Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 26-04-11 10:37 #1
    Προεπιλογή ουρικο οξυ & πρωτεινη
    Καλημερα παιδια!

    μεσα στο πασχα ειχα ενα προβλημα που με κρατισε μεσα στο νοσοκομιο για 8 ημερες.
    Το προβλημα ηταν οτι ειχε φουσκοση κατο το ποδι μου στο κουτουπιε.Οι γιατροι ψαχναν για το τι ειναι και μου βρικαν ουρικο οξυ ανεβασμενο.

    Επισεις μου ειπαν πως το συμπληρωμα πρωτεινης μπορει να αυξηση το ουρικο οξη.
    Σας το λεω ετση ενημεροτικα για να εχετε το νου σας και μιν παθετε τα ιδια με εμενα.
    Τωρα τον ρωτισα αν μπορω να ξαναπαρω και μου λεει θα δουμε.

    το προβλημα ειναι ομος οτι δεν ξερω τι να περνω τωρα για ενα ευκολο μεταπροπονιτικο...
    Keep Your Eyes Open!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-04-11 10:55 #2
    Προεπιλογή
    Τα επίπεδα του ουρικού οξέος στο αίμα αυξάνονται λόγω λήψης μεγάλων ποσοτήτων τροφής,αλκοόλ,λόγω κάποιας γενετικής ανωμαλίας. όταν ήμουνα παχύσαρκος είχα ύψηλο ουρ. οξύ. Μήπως δν έφταιγε η χρήση αλλά η κατάχρηση; Αλλά μποπεί και να σε πείραξε η πρωτείνη,ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Πια χρησιμοποιείς ;
    There is no starting or stopping - only doing.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-04-11 11:50 #3
    Το avatar του χρήστη sadistic

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Νew zealand/auckland
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    φιλε μου και γω καποια στιγμη ειχα πρισμενο κουτουπιε τα χριστουγεννα αλλα ουρικο οξυ δεν εχω ουτε για δειγμα.και πρωτεινη επαιρνα.υπαρχουν διαφοροι λογοι το κουτουπιε να ειναι πρησμενο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-04-11 11:57 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο oldhiphop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα παιδια!

    Επισης μου ειπαν πως το συμπληρωμα πρωτεινης μπορει να αυξησει το ουρικο οξυ.
    Σας το λεω ετση ενημεροτικα για να εχετε το νου σας και μιν παθετε τα ιδια με εμενα.
    Τωρα τον ρωτισα αν μπορω να ξαναπαρω και μου λεει θα δουμε.

    Μήπως εννοούσε ότι "το συμπλήρωμα πρωτείνης μπορεί να αυξήσει το ουρικό οξύ όταν η συνολική πρωτείνη που παίρνεις απο τις τροφές είναι ήδη υψηλή" ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-04-11 12:13 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Triumph Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα επίπεδα του ουρικού οξέος στο αίμα αυξάνονται λόγω λήψης μεγάλων ποσοτήτων τροφής,αλκοόλ,λόγω κάποιας γενετικής ανωμαλίας. όταν ήμουνα παχύσαρκος είχα ύψηλο ουρ. οξύ. Μήπως δν έφταιγε η χρήση αλλά η κατάχρηση; Αλλά μποπεί και να σε πείραξε η πρωτείνη,ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Πια χρησιμοποιείς ;
    Παλια ειμουν παχυσαρκος και ειχα ουρικο οξυ αλα οταν εχασα καποια κιλα εφιγε.
    την whey shake χρησιμοποιουσα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως εννοούσε ότι "το συμπλήρωμα πρωτείνης μπορεί να αυξήσει το ουρικό οξύ όταν η συνολική πρωτείνη που παίρνεις απο τις τροφές είναι ήδη υψηλή" ?
    δεν ξερω αλα δεν πιστευω οτι η πρωτεινη που επερνα ηταν τοσο υψηλη για να το διμιουργιση.
    Keep Your Eyes Open!
    Απάντηση με παράθεση