Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 26
  1. 15-09-09 22:56 #1
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή Metapure Ζero Carb (QNT)
    Ψάχνωντας στο νετ έπεσα πανω σε μια πρωτεϊνη isolate,την Μetapure Zero Carb ,η οποία απ΄οτι διάβασα είναι η εξέλιξη της γνωστης Ιsopure Zero Carb της Nature's Best.
    Απ΄οτι κατάλαβα (και όποιος ξερει περισσότερα ας με διορθώσει παρακαλω) η QNT είναι μια ευρωπαϊκη σειρα προιοντων που βγαζει η Nature's Best για να τα διαθέτει στην Ευρωπη προφανως.


    Η κλασσικη Ιsopure Zero Carb της Nature's Best.



    Η εξέλιξη της, Μetapure Zero Carb της QNT.


    Όνομα: 167-593-thickbox.jpg Εμφανίσεις: 4424 Μέγεθος: 34,6 KB

    Όνομα: 167-325-thickbox.jpg Εμφανίσεις: 4645 Μέγεθος: 96,4 KB


    Χωρίς λακτόζη,Επίσης η διαφοροποιηση της από την προκάτοχό της είναι ότι δεν περιεχει ασπαρταμη αλλά μια αλλη γλυκαντική ουσία ,την σουκραλόζη.


    Τυπική διαθρεπτική επισήμανση ανά 60gr (*) (per serving)

    Ενέργεια 224 kcal/936 kJ
    Υδατάνθρακες <1 g
    Λιπαρά 0,70 g
    Πρωτεΐνες 50,6 g

    Γεύσεις: Βελγική σοκολάτα, βανίλια , σοκολάτα-καρύδα, βατόμουρο, φράουλα/μπανάνα

    Γνωμες,απόψεις;;Την εχει δοκιμασει κανεις;Γενικα την Nature's Best την θεωρω πολύ αξιόπιστη εταιρία...
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-09-09 23:28 #2
    Προεπιλογή
    λοιπον, τη Nature`s Best νομιζω την εχω χρησιμοποιησει οσο δεν παει.

    η συγκεκριμενη isolate η ISOPURE ειναι η μονη isolate που χρησιμοποιω.

    ειναι πολυ ελαφρια, την πρωτη φορα που ηπια νομιζα οτι ειναι πιο ελαφρια και απο νερο, και τη χρησιμοποιω αντι για whey πρωι και πριν και μετα την προπονηση.

    οσο για την QNT δεν ξερω αν αποτελει συνεχεια της Nature`s Best και κατα ποσο πλεον υπαρχει σχεση μεταξυ τους γιατι αν δεν κανω λαθος η σχεση πλεον εχει διακοπει και η NB Europe εχει παρει αλλο δρομο.

    σα μαρκα χρησιμοποιω και τη whey της και χρησιμοποιω και τη γλουταμινη της, και τις πολυβιταμινες της (SUPER MULTI POWER PACK).

    για την isolate αν δεν κανω λα8ος ειναι η νο1 στην Αμερικη isolate!

    χρησιμοποιηστε τη, ειναι αλφα αλφα και βγαινει σε συσκευσια 7,5 λιμπρες μονο 4 γευσεις και στις 3 λιμπρες ολες οι υπολοιπες που εγραψες Κωστα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-09-09 19:21 #3
    The Trainer
    Το avatar του χρήστη crow

    Εγγραφή
    18-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    693
    Προεπιλογή
    Τις εχω δοκιμασει ολες τις γευσεις κ ειναι πολυ καλη!!!!
    Κ ποιοτικα απο τις καλυτερες που υπαρχουν....
    Κ εγω ετσι ξερω, οτι η QNT είναι ευρωπαϊκη σειρα προιοντων που βγαζει η Nature's Best για να τα διατίθεται στην Ευρωπη.
    Γενικος εχει καλα προιοντα η Νature Best, τουλαχιστον ποιοτικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-09-09 15:40 #4
    Προεπιλογή
    στο σαιτ της Nature`s Best Europe ειχε πριν καιρο βγει μια ανακοινωση (που την ψαχνω δυο μερες) η οποια ελεγε στο περιπου οτι "Nature`s Best Europe και Νature`s Best διαχωριζουν τους δρομους τους.."

    η ιδια ανακοινωση ειχε βγει και στο σαιτ της αμερικανικης Nature`s Best.

    oτι και καλα διεκοψαν τα παντα μεταξυ τους και η ευρωπαικη εχει παρει αλλο δρομο.

    Καπου ειναι και λογικο δεδομενου οτι γιατι μια εταιρεια να εχει αλλα προιοντα για την Ευρωπη και αλλα για την Αμερικη?

    γι αυτο ξαναλεω οτι το χερι μου στη φωτια δεν το βαζω -μεχρι να βρω την ανακοινωση- αλλα νομιζω πως ετσι εχουν τα πραγματα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-09-09 15:44 #5
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παντως θα ηθελα να δοκιμασω και την ευρωπαϊκη εκδοχή,θα το κανω καποια στιγμη !
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-09-09 15:51 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως θα ηθελα να δοκιμασω και την ευρωπαϊκη εκδοχή,θα το κανω καποια στιγμη !
    την αμερικανικη πιστευω την εχεις δοκιμασει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-09-09 16:23 #7
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Από τις ποιοτικότερες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-09-09 17:08 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τις ποιοτικότερες...
    οτι πληρωνεις παιρνεις.

    και κατι ακομη, εχω μπει σε διαφορα σαιτ εταιρειων συμπληρωματων. Στο σαιτ της ΝΒ ,δεν ξερω γιατι, με πειθουν τοσο πολυ για την "καθαροτητα" του προιοντος. Σου δινει την εντυπωση οτι ειναι φουλ ελεγμενο.

    τωρα αυτο μπορει να ναι εντελως στο μυαλο μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-01-10 23:36 #9
    Προεπιλογή ZERO CARB PROTEIN
    ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΡΟΤΕΙΝΗ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΜΕΛΙ ή ΓΛΥΚΟΖΗ KAI tvra teleytaia me syndiasmo μαλτο και δεξτροζης 50/50 για διατροφη γραμωσης.

    1) ηθελα να ρωτησω επειδη το ροφημα αντικαθηστα ενα γευμα μου οταν σε ημερες προπονησης με cardio η ιντερβαλ to prvi kai βαρη το μεσημερι ειναι σωστο να καταναλωνω δυο ροφηματα τετοια;

    2)επισης ποια ειναι η γνωμη σας για αυτη την πρωτεινη
    εχει εκπληκτικες γευσεις

    ************************************************************

    ****
    Μορφή των Posts****δε βαζουμε λινκ καταστηματων****


    Metapure truly is the next generation of protein supplement. Using a combination of cross flow ultrafiltration and microfiltration techniques, this product contains 100% whey protein isolate. Metapure is free of any fat, carbohydrates, lactose and cholesterol. As well as being sugar and aspartame free. Metapure will give you even more of an edge to achieve a leaner, more toned physique.


    Ingredients
    Whey protein isolate, flavour, sweetener E995.

    Typical Nutritional Values per 60g
    Energy: 212 kcal/887kJ
    Protein: 50.6g
    Carbohydrates: <1g
    Fat: <1g
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-01-10 14:20 #10
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    manosvdm the carbohydrate-hatter. Δεν αφήνεις γραμμάριο υδατάνθρακα να πέσει κάτω. Έχω δοκιμάσει από φίλο την εν λόγω πρωτεΐνη (λογικά αυτή με την ασπαρτάμη) δε θα έλεγα ότι μου άρεσε και τόσο η γεύση, ωστόσο φαίνεται προσεγμένη πρωτεΐνη.
    Μετά την πρωινή αερόβια, θερμοσίφωνα, ξεκούραση κάνα μισάωρο μέχρι να ζεσταθεί το νερό, μπάνιο, στέγνωμα και μετά κανονικό γεύμα. Για να επωφεληθούμε και των μεταπροπονητικών καύσεων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-01-10 16:45 #11
    Προεπιλογή
    h metapure zero carb
    εχει τεσσερις γευσεις
    banilia=ουδετερη

    μπανανα φραουλα σαν τσιχλοφουσκα

    σοκολατα καρυδα δεν την εχω βρει

    σοκολατα σκετη= ΑΠΙΘΑΝΗ ΓΕΥΣΗ ΜΟΚΑΣ(σε συνδιασμο με γλυκοζη λες και τρως παστα)

    απλα αναρωτιωμουν αν θα επρεπε να δοκιμασω και καμιας αλλης εταιριας μιας και αυτες ειναι οι πρωτες μου;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-01-10 21:42 #12
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Από ότι είδα είναι λίγο τσιμπημενη η τιμή της.....Παντως εχω ακουσει πολύ καλά λογια...Η συγκεκριμενη δεν εχει ασπαρταμη αλλα σουκραλόζη.
    Μανο εγω μετα από αεροβια και εφόσον δεν εχουν προηγηθει βαρη θα έπαιρνα το ρόφημα χωρίς υδατανθρακα,το μεσημερι μετα τα βαρη κανονικα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-01-10 00:20 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ότι είδα είναι λίγο τσιμπημενη η τιμή της.....Παντως εχω ακουσει πολύ καλά λογια...Η συγκεκριμενη δεν εχει ασπαρταμη αλλα σουκραλόζη.
    Μανο εγω μετα από αεροβια και εφόσον δεν εχουν προηγηθει βαρη θα έπαιρνα το ρόφημα χωρίς υδατανθρακα,το μεσημερι μετα τα βαρη κανονικα...
    νομιζω οτι 30 χιλιομετρα τρεξιμο την ευβδομαδα και 40 χιλιομετρα ποδηλατο και interval δεν νομιζω οτι ειναι σωστο να μην συνοδευεται απο υδατανθρακες.

    αλλωστε πριν απο το bodybuilding προεχει η φυσικη καταστασταση.

    απλα προσπαθω να μην χρησιμοποιω δεξτροζη μετα απο cardio αλλα παραμενω στο κουακερ και tα βεταμπιξ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-01-10 00:48 #14
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΡΟΤΕΙΝΗ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΜΕΛΙ ή ΓΛΥΚΟΖΗ KAI tvra teleytaia me syndiasmo μαλτο και δεξτροζης 50/50 για διατροφη γραμωσης.
    1) ηθελα να ρωτησω επειδη το ροφημα αντικαθηστα ενα γευμα μου οταν σε ημερες προπονησης με cardio η ιντερβαλ to prvi kai βαρη το μεσημερι ειναι σωστο να καταναλωνω δυο ροφηματα τετοια;
    νομιζω οτι 30 χιλιομετρα τρεξιμο την ευβδομαδα και 40 χιλιομετρα ποδηλατο και interval δεν νομιζω οτι ειναι σωστο να μην συνοδευεται απο υδατανθρακες.
    Γιατι θετεις μια ερωτηση την στιγμη που έχεις ήδη μια απαντηση;;
    Αυτό Μανο είναι προς αναλυση κ συζητηση αλλα αν είναι ευκολο όχι σε αυτό το τόπικ που αξιολογείται η metapure
    η ερωτηση σου ηταν ως προς την δεξτρόζη και μαλτο και απλα σου εθεσα μια αποψη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 14-01-10 01:07 #15
    Προεπιλογή
    παντως την εχω βρει σε σχετικα καλη τιμη κατω απο 50.
    εχω ειδη καταναλωσει 4 κουτια των 900γρ.

    πραγματικα η γευση της σοκολατας ειναι περιφημο ροφημα.ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΠΙΝΕΙΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ.

    σε σχεση με αλλες δυο σοκολατουχες οπως της weider kai της αλπινε ειναι πολυ ανωτερη.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία