Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 39
  1. 14-06-11 17:35 #1
    Unhappy "Ευαισθησια" στην Καφεϊνη
    Καλησπερα,
    υπαρχουν μερες που χρειαζομαι τονωση καθως τα ματια κλεινουν, τα βλεφαρα ειναι βαρια, τα ποδια μετα βιας κουνιουνται(κλπ κλπ)
    Τι καλυτερο λοιπον απο εναν καφε! Ελα ομως που με μαθηματικη ακριβεια, αφου πιω τον καφε θα επισκεφτω την τουαλετα μεσα σε 15-20λεπτα. Αυτο συμβαινει με οποιοδηποτε ειδος καφε οπως επισης και με redbull ή πρασινο τσαι..
    Δεν με ενοχλει τοσο το οτι ΠΡΕΠΕΙ να παω στην τουαλετα αλλα.. ειναι καλο που μετα τον καφε οτι εχεις στο στομαχι σου αποβαλλεται ετσι στα μπαμ (το ειπα οσο πιο κομψα μπορω). Δηλαδη, υπαρχει θεμα με την απορροφηση θρεπτικων συστατικων καθως η τροφη δν παραμενει οσο χρειαζεται στον οργανισμο?
    "Free at last, free at last. Thank god almighty the Squat rack is free at last!" -Martin Lifter King jr.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-06-11 20:00 #2
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magavaTOUT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα,
    υπαρχουν μερες που χρειαζομαι τονωση καθως τα ματια κλεινουν, τα βλεφαρα ειναι βαρια, τα ποδια μετα βιας κουνιουνται(κλπ κλπ)
    Τι καλυτερο λοιπον απο εναν καφε! Ελα ομως που με μαθηματικη ακριβεια, αφου πιω τον καφε θα επισκεφτω την τουαλετα μεσα σε 15-20λεπτα. Αυτο συμβαινει με οποιοδηποτε ειδος καφε οπως επισης και με redbull ή πρασινο τσαι..
    Δεν με ενοχλει τοσο το οτι ΠΡΕΠΕΙ να παω στην τουαλετα αλλα.. ειναι καλο που μετα τον καφε οτι εχεις στο στομαχι σου αποβαλλεται ετσι στα μπαμ (το ειπα οσο πιο κομψα μπορω). Δηλαδη, υπαρχει θεμα με την απορροφηση θρεπτικων συστατικων καθως η τροφη δν παραμενει οσο χρειαζεται στον οργανισμο?
    εγω παω τουαλετα 15 με 17 φορες τη μερα.καιρο τωρα.δν ειδα προβλγ
    Ημα.υποψη ο καφες κ οτι εχει καφεινη ειναι διουρητικο
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-06-11 21:11 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magavaTOUT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα,
    υπαρχουν μερες που χρειαζομαι τονωση καθως τα ματια κλεινουν, τα βλεφαρα ειναι βαρια, τα ποδια μετα βιας κουνιουνται(κλπ κλπ)
    Τι καλυτερο λοιπον απο εναν καφε! Ελα ομως που με μαθηματικη ακριβεια, αφου πιω τον καφε θα επισκεφτω την τουαλετα μεσα σε 15-20λεπτα. Αυτο συμβαινει με οποιοδηποτε ειδος καφε οπως επισης και με redbull ή πρασινο τσαι..
    Δεν με ενοχλει τοσο το οτι ΠΡΕΠΕΙ να παω στην τουαλετα αλλα.. ειναι καλο που μετα τον καφε οτι εχεις στο στομαχι σου αποβαλλεται ετσι στα μπαμ (το ειπα οσο πιο κομψα μπορω). Δηλαδη, υπαρχει θεμα με την απορροφηση θρεπτικων συστατικων καθως η τροφη δν παραμενει οσο χρειαζεται στον οργανισμο?
    είναι συχνό φαινομένο μετά τον καφέ τουαλέτα.δεν νομίζω ουτε εγω να εχεις πρόβλημα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-06-11 21:15 #4
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παω τουαλετα 15 με 17 φορες τη μερα.καιρο τωρα.δν ειδα προβλγ
    Ημα.υποψη ο καφες κ οτι εχει καφεινη ειναι διουρητικο
    τι λες ρε φιλε...αυτο ειναι υπερβολη
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-06-11 22:10 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι λες ρε φιλε...αυτο ειναι υπερβολη
    Καλα αναλογα. Αν κατεβαζεις 5 λιτρα τσαΐ - καφε - νερο στην καθισια σου ή οτι αλλο διουριτικο, ειναι φυσιολογικο.

    Εαν ειναι ρουτινα χωρις τα παραπανω, ναι πρεπει να παει σε κανενα γιατρο
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-06-11 23:12 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παω τουαλετα 15 με 17 φορες τη μερα.καιρο τωρα.δν ειδα προβλγ
    Ημα.υποψη ο καφες κ οτι εχει καφεινη ειναι διουρητικο
    δεν μιλαω για "κατουρημα"
    "Free at last, free at last. Thank god almighty the Squat rack is free at last!" -Martin Lifter King jr.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-06-11 23:16 #7
    Το avatar του χρήστη pan0z

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.290
    Προεπιλογή
    εμενα ρε παιδια μολις πινω καφε κατευθειαν με πιανει πονοκεφαλος.Εχεις συμβει σε κανενα σας?και δεν ειναι η ιδεα μου παντα το παθαινω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-06-11 23:29 #8
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pan0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα ρε παιδια μολις πινω καφε κατευθειαν με πιανει πονοκεφαλος.Εχεις συμβει σε κανενα σας?και δεν ειναι η ιδεα μου παντα το παθαινω.
    σε μια φαση εμενα επαιζε το ματι μου και ρωτισα γιατρο και μου ειπε να μειωσω τη ποσοτητα(πχ απο 2 κουταλιες καφε 1)η να προτημω ντεκαφεινε εναν στους 3 που πινω τη μερα.αν πινεις νηστικος γινεται και ειναι και φυσιολογικοτατο.η αλλαξε μαρκα η βαζε λιγοτερο θα σε χτυπησει στα νευρα μετα απο καιρο
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-06-11 23:31 #9
    Το avatar του χρήστη pan0z

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.290
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε μια φαση εμενα επαιζε το ματι μου και ρωτισα γιατρο και μου ειπε να μειωσω τη ποσοτητα(πχ απο 2 κουταλιες καφε 1)η να προτημω ντεκαφεινε εναν στους 3 που πινω τη μερα.αν πινεις νηστικος γινεται και ειναι και φυσιολογικοτατο.η αλλαξε μαρκα η βαζε λιγοτερο θα σε χτυπησει στα νευρα μετα απο καιρο
    βασικα εχω να πιω κατι χρονια σταματησα να πινω γιατι δεν παλευοταν με τιποτα.Δεν ηταν η μαρκα παντως ουτε οτι ημουν νηστικος.Τεσπα απλα ηθελα να μαθω επιστημονικα πως γινεται αυτο το πραγμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-06-11 23:32 #10
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannistzn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα αναλογα. Αν κατεβαζεις 5 λιτρα τσαΐ - καφε - νερο στην καθισια σου ή οτι αλλο διουριτικο, ειναι φυσιολογικο.

    Εαν ειναι ρουτινα χωρις τα παραπανω, ναι πρεπει να παει σε κανενα γιατρο
    ειναι απο τους αρκετους καφεδες και λογω υψηλου μεταβολισμου και ηλικιας ειναι σπαστικο ομως.σε καφετερια ειδικα με προσωπο φανταστειτε τι περναω
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-06-11 00:52 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magavaTOUT Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι καλο που μετα τον καφε οτι εχεις στο στομαχι σου αποβαλλεται ετσι στα μπαμ (το ειπα οσο πιο κομψα μπορω). Δηλαδη, υπαρχει θεμα με την απορροφηση θρεπτικων συστατικων καθως η τροφη δν παραμενει οσο χρειαζεται στον οργανισμο?
    φιλε το οτι πας στην τουαλετα μολις πιεις καφε δε σημαινει οτι βγαζεις αυτα που εχεις στο στομαχι σου..βγαζεις ολα τα αλλα που περασαν απο το στομαχι σου

    αυτα που εχεις στο στομαχι σου αν δεν επεξεργαστουν και αν δεν αφομοιωθουν τα θρεπτικα συστατικα τους δεν εχουν να πανε πουθενα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-06-11 10:48 #12
    Προεπιλογή
    Δίκιο έχει ο levrone. Για να αποβαλεις το περιεχόμενο απο το στομάχι πρέπει να έχεις διαροια. Για να γίνει βίαιη προώθηση του περιεχομένου στον εντερικο σωλήνα. Και πάλι ίσως να έχεις μια μικρη απορρόφηση. Άθικτο το περιεχομενο δεν φεύγει με τίποτα.
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-06-11 11:01 #13
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannistzn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δίκιο έχει ο levrone. Για να αποβαλεις το περιεχόμενο απο το στομάχι πρέπει να έχεις διαροια. Για να γίνει βίαιη προώθηση του περιεχομένου στον εντερικο σωλήνα. Και πάλι ίσως να έχεις μια μικρη απορρόφηση. Άθικτο το περιεχομενο δεν φεύγει με τίποτα.
    σε μενα ο καφες λειτουργεί σαν καθαρτικό... προσπαθώ να τον αποφεύγω σε δημοσίους χώρους.. την βγαζω με κανα redbull...
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 16-06-11 11:18 #14
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Και το redbull διουρητικό είναι
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pan0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα ρε παιδια μολις πινω καφε κατευθειαν με πιανει πονοκεφαλος.Εχεις συμβει σε κανενα σας?και δεν ειναι η ιδεα μου παντα το παθαινω.
    Ναι συμβαίνει..πονοκέφαλος λόγω αγγειοδιαστολής...
    Και μένα με πιάνει ανα περιόδους και αν δεν έχω φάει πριν..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-06-11 12:24 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tasos Green Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε μενα ο καφες λειτουργεί σαν καθαρτικό... προσπαθώ να τον αποφεύγω σε δημοσίους χώρους.. την βγαζω με κανα redbull...
    Και Εγω αν Είμαι φουσκωμενος χτυπάω ένα καφεδάκι και "αδειαζω" λίγο
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία