Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 18
  1. 09-07-11 01:06 #1
    Προεπιλογή Πως τρωω εγω τον τονο :)
    Λοιπον δεν τρωω τον τονο σε κονσερβα ουτε σε σαλατα,δοκιμασα πριν καιρο μια συνταγη και ηταν πολυ ωραιο...
    Παιρνουμε ενα μεγαλο μπολ,το γεμιζουμε μεχρι τη μεση με βρωμη...στη συνεχεια ανοιγετε μια κονσερβα τονο,βγαζετε το νερο και το ριχνετε στη βρωμη...τελος ριχνετε στο μιγμα ενα αυγο και ψιλοκομμενο κρεμμυδι...ανακατευετε καλα και ριχνετε το μιγμα στο τηγανι...το τηγανιζετε με ελαιολαδο και ειναι ετοιμο...εγω το χωριζω σε 2 μεριδες και τρωω και μια σαλατα με καθε μεριδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-07-11 02:13 #2
    Προεπιλογή
    εγω τον βαζω σε ενα μπωλ μαζι με μισο αβοκαντο και τα λιωνω με ενα πιρουνι μαζι να γινει "πατε" που λεμε και κατεβαινει πολυ ευχαριστα,παυει να ειναι στεγνος,κανει και για κετο διαιτα αυτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-07-11 23:24 #3
    Προεπιλογή
    trans με εψησε πολυ ασχημα η εκδοχη σου εκτος που φαινεται γευστικοτατο με τη βρωμη παιρνεις και υδατανθρακα οποτε εισαι κομπλε ! θα το δοκιμασω σιγουρα
    Go hard OR go home
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-07-11 23:45 #4
    Το avatar του χρήστη sadistic

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Νew zealand/auckland
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    εγω θα το δοκιμασω αυριο.κανονισε να ειναι καλο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-07-11 19:25 #5
    Προεπιλογή
    Καλο ειναι αν το ετοιμασεις καλα ...παντως για μενα ειναι πολυ πολυυυυυυ καλο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-07-11 19:35 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trans Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον δεν τρωω τον τονο σε κονσερβα ουτε σε σαλατα,δοκιμασα πριν καιρο μια συνταγη και ηταν πολυ ωραιο...
    Παιρνουμε ενα μεγαλο μπολ,το γεμιζουμε μεχρι τη μεση με βρωμη...στη συνεχεια ανοιγετε μια κονσερβα τονο,βγαζετε το νερο και το ριχνετε στη βρωμη...τελος ριχνετε στο μιγμα ενα αυγο και ψιλοκομμενο κρεμμυδι...ανακατευετε καλα και ριχνετε το μιγμα στο τηγανι...το τηγανιζετε με ελαιολαδο και ειναι ετοιμο...εγω το χωριζω σε 2 μεριδες και τρωω και μια σαλατα με καθε μεριδα

    αν ειμαστε σε διαιτα καλο ειναι να τον ξεπλενουμαι τον τονο σε ενα σουρωτηρι για να ξεπλυθει απο το αλλατι...μια κονσερβα τονο εχει 1γρ αλατι..δεν νομιζω να ωφελει τοσο σε διαιτα..κατα τα αλλα μια χαρα συνταγη φενεται..
    Θυμήσου δεν είσαι μόνο ότι τρώς αλλά και πότε το τρώς...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-07-11 20:33 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Napakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν ειμαστε σε διαιτα καλο ειναι να τον ξεπλενουμαι τον τονο σε ενα σουρωτηρι για να ξεπλυθει απο το αλλατι...μια κονσερβα τονο εχει 1γρ αλατι..δεν νομιζω να ωφελει τοσο σε διαιτα..κατα τα αλλα μια χαρα συνταγη φενεται..
    +1
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-07-11 00:10 #8
    Προεπιλογή
    Πραγματικα μεχρι να μαθω να το μαγειρευω ηταν απαισιο...τωρα ομως το απολαμβανω και με το παραπανω
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-09-11 23:05 #9
    Το avatar του χρήστη Mimas88

    Εγγραφή
    09-07-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    Φίλε πραγματικά πολύ ωραία συνταγή, μια ερώτηση προς όσους το έχουν δοκιμάσει, έχετε σκεφτεί να βάλετε παραπάνω ασπράδια?? κολάει με τον τόνο??
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-09-11 18:35 #10
    Το avatar του χρήστη xrisbud

    Εγγραφή
    06-11-2009
    Περ.
    Aθήνα
    Μηνύματα
    94
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trans Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον δεν τρωω τον τονο σε κονσερβα ουτε σε σαλατα,δοκιμασα πριν καιρο μια συνταγη και ηταν πολυ ωραιο...
    Παιρνουμε ενα μεγαλο μπολ,το γεμιζουμε μεχρι τη μεση με βρωμη...στη συνεχεια ανοιγετε μια κονσερβα τονο,βγαζετε το νερο και το ριχνετε στη βρωμη...τελος ριχνετε στο μιγμα ενα αυγο και ψιλοκομμενο κρεμμυδι...ανακατευετε καλα και ριχνετε το μιγμα στο τηγανι...το τηγανιζετε με ελαιολαδο και ειναι ετοιμο...εγω το χωριζω σε 2 μεριδες και τρωω και μια σαλατα με καθε μεριδα

    από τη στιγμή που το πετάς στο τηγάνι, άντε γειά. Καμένο λάδι = Κορεσμένο λίπος.
    το τρως με λαδολέμονο και πατάτα βραστή ή ρύζι και είσαι κομπλέ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-09-11 18:45 #11
    Προεπιλογή
    Εγω παιρνω την κονσερβα, την ανοιγω, χυνω το νερακι και καλη μας ορεξη...

    Απλα πραγματα...

    Το ιδιο και με την βρωμη, με το κουταλι απο την συσκευασια, ουτε πιτακια, ουτε τιποτα...

    Εδω δες συνταγες, πολυ καλομαθημενοι ειστε μου φαινετε...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Txc : 11-09-11 στις 18:48
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-09-11 19:17 #12
    Προεπιλογή
    οπως ειπε κ ο ναπακος(π ειναι κ τουμπανοκομματιας,τν ξερω γ αυτο τ λεω)!!ξεπλενεις τν τονο βαζεισ 1κσ λαδι,λεμονι,λιγο ριγανη κ συνοδευεισ μ πατατα η ρυζακι!!κομπλε!!απλο κ γρηγορο!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-09-11 19:31 #13
    Το avatar του χρήστη pan0z

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.290
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παιρνω την κονσερβα, την ανοιγω, χυνω το νερακι και καλη μας ορεξη...

    Απλα πραγματα...

    Το ιδιο και με την βρωμη, με το κουταλι απο την συσκευασια, ουτε πιτακια, ουτε τιποτα...

    Εδω δες συνταγες, πολυ καλομαθημενοι ειστε μου φαινετε...
    αν κανεις μια διατροφη με τα ιδια φαγητα επι 1.5 χρονο ναι πρεπει να βαζεις και μερικα μικροπραγματα ή να κανεις κατι διαφορετικο ωστε να μην το σηχαθεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-09-11 20:10 #14
    Προεπιλογή
    δεν εχω διαθεση να κανω διαφημιση,αλλα ιδου το βραδυνο μου

    http://www.riomare.gr/index.php?modu...001003&cid=174
    "behind every successful shredded sikkunt is a slut who broke his heart"
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-09-11 10:21 #15
    Το avatar του χρήστη xrisbud

    Εγγραφή
    06-11-2009
    Περ.
    Aθήνα
    Μηνύματα
    94
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παιρνω την κονσερβα, την ανοιγω, χυνω το νερακι και καλη μας ορεξη...

    Απλα πραγματα...

    Το ιδιο και με την βρωμη, με το κουταλι απο την συσκευασια, ουτε πιτακια, ουτε τιποτα...

    Εδω δες συνταγες, πολυ καλομαθημενοι ειστε μου φαινετε...
    το κρέας το βράζεις ή τρως την αγελάδα όπως είναι;
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία