Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 18-07-11 22:51 #1
    Προεπιλογή λιπομετρητή Χειρός της Omron????
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΛΙΠΟΜΕΤΗΤΗ ΧΕΙΡΟΣ
    ΕΙΜΑΙ 1,79 ΚΙΛΑ 67-68 ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ 5 ΜΕ 6 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕ ΒΓΑΖΕΙ ΠΧ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΓΕΥΜΑΤΑ 16,6% ΛΙΠΟΣ ΚΑΙ ΜΑΖΑ 21
    ΕΝΩ ΠΧ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΜΕ ΕΙΧΕ ΒΓΑΛΕΙ 13,1% ΚΑΙ ΜΑΖΑ ΠΑΛΙ 21
    ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ Η ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΖΥΓΑΡΙΑ ΛΙΠΟΜΕΤΡΗΤΗ Η ΜΙΑ ΔΕΡΜΑΤΟΣ ΤΣΙΜΠΙΔΑ??
    ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΓΡΑΜΜΩΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ???ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ

    ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ???


    ***Γραφε με πεζους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φόρουμ***
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-07-11 22:55 #2
    Προεπιλογή
    Δεν έχω ιδέα σε ποιο προιόν αναφέρεσαι αλλά το γεγονός και μόνο ότι είχε τέτοια απόκλιση σε τόσο μικρό διάστημα πιστεύω λέει πολλά

    Γιατί δεν πας σε κάποιον γιατρό η διαιτολόγο;Νομίζω είναι αρκετά πιο αξιόπιστα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-07-11 23:04 #3
    Προεπιλογή
    ναι μα ειναι τρελο ετσι........???αξιζουν και εκει ομως???
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-07-11 23:22 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο venom1987 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι μα ειναι τρελο ετσι........???αξιζουν και εκει ομως???
    Δεν ξέρω κατά πόσο είναι ακριβή και αν και πόσο έχουν απόκλιση απο την πραγματικότητα, αλλά σίγουρα νομίζω πως είναι ότι πιο κοντινό υπάρχει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-07-11 23:28 #5
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Είτε χειρός είτε τύπου ζυγαριάς αυτοί οι λιπομετρητές με την ίδια μέθοδο δουλεύουν (BIA), απλά στη ζυγαριά δεν χρειάζεται να βάλεις βάρος αφού το βρίσκει μόνη της. Μετράνε την αντίσταση που συνάντησε ένα ηλεκτρικό φορτίο για να διαπεράσει το σώμα και μετά αυτό το νούμερο το βάζουν σε ένα μαθηματικό τύπο και βρίσκουν το bf. Δεν σου δίνουν το ακριβές bf, το πλησιάζουν όμως αρκετά αρκεί να τηρείς τις προϋποθέσεις όταν κάνεις τις μετρήσεις (να μην είσαι φαγωμένος, να έχεις καλή ενυδάτωση, να μην είσαι αμέσως μετά από προπόνηση). Πάντως, αφού βλέπεις κοιλιακούς σίγουρα δεν είσαι στο 16+. Αλλά είσαι 11 κιλά κάτω από το ύψος σου φίλε. Αυτό θάπρεπε να σε απασχολεί περισσότερο νομίζω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-07-11 00:36 #6
    Προεπιλογή
    εγω το κανω λιπομετρηση πρεπει να ειμαι 5 ωρες χωρις νερο και φαι βασικα χωρις τιποτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-07-11 13:34 #7
    Προεπιλογή
    να παρω εναν λιπομετρητη δερματος???ειναι πιο καλο???
    Απάντηση με παράθεση