Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 43 από 43
  1. 22-06-11 16:42 #31
    Το avatar του χρήστη George1993

    Εγγραφή
    24-05-2010
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    235
    Προεπιλογή
    τρέξιμο για κανα 10 λεπτο με εναλλαγές στην κατευθυνση σταυρωτά πόδια κτλ...
    μετά διατάσεις για όλο το σώμα
    στη συνέχεια για κανα 5 λεπτο τούμπες
    βγήκαμε ζευγάρια, ο ένας απο τους 2 κράταγε σάκο και διαταζε ο προπονητής για κάμψεις, κλωτσιές μπουνιές πάνω στο σάκο και αλλάζαμε ρόλους ( αυτό κράτησε αρκετή ώρα ) Μας έκανε αποφυγή πνιγμού όταν είμαστε όρθιοι, ξαπλωτοί ή καθιστοί και τέλος κάναμε 21 + 15 + 9 πους απς, καθίσματα και πηδηματάκια
    Αυτά
    "Αν η γνώση μπορεί να προκαλέσει προβλήματα, δεν είναι η άγνοια που θα μας βοηθήσει να τα λύσουμε."
    Isaac Asimov
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-06-11 17:24 #32
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο George1993 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τρέξιμο για κανα 10 λεπτο με εναλλαγές στην κατευθυνση σταυρωτά πόδια κτλ...
    μετά διατάσεις για όλο το σώμα
    στη συνέχεια για κανα 5 λεπτο τούμπες
    βγήκαμε ζευγάρια, ο ένας απο τους 2 κράταγε σάκο και διαταζε ο προπονητής για κάμψεις, κλωτσιές μπουνιές πάνω στο σάκο και αλλάζαμε ρόλους ( αυτό κράτησε αρκετή ώρα ) Μας έκανε αποφυγή πνιγμού όταν είμαστε όρθιοι, ξαπλωτοί ή καθιστοί και τέλος κάναμε 21 + 15 + 9 πους απς, καθίσματα και πηδηματάκια
    Αυτά
    ψιλο μουφα με φαινεται η ολη φαση...περιμενα περισσοτερα πανω στην τεχνικη...τα 10' τρεξιμο και τα πους απς τι να τα κανεις...
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-06-11 20:08 #33
    Το avatar του χρήστη George1993

    Εγγραφή
    24-05-2010
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    235
    Προεπιλογή
    να σου πω
    μόλις γύρισα από 2η προπόνηση
    μια χαρά
    σήμερα είχαμε άλλο προπονητή, με πήρε και μου έκανε τεχνική να αποφεύγω επιθέσεις ξεχωριστά από άλλους
    1 ώρα και 20 λεπτά συνεχόμενα
    "Αν η γνώση μπορεί να προκαλέσει προβλήματα, δεν είναι η άγνοια που θα μας βοηθήσει να τα λύσουμε."
    Isaac Asimov
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-06-11 20:11 #34
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο George1993 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να σου πω
    μόλις γύρισα από 2η προπόνηση
    μια χαρά
    σήμερα είχαμε άλλο προπονητή, με πήρε και μου έκανε τεχνική να αποφεύγω επιθέσεις ξεχωριστά από άλλους
    1 ώρα και 20 λεπτά συνεχόμενα
    χμμμ...σε ποια περιοχη πας?
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-06-11 20:24 #35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    ψιλο μουφα με φαινεται η ολη φαση...περιμενα περισσοτερα πανω στην τεχνικη...τα 10' τρεξιμο και τα πους απς τι να τα κανεις...
    Και που να ξερει ο δασκαλος αν καποιος γυμναζεται μονος του η' οχι?Η μειοψηφια αυτων που παει σε τετοιες σχολες γυμναζεται η' γυμναζοταν απο πριν...Αρα σε καθε μαθημα προσπαθει εστω και λιγο να τους βαλει σε μια σειρα.

    Τι να την κανει καποιος την τεχνικη αν δεν μπορει να παρει τα ποδια του?

    Στην τελικη αμα γυμναζεσαι μονος σου απλα του το λες και δεν κανεις τρεξιματα και καμψεις...Εγω αυτο εκανα παλια στο λιγο διαστημα που πηγαινα aikido...
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-06-11 20:32 #36
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και που να ξερει ο δασκαλος αν καποιος γυμναζεται μονος του η' οχι?Η μειοψηφια αυτων που παει σε τετοιες σχολες γυμναζεται η' γυμναζοταν απο πριν...Αρα σε καθε μαθημα προσπαθει εστω και λιγο να τους βαλει σε μια σειρα.

    Τι να την κανει καποιος την τεχνικη αν δεν μπορει να παρει τα ποδια του?

    Στην τελικη αμα γυμναζεσαι μονος σου απλα του το λες και δεν κανεις τρεξιματα και καμψεις...Εγω αυτο εκανα παλια στο λιγο διαστημα που πηγαινα aikido...
    βασικα με ψιλο παρεξηγησες...δεν εννοουσα οτι ειναι αχρηστα αυτα,απλα ο δασκαλος με βαση το ποστ του παιδιου εδωσε περισσοτερη εμφαση στο τρεξιμο κτλ παρα στην τεχνικη που ειναι το ζουμι...δε θα πας κραβ μαγκα για φυσικη κατασταση και τα λοιπα,πας για συγκεκριμενα πραγματα,αυτα που διδασκει,αυτο πιστευω εγω....και επισης επειδη ειναι αρκετοι αυτοι που κοροιδευουν κοσμο απο διαφορες πολεμικες τεχνες βαζοντας τους να κανουνε αυτα τα κλασσικα τρεξιματακια κτλ γιαυτο το ειπα
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-06-11 20:43 #37
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    βασικα με ψιλο παρεξηγησες...δεν εννοουσα οτι ειναι αχρηστα αυτα,απλα ο δασκαλος με βαση το ποστ του παιδιου εδωσε περισσοτερη εμφαση στο τρεξιμο κτλ παρα στην τεχνικη που ειναι το ζουμι...δε θα πας κραβ μαγκα για φυσικη κατασταση και τα λοιπα,πας για συγκεκριμενα πραγματα,αυτα που διδασκει,αυτο πιστευω εγω....και επισης επειδη ειναι αρκετοι αυτοι που κοροιδευουν κοσμο απο διαφορες πολεμικες τεχνες βαζοντας τους να κανουνε αυτα τα κλασσικα τρεξιματακια κτλ γιαυτο το ειπα
    Εννοειται οτι δεν πας για φυσικη κατασταση,αλλα αν καποιος ειναι λαπας και τεχνικες να μαθει τι νοημα εχει?Για να εφαρμοστουν σωστα και αποτελεσματικα οι τεχνικες πρεπει να εχεις μια στοιχειωδη βαση φυσικης καταστασης,δηλαδη να εισαι σε ενα καλο επιπεδο ταχυτητας,δυναμης,ευλυγισιας κτλ κτλ.

    Οι περισσοτεροι που πανε σε τετοιες σχολες,η μονη γυμναστικη που κανουν ειναι αυτη που τους βαζει να κανουν ο δασκαλος της σχολης...Και μετα ο δασκαλος τι να κανει,προσπαθει να το συμμαζεψει οσο μπορει,και να βελτιωσει εστω και λιγο τις σωματικες τους ικανοτητες με αυτες τις λιγες ωρες που εχει στην σχολη..

    Σιγουρα ειναι εκνευριστικο για ατομα που γυμναζονται μονοι τους να χαλιεται ωρα για καμψεις και τρεξιματα,αλλα τι να κανουμε...Παντως οπως προειπα αν γνωριζεις τον δασκαλο μπορει να σε βαλει και σε ατομικο προγραμμα....
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-06-11 20:50 #38
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοειται οτι δεν πας για φυσικη κατασταση,αλλα αν καποιος ειναι λαπας και τεχνικες να μαθει τι νοημα εχει?Για να εφαρμοστουν σωστα και αποτελεσματικα οι τεχνικες πρεπει να εχεις μια στοιχειωδη βαση φυσικης καταστασης,δηλαδη να εισαι σε ενα καλο επιπεδο ταχυτητας,δυναμης,ευλυγισιας κτλ κτλ.

    Οι περισσοτεροι που πανε σε τετοιες σχολες,η μονη γυμναστικη που κανουν ειναι αυτη που τους βαζει να κανουν ο δασκαλος της σχολης...Και μετα ο δασκαλος τι να κανει,προσπαθει να το συμμαζεψει οσο μπορει,και να βελτιωσει εστω και λιγο τις σωματικες τους ικανοτητες με αυτες τις λιγες ωρες που εχει στην σχολη..

    Σιγουρα ειναι εκνευριστικο για ατομα που γυμναζονται μονοι τους να χαλιεται ωρα για καμψεις και τρεξιματα,αλλα τι να κανουμε...Παντως οπως προειπα αν γνωριζεις τον δασκαλο μπορει να σε βαλει και σε ατομικο προγραμμα....
    αυτο θελω να πω ουσιαστικα

    σε ατομικο δεν παει ακριβοτερα?
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-06-11 21:04 #39
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο θελω να πω ουσιαστικα

    σε ατομικο δεν παει ακριβοτερα?
    Οταν ελεγα ατομικο εννοουσα οτι την ωρα που κανουν οι αλλοι π.χ καμψεις και τρεξιματα,εσενα να σου πει να κανεις κατι αλλο.Π.χ εμενα με εβαζε να εξασκουμαι σε φορμες οσο καναν αυτα οι αλλοι και μολις τελειωνανε καναμε ολοι μαζι τεχνικες.

    Βεβαια πρεπει να γνωριζεις για λιγο καιρο τον δασκαλο,αλλα και να ξερει οτι εχεις σωματικο υποβαθρο αφου γυμναζεσαι μονος σου...

    Αλλα αυτο ειναι αναλογα και την σχολη/δασκαλο...Αλλα δεν βρισκω τον λογο να μην το κανει αμα δει οτι δεν εχεις αναγκη να κανεις καμψεις και κοιλιακους στην σχολη....
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-06-11 21:13 #40
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν ελεγα ατομικο εννοουσα οτι την ωρα που κανουν οι αλλοι π.χ καμψεις και τρεξιματα,εσενα να σου πει να κανεις κατι αλλο.Π.χ εμενα με εβαζε να εξασκουμαι σε φορμες οσο καναν αυτα οι αλλοι και μολις τελειωνανε καναμε ολοι μαζι τεχνικες.

    Βεβαια πρεπει να γνωριζεις για λιγο καιρο τον δασκαλο,αλλα και να ξερει οτι εχεις σωματικο υποβαθρο αφου γυμναζεσαι μονος σου...

    Αλλα αυτο ειναι αναλογα και την σχολη/δασκαλο...Αλλα δεν βρισκω τον λογο να μην το κανει αμα δει οτι δεν εχεις αναγκη να κανεις καμψεις και κοιλιακους στην σχολη....
    xmmm...οταν με το καλο ξεκινησω Σεπτεμβρη ή muay thai ή krav maga θα του το πω απο την αρχη αρχη αυτο
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-02-12 17:22 #41
    Προεπιλογή
    Ξεκινα wing chun.Μια πολυ καλη σχολη ειναι αυτη που πηγαινω.Συνδιαζει real time fighting καταστασεις,αντιμετωπιση πολλαπλων αντιπαλων,.chi sao,lap sao,grappling οτι θες.Σε αντιθεση με οτι λενε πολλοι το wing chun ειναι ενα πληρες συστημα τοσο σε κοντινες οσο και σε μακρυνες αποστασεις.Αν ενδιαφερεσαι στειλε μου email στο ***********να σου δωσω διευθυνση της σχολης οπου μπορεις μαζι μενα φιλο σου να ερθεις να παρακολουθησεις καποιες προπονησεις.Η σχολη ειναι στο Περιστερι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-03-12 01:29 #42
    Προεπιλογή Δοκίμασε Hap Ki Do
    Φίλες δοκίμασε το Hap Ki Do και αν θες να σιγουρευτείς για το τι είναι πέρασε απο την σχολή που εκπαιδεύομαι στην Καλλιθέα,

    Είμαι σίγουρος ότι θα καταλήξεις.

    Η δ/νση αν θες να περάσεις είναι η
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-03-12 23:11 #43
    Προεπιλογή
    το grav maga χωρεις να θελω να το παιξω καπως εχει μεσα ενα drill Με μαχαιρια το οποιο ειναι @@@@ αυτα δν βγαινουν το λεω να μην εχετε την εντυπωση πως ποτε θα πιασετε η θα κανετε μαγκιες με γυμνα χερια στα μαχαιρι ετσι ...
    τωρα ο ντορος που εχει γινει με το grav maga (απο οσους εχω παλεψει δν με εντυπωσιασε κανεις ουτε καποιος δασκαλος κ εχω ξανα αναφερει εχει βασηστει στο wing chun ειτε το λενε ειτε οχι )
    καλη αυτο αμυνα ειναι , πολεμικη τεχνη δν ειναι (δν εχει βαθος )
    kung fu (εχει πολλα ειδη οτι ταιριαζει στον καθενα)
    wing chun (ειναι Kung fu αλα ειναι εντελως διαφορετικι πολεμικη τακτικη απο ολα τα ειδη του kung fu)
    jiu jitsu (αλα με sparing )
    hapkido (αλα με sparing )
    grav maga (αλα με sparing )
    aikido (δν εχω δει καμια σχολη να κανει sparing οποτε ακυρο απο μενα )
    γενικα οπου δν υπαρχει sparing σοβαρο κ μετα απο ενα επιπεδο σκληρο για μενα δεν αξιζει .
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123