Σελίδα 4 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 157
  1. 04-09-09 20:34 #46
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Απο τοτε το να ρουφιανευεις τις αντιπαλες εταιριες ειναι καλο?Οταν εισαι μελος ενος industry και βαλεις κατα των αλλων τι περιμενατε και λιγα σας κανανε.Εγω δεν σου λεω οτι καλα κανουνε αν ισχυει και δεν την εχουνε μεσα αλλα εσεις πως την ειδατε ρομπεν των δασων η οι αλλοι ειναι απατεωνες ελατε σε εμας?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-09-09 20:46 #47
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο isis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν από κανένα χρόνο περίπου η thermolife ανέλυσε ένα προϊόν της universal το animal m-stak , το οποίο τουλάχιστον τότε έπρεπε να περιέχει την ουσία Turkesterone και σύμφωνα με την ανάλυση του εργαστηρίου δε βρέθηκε αυτή η ουσία μέσα. Μετά την ανέβασαν την ανάλυσή τους αυτή σε μεγάλα boards και έγινε ένας ψιλοπανικός. Εμπορικές μάχες κοινώς , ασχέτως αν η ανάλυση αυτή είναι αληθής ή όχι!
    Επειδη κάπου τα έχεις συγχήσει όλα στο μυαλό σου, με λίγα λόγια:
    -Η Chromadex θεωρείται το πιό αξιόπιστο εργαστήριο ελέγχου συμπληρομάτων στην Αμερική, έχει αναπτύξει τα analytical standards για 10δες συμπληρώματα.
    -Η Thermolife αναζητεί φτηνή και αξιόπιστη πηγή τουρκεστερόνης για πάνω από 5 χρόνια. Όσον αφορά το αξιόπιστη έχουμε βρει(Κέντρο Επιστημών του Ουζμπεκιστάν, οι άνθρωποι που ανακάλυψαν την Τουρκεστερώνη) με την συνεργασία των οποίων δημιουργήθηκε το αναλυτικό στανταρ το οποίο χρησιμοποιεί αυτή την στιγμή η Chromadex. Η όλη διαδικασία ανάπτυξης του analytical standard μας στίχησε 20.000$ Το τραγικό είναι ότι ως τότε υπήρχαν προιόντα που περιείχαν turkesterone ενω ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΠΡΟΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΤΗΣ.
    -Την απόκτηση του στάνταρ ακολούθησε ο έλεγχος όλων των υποτηθέμενων κινέζων προμηθευτών που προσφέραν υποτιθέμενη τουρκεστερόνη στο 1/20 της τιμές του Ουζμπεκισταν. Αποτύχαν ΟΛΟΙ.
    -Βεβαίως και ακολούθησε η ανάλυση των προιόντων της αγοράς που υποτήθετε πως περιείχαν τουρκεστερόνη(AX, Gaspari, Universal). Δεν έχει κανένα απολύτως νόημα να ξοδεύεις 20.000$ για να μπορείς να αναλύσεις μία ουσία και να καταλήγεις να την αγοράζεις στο 20πλάσιο απ ότι οι ανταγωνιστές σου αν τους επιτρέπεις να πουλάνε το πλαστό προιόν. Ναι ντροπή μας.
    -Η απάντηση της Universal είναι ότι έχουν και αυτοί αναλυτικό στάνταρ (το οποίο δεν δείξαν σε κανέναν) και ότι η ανάλυση που κάναν στο δικό τους εργαστήριο (την οποία επίσης δεν είδε κανεις ποτέ) δείχνει ότι έχουν τουρκεστερόνη και η δικιά μας ανάλυση(που την είδε όλως ο κόσμος) είναι εσφαλμένη.
    -Η απάντηση της Gaspari ήταν ένα CoA(πιστοποιητικό γνησιότητας το οποίο παρέχεται από τον κατασκευαστή) το οποίο έδειχνε πως η παρτίδα τους είχε ήδη λείξει εδώ και έναν χρόνο(!) και επίσης ότι σε κάθε δόση του προιόντος υπήρχαν μόνο 20mcg τουρκεστερώνης τα οποία δεν ανιχνεύονται από καμία υπαρκτή αναλυτική μεθοδο.
    -Η απάντηση της ΑΧ ήταν πως σε αναλυσή που κάναν σε εργαστήριο χωρίς αναλυτικό στάνταρ(το οποίο προηγουμένος είχε πει πως δεν μπορεί να αναλύσει την τουρκεστερόνη) τελικά βρήκαν πως υπάρχει τουρκεστερόνη. Και εδώ η ανάλυση έγινε αφού είχε κυκλοφορήσει το προιόν.

    Ναι πραγματικά ντρέπομαι που είμαστε τέτοιοι αλήτες.

    Υ.Γ. Για όποιον νομίζει πως αυτά τα γράφω για να αυξήσω τις πωλήσεις της Thermolife, σκασίλα μου για τα 2-3 μπουκάλια παραπάνω που θα πουλήσει η εταιρεία, το φαρμακείο μου τζηράρει 1000Ε την μέρα και χθες πουλήσαμε 10 τόνους νιτρικά άλατα αμινοξέων στην Premium. Είμαι περήφανος που δουλεύω με μία εταιρεία όπως η Thermolife και ένα άτομο όπως ο Ron.
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-09-09 20:57 #48
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη κάπου τα έχεις συγχήσει όλα στο μυαλό σου, με λίγα λόγια: -Η Chromadex θεωρείται το πιό αξιόπιστο εργαστήριο ελέγχου συμπληρομάτων στην Αμερική, έχει αναπτύξει τα analytical standards για 10δες συμπληρώματα....... Είμαι περήφανος που δουλεύω με μία εταιρεία όπως η Thermolife και ένα άτομο όπως ο Ron.
    Όλα όμορφα και ωραία όσα γράφεις , ωστόσο το θέμα δεν είναι τι έκανε η thermolife για να βρει τουρκεστερόνη , ούτε αν η chromadex είναι το πιο αξιόπιστο εργαστήριο στο κόσμο , ούτε αν ο Ron είναι καταρτισμένος , ευσυνείδητος και τα σχετικά. Το θέμα είναι ένα και μοναδικό , μιλήσατε για τη gaspari , τη χαρακτηρίσατε ανήθικη γι' αυτό που σας έκανε και παρέλειψες να αναφέρεις ότι ο φίλος σου ο Ron Kramer , αμέσως φρόντισε να ανεβἀσει το τεστ σε ένα από τα μεγαλύτερα boards με συμπληρώματα στο κόσμο , άσχετα με την αξιοπιστία του τεστ. Η τακτική αυτή είναι ανήθικη και συνηθισμένη στο εμπόριο, μπορούσε να κινήσει τις νόμιμες διαδικασίες.
    Τώρα , το αν το φαρμακείο σου κερδίζει 1000 Ευρώ την ημέρα δε νομίζω να έχει καμία σχέση με το συγκεκριμένο θέμα ή να ενδιαφέρει κανένα , ούτε τι και πόσα πουλήσατε στη premium!

    P.S:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη κάπου τα έχεις συγχήσει όλα στο μυαλό σου
    χαλάρωσε το στυλάκι σου αγαπητέ!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη isis : 04-09-09 στις 21:04

    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-09-09 20:59 #49
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο isis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσον αφορά τη universal , αν έχεις τη καλοσύνη κοίταξε στο παραπάνω σύνδεσμό μου το συνημμένο αρχείο.
    Όσον αφορά για το αν χρησιμοποιείτε φαρμακευτικές ουσίες , αν θέλεις πες μου σε παρακαλώ , στο stizm , θεωρείς ότι υπάρχει κάποια φαρμακευτική ουσία μέσα? Eπίσης στο liver longer , εκτός από ταυρίνη , υπάρχει φαρμακευτική ουσία μέσα?
    Ας αρχίσουμε με αυτά πρώτα.
    Τι ακριβώς έχεις συλλάβει στο μυαλό σου ως φαρμακευτική ουσία;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bane : 04-09-09 στις 21:02
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-09-09 21:01 #50
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ακριβώς έχεις συλλάβεισ το μυαλό σου ως φαρμακευτική ουσία;
    Για πες μας εσύ αγαπητέ φαρμακοποιούλη , ή καλύτερα κάνε μας μία ανάλυση των συστατικών αυτών των δύο , σύμφωνα με το δικό μας πάντα National Formulary!

    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-09-09 21:01 #51
    Προεπιλογή
    ρε μαγκες ειναι απλα τα πραγματα.
    εγω πουλαω τη Χ ουσια που μου κοστιζει 20000$.

    ο αλλος πουλαει ενα προιον που λεει πως περιεχει την Χ ουσια αλλα δεν την περιεχει τελικα.το προιον του του κοστιζει 1000$.
    ο κοσμος ψωνιζει και απο τους 2.

    χανει πελατες δηλαδη ο πρωτος που ειναι σωστος απο τον δευτερο που ειναι λαμογιο. καλα του κανει λοιπον και τον ξεσκεπαζει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-09-09 21:07 #52
    Προεπιλογή
    Χωρις καμια δοση εμπαθειας

    LOL!

    Προσφατα ειδα ενα θεμα που ανοιξε ο -pct χωρις φαρμακα, μονο με βοτανα- στο bb.com ακριβως για αυτο το θεμα.


    Επι του θεματος, δεν πιστευω οτι το παραπανω ειναι ανηθικη τακτικη, απλα σκληρος ανταγωνισμος. Το να πεταξεις με το ετσι θελω μια εταιρια απο το Olympia επειδη κατεδειξε οτι λες ψεματα, νομιζω ειναι ανηθικο. Αλλα τι να περιμενεις με τετοιο αφεντικο...
    Victory is reserved for those who are willing to pay its price. - Sun Tzu
    It does not matter how slowly you go so long as you do not stop. - Confucius
    scientia potentia est/Η Γνώση είναι Δύναμη - Francis Bacon

    Madcow's 5x5 Calculator
    Rippetoe's Logbook Calculator
    Rippetoe SS Training Videos

    http://i34.tinypic.com/21lsygl.png
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-09-09 21:07 #53
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε μαγκες ειναι απλα τα πραγματα.
    εγω πουλαω τη Χ ουσια που μου κοστιζει 20000$.

    ο αλλος πουλαει ενα προιον που λεει πως περιεχει την Χ ουσια αλλα δεν την περιεχει τελικα.το προιον του του κοστιζει 1000$.
    ο κοσμος ψωνιζει και απο τους 2.

    χανει πελατες δηλαδη ο πρωτος που ειναι σωστος απο τον δευτερο που ειναι λαμογιο. καλα του κανει λοιπον και τον ξεσκεπαζει.
    Πες μου σοβαρα με πια λογικη καλα κανει.Ρουφιανιλικι ειναι ρε φιλε ασχετα αν ο αλλος κλεβει εμενα και εσενα. Και μετα παραπονιετε που τον αφησανε εξω απο την εκθεση.Η εστω μην βγαινεις και λες ανηθικη την αλλη εταιρια οταν την εχεις ρουφιανεψει θα ξεχασουμε και αυτα που ξεραμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-09-09 21:11 #54
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο isis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πες μας εσύ αγαπητέ φαρμακοποιούλη , ή καλύτερα κάνε μας μία ανάλυση των συστατικών αυτών των δύο , σύμφωνα με το δικό μας πάντα National Formulary!
    Natural Supplement according to DHSEA and FDA:Οτιδήποτε ευρίσκετε στη φύση.

    Αφού λοιπόν ο φαρμακοποιούλης εγώ δεν ξέρω, πες μου εσύ ο υπέρτατο chemical mind MIA ουσια στο stizm η το liver longer που να μην ευρίσκεται σε φυσική πηγη
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-09-09 21:11 #55
    Προεπιλογή
    @ manos

    ναι θα μπορουσαν και να μη το χαν κανει αλλα χανουν πελατες δηλαδη $$$$$$ ετσι και κερδιζουν αλλοι ενω ξοδευουν τα μισα απο αυτους
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-09-09 21:14 #56
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Natural Supplement according to DHSEA and FDA:Οτιδήποτε ευρίσκετε στη φύση.

    Αφού λοιπόν ο φαρμακοποιούλης εγώ δεν ξέρω, πες μου εσύ ο υπέρτατο chemical mind MIA ουσια στο stizm η το liver longer που να μην ευρίσκεται σε φυσική πηγη
    Μεγάλε , δεν είμαστε στο america , είμαστε στην Ελλάδα , οπότε απάντησέ μου με το δικό μας National Formulary!

    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-09-09 21:15 #57
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ manos

    ναι θα μπορουσαν και να μη το χαν κανει αλλα χανουν πελατες δηλαδη $$$$$$ ετσι και κερδιζουν αλλοι ενω ξοδευουν τα μισα απο αυτους
    Γραφω αυτο και τελος γιατι ο bane μας σνομπαρει κιολας.Οταν λες μια αλλη εταιρια ανηθικη και εσυ πρωτος εχεις κανει την μεγιστη μαλακια οσων αφορα τα business ethics το να λασπολογεις εναντιον του αντιπαλου εστω και αν εχεις δικιο τοτε δεν θα μιλας για τιποτα γιατι εσυ πρωτος εσκαψες το λακο του αλλου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-09-09 21:20 #58
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γραφω αυτο και τελος γιατι ο bane μας σνομπαρει κιολας.Οταν λες μια αλλη εταιρια ανηθικη και εσυ πρωτος εχεις κανει την μεγιστη μαλακια οσων αφορα τα business ethics το να λασπολογεις εναντιον του αντιπαλου εστω και αν εχεις δικιο τοτε δεν θα μιλας για τιποτα γιατι εσυ πρωτος εσκαψες το λακο του αλλου.
    Από τα λίγα που γνορίζω από νομική λασπολογία/δυσφήμηση είναι όταν αυτά που διαδίδεις είναι ψευδη. Όπως και στην Ελλάδα έτσι και στην Αμερική τέτοιες πρακτικές συκόνουν μύνηση.
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-09-09 21:21 #59
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γραφω αυτο και τελος γιατι ο bane μας σνομπαρει κιολας.Οταν λες μια αλλη εταιρια ανηθικη και εσυ πρωτος εχεις κανει την μεγιστη μαλακια οσων αφορα τα business ethics το να λασπολογεις εναντιον του αντιπαλου εστω και αν εχεις δικιο τοτε δεν θα μιλας για τιποτα γιατι εσυ πρωτος εσκαψες το λακο του αλλου.

    λασπολογια ειναι η η χρησιμοποίηση ψευδολογιών και συκοφαντιών.
    αν η thermolife λεει την αληθεια ομως? τοτε δεν λασπολογει εναντιον κανενος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-09-09 21:23 #60
    Προεπιλογή
    Αλλού ξεκίνησε το θέμα και αλλού καταλήξαμε άλλη μία φορά!

    Καληνύχτα σας!

    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία