Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 21 από 21
  1. 19-10-12 15:33 #16
    Προεπιλογή
    μηπως γνωριζει κανεις απο που μπορω να αγορασω την xpertwhey bodymaxx?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-04-13 03:18 #17
    Το avatar του χρήστη xgiwrgos

    Εγγραφή
    31-08-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    116
    Προεπιλογή Xpert Whey (BodyMaxx Sports Nutrition)
    Την έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει γεύση και διαλυτότητα?
    Όνομα: 1.png Εμφανίσεις: 956 Μέγεθος: 57,7 KB Όνομα: 3.png Εμφανίσεις: 879 Μέγεθος: 44,5 KB
    Όνομα: 2.png Εμφανίσεις: 935 Μέγεθος: 42,5 KB

    H BODY-MAXX δημιούργησε την XPERT WHEY, με πολλαπλές πηγές πρωτεϊνών ορού γάλακτος (whey) με προσθήκη πεπτικών ενζύμων. Κάθε δόση περιέχει 25 γραμμάρια μείγματος υψηλής ποιότητας 80% whey protein concentrate, 34% whey protein concentrate και 90% whey protein isolate, με μόνο 1 γραμμάριο λίπους ανά μερίδα. Έχουμε προσθέσει επιπλέον πρωτεολυτικά ένζυμα για ακόμα μεγαλύτερα οφέλη.

    Η XPERT WHEY έχει επίσης ένα εξαιρετικό μείγμα αμινοξέων, που αφομοιώνονται γρήγορα και είναι βιοδιαθέσιμα. Αυτή η φόρμουλα περιέχει τις καθαρότερες, και πιο ισχυρές διαθέσιμες πηγές πρωτεΐνης. Η πρωτεΐνη ορού γάλακτος (whey) (WPC) καθαρίζεται με μια διαδικασία υπερδιήθησης και χρωματογραφίας ανταλλαγής ιόντων. Αυτή η φόρμουλα είναι πλούσια σε πρωτεΐνες ορού γάλακτος, συμπεριλαμβανομένων, β-γαλακτοσφαιρίνης, αλφα-γαλακτοσφαιρίνης, ανοσοσφαιρίνες (IgG, IgA και IgM), γλυκομακροπεπτίδια, αλβουμίνη βόειου ορού (BSA), λακτοφερρίνη, enzymese γαλακτοϋπεροξειδάσης. Αυτά τα κλάσματα είναι μεγάλης ανοσολογικής, πεπτικής και διατροφικής σημασίας.

    Η πρωτεΐνη ορού γάλακτος (whey) (WPI) παράγεται από περαιτέρω καθαρισμό με ένα σταυρό ροής (μικροδιήθηση /υπερδιήθηση) ώστε να αποδώσει ένα από τα πιο καθαρλα και με την πιο υψηλή συγκέντρωση πρωτεϊνών, σκεύασμα πρωτεϊνης που αναπτύχθηκε ποτέ.

    Πολυάριθμες μελέτες έχουν αποδείξει τα οφέλη της WPC και WPI στη διέγερση της πρωτεϊνικής σύνθεσης και υποστήριξη της ανάπτυξης, τη συντήρηση και την επισκευή του μυϊκού ιστού.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xgiwrgos : 08-04-13 στις 03:23
    Η μεγαλύτερη απόλαυση στην ζωή είναι να κάνεις αυτό που λένε οι άλλοι ότι δεν Μπορείς . . . ! ! !
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-04-13 11:42 #18
    Το avatar του χρήστη Theologos

    Εγγραφή
    26-03-2013
    Περ.
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    71
    Προεπιλογή
    Καλημερα φιλε μου!!ναι εγω τωρα αυτην εχω ακουσα καλα λογια και ειπα να την δοκιμασω...απο γευση μου φαινεται πολυ καλη.αν και δεν εχω προβλημα με τις γευσεις ετσι κ αλλιως για αλλο σκοπο την πινουμε.απο διαλυτοτητα ετσι και ετσι.ζβολιαζει λιγο αλλα οκ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-06-13 01:18 #19
    Cool Γευση πρωτεινης!
    Γεια σου φιλε, εγω σημερα δοκιμασα για πρωτη φορα αυτην την πρωτεινη με γευση κούκις (κρεμα+μπισκοτο) ...δεν με ξετρελανε η γευση αλλα γενικα καλη ειναι πίνετε! και οπως ειπε ο Θεολογος δεν την πινουμε σαν ροφημα η σαν ποτο αλλα για εναν συνγκεκριμενο λογο! Η αληθεια ειναι οτι δεν διαλυεται τελεια, θελει αρκετη ωρα. Τωρα αν κανει δουλεια δεν ξερω αλλοι που την εχουν δοκιμασει μου ειπαν πως ειδαν αποτελεσματα αλλα για να δουμε!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dido 09 : 08-06-13 στις 01:20
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-06-13 07:25 #20
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    Εγινε συγχωνευση γιατι το θεμα προυπηρχε......
    Στηριξου πανω μου να πεσουμε μαζι
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-06-13 01:39 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bab13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    την πιρα και εγω την προτεεινη σημερα σε γευση κρεμα μπισκοτο.
    διαλυτοτητα 10/10
    γευση καλη 10/10 ( αν και δεν εχει κα8ολου καλη μυρωδια)
    ΔΕΝ αφηνε κα8ολου φουσκοματα
    Πως την διαλύεις και σε ποσα ml νερο? Στην γευση δεν σκιζει κιολας... (ναι ασε, χαλια η μυρωδια)
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12