Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 17
  1. 27-06-11 23:43 #1
    Το avatar του χρήστη sak

    Εγγραφή
    06-03-2009
    Περ.
    KΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    143
    Προεπιλογή Πιεσεις σε ισιο παγκο και ο ρολος τρικεφαλα- ομοι.
    Την ημερα που εχω στηθος ξεκιναω ειτε με πιεσεις σε επικλινη ειτε με πιεσεις σε ισιο παγκο. Το προβλημα ειναι οτι παντα οτι παντα στην δευτερη ασκηση , οποια κι αν ειναι απ τις δυο, απο το δευτερο σετ και μετα δεν μπορω να σηκωσω σχεδον ουτε τα μισα κιλα απο οτι μπορω να σηκωσω αν την εβαζα πρωτη την ασκηση. Εχω καταλαβει οτι ισως ειναι θεμα τρικεφαλων αφου ,αν παω επιτοπου και κανω πιεσεις στην τροχαλια παλι εχω προβλημα με τα κιλα,ειναι σαν να φτανει σε "προωρη αστοχια " (πως λεμε προωρη εκσπερματωση ). Υπαρχει περιπτωση να ειναι πολυ πισω ο συγκεκριμενος μυς σε σχεση με αυτον του στηθους? Αν ναι θα πρεπει ισως να τον δουλεψω 2 φορες την εβδομαδα για να δυναμωσει? Παντα κανω 2 σετ ζεσταμα τρικεφαλους και ωμους πριν ξεκινησω στηθος. (σημ. την συγκεκριμενη ημερα κανω μονο στηθος και οχι μαζι με τρικεφαλα )
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sak : 28-06-11 στις 12:01
    (?)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-06-11 14:39 #2
    Προεπιλογή
    Κανε πιο μεγαλα διαλλειματα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-06-11 15:07 #3
    Το avatar του χρήστη sak

    Εγγραφή
    06-03-2009
    Περ.
    KΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    143
    Προεπιλογή
    κανω 90" με 1.5 λεπτο. παραπανω απο αυτο ,δεν ειναι μετα μεγαλο το διαλειμμα?
    (?)
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-06-11 15:16 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sak Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανω 90" με 1.5 λεπτο. παραπανω απο αυτο ,δεν ειναι μετα μεγαλο το διαλειμμα?
    Kαλο διαλλειμα κανεις, αλλα αμα δεν μπορεις να βγαλεις τις ασκησεις μετα, κανε ακομα μεγαλυτερο(δεν χανεις τιποτα-κερδιζεις) η κατεβασε κιλα, γιατι αυτο που μας νοιαζει ειναι να κανεις τις ασκησεις σωστα και να σε πιανουν!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-06-11 15:32 #5
    Προεπιλογή
    Λογικο ειναι αυτο,αφου δουλευουν οι περισσοτεροι μυς το ιδιο σε ισιο και επικλινη...Αν π.χ κανεις 2 λειτουργικα σετ σε ισιο και μετα πας σε επικλινη,ειναι σαν να εχεις κανει ηδη 1 λειτουργικο σετ στον επικλινη(μπακαλιστικο παραδειγμα).
    Παντως δοκιμασε την δευτερη ασκηση πιεσης να την κανεις με αλτηρες.
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-06-11 16:48 #6
    Το avatar του χρήστη sak

    Εγγραφή
    06-03-2009
    Περ.
    KΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    143
    Προεπιλογή
    (?)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-06-11 17:11 #7
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    [YOUTUBE="EP-OYrkdFX8"]EP-OYrkdFX8[/YOUTUBE]

    κανε ετσι οπως ο κολεμαν μισες επαναληψεις ωστε να μην χρησιμοποιηεις πολυ τα χερια και τους ομους
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-06-11 21:09 #8
    Το avatar του χρήστη sak

    Εγγραφή
    06-03-2009
    Περ.
    KΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    143
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    [YOUTUBE="EP-OYrkdFX8"]EP-OYrkdFX8[/YOUTUBE]

    κανε ετσι οπως ο κολεμαν μισες επαναληψεις ωστε να μην χρησιμοποιηεις πολυ τα χερια και τους ομους

    ... εμ τις κανει μισες ,γι αυτο ειναι σαν σαρδελα ... που να βαλει μετα κιλο πανω του ο τσιριμογκος!!

    Τhanks! Θα το δοκιμασω αυτο που λες, δουλευει ομως οσο πρεπει το στηθος ή υστερει σε σχεση με το αν γινοταν με πληρη κινηση?
    (?)
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-06-11 21:38 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sak Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... εμ τις κανει μισες ,γι αυτο ειναι σαν σαρδελα ... που να βαλει μετα κιλο πανω του ο τσιριμογκος!!

    Τhanks! Θα το δοκιμασω αυτο που λες, δουλευει ομως οσο πρεπει το στηθος ή υστερει σε σχεση με το αν γινοταν με πληρη κινηση?
    Oxi, σου λεμε ετσι δουλευει περισσοτερο το στηθος παρα οι ωμοι και οι τρικεφαλοι, μεα αυτον τον τροπο!!!
    Υπενθυμιση: οι μυες του ρονι ειναι σε μαζα διπλασιοι απο ο,τι εισαι εσυ ολοκληρος
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-06-11 22:00 #10
    Το avatar του χρήστη geo28

    Εγγραφή
    27-11-2009
    Περ.
    zanarkand ruins
    Μηνύματα
    1.095
    Προεπιλογή
    να τις κανει οπως ο coleman?μαλιστα....το σημαντικοτερο σημειο στον παγκο παντως ειναι αυτο που δεν κανει,απ τις 90 μοιρες και πανω δλδ.. εκει ενεργοποιυνται τα περισοτερα motor units,γι αυτο ειναι και το πιο δυσκολο σημειο της ασκησης αλλωστε..πιο κατω ενεργοποιουνται πολυ δελτοειδεις εχω την εντυπωση...μη τις κανεις οπως ο ρονι,θα κανεις μια μη ολοκληρωμενη ασκηση στην ουσια με το μισο range απ το κανονικο..
    "A lie gets halfway around the world before the truth has a chance to get its pants on."
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-06-11 22:01 #11
    Το avatar του χρήστη sak

    Εγγραφή
    06-03-2009
    Περ.
    KΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    143
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oxi, σου λεμε ετσι δουλευει περισσοτερο το στηθος παρα οι ωμοι και οι τρικεφαλοι, μεα αυτον τον τροπο!!!
    Υπενθυμιση: οι μυες του ρονι ειναι σε μαζα διπλασιοι απο ο,τι εισαι εσυ ολοκληρος

    ok, τα το προσπαθησω ετσι απο την επομενη, μαζι με λιγο παραπανω διαλειμμα αναμεσα στα set. Οσο γι αυτον τον κ. Coleman κατι εχω ακουσει , σερβιτορος σε μια ταβερνα στου ψυρρη δεν ηταν? χαχχ....
    (?)
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-06-11 22:35 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    [YOUTUBE="EP-OYrkdFX8"]EP-OYrkdFX8[/YOUTUBE]

    κανε ετσι οπως ο κολεμαν μισες επαναληψεις ωστε να μην χρησιμοποιηεις πολυ τα χερια και τους ομους
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geo28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να τις κανει οπως ο coleman?μαλιστα....το σημαντικοτερο σημειο στον παγκο παντως ειναι αυτο που δεν κανει,απ τις 90 μοιρες και πανω δλδ.. εκει ενεργοποιυνται τα περισοτερα motor units,γι αυτο ειναι και το πιο δυσκολο σημειο της ασκησης αλλωστε..πιο κατω ενεργοποιουνται πολυ δελτοειδεις εχω την εντυπωση...μη τις κανεις οπως ο ρονι,θα κανεις μια μη ολοκληρωμενη ασκηση στην ουσια με το μισο range απ το κανονικο..
    Ρε συ geo, δες λιγο τι λενε τα ποστ πιο πανω!!! το παιδι εχει προβλημα με τα χερια του!!! Κουραζεται!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sak Εμφάνιση μηνυμάτων
    ok, τα το προσπαθησω ετσι απο την επομενη, μαζι με λιγο παραπανω διαλειμμα αναμεσα στα set. Οσο γι αυτον τον κ. Coleman κατι εχω ακουσει , σερβιτορος σε μια ταβερνα στου ψυρρη δεν ηταν? χαχχ....
    χαχαχαχααχαχαχ, δες και πες μας!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-06-11 22:41 #13
    Το avatar του χρήστη geo28

    Εγγραφή
    27-11-2009
    Περ.
    zanarkand ruins
    Μηνύματα
    1.095
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε συ geo, δες λιγο τι λενε τα ποστ πιο πανω!!! το παιδι εχει προβλημα με τα χερια του!!! Κουραζεται!



    χαχαχαχααχαχαχ, δες και πες μας!
    κουραζεται?καλα μας δουλευεις??και επειδη κουραζεται θα χαλασει την τεχνικη στην πιο βασικη ασκηση του πανω σωματος για να ξεκουραστει?ρε φιλε σορυ αλλα καταάβαινεις τι λες ρε ανθρωπε?
    "A lie gets halfway around the world before the truth has a chance to get its pants on."
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-06-11 22:47 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geo28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κουραζεται?καλα μας δουλευεις??και επειδη κουραζεται θα χαλασει την τεχνικη στην πιο βασικη ασκηση του πανω σωματος για να ξεκουραστει?ρε φιλε σορυ αλλα καταάβαινεις τι λες ρε ανθρωπε?
    Ναι, φυσικα και καταλαβαινω, το ολο θεμα ειναι να δουλεψει το στηθος -χ3σ3 τους τρικεφαλους- οποτε αν ανοιξει αρκετα τη λαβη δεν θα χρειαστει να τους χρησιμοποιησει και θα γυμνασει και το στηθος του. Δεν ειμαι εγω παντως ο μονος που υποστηριξε αυτη την αποψη. Αλλα και να ημουν, δεν νομιζω ναναι κακο να κανουμε μια παραδοχη, να δουμε ποιο ειναι το προβλημα του παιδιου... Να βοηθησουμε θελουμε
    Αν πιστευεις οτι οι πιεσεις παγκου ειναι ιερες, ειμαι μαζι σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-06-11 05:40 #15
    Το avatar του χρήστη sak

    Εγγραφή
    06-03-2009
    Περ.
    KΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    143
    Προεπιλογή
    το θεμα παιδια ειναι οχι οτι κουραζομαι , αν αυτο καταλαβα, αλλα οτι απο τα μισα της δευτερης ασκησης για στηθος (λειτουργικα παντα) οι τρικεφαλοι "τα παιζουν" , να το πω ετσι απλα. Ενταξει ,να κατεβασω ισως κιλα αλλα θα δουλεψει ετσι το στηθος? Ευχαριστω κι ολας για τις απαντησεις σας παιδια. Απλως ηθελα να μου πειτε κι εσεις μια γνωμη.
    (?)
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία