Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 39

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 13-07-11 20:37 #1
    Exclamation Αποχη απο γυμναστικη + Διατηρηση μυικής μαζας
    Παιδιά είμαι 17 χρονών και παω για πανελλήνιες κατι που σημαινει οτι φετος θα πήξω στο διαβασμα και δεν θα εχω χρονο για gym ούτε γυμναστική στο σπίτι. Αν παίρνω την κατάλληλη ποσότητα πρωτείνης θα χάσω και πάλι τους μύες μου χωρίς προπόνηση?


    Υπάρχει κανένας τρόπος να διατηρήσω την μυική μου μάζα χωρις να την αυξομειώνω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-07-11 20:51 #2
    Το avatar του χρήστη onymos

    Εγγραφή
    24-08-2010
    Περ.
    patras
    Μηνύματα
    245
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Invincible Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά είμαι 17 χρονών και παω για πανελλήνιες κατι που σημαινει οτι φετος θα πήξω στο διαβασμα και δεν θα εχω χρονο για gym ούτε γυμναστική στο σπίτι. Αν παίρνω την κατάλληλη ποσότητα πρωτείνης θα χάσω και πάλι τους μύες μου χωρίς προπόνηση?


    Υπάρχει κανένας τρόπος να διατηρήσω την μυική μου μάζα χωρις να την αυξομειώνω?
    τρωγε σωστα και υγιεινα οχι μονο για τουσ μυες αλλα για να εισαι αποδοτικος στο διαβασμα.η διατροφη παιζει μεγαλο ρολο. για μενα χρησιμοποιησε βιταμινες.και μολις με το καλο τελιωσεις εχεισ ολο το χρονο να κανεις γυμναστικη hardcore διατροφες καιοτι αλλο θεσ εμπειρικα στα λεω να ξερεις
    ουδεις επικινδυνοδεστερος απο τον ευγερτηθεντα αχαριστον
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-07-11 20:56 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Invincible Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά είμαι 17 χρονών και παω για πανελλήνιες κατι που σημαινει οτι φετος θα πήξω στο διαβασμα και δεν θα εχω χρονο για gym ούτε γυμναστική στο σπίτι. Αν παίρνω την κατάλληλη ποσότητα πρωτείνης θα χάσω και πάλι τους μύες μου χωρίς προπόνηση?


    Υπάρχει κανένας τρόπος να διατηρήσω την μυική μου μάζα χωρις να την αυξομειώνω?
    μπορεις να παρεις δυο αλτηρες για το σπιτι
    αλλα στην ηλικια σ δεν χανονται ευκολα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-07-11 21:57 #4
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Invincible Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά είμαι 17 χρονών και παω για πανελλήνιες κατι που σημαινει οτι φετος θα πήξω στο διαβασμα και δεν θα εχω χρονο για gym ούτε γυμναστική στο σπίτι. Αν παίρνω την κατάλληλη ποσότητα πρωτείνης θα χάσω και πάλι τους μύες μου χωρίς προπόνηση?


    Υπάρχει κανένας τρόπος να διατηρήσω την μυική μου μάζα χωρις να την αυξομειώνω?
    αμα δεν γυμναζεσαι ολο αυτο το διαστημα θα χασεις το μεγαλυτερο μερος αυτων που απεκτησες σε βαθος χρονου....αυτο με την πρωτεινη ειναι η κλασσικη καραμελα...εφοσον δεν θα δινεις ερεθισμα στους μυες δλδ καταστροφη-αναπλαση λογικο ειναι να πεσεις
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-07-11 22:34 #5
    Προεπιλογή
    Μου φαίνεται είσαι υπερβολικός. Δεν θα έχεις ΚΑΘΟΛΟΥ χρονο; Αυτο σημαίνει πως εκτος απο τις ώρες που τρώς και κοιμάσαι θα διαβάζεις. . .

    Σίγουρα αν το οργανώσεις σωστά το θέμα, μπορείς να ξεκλέψεις μισή ωρίτσα κ να φτιάξεις ένα ωραίο κυκλικό προγραμμα ή να βγαίνεις για τρεξιματάκι.

    Για μένα πάντως όταν έδινα πανελλήνιες αυτό ήταν το καλύτερό μου διάλειμμα, γυρνούσα σπίτι τελείως ξεκουραστη κ με καθαρό μυαλό
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-07-11 22:40 #6
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    ξενερωσα
    αλλα πραγματα περιμενα σ αυτο το θεμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-07-11 22:43 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο exkaliber Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξενερωσα
    αλλα πραγματα περιμενα σ αυτο το θεμα
    πραγματικά εσύ πρέπει να είσαι περίπτωση
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-07-11 22:46 #8
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    πραγματικά εσύ πρέπει να είσαι περίπτωση
    περιπτωση εισαι και φαινεσαι
    δλδ εσενα σου φανηκε να εχει καποια σχεση ο τιτλος με το θεμα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-07-11 11:30 #9
    Το avatar του χρήστη Gaspari

    Εγγραφή
    07-10-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    600
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο exkaliber Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξενερωσα
    αλλα πραγματα περιμενα σ αυτο το θεμα
    +1....
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-07-11 22:48 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα δεν γυμναζεσαι ολο αυτο το διαστημα θα χασεις το μεγαλυτερο μερος αυτων που απεκτησες σε βαθος χρονου....αυτο με την πρωτεινη ειναι η κλασσικη καραμελα...εφοσον δεν θα δινεις ερεθισμα στους μυες δλδ καταστροφη-αναπλαση λογικο ειναι να πεσεις
    Σωστός
    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-07-11 00:03 #11
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα δεν γυμναζεσαι ολο αυτο το διαστημα θα χασεις το μεγαλυτερο μερος αυτων που απεκτησες σε βαθος χρονου....αυτο με την πρωτεινη ειναι η κλασσικη καραμελα...εφοσον δεν θα δινεις ερεθισμα στους μυες δλδ καταστροφη-αναπλαση λογικο ειναι να πεσεις
    Οχι φιλε για διαστημα 9 μηνων που διαρκουν οι πανελληνιες δε χανεις εφοσον κανεις υπερθερμιδικη (ή και ισοθερμιδικη). Το εχω περασει στον στρατο που δεν ειχα και φουλ πρωτεινη απλα εκανα υπερθερμιδικη με κυρια πηγη τους υδατανθρεκες και πρωτεινη σε λογικα πλαισια. Ημουν θολωμενος βεβαια στο τελος αλλα μυς δεν ειχα χασει τιποτα ουτε δυναμη. Τωρα αν καποιος το αφησει χρονια ακομα και με υπερθερμιδικη θα χασει αλλα για εναν χρονο δε τρεχει τιποτα.

    Φιλε που ανοιξες το θρεντ θυμησου να τρως πολυ. Το αν θα παρεις συμπληρωμα πρωτεινης δε λεει τιποτα γιατι μπορει η συνολικη διατροφη σου να ειναι ελλιπης. Θυμισου να κανεις υπερθερμιδικη και δε χανεις τιποτα. Και φυσικα καλυτερα να βαλεις λιπος παρα να χασεις μυς γιατι οι μυς μπαινουν δυσκολα ενω το λιπος φευγει πιο ευκολα

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-07-11 00:07 #12
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    θα ατροφησουν καπως οι μυεις και θα χασουν την σκληραδα τους...βεβαια επειδη οι μυεις λειτουργουν βαση μνημης θα επανελθουν πολυ γρηγορα μολις ξαναρχισεις...βεβαια το θεωρω λιγο ακυρο να μην μπορεις να γυμναστεις καθολου αλλα αυτη ειναι δικια σου αποφαση και οχι δικια μου..και οντως ο τιτλος του thread ειναι καπως
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-07-11 00:11 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι φιλε για διαστημα 9 μηνων που διαρκουν οι πανελληνιες δε χανεις εφοσον κανεις υπερθερμιδικη (ή και ισοθερμιδικη). Το εχω περασει στον στρατο που δεν ειχα και φουλ πρωτεινη απλα εκανα υπερθερμιδικη με κυρια πηγη τους υδατανθρεκες και πρωτεινη σε λογικα πλαισια. Ημουν θολωμενος βεβαια στο τελος αλλα μυς δεν ειχα χασει τιποτα ουτε δυναμη. Τωρα αν καποιος το αφησει χρονια ακομα και με υπερθερμιδικη θα χασει αλλα για εναν χρονο δε τρεχει τιποτα.

    Φιλε που ανοιξες το θρεντ θυμησου να τρως πολυ. Το αν θα παρεις συμπληρωμα πρωτεινης δε λεει τιποτα γιατι μπορει η συνολικη διατροφη σου να ειναι ελλιπης. Θυμισου να κανεις υπερθερμιδικη και δε χανεις τιποτα. Και φυσικα καλυτερα να βαλεις λιπος παρα να χασεις μυς γιατι οι μυς μπαινουν δυσκολα ενω το λιπος φευγει πιο ευκολα
    Πλάκα κάνεις?
    Πόσο καιρό είχες να κάνεις?
    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-07-11 00:17 #14
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    Eννοείται πως θα χάσεις μύες, όση πρωτεϊνη και να παίρνεις, άμα δεν ασκείσαι.
    Εδώ κανα 2 βδομάδες δεν πάμε γυμναστήριο γιατί μπορεί να είχαμε κάποιο μικροτραυματισμό και ήδη έχουμε πέσει λίγο σε χέρια κλπ, σε 9 μήνες εννοείται πως θα χάσεις ένα πολύ μεγάλο μέρος.

    Ωστόσο, επειδή το σώμα δεν ξεχνά, θα καταφέρεις με σωστή προπόνηση και γυμναστική να φτάσεις πολύ γρηγορότερα στο σημείο που ήσουν πριν κόψεις τα βάρη, οπότε δεν χρειάζεται να ανησυχείς.
    Ασχολήσου με τα σημαντικά για φέτος που είναι το διάβασμα και θα'χεις ολόκληρη την υπόλοιπη ζωή σου να κάνεις όση γυμναστική θες.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 14-07-11 00:39 #15
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι φιλε για διαστημα 9 μηνων που διαρκουν οι πανελληνιες δε χανεις εφοσον κανεις υπερθερμιδικη (ή και ισοθερμιδικη). Το εχω περασει στον στρατο που δεν ειχα και φουλ πρωτεινη απλα εκανα υπερθερμιδικη με κυρια πηγη τους υδατανθρεκες και πρωτεινη σε λογικα πλαισια. Ημουν θολωμενος βεβαια στο τελος αλλα μυς δεν ειχα χασει τιποτα ουτε δυναμη. Τωρα αν καποιος το αφησει χρονια ακομα και με υπερθερμιδικη θα χασει αλλα για εναν χρονο δε τρεχει τιποτα.

    Φιλε που ανοιξες το θρεντ θυμησου να τρως πολυ. Το αν θα παρεις συμπληρωμα πρωτεινης δε λεει τιποτα γιατι μπορει η συνολικη διατροφη σου να ειναι ελλιπης. Θυμισου να κανεις υπερθερμιδικη και δε χανεις τιποτα. Και φυσικα καλυτερα να βαλεις λιπος παρα να χασεις μυς γιατι οι μυς μπαινουν δυσκολα ενω το λιπος φευγει πιο ευκολα
    τι λες μωρε??η απαντηση βρισκεται στα απο κατω ποστς

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ginus Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα ατροφησουν καπως οι μυεις και θα χασουν την σκληραδα τους...βεβαια επειδη οι μυεις λειτουργουν βαση μνημης θα επανελθουν πολυ γρηγορα μολις ξαναρχισεις...βεβαια το θεωρω λιγο ακυρο να μην μπορεις να γυμναστεις καθολου αλλα αυτη ειναι δικια σου αποφαση και οχι δικια μου..και οντως ο τιτλος του thread ειναι καπως
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο El Topo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eννοείται πως θα χάσεις μύες, όση πρωτεϊνη και να παίρνεις, άμα δεν ασκείσαι.
    Εδώ κανα 2 βδομάδες δεν πάμε γυμναστήριο γιατί μπορεί να είχαμε κάποιο μικροτραυματισμό και ήδη έχουμε πέσει λίγο σε χέρια κλπ, σε 9 μήνες εννοείται πως θα χάσεις ένα πολύ μεγάλο μέρος.


    Ωστόσο, επειδή το σώμα δεν ξεχνά, θα καταφέρεις με σωστή προπόνηση και γυμναστική να φτάσεις πολύ γρηγορότερα στο σημείο που ήσουν πριν κόψεις τα βάρη, οπότε δεν χρειάζεται να ανησυχείς.
    Ασχολήσου με τα σημαντικά για φέτος που είναι το διάβασμα και θα'χεις ολόκληρη την υπόλοιπη ζωή σου να κάνεις όση γυμναστική θες.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία