Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 19 από 19
  1. 02-06-11 14:06 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Akis7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδια... Ειμαι καινουριος στο forum και θα ηθελα να σας κανω μερικες ερωτησης σχετικα με την διατροφη....
    Ειμαι 20 χρονων 1,75 και 90 κιλα και πηγαινω στο γυμναστηριο εδω και 1 μηνα κανοντας διαιτα δικια μου η οποια δεν εχει αποτελεσμα...
    Θα ηθελα να με βοηθεσετε δινοντας μου ενα αποτελεσματικο προγραμμα διατροφης...
    Στοχος μ δεν ειναι να γινω τερας αλλα να παω απο τα 90 κιλα γυρο στα 75-80 και να κανω κ γραμμωση ωστε ν εχω ενα καλο γραμωμενο σωμα...
    Αν μπορει καποιος να μου γραψει ενα καλο εβδομαδιαιο προγραμμα διατροφης με βαση το αποτελεσμα που ζηταω..
    Ευχαριστωωω
    Γενικα τωρα ξεκινησες πρωτη φορα στην ζωη σου γυμναστικη?

    Πρωτα απ ολα να διαβασεις τα αρθρα στην αρχικη σελ του σαιτ περι διατροφης και ιδιαιτερα Γραμμωση ωστε να κατανοησεις 2-3 πραγματα και να μπορεις να φτιαξεις ΕΣΥ μια διατροφη συμφωνα με τις αναγκες σου.Εμεις να βοηθησουμε οσο μπορουμε αλλα δεν ημαστε διατροφολογοι να βγαζουμε διατροφες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-06-11 14:43 #17
    Προεπιλογή
    Αποσπασματικα καποια πραγματα που ειδα
    1. Τα δαμασκηνα τα αποξηραμενα εχουν 90 θερμιδες το ενα άρα με 5 εχεις φτασει σχεδον 500 θερμιδες
    2. Δε βλεπω πουθενα γαλα, ουτε στο πρωινο ουτε στο βραδινο. Καλο θα ταν να εβαζες.
    3. Δυο κονσερβες τονο πρεπει να χουν γυρω στα 28g πρωτεινη η μια δηλαδη γυρω στα 50 οι δυο ... Νομιζω ειναι πολλα για ενα γευμα ...
    First comes smiles. Then comes lies. Last is gunfire.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-06-11 15:11 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kagias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποσπασματικα καποια πραγματα που ειδα
    1. Τα δαμασκηνα τα αποξηραμενα εχουν 90 θερμιδες το ενα άρα με 5 εχεις φτασει σχεδον 500 θερμιδες
    .
    Νομίζω οτι κάνεις μεγάλο λάθος.
    Τα 5 μπορεί να έχουν 90 θερμίδες, το 1 αποκλείεται.

    Άλλωστε στα περισσότερα, το λέει η συσκευασία.
    Στα Sun Sweet είναι ανα 100 γρ (δεν θυμάμαι ακριβώς, αλλά χαμηλά σχετικά σε θερμίδες/100 γρ) και φυσικά δεν είναι το ένα 90 θερμίδες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Panosss : 02-06-11 στις 15:13
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-06-11 17:00 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panosss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω οτι κάνεις μεγάλο λάθος.
    Τα 5 μπορεί να έχουν 90 θερμίδες, το 1 αποκλείεται.

    Άλλωστε στα περισσότερα, το λέει η συσκευασία.
    Στα Sun Sweet είναι ανα 100 γρ (δεν θυμάμαι ακριβώς, αλλά χαμηλά σχετικά σε θερμίδες/100 γρ) και φυσικά δεν είναι το ένα 90 θερμίδες
    Δικο μου, δικο μου ... Δεν ειδα τα ψιλα γραμματα, μια μεριδα ειναι 5 δαμασκηνα, νομιζα οτι ηταν 1 :
    First comes smiles. Then comes lies. Last is gunfire.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12