Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 29

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 16-06-11 23:58 #1
    Προεπιλογή Μουδιασμα σε 2 δαχτυλα του αριστερου χεριου
    Παιδια το τελευταιο καιρο νιωθω μετα την προπονηση ορισμενες φορες ενα μουδιασμα στο μικρο δαχτυλο και στον παραμεσο,ξερετε τι μπορει να ειναι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-06-11 08:40 #2
    Προεπιλογή
    Ποσων ετων εισαι? Αλλες ενοχλησεις εχεις?
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-06-11 10:13 #3
    Προεπιλογή
    21 ειμαι,ασχολουμαι ενα χρονο με τα βαρη και δεν εχω καποιες αλλες ενοχλησεις ουτε πονο μονο το μουδιασμα.Πολυ εντονο μουδιασμα εχω μετα τη μερα δικεφαλων-τρικεφαλων και ενας φιλος μου ειπε οτι ισως πρεπει να κοψω τις γαλλικες πιεσεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-06-11 10:50 #4
    Προεπιλογή
    απ οτι ξερω τα δυο αυτα δαχτυλα νευρωνονται αισθητικα απ το ωλενιο νευρο..προφανως καπου το ωλενιο νευρο σου ερεθιζεται,πιεζεται κλπ και πιθανοτερα κατα τη γνωμη μου στην αυλακα απ την οποια περνα στο υψος του αγκωνα..αρα μαλλον να κοψεις η να ελαττωσεις τις ασκησεις που σε ζοριζουν στην περιοχη εκεινη..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-06-11 11:05 #5
    Προεπιλογή
    Μεσα στην προπονηση ομως δε νιωθω τιποτα αυτο ειναι το θεμα,μετα απο μερικες ωρες αφου γυρισω σπιτι αρχιζει το μουδιασμα.Ποιες ασκησεις πιστευεις οτι χειροτερευουν το προβλημα και μπορει στο μελλον να χειροτερεψει και να εχω καποιο αλλο θεμα περα απο το μουδιασμα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-06-11 11:24 #6
    Προεπιλογή
    Στηριζεσαι συχνα στον αγκωνα του χεριου σου ή σε αυτο το χερι? Το πιεζεις δηλαδη με βαρος? (μπορει να γινεται και ασυναισθητα, οταν π.χ. γραφεις στον υπολογιστη να στηριζεισαι στην καρεκλα σε αυτο).

    Ειναι αυτο που ειπε ο φιλος πιο πανω, ωλενια νευριτιδα (πιθανως). Αν εχεις το χρονο τσεκαρε το σε ενα γιατρο αν χειροτερεψει.
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-01-13 16:40 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ska Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια το τελευταιο καιρο νιωθω μετα την προπονηση ορισμενες φορες ενα μουδιασμα στο μικρο δαχτυλο και στον παραμεσο,ξερετε τι μπορει να ειναι?
    Παθαινω το ιδιο κι εγω. Πηγα σε ορθοπαιδικο κι εχω αυτο με το ωλενιο νευρο : http://www.neurocenter.gr/sympiesi-wleniou-neurou.html .
    Η ακτινογραφια δεν εδειξε κατι. 1 βδομαδα ξεκουραση και αν συνεχιστει τοτε μαγνητικη. Μεχρι και στο pc με ενα χερι γραφω. Το χει παθει κανενας? Δεν ειμαι αισιοδοξος
    Απάντηση με παράθεση