Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 20 από 20
  1. 11-04-11 22:42 #16
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε ναι πιο πολυ στην ερευνα το δουλευουν, ειχα κανει ποδια μια μερα σε cybex, ωραιο λιωσιμο
    Εγώ είχα πάρει μέρος σε ερευνητική ενός φίλου... ``αναλογία έσω-έξω στροφέων ώμου,σε μετατραυματικούς ασθενείς``.
    Είχα βγάλει τιμές πολίστα μου`παν τα παιδιά που το χειρίζονταν.Στις αρνητικές ήταν όλα τα λεφτά...μου φώναζαν ``κράτα..μην σε κερδίσει``...αχαχααχαχαχα όντως λιώσιμο...μπαλάρισα με τα πρώτα σετ.

    Υ.Γ.187nm...αν θυμάμαι καλά η καλύτερή μου...
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-04-11 02:09 #17
    Προεπιλογή
    Εμεις δεν ειχαμε το εξαρτημα που κοιτας στροφεις καναμε τετρακεφαλους και ισχιοκνημιαιους, αλλα δε θυμαμαι σε ποσες μοιρες γαμωτο..Παντως η καμπυλη δυναμης μετα που βγαλαμε η δικια μου επεσε τοσο αποτομα, μπηκα δυνατα και μετα οπου φυγει φυγει
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-04-11 03:17 #18

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Μηνύματα
    10
    Προεπιλογή
    τι ειναι το cybex ρε παιδια?? Τελος παντων εγω ειχα ακουσει παλια οτι σε τραβματισμους μπορεις να κανεις συσπασεις στους μυες(σφιγγεις....ξεσφιγγεις...) ωστε να κρατησεις καποιο ποσοστο απο τη δυναμη σου... ισχυει κατι τετοιο? αν ναι θα επηρεασει τη θεση του ωμου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-04-11 21:05 #19
    Προεπιλογή
    mixalisCreta,

    από αυτά που περιγράφεις το πρόβλημα σου είναι Συνδεσμικό και δεν πρόκειται να γίνει καλά με την μυική ενδυνάμωση, μπορεί να βελτιωθεί λίγο αλλά πάντα θα έχεις πρόβλημα αν δεν κάνεις εγχείρηση να σου σφίξουν τους Συνδέσμους.
    Μάλλον δεν θα έχεις ιδέα τι είναι ο Σύνδεσμος στον ώμο αλλά κάθε φορά που σου βγαίνει ο ώμος ο σύνδεσμος ξεχειλώνει ακόμα περισσότερο. Τώρα είσαι ακόμα μικρός και οι τένοντες σου είναι ελαστικοί όσο περνάει ο καιρός και μεγαλώνεις κάποια στιγμή θα "χτυπήσει" και τένοντα και μετά θα πονάς πολύ και διαρκώς, γι' αυτό να φροντίσεις να κάνεις εγχείρηση για να ξενιάσεις μια για πάντα.

    Πως ακριβώς σου παρουσιάστηκε το πρόβλημα;
    Από τον άλλον ώμο έχεις πρόβλημα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-06-11 19:32 #20

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Μηνύματα
    10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billy Εμφάνιση μηνυμάτων
    mixalisCreta,

    από αυτά που περιγράφεις το πρόβλημα σου είναι Συνδεσμικό και δεν πρόκειται να γίνει καλά με την μυική ενδυνάμωση, μπορεί να βελτιωθεί λίγο αλλά πάντα θα έχεις πρόβλημα αν δεν κάνεις εγχείρηση να σου σφίξουν τους Συνδέσμους.
    Μάλλον δεν θα έχεις ιδέα τι είναι ο Σύνδεσμος στον ώμο αλλά κάθε φορά που σου βγαίνει ο ώμος ο σύνδεσμος ξεχειλώνει ακόμα περισσότερο. Τώρα είσαι ακόμα μικρός και οι τένοντες σου είναι ελαστικοί όσο περνάει ο καιρός και μεγαλώνεις κάποια στιγμή θα "χτυπήσει" και τένοντα και μετά θα πονάς πολύ και διαρκώς, γι' αυτό να φροντίσεις να κάνεις εγχείρηση για να ξενιάσεις μια για πάντα.

    Πως ακριβώς σου παρουσιάστηκε το πρόβλημα;
    Από τον άλλον ώμο έχεις πρόβλημα;
    Συγγνωμη για την καθυστερηση απλα λογο σπουδων ειμαι συνεχως στην πριζα...
    Λοιπον, το προβλημα ειχε αρχισει με μια μικρη ασταθεια. Δεν ξερω γιατι, ισως λογο του οτι ημουν εντελως αγυμναστος οταν αρχησα γυμναστηριο(16 χρονων τοτε). Επιπλεον, ομως, το οστο που δεχεται το βραχιονιο οστο εχει καπως μικρη κεφαλη, κι ετσι απο τη μια επιτρεπει μεγαλυτερο ευρος κινησεων αλλα απ την αλλη υπαρχουν σχετικα περισσοτερες πιθανοτητες(ελαχιστες..) εξαρθρηματος. (Εφοσον γινει ομως εγχειρηση δεν θα υπαρχει θεμα κινδυνου.) Καποια μερα με μια κινηση μου, πετατοπιστηκε το οστο παραπανω απο το συνηθισμενο και ακολουθηκε, επειτα απο καιρο, το ολοκληρωτικο εξαρθρημα οπως εχω αναφερει. Στον αριστερο ωμο δεν εχω αντιμετωπισει ουτε καν ασταθεια. Εκανα τον προηγουμενο μηνα μαγνιτικη και ο γιατρος εντοπησε σχισμη στο δακτυλιο, οπως και το περιμενε απο πριν. Εκεινος βεβαια με συστησε σε αλλο γιατρο με εξειδικευση στις αρθρωσεις και το επομενο μηνα, πρωτα ο Θεος, μπαινω χειρουργιο. Τα νεα μου για τα αποτελεσματα θα τα μοιραστω μαζι σας....
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12