Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 69
  1. 07-05-11 12:04 #1
    Banned
    Εγγραφή
    03-05-2010
    Περ.
    Κύπρος
    Μηνύματα
    406
    Προεπιλογή Φουσκωμενη κοιλια!
    Παιδια αρχισα γραμμωση τωρα και εριξα υδατανθρακες αλλα η κοιλια μου παραμενει φουσκωμενη..Ποτε θα αρχισει να πεφτει??
    ΥΓ:Για φουσκωμα μιλαω οχι για λιπος!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-05-11 12:20 #2
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Mε ενδιαφερει και μενα αυτο γιατι εχω πολυ φουσκωμα παρολο που το λιπος ειναι νορμαλ. Και επισης απο τι γινεται αυτο το φουσκωμα

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-05-11 12:31 #3
    Το avatar του χρήστη pan0z

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.290
    Προεπιλογή
    Παιδες θα σας πω για μενα τουλαχιστον τωρα δεν ξερω αν ειναι και λιγο γεννετικο το θεμα που μπορει να ειναι σε μερικους δηλαδη να εχουν πρισμενο στομαχι.Εμενα προσωπικα ξεχειλωσε το στομαχι μου οταν εκανα ογκο γιατι ετρωγα τεραστιες ποσοτητες σε σημειο να εχω σκασει απο το φαι και να συνεχιζω να τροω.Μετα απο 2-3 μηνες ειδα οτι αυτες τις ποσοτητες τις ετρωγα ανετα και επισης ειδα οτι η κοιλια μου εχει ανοιξει παρα πολυ ειδικα οταν φοραω ζωνη στο γυμναστηριο και παω να παρω αναπνοη ειναι σαν μπαλονι.Σιγουρα για να μειωθει το ξεχειλωμα πρεπει να τρως λιγοτερο ωστε να μην πριζεται τοσο απο το φαι και ενα αλλο κολπακι που ξερω ειναι τα vacuum.Αναροφηση κοιλιας δηλαδη να κρατας το στομαχι σου μεσα...Δεν ξερω ποσο βοηθησα αυτα γνωριζω παντως
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-05-11 12:35 #4
    Το avatar του χρήστη GOGETA5

    Εγγραφή
    21-01-2009
    Περ.
    Tokyo & Athens
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    Νιωθεις πρησμενος,φουσκωμενος ή απλα φαινεται φουσκωμενη και δεν νιωθεις τπτ...εαν νιωθεις φουσκωμενος δοκιμασε να τρως μικροτερες ποσοτητες ή να αφηνεις περισσοτερο διαστημα μεταξυ γευματων,δλδ αντι για 2μιση ωρες να τρως ανα 3,μπορει για το δικο σου σωμα οι ποσοτητες των γευματων ή συχνοτητα να ναι μεγαλες,δοκιμασε να αλλαξεις κατι...επισης μηπως με την αλλαγη της διατροφης εβαλες καποια τροφη που εσενα σαν ανθρωπο σε επηρεαζει (τροφικη ανοχη),πχ ξερω σαν ανθρωπος στο δικο μου σωμα οταν τρωω μακαρονια ακομη και ολικης αλεσης νιωθω αβολα,φουσκωνω,εχω αερια,ενω με το καφε ρυζι ειμαι οκ,ετσι προτιμω αυτο.
    Εαν ειναι απλα φουσκωμενη και δεν νιωθεις τπτ,συνηθως οταν καποιοι θελεουν να χασουν λιπος,αρχιζουν αποτομα και πιο εντονη προπονηση κοιλιακων,μηπως αλλαξες την προπονηση τους (πχ κανεις με μεγαλυτερη αντισταση ή πολυ περισσοτερα σετ και ενταση) και πρηστηκαν,γιατι μυς ειναι και αυτοι...ακομη και να εχεις λιπος απλα πρηζονται και το σπρωχνουν προς τα εξω...
    Die young...
    ...Die strong...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-05-11 13:07 #5
    Banned
    Εγγραφή
    03-05-2010
    Περ.
    Κύπρος
    Μηνύματα
    406
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GOGETA5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νιωθεις πρησμενος,φουσκωμενος ή απλα φαινεται φουσκωμενη και δεν νιωθεις τπτ...εαν νιωθεις φουσκωμενος δοκιμασε να τρως μικροτερες ποσοτητες ή να αφηνεις περισσοτερο διαστημα μεταξυ γευματων,δλδ αντι για 2μιση ωρες να τρως ανα 3,μπορει για το δικο σου σωμα οι ποσοτητες των γευματων ή συχνοτητα να ναι μεγαλες,δοκιμασε να αλλαξεις κατι...επισης μηπως με την αλλαγη της διατροφης εβαλες καποια τροφη που εσενα σαν ανθρωπο σε επηρεαζει (τροφικη ανοχη),πχ ξερω σαν ανθρωπος στο δικο μου σωμα οταν τρωω μακαρονια ακομη και ολικης αλεσης νιωθω αβολα,φουσκωνω,εχω αερια,ενω με το καφε ρυζι ειμαι οκ,ετσι προτιμω αυτο.
    Εαν ειναι απλα φουσκωμενη και δεν νιωθεις τπτ,συνηθως οταν καποιοι θελεουν να χασουν λιπος,αρχιζουν αποτομα και πιο εντονη προπονηση κοιλιακων,μηπως αλλαξες την προπονηση τους (πχ κανεις με μεγαλυτερη αντισταση ή πολυ περισσοτερα σετ και ενταση) και πρηστηκαν,γιατι μυς ειναι και αυτοι...ακομη και να εχεις λιπος απλα πρηζονται και το σπρωχνουν προς τα εξω...

    Νιωθω και φουσκωμενος αλλα οχι παντα..Ηταν φουσκωμενη απο οταν αρχισα ογκο..Πραγμα φυσιολογικο λογο των ποσοτητων φαγητου θα μεγαλωσει και το στομαχι..Ομως τωρα γιατι δεν ''ξεφουσκωνει'' δεν ξερω..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-05-11 13:13 #6
    Το avatar του χρήστη pan0z

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.290
    Προεπιλογή
    καλα μην περιμενεις να γινει απο την μια μερα στην αλλη θα παρει λιγο χρονο για να γινει αυτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-05-11 13:14 #7
    Banned
    Εγγραφή
    03-05-2010
    Περ.
    Κύπρος
    Μηνύματα
    406
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pan0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα μην περιμενεις να γινει απο την μια μερα στην αλλη θα παρει λιγο χρονο για να γινει αυτο.
    Θα γινει ομως?Μην ερθει το καλοκαιρι τωρα και μεινω ετσι..Το περασες και εσυ αυτο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-05-11 13:16 #8
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Με βάση τη δική μου εμπειρία θα σου πω: μην πανικοβάλεσαι! Για κάποιο λόγο (περισσότερα αέρια; ), στην αρχή της γράμμωσης συνήθως η κοιλιά φουσκώνει αντί να πέφτει! Απλά αγνόησέ τη και μην αγχώνεσαι ότι κάνεις κάτι λάθος. Με συστηματική αερόβια θα φύγουν τα φουσκώματα και η κοιλιά τελικά θα υποχωρήσει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-05-11 13:16 #9
    Το avatar του χρήστη GOGETA5

    Εγγραφή
    21-01-2009
    Περ.
    Tokyo & Athens
    Μηνύματα
    104
    Προεπιλογή
    Συμφωνω μην περιμενεις απο μερα σε μερα,δωσε λιγο χρονο...και μην αγχωνεσαι,δεν βοηθαει το σωμα να ανταπεξελθει,χαλαρωσε,μην το σκεπτεσαι και ειτε μειωσε ελαχιστα τις ποσοτητες ή τρωγε λιγο αργοτερα και κοιτα πως παει...
    Die young...
    ...Die strong...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-05-11 15:35 #10
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Mαλιστα καλυφθηκα και γω.

    Παντως εχω ακουσει και για αυτο οτι βοηθαει, δε ξερω αν δοκιμασε κανεις

    [YOUTUBE="T9RRERnaJ0g"]T9RRERnaJ0g[/YOUTUBE]


    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 07-05-11 16:48 #11
    Το avatar του χρήστη TToni Shark

    Εγγραφή
    14-03-2010
    Περ.
    Ωραιόκαστρο
    Μηνύματα
    545
    Προεπιλογή
    Υπάρχουν και περιπτώσεις που φουσκώνει από άγχος και μετεωρισμό
    ​HONDA CBR 600F 2012
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-05-11 18:09 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mαλιστα καλυφθηκα και γω.

    Παντως εχω ακουσει και για αυτο οτι βοηθαει, δε ξερω αν δοκιμασε κανεις

    [YOUTUBE="T9RRERnaJ0g"]T9RRERnaJ0g[/YOUTUBE]

    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-05-11 11:09 #13
    Το avatar του χρήστη γιαννης93

    Εγγραφή
    23-12-2009
    Περ.
    λευκαδα
    Μηνύματα
    489
    Προεπιλογή
    εμενα παιδια συνη8ως φουσκωνει οταν εχω ελλειψη απο κατι...π.χ πρωτεινη ...και τρωω μετα μεγαλη ποσοτητα πρωτεινης και ειμαι μια χαρα
    o κωστας ακομα δεν εχει καταλαβει τι εγινε εκεινο το βραδυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-05-11 01:56 #14
    building than drugs
    Το avatar του χρήστη Doctorg

    Εγγραφή
    06-06-2008
    Μηνύματα
    1.193
    Προεπιλογή
    Σχετικά με το φούσκωμα στο στομάχι είχα πρόβλημα πολλά χρόνια. Κάποια στιγμή νόμιζα πως με πείραζαν ορισμένες τροφές. Αργότερα νόμιζα πως φταίει η λακτόζη. Παρόλα αυτά το πρόβλημα παρέμεινε, μέχρι και σε παθολόγο πήγα και μου έδωσε κάτι φάρμακα αλλά και πάλι τίποτα δεν έγινε. Πριν ενα μήνα λοιπόν διάβασα ένα άρθρο πως άμα βάζεις έστω και λίγο γάλα στον καφέ για όλη την ημέρα σου δημιουργεί πρόβλημα πέψης και φουσκώματα στο στομάχι, ακόμα και λίγο. Έχει ένα μήνα που σταμάτησα να βάζω γάλα στον καφέ και το στομάχι μου ότι κι αν φάω δεν έχει ξαναφουσκώσει! Και μιλάμε για σοβαρό πρόβλημα υπήρχαν φορές που ήμουν σαν έγκυος. Αν κάποιος βάζει γάλα στον καφέ και παρατηρεί επίσης φουσκώματα ας δοκιμάζει για ένα διάστημα να μην βάλει και θα δει την διαφορά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-05-11 03:28 #15
    Προεπιλογή
    το έχω ακούσει και απο αλλού αυτό με το γάλα, αν και δεν μπορώ να πω ότι είχα ποτέ πρόβλημα με την κατανάλωσή του.
    Εμένα αυτό που με φουσκώνει απ'οτι έχω παρατηρήσει είναι είτε η λάθος επιλογή φρούτων & λαχανικών, είτε η καταναλώση φαγητού πριν τον ύπνο (ακόμη και το απλό γιαούρτι).
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία