Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 52
  1. 15-06-11 23:59 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατι π δεν καταλαβα.εννοεις το γευμα μετα τη προπονηση το κανεις στις 12 κ μετα τρως στις 3?
    e ναι τελειώνω το gym κατά τις 10:30 πίνω την πρωτεΐνη kai τα 200gr μπανάνα και μετά από 2:30-3 ωραία κάνω τα υπόλοιπα γεύμα όπου με παίρνει μέχρι τις 3-4
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-06-11 00:02 #32
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kokos Εμφάνιση μηνυμάτων
    e ναι τελειώνω το gym κατά τις 10:30 πίνω την πρωτεΐνη kai τα 200gr μπανάνα και μετά από 2:30-3 ωραία κάνω τα υπόλοιπα γεύμα όπου με παίρνει μέχρι τις 3-4
    και εγω αυτο κανω απο οτι ξερω θελει 2-3 ωρες κενο.κ εξαρταται πως το μετρας δλδ αν το μετρας απο την ωρα που αρχιζεις τη μασα η απο την ωρα π τελειωνεις τη μασα...εγω παντως τρωω μεταπροπονητικο στα καπακια γτ δν πινω πρωτεινες κτλπ κτλπ κ μετα τρωω απο κανα 3 ωρο κ αλλες φορες 4ωρο...μια χαρα ειμαι προσωπικα
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-06-11 00:09 #33
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγω αυτο κανω απο οτι ξερω θελει 2-3 ωρες κενο.κ εξαρταται πως το μετρας δλδ αν το μετρας απο την ωρα που αρχιζεις τη μασα η απο την ωρα π τελειωνεις τη μασα...εγω παντως τρωω μεταπροπονητικο στα καπακια γτ δν πινω πρωτεινες κτλπ κτλπ κ μετα τρωω απο κανα 3 ωρο κ αλλες φορες 4ωρο...μια χαρα ειμαι προσωπικα
    ωραίος.!!ας πούμε εγώ σήμερα έφαγα στις (με σειρά σου λέω τα γεύματα) 2 μετά στις 5 μετά ήπια protehnh stis 8 μετά 10:30 και θα φάω στις 12:30 και ξανά στις 3:30
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-06-11 00:15 #34
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Η πρωτείνη σε ένα μισάωρο έχει απορροφηθεί από τον οργανισμό σου... οπότε μετά από 45 λεπτά θέλει πάλι φαί αργής απορρόφησης. (κοτόπουλο + ρύζι)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-06-11 00:16 #35
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kokos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραίος.!!ας πούμε εγώ σήμερα έφαγα στις (με σειρά σου λέω τα γεύματα) 2 μετά στις 5 μετά ήπια protehnh stis 8 μετά 10:30 και θα φάω στις 12:30 και ξανά στις 3:30
    σωστο σε βρισκω.αλλιως δεν αποροφας κ ολη τη πρωτεινη θελεις καποιο χρονο να τη διασπασεις πριν ταισεις κιαλη πρωτεινη τον οργανισμο σου.εγω σημερα ξυπνησα εφαγα προ-προνητικο γευμα(3 μηλα κ 250 μλ γαλα μιλαμε για πλ ενεργια μαζι με μια κουταλια γλυκου μελι) και μετα τη προπονηση εφαγα με τη μια δηλαδη καπου στις 11 με 11 παρα..ε μετα ξανα εφαγα στις 3 παρα λογω ανωτερας βιας(ολη μερα στο δρομο τρεχαματα)μετα στης 6 κ μετα στις 10 κ κατι κ σε λιγο θα ξαναφαω.δλδ κ για μια ωρα δεν εγινε τπτ.πενταωρα μην αφηνεις προσεχε
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-06-11 00:18 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πρωτείνη σε ένα μισάωρο έχει απορροφηθεί από τον οργανισμό σου... οπότε μετά από 45 λεπτά θέλει πάλι φαί αργής απορρόφησης. (κοτόπουλο + ρύζι)

    μπορώ να τρώω 1-2 φορες την βδομάδα αντί για κοτόπουλο και ψάρι μοσχαρίσια (μπριζόλα)?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-06-11 00:20 #37
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kokos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορώ να τρώω 1-2 φορες την βδομάδα αντί για κοτόπουλο και ψάρι μοσχαρίσια (μπριζόλα)?
    εγω τρωω στανταρ 2 φορες.απλα ψητη κ αφαιρω το λιπος.δοκιμασε κ μοσχαρισιο συκωτι.θεοστεγνο και αψογο.στα καρβουνα η σε σχαρα στο φουρνο ειναι απαιχτο.κ τιγκα στη πρωτεινη
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-06-11 00:22 #38
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Ναι εννοείται ένα παράδειγμα σου έδωσα. Αυτό που λέω είναι ότι το μεταπροπονητικό είναι το μοναδικό γεύμα μέσα στην ημέρα που θέλουμε τρόφιμα (πρωτείνη και υδατάνθρακα) γρήγορης απορρόφησης. Αυτό σημαίνει πως αν πιεις whey + dextrose το μείγμα σε ένα μισάωρο έχει απορροφηθεί και μετά θέλεις πάλι κανονικό φαί.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-06-11 00:25 #39
    Προεπιλογή
    παιδιά με βοηθήσατε άπειρα σας ευχαριστώ παρα πολύ..!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-06-11 01:23 #40
    Προεπιλογή
    Όσον αφορά την πρωτεΐνη, Εάν έχει ανάγκη ο οργανισμός, σε ένα μισαωρακι την έχει απορροφήσει μπαμ μπαμ.

    Όσο για τα γεύματα. Καλο λένε είναι να έχεις 2 30 - 3 ώρες Κενό. Άλλοι βέβαια κάνουν και 3 γεύματα τη μέρα και είναι Οκ. Δοκιμασεις τι πηγαίνει καλύτερα σε εσένα.

    Tolis, το ότι σε εσένα δουλεύει αυτο που λες λόγω μεταβολισμού ή μικρού ποσοστού λίπους ή για 1002 δεν σημαίνει ότι είναι το ίδιο για τον καθένα. Το παιδι θέλει γραμμωση και του λες τι κανείς εσυ που θες όγκο. Είναι λίγο παράδοξο. Συμβουλές σωστά εμπεριστατομενες ναι, αλλα να λες στον άλλον "Εγω κάνω αυτο, τρώω όλη μέρα και Είμαι Οκ" δεν βοηθά και τόσο
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 16-06-11 08:28 #41
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannistzn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσον αφορά την πρωτεΐνη, Εάν έχει ανάγκη ο οργανισμός, σε ένα μισαωρακι την έχει απορροφήσει μπαμ μπαμ.

    Όσο για τα γεύματα. Καλο λένε είναι να έχεις 2 30 - 3 ώρες Κενό. Άλλοι βέβαια κάνουν και 3 γεύματα τη μέρα και είναι Οκ. Δοκιμασεις τι πηγαίνει καλύτερα σε εσένα.

    Tolis, το ότι σε εσένα δουλεύει αυτο που λες λόγω μεταβολισμού ή μικρού ποσοστού λίπους ή για 1002 δεν σημαίνει ότι είναι το ίδιο για τον καθένα. Το παιδι θέλει γραμμωση και του λες τι κανείς εσυ που θες όγκο. Είναι λίγο παράδοξο. Συμβουλές σωστά εμπεριστατομενες ναι, αλλα να λες στον άλλον "Εγω κάνω αυτο, τρώω όλη μέρα και Είμαι Οκ" δεν βοηθά και τόσο
    μα ειτε σε γρμμωση ειτε σε ογκο δε θελει συχνα γευματα? Κ μετα παει ποσο κ τι τρως?
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-06-11 16:42 #42
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannistzn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλα πιθανον μετα στη προπονηση να σε ριξει. Ειχε γινει καπου μια παρομοια συζητηση. Γενικα τα γλυκα ανεβαζουν την ινσουλινη για λιγο και μετα εχεις προβλημα (σε αυτο ειχε καταληξει η κουβεντα νομιζω). Ειναι στο θεμα με τη σοκολατα.
    Σωστός!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannistzn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tolis, το ότι σε εσένα δουλεύει αυτο που λες λόγω μεταβολισμού ή μικρού ποσοστού λίπους ή για 1002 δεν σημαίνει ότι είναι το ίδιο για τον καθένα. Το παιδι θέλει γραμμωση και του λες τι κανείς εσυ που θες όγκο. Είναι λίγο παράδοξο. Συμβουλές σωστά εμπεριστατομενες ναι, αλλα να λες στον άλλον "Εγω κάνω αυτο, τρώω όλη μέρα και Είμαι Οκ" δεν βοηθά και τόσο
    Αν δεν ξεπεράσει της θερμίδες του δεν υπάρχει πρόβλημα να κάνει πολλά γεύματα.
    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-06-11 18:49 #43
    Προεπιλογή
    Δεν είπα για τον αριθμο των γευμάτων. Αλλα για την περιεκτικοτατα. Pre wo 3 μήλα και γάλα; Δεν νομίζω να λειτουργεί σε όλους.. Γι'αυτο.
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 16-06-11 18:54 #44
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannistzn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα για τον αριθμο των γευμάτων. Αλλα για την περιεκτικοτατα. Pre wo 3 μήλα και γάλα; Δεν νομίζω να λειτουργεί σε όλους.. Γι'αυτο.
    τι το κακο εχει βασικα?νταξει μ δινει ενεργεια μπορω να πω.βασικα τρωω αρκετα φρουτα μεσα στη μερα.καπου στα 6
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-06-11 19:16 #45
    Προεπιλογή
    Πιστεύω ότι θα σε φουσκώσει, θα έχεις πάλι ψηλή έκκριση ινσουλινης απο τη φρουκτοζη και το γάλα δεν σου προσφέρει κάτι ιδιαίτερο. Λακτοζη - καζείνη αργούν να απορροφηθούν. Δεν ξέρω δεν μου φαίνεται Καλο ούτε απο ποιοτικής ούτε απο θερμιδικης άποψης. Μιλάμε για 500+ θερμίδες.
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία