Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 20-04-11 21:35 #1
    Προεπιλογή Εξετασεις θυροειδη
    Καλησπερα και απο μενα! Πηγα και εκανα γενικες εξετασεις και δεν εμεινα ικανοποιημενος. Ολα πηγαν μια χαρα εκτος απο τον θυροειδη. Οι τιμες ειναι οι εξεις: T3-1.00 0.83-2.00
    T4-7.78 5.13-14.10
    TSH-4.03 0.27-4.20
    Anti-TG 210.60 <115.00
    Anti-TPO 373.50 <34.00

    Με εχει ψιλοφοβήσει. Εδω και 2 εβδομαδες παιρνω HEMODRENE, λετε να φταιει αυτο;Γνωρίζει κανενας κατι; Πρωτη φορα εκανα εξετασεις θυροειδη.
    Power of Dreams!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-04-11 21:46 #2
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-04-11 22:35 #3
    Προεπιλογή
    Aπο οτι ειδα το προιον αυτο εχει τ3.Λογικα οι εξετασεις θα ειναι επηρεασμενες.
    Προσωπικα εχω προβλημα με τον θυροειδη και σε συμβουλευω αν οχι να το διακοψεις να το ψαξεις πολυ.tsh ανεβασμενη με φυσιολογικα τα υπολοιπα ειναι σημαδι ενος τυπου υποθυροειδισμου αλλα να μην σε φοβιζω κανε ξανα εξετασεις καποιες εβδομαδες με την διακοπη του και πανε σε ενδοκρινολογο.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-04-11 13:16 #4
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω πολυ παιδια!!! Την Τριτη θακανω υπερηχο θυροειδη και θα δω τι θα γινει. Απο οτι μου ειπε παντως ο παθολογος , αφου του ειπα οτι παιρνω το συγκεκριμενο συμπληρωμα , οτι πολυ πιθανο να φταιει αυτο και δεν θα υπαρχει προβλημα. Θα δουμε.
    Power of Dreams!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-04-11 16:54 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chronis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω πολυ παιδια!!! Την Τριτη θακανω υπερηχο θυροειδη και θα δω τι θα γινει. Απο οτι μου ειπε παντως ο παθολογος , αφου του ειπα οτι παιρνω το συγκεκριμενο συμπληρωμα , οτι πολυ πιθανο να φταιει αυτο και δεν θα υπαρχει προβλημα. Θα δουμε.
    Το κακό ειναι ότι δεν έχεις παλιότερες εξετάσεις για να συγκρίνεις...
    Πάντως δύσκολα να φταει το συμπλήρωμα σε 2 εβδομάδες...
    εξάλλου όπως βλέπεις η Τ3 σου που υποτίθεται ανεβάζει... ειναι πολύ χαμηλά.
    Το προβλημα ειναι κυρίως τα αντισώματα που τα έχεις αυξημένα...
    Γενικά ο θυροειδλης σου φαίνεται να υπολειτουργει.
    Να πας σε ενδοκρινολόγο καλύτερα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-04-11 16:02 #6
    Προεπιλογή
    Λοιπον παιδια πηγα σε ενδοκρινολογο και μου ειπε οτι εχω ενα τυπο θυροειδιτιδας HASHIMOTO. Εφοσον οι τιμες Τ3, Τ4 και ΤSH ειναι νορμαλ, τοτε ολα καλα. Αν αυξηθουν τοτε θα χρειαστει να παρω χαπι. Θα το ξαναδουμε σε 6μηνες με εξετασεις παλι. Τα Αnti-TPO και Anti-TG ειναι αντισωματα που δημιουργει ο ιδιος ο οργανισμος για αμυνα αφου στην περιπτωση μου αυτος τυπος ειναι αυτονοσος. Υπαρχει πιθανοτητα στο μελλον να εχω υποθυροειδισμο. Τιποτα δεν ειναι σιγουρο. Θελει παρακολουθηση. Τον ρωτησα για τον λιποδιασλυτη που παιρνω (ΗΕΜODRENE) και μου ειπε οτι δεν εχει καμια σχεση.Αυτο ανεβαζει το Τ3 που στην περιπτωση μου ειναι ενταξη. Δεν μου το απαγορευσε. Τελος καλο, ολα καλα (εντος εισαγωγικων)!!! Συνεχιζουμε ακαθεκτοι!!!
    Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας!!
    Power of Dreams!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-02-12 11:05 #7
    Προεπιλογή Κόστος
    Ποιο είναι το κόστος για να εξετάσουμε το θυροειδη μας;;; Περίπου... Απλά θέλω να μάθω αν είναι κάτι λογικό γιατι έχω ακούσει πολυ μεγάλες τιμές!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-04-16 01:55 #8
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Le_Roi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο είναι το κόστος για να εξετάσουμε το θυροειδη μας;;; Περίπου... Απλά θέλω να μάθω αν είναι κάτι λογικό γιατι έχω ακούσει πολυ μεγάλες τιμές!!
    60 ευρώ για Τ3,Τ4,FT3,FT4,TSH,ANTI-TPO,ANTI-TG
    Απάντηση με παράθεση