειπε οτι δν παιζουν καποιο ρολο. επισης μ ειχε πει να μην σταματησω το τζιμ και οτι ισα ισα θα με βοηθουσε και στην αναρρωση του τενοντα. απλα να μην τον πιεζω πολυ (σε κιλα) και οτι αν θελω δν υπαρχει προβλημα να ανεβασω επαναληψεις αλλα θα πρπ να μειωσω το βαρος. και σιγα σιγα να αυξανω με τον καιρο. αλλα θελει πολυ υπομονη. μετα απο 2 περιπου μηνες ακομα με ενοχλει οταν κανω στηθος. ειδικα αν ειναι τενοντιτιδα μπορει να σε ταλαιπωρησει και ολοκληρο χρονο. θελει πολυ προσοχη !
    Go hard OR go home
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-06-11 19:38 #9
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Προφανώς και τα αμινοξέα είναι άσχετα με την τενοντίτιδα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-06-11 22:21 #10
    Banned
    Εγγραφή
    03-05-2010
    Περ.
    Κύπρος
    Μηνύματα
    406
    Προεπιλογή
    Γιατι ομως παιδια μου ειπε να μην πινω πρωτεινη εμενα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-06-11 23:38 #11
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Ρε άνθρωπε για να στο λέει ο γιατρός κάτι παραπάνω θα ξέρει..τι επιμονή είναι αυτή???
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-06-11 12:30 #12
    Banned
    Εγγραφή
    03-05-2010
    Περ.
    Κύπρος
    Μηνύματα
    406
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nive Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε άνθρωπε για να στο λέει ο γιατρός κάτι παραπάνω θα ξέρει..τι επιμονή είναι αυτή???
    Διαβασε και λιγο τα ποστ ποιο πανω..Και του αλλου γιατρος του ειπε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-06-11 22:21 #13
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MichalisPorke Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι ομως παιδια μου ειπε να μην πινω πρωτεινη εμενα?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nive Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε άνθρωπε για να στο λέει ο γιατρός κάτι παραπάνω θα ξέρει..τι επιμονή είναι αυτή???
    Εντάξει οι περισσότεροι γιατροί έχουν μία προκατάλειψη με τα συμπληρώματα επειδή δεν είναι το αντικείμενο των σπουδών τους. Δεν σημαίνει αυτό ότι είναι επιβλαβή συμπληρώματα όπως η whey.
    Απάντηση με παράθεση